+1 oy
702 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bu perşembe günü oğlum 2 yaşına basacak ailemle aramız çok iyi sık sık gelir giderler zaten yakın oturuyoruz 1 yaş doğum gününde eşimin akrabaları Benim ailem akrabalarım komşular falan herkes gelmişti büyük bir organizasyon yapmıştım bir sürü hazırlık yaptım gerçekten bana da o kadar masraf oldu ki size anlatamam Sonuç olarak çok güzel geçti Geçenlerde 2 yaş doğum günü için eşimle konuştuk çok sade bir şekilde kutlamak istediğimi söyledim 1 gibi olmayacak ama kutlanacak dedim Siz de bilirsiniz belki sehpanın üzerine pasta sağda solda üç beş tane balon yanına herhangi bir yiyecek yapmayı da düşünmüyorum Sadece pasta yeterli dedim eşime E şimdi Dedi ki kimseyi çağırmayalım çağırmak istemiyorum Bu sefer sadece üçümüz kutlayalım dedi tamam dedim ama içten içe de ailemin gelmek isteyeceğini biliyorum kaç gündür annemlerle konuşuyorum onlar da gelmek istiyorlar Annemle açık açık konuştum Aslında geçen sene herkes vardı ama bu sene kimseyi çağırmayı düşünmüyorum sadece ben eşim ve çocuğum falan diye Öyle şey mi olur Neden bizi çağırmıyorsunuz bana ne bizi de çağıracaksınız bir tane torunumuz var diye tepki gösterdi Ben kaçta söylüyorum ama Annem baskı yapıyor O yüzden kardeşlerim Babam da gelmek istiyor annem bana yardımcı olsa konuyu anlatsa her şey hallolacak ama annem bir türlü ikna olmuyor Ben de onu kıramıyorum eşime dedim Söyledim Bizimkiler de gelmek istiyor dedim o da bana bir şeyine de ailen olmasın bak benim ailem de gelmiyor çağırmıyorum onları dedi ne yapacağım kızlar çok çok Arada kaldım zaten çok masraf da oluyor şimdi Bizimkiler gelse sadece bir pastayla kalmayacak olay bir sürü şey hazırlamam lazım gelirlerse o gün evde de kalacaklar yemek ıvır zıvırdı o telaşla bir de bunları düşüneceğim kafam çok karışık bana yardımcı olun Ben ne yapayım tam ortada kaldım

24 Cevaplar

0 oy
(3,124 puan) tarafından
Normal olarak gelmek istiyorlar nevar bir iki saat durup giderler siz yine üçünüz kalırsınız bende tam tersini düşünürüm herkes gelsin kalabalık daha güzel diye 
-Reklam-
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Valla ben hiç sevmem büyük organizasyon işlerini. Benzer şeyi kızımın ilk doğum gününde kayınvalidem yüzünden yaşadık. Evde eşim ben kızım dediğiniz gibi bir kaç balonla fotoğraf cekindik. Kardeşim de sonraki hafta nobetciydi ve doğum gününden bir gün sonra geldiler ama asla doğum günü kutlaması olmadı onlarla. Kadın başladı vay ben kimim ben babanne değil miyim. Eşimle kavga ettik. Kendisi de sevmez böyle işleri sırf annesi istiyor diye cafe tutacakmisiz. Ben de aradım kadına biz annemlerle kutlamadik falan dedim ben onu kastetmedim dedi. 2. Doğum gününü köyde yanlarında kutladık. Saçma sapan yaşlı kadınlar vardı. Bir daha da o tarz bir şey yapmak istemiyorum. Kayınvalidemlniz yapsa sinir olursunuz bence annenize de sınırı çizin. Milletin gönlunu mu etmeye çalışıyoruz çocuğa hatıra mi birakacagiz belli degil
0 oy
(616 puan) tarafından
Yapmıycam de yap o zaman keşke en baştan yapmıcam deseydın 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 535 göst.
28 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Minnan (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 466 göst.
4 Kasım 2019 Aile kategorisinde Nazlı567 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 80 göst.