0 oy
715 göst.
Aile kategorisinde (1,231 puan) tarafından
Arkadaslar genelde herkes kaynanasindan sikayetci neden boyle acaba oysa kendi annelerimizde birer kaynana onlarda kotu mu gelinlere karsi yada adi kaynana oldugu icinmi herseyleri batiyo blki ayni hareketi annemiz yapsa kizmaycaz ama kaynana yapinca kafayimi yiyoz bnce bu is erkekte bitiyo erkek kim hakliysa onun yannda durursa kimse kavga etmz sizce nasl ??? Bu arada yaklask 2 yillik evliyim kaynanami 10 kez ya gordum ya gormedm

28 Cevaplar

+1 oy
(64 puan) tarafından
Bence sorunların büyük bir kısmı kayınvalidemize "anne" kayınbabamıza "baba" dediğimiz için oluyor. Annelik babalık ne kadar kutsal birşey kim başlatmış ki bu olayı keşke demeseydik. İnanın teyze amca diyebilsek yaptıkları çoğu şey gözümüze batmazdı diye düşünüyorum. Çok anlam yüklenmiş bir kelime olduğu için beklentilerimiz de farklı oluyor ister istemez.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yooo benim kaynanam annemden bile daha iyidir bana .arkadaş gibi .ama oğluyla anlasamiyoz o ayrı :)
tarafından
Ama öyle gerçekten.kaynana gorumceler elti kaynım hepsi on numara yalan yok.bi benimki çıkmış içlerinden arıza.hastanede mi karıştı ne :D
(1,231 puan) tarafından
Demi eltilerine sor onlarda kaynini cok seviyodur
tarafından
Geçen konuştuk ya uzun uzun bı postun altında alkol
tarafından
Yok bitane eltim var zaten benim.oda Allah'tan benim kocam seninki gibi değil diyor :)
(1,231 puan) tarafından
Gorumce ve kaynanalr sevilmez demekki bnde gorumce olucam yaman bi gorumce olmk isterim ama vicdanim el vermz sanirim
0 oy
(118,484 puan) tarafından
2 senede 10 kez gordugun icin bakis acin farkli 2 sene hergun ayni cati altinda olsan baska turlu yazardin inan cidden insana cinnet gecirtiyolar zorla sinir hastasi ediyolar
(77 puan) tarafından
Cok haklisin canim
(1,231 puan) tarafından
Esimde sen annemle yasayaman diyo ama bilmiyom kotu biride dgl sanki
(77 puan) tarafından
Ben ailesiyle birlikde yawiyorum babasi anasi bekar kardewi iki evli eltimde iki gunden bir bizde cildirmak uzereyim iki yillik evliyiz daha esimle bir ozel yanliz kalacagimjz bir gunumuz olmadi hepsinin huyu suyu cok fena ayri ayri idare etmekden bikdim
0 oy
tarafından
Malesef bazı insanlar sadece kötülük üzerine kuruluyor ama kendileri kaybediyor misal yaptı yaptı oğlu sildi bana birşey olmadı istediğini yapamadı gayet mutluyuz canım ne kadar uzak o kadar iyi 
0 oy
(536 puan) tarafından
Hiç okumadan yorum yapıyorum :)) genel olarak evettt
0 oy
tarafından
Kişiden kişiye değişiyor cnm kiminki çok iyi kimi yuva bozmaya çalışıyor karakter meselesi her kaynana bir değil bence 
0 oy
tarafından
Hepsi değil canım genelleme yapmamak lazım anneden daha iyi kaynanalar var 
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Çok karışıp laf söyledikleri için herkeze kötü geliyor canım ama unutmayalım ki bizde birer kayınvalide adayıyız o yüzden ben pek kötülemiyorumda manada bulmuyorum
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Benim kaynanamı herkes iyi melek gibi insan diye bilirler. Ama bana çok haksızlık yaptı.çok zoruma gitti bana yaptığı şeyler kendinide insanlara masum göstermeyi çok iyi biliyor. İnsanın en çok zoruna giden de bu herşeyi yapıyor ama kendini masum saf gösteriyor aslında çok zeki ve fitne. Evlenene kadar kızım kızm kızm kızm evlendikten sonra böcek olarak görmeye başladı beni. 
0 oy
(516 puan) tarafından

Gormedigin icin diyosun böyle :D şaka canim bende cok seviyorum kaynanami yaa bende üzülüyorum öyle postlara bencede este biter benim esim aramizda köprü herzaman annesinin babasının yaninda derki benim karimi kimse ezemez der. Banada hep der aileme laf söyletmem diye. Ama fena kaynanalarda var yani ama tabi kaynananin lafi herzaman daha cok batiyor gelinlere yalan deil. Annelerimiz dediginde yumusak karsiladigimiz seyleri kaynanada yapamayanlar var. Mesela evine gelmesini istemeyenler çocuğunu sevdirmek istemeyenler ama kendi ailelerine çok farklilar.

0 oy
tarafından

Kişiden kişiye değişir canım ben anneme de diyorum sen kötü kaynana olacan diye :) karakter meselesi kaynana oldukları için degil

0 oy
(33 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir ama Benim kaynanam çok çok iyi biri Kayınpederim de aynı şekilde kaydım ve Görümcem öyle hepsi Allah razı olsun çok kendi Annem Gibi 7 sene yanlarında oturdum ayrılalı 3 ay oldu ama sürekli arar konuşurum evimizde çok yakın olduğu halde o bizde kalır bize onda Allah'ım herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ben şanslı Gelinlerdenim Bin şükür Melek gibidir çok iyidir
0 oy
(642 puan) tarafından
Yoo tabiki hepsi kötü değil.. isterse melek olsun,iki kadin ayni evde yapamaz. Hele ki biri kaynana olunca ufak bi şey  bile batıyor insana. Ben 6 ay kaldim kayinvalidemle.  Öncesinde 3 yıllık evliydik senin gibi pek bir arada durmadik.evinde de olabildiğince incitmedi beni.iyi bir insandır. Ama nedense ufak bi şey bile insanin gözüne batıyor.aynisini annen yapsa kızıyorsun unutuyorsun. Kayınvalide isin içine girince farkli iste. Bir de bakış açısı.  Burda okuyorum bazıları hakkaten zor kaynana .bazıları da basit bi şeye çıldırmış durumda.
0 oy
tarafından
Erkek orta yolu bulması lazım canım annesi sonuçta biri de karısı taraf tuttuğu zaman bu tatsız olaylar oluyor zaten 
0 oy
tarafından
Aman görme boşver
0 oy
(160 puan) tarafından
hareketleri batmiyo cnm işte fikirleriniz görüsleriniz ayri bazi şeyleri uyduramiyoruz farklı düsunuyoruz  mesela biz esimle evi nisanliyken aldik takilari bozdurduk ustune kredi cektik geçenlerde araba alicaz anne diyorum sevinecegi yerde hele 5 sene 10 sene gecsinde diyo bana demekki elimizde paramiz var hayirli olsn kizim de gec görgumüz farkli anlasamiyoz
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Ofisine hiç denk gelmedi bilmiyeomrum
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Cok iyileride war 

Rabbim iyilerle karsilastirsin
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Karakter meselesi cnm o ..kendi anne de olsa kötü yine kötü kaynana da olsa

İlgili sorular

0 oy