0 oy
410 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından

Merak ettim sormak istedim bu ugulamayi kulanan bayanlar cogunluk olarak ne durumdalar diye sormak istedim :) 

Ben baslayayim.ozaman ben hamile kalmadan once ogretmenlik yapiodum hamile oldugumu ogrendikten bir ay sonra ev hanimi oldum suan hayirlsiiyle bebegimin dogumundan 2 yada 3 yasina kadar calismayi dusunmuorum. Sizler neler yapiosunuz.

16 Cevaplar

0 oy
(137 puan) tarafından

Ev hanimiyim cnm ama kendimi parti time ise kalanlar gibi yoğun hissediyorum ev işleri bitmiyo:(

-Reklam-
0 oy
(645 puan) tarafından

Ben evlenmeden önce öğretmenlik yapıyordum evlenince eşimin isteği üzerine bıraktım şimdi ev hanımı olarak işime devam ediyorum oğluşumu bekliyorum:))

0 oy
(8 puan) tarafından

Hamile olmadı önce bende çalışıyorumdum hamile olduğu öğrendim işi bıraktım kızım doğdu 4 aylık kızıma bakiyörümcek  evde  ama ev işi daha çok yoruyor insani

0 oy
(141 puan) tarafından

Ben Kuran Kursu hocasıyım canım. Doğum dolayısıyla izindeyim şuan 

0 oy
tarafından

2 3 yıl nasıl çalışmayacaksınız ki devletin art arda verdiği süre 2 yıl ücretsiz izin için. Ben de öğretmenim ama bebeğim 7 aylık olunca okullar açılacak ve başlayacağım tekrar 

(545 puan) tarafından
Istifa ederek ciktigim.icin kuzum ne zaman istersem ozaman donebilme imkanim dogdu ister istemez :) ben zaten devlette diildim ozelde calistim hep
tarafından
Tamam şimdi anladım :) şanslısınız dilediğiniz zaman başlayıp dilediğiniz zaman ara verebiliyosunuz daha doğrusu minik kuzu şanslı :)
0 oy
(432 puan) tarafından

Anaokulu öğretmeniyim birinci oğluma hamile kaldım ve bitti çalışma hayatım şuan ikinciye hamileyimm :)

0 oy
(1,204 puan) tarafından

Bizde kadınlar pek çalışmaz ev hanimiyim hele evin işi ni yapımda elin işi şurada kalsin;)

0 oy
(101 puan) tarafından

Ben de MEB'de edebiyat öğretmeniyim ve 24 haftalık hamileyim heyecanla prensesimi bekliyorum ❤❤

0 oy
(131 puan) tarafından

Hamileyken çalışıyordum şuan doğum iznindeyim bebiş büyüsün yine devam kısmetse :) 

0 oy
(165 puan) tarafından

Ben de öğretmenim. Evlenmeden önce iki sene yaptım evlendiğm gibi hamile kalınca tekrar yapmak nasip olmadı. Bu seneyi boş geçerim şubatta doğum olacak inşallah. Önümüzdeki sene eylülde tekrar başlamak istiyorum. 

0 oy
(638 puan) tarafından

Ilahiyat lisans mezunuyum gel gör ki yemek bulaşık çamaşır :)  seneye kpss girmeyi düşünüyorum gassal olmak icin bakalim nasip

(135 puan) tarafından
Ayy gassal isini nasil yapicaksin korkmazmisn ya:)
(638 puan) tarafından
Önceden de düşünüyordum canim ama bir türlü nasip olmadi bir iki yıkamadan sonra alışıyormuş insan
(135 puan) tarafından
Hmm anladim ozel degilse nedne boyle bir is istiyosunuz:) herjedin yapabilcegi bsiey degil yani..
(638 puan) tarafından
Özel değil de insan dünyadan elini eteğini  çekmesi icin birşeylerin olması lazimmis oyle düşünüyorum baska bi istek bu bilmiyorum cesaret maneviyat olması gerekiyor
0 oy
(160 puan) tarafından

Ben de yapı ressamıyım kamuda bu arada kızlar evin işini çalışan kadında yapıyor.  Biz çamaşırların bulaşıkların ütünün yarısını bırakmıyoruz :D ev işi + el işi 

0 oy
(278 puan) tarafından
Bende calisiyordum issizlik aldim tam issizligim bitti çalışmak istiyordum ki bizim armut geliverdi simdi 1 2 sene gene evdeyim :)
0 oy
(78 puan) tarafından

ev hanımıyım kuzum ama evde durmak sıkıcı

(3,695 puan) tarafından
Ay valla derdimi kelimeye dökmüşsün canım  her gün akşama kadar aynı şeyler temizlik yemek  çamaşır bulaşık ütü  öleceğim can sıkıntısından.
(78 puan) tarafından
ben de öle tek olunca evde işlre bittikten sonra tv tel bi süre sonra onlardanda sıkıldım patlıyorum evde
(3,695 puan) tarafından
Ah canım Ben tv de sevmiyorum ki  arada telefon kitap bitti ondan da sıkılınca başlasın depresif haller :/
(78 puan) tarafından
aynn canım ya eşim yorgun geliyo birinde gitsek biyere birnde gidemiyoruz akşamda öle o uyuyo ben yine tek uyandıryorum yarımsaat vakit geciriyoz hop ukuya onada bişey diyemiyorum yoruluyo
(3,695 puan) tarafından
Benimki yorulmasa da benle vakit geçirmek yerine tv tel tercih eder canım :)
(78 puan) tarafından
anladım ben onlara fırsat vermiyorum benle vakit gecir diye tv kapatırım teli alırım öle bişey yapsa
0 oy
(351 puan) tarafından

Ben ev hanimiyim. Hep ev hanimiydim. Üniversiteyi yarim bıraktığım için bi meslek sahibi olamadim. Esim cok iyi bi insan beni agir işlerde çalıştırmak istemedi ama bi kadının kendi mesleğini eline alması gerektiğini dusunenlerdenim. 

(117 puan) tarafından
Kuaför salonum var kuaför isletiyordum mola verdim ;) 1 aydır;)
0 oy
(355 puan) tarafından

Bende uniw 3.4.sinfta dersanede calisyordum okul biter bitmez hemen ewlndim zatn suan kpss bile qirmedim okulu isi bosladim. Oglusumu bekliyorum oglusum dqsun ins baslicm tekrar ise

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 40 göst.
0 oy
5 cevap 104 göst.
0 oy
6 cevap 76 göst.
0 oy
7 cevap 193 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu

374,599 soru

11,203,916 cevap