0 oy
1,221 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından

Nasılsınız annişler. Az önce haberlerde gördüm. 4 yıl süren dava bugün sonuçlanmış. 15 günlük evli bir çift boşanmış. Kızın babası toptancıymış damadın ailesine yemeğe gelirken patates soğan felan getirince damadın ailesi hayırdır bu zamana kadar bize siz mi baktınız diye  kavga çıkarmışlar. Kız da ortalık sakinlessin diye babasının evinde kalmış bi kac gün döndüğünde evin kilidi değiştirilmiş ve bu iş bitti artık demişler. Dava açılmış bugün sonuçlanmış ve erkek tarafı 15 milyar tazminat ödemesi gerekiyormuş. Maksat muhabbet olsun ne diyorsunuz bu duruma. Yine bir erkeğin ailesi yüzünden bir yuva daha yıkılmış. Gelinin babası patates soğan getirdi diye kavga çıkarmak nedir o kızın sucu günahı neydi. 15 milyar tazminat az olmuş bence keşke 50 100 milyar ödeselerde akli başlarına gelse. Ah bu kaynanalar da hiç mi allah korkusu yok acaba ?

15 Cevaplar

+1 oy
(11 puan) tarafından

Ay ne kadar saçma sebepler ne var bunda Allah razı olsun diyeceklerine bi yuva yıkmışlar resmen Allah hesabını sorar bunun yazık günah ama damadında suçu var bence ailesine karşı gelebilirdi

(2,103 puan) tarafından
Aynen öyle patates soğan getirdi diye insan yuva yıkarmı.  Rabbim yukarıda kimsenin yanına koymaz bunu. O koca zaten adam değilmiş adam olsa dediğin gibi ailesine karşı gelirdi. Oda ailesini savunmuş. Ne bilim ya insanlar ne kadar kötü olmuşlar böyle. Kimsede allah korkusu kalmamış vallahi
(11 puan) tarafından
Aynen ya Allah iyi etsin ama daha kötüsüde olabilirmiş iyiki o karaktersizden çocuğu olmamış erken farketmişler ne mal olduklarını
(2,103 puan) tarafından
Resmen kurtulmuş. 15 günlük evliyken ailesi kavga çıkarmış adamda ailesini savunmuş gerçek yüzünü erkenden görmüş. Ailesi bildiğin kavga çıkarmak için bahane yapmış resmen kim bilir ileride kıza neler yaparlardı. Bence de kurtulduğuna sevinsin. Benim kaynanama biri patates soğan getirse oturur 10 sene dua eder. Kadın patates soğan alırken vah vah çekiyor  :)
(11 puan) tarafından
Hahah aynen öyle valla öp başına koy  ne günlere kaldık ya valla
(2,103 puan) tarafından
Aynen öyle rabbim kalbi kararmış insanlardan uzak eylesin bizi inşallah
(1,204 puan) tarafından
Hahahaa  :D :))  
ALLAH iyiliğini versin kiz senin :) benim Kaynanam da aynen öyle biraz beleş çi
(2,103 puan) tarafından
Cümlemize yavrum :) he he bi gör patates soğan alırken adamlarla kavga ediyor daha ucuzu yokmu diye birde beleş gelse şükür namazı kılar:)
(1,204 puan) tarafından
Kiz bu ne yavrum deyip duruyon herife demi diyon yoksa:)
(2,103 puan) tarafından
Ne diyim size amcaoglu mu diyim :) yok herifime daha farklı şeyler deyooom:)
(1,204 puan) tarafından
Bugün gevezeligin üstünde haa :D
(2,103 puan) tarafından
He koca özlemi çekiyorum sara sara size sarıyorum napim :)  sıkıntıdan yani :)
(1,204 puan) tarafından
Koca neredeki :))
(2,103 puan) tarafından
Koca 24 çalışıyor 24 evde oluyor. Dün gece gitti bugun gece gelir :)
(1,204 puan) tarafından
Hmm iyi uzaklarda olmasınlarda iyi kötü kocalar ALLAH yoklulklarini göstermesin ❤
(2,103 puan) tarafından
Amin amin inşallah rabbim yokluklarini göstermesin. Yok gibi davranan kocalara da hidayet versin inşallah ♥️
(22 puan) tarafından
Nevo yine postalardaki yorumları okudukça güldm sayende allah razı olsun...seni çok seviyorum bacım.:)
(2,103 puan) tarafından
Senden de allah razı olsun yavrum. Hep gül inşallah gülen yüzün solmasın. Simartiyosun beni  :) bende seni seviyorum güzellik ♥️♥️
-Reklam-
+1 oy
(645 puan) tarafından

Ne kadar saçma ne var patates soğanda ne güzel yemeği olur milletten buluttan nem kapıyo patates soğan bahane olmuş demek ki başka birşeyler varmış galiba Allahım şerli insanların şerrinden korusun

(2,103 puan) tarafından
Evet resmen bahaneleri olmuş. Bu olmasaydı başka birşey için illa kavga çıkaracaklardi. Yazık günah ya daha 15 günlük evli insanların yuvasından ne istediler. Öyle kocanın da allah bin belasını versin diyim o kızın sucu günahı neydi madem boşanma aklındaydi evlenip günahına girmeseydi pislik herif. Aynen öyle rabbim kötü insanların şerrinden korusun bizleri
(1,204 puan) tarafından
AMİNNN inşallah
0 oy
tarafından

Mal bu insanlar yemin ederim öpte basina koy ne var patates sogan getirdiyse o evde onunda evladi var isterse komple mutfak alisverisini yapar gelir oglanin anasi babasi yapsa bisi yok kizinki yapinca gurur meselesi mi olmus hayret bisi iyiki de kurtulmus valla yuzlerini gormuste keske daha fazla para alabilselerdi pisliklerden toptan dukkanina kamyon kamyon patates sogan alirlardi :D

(2,103 puan) tarafından
Öyle ama be şuan mezarı beleş bulsunlar şimdiden yer ayirtirlar bizim için:)
tarafından
Yok kiz benimki olecekken sevdi kiyamaz smdi be :)
(2,103 puan) tarafından
:) allah göstermesin ilerde illaki gömucek:)  şimdi çoğumuzun eşi kıyamaz mesela ben kocamı erken yaşta öldürürmusum öyle diyor :)  adamın canının yarısını yemişim:) :)
tarafından
:D hakli sanki seni dusunursek
(2,103 puan) tarafından
Hahhaa :) yani haklı olduğu için kızamıyorum da :)
0 oy
tarafından

Allah böyle insanlari patates sogana muhtac eder yaa.. çok üzücü. 

(2,103 puan) tarafından
Çok kötü bi durum. Gencecik bir kızın piskolojisi ni bozmak nedir. Madem ayiracaklardi o kızın günahına namusuna neden girildi yazık günah ya. Amin inşallah öyle insanı o nimete muhtaç etsin rabbim
0 oy
(452 puan) tarafından

Şahsen ben bunda hiç bir art niyet göremedim oğlanın ailesi resmen kavga çıkarmak için bahane aramış, yaa hiç mi düşünmüyor bunlar şimdi o oğlan tekrar evlenecek olsa bu olayı bilenler kız vereceğini hiç sanmıyorum.

Hele ki kıza çok yazık olmuş ne hayallerle girdiği eve ne hayallerle evlendiği eşi çok ama çok saçma bi konu yüzünden hayalleri yıkılmış, damatta erkek olup ailesinin ağzının payını verememiş karısına sahip çıkamamış. Yazıkk böyleleri hiç haketmiyor evlenmeyi gelin almayı.

(452 puan) tarafından
Amin cnm, ilerde kısmet olursa bende gelin alıcam kaynana olucam inşallah böyle bi insan olmam
(2,103 puan) tarafından
Inşallah kaynana degilde bir anne olursun gelinine hepimiz öyle oluruz inşallah. Büyük konusmiyim ben kötü kaynana olucaksam oğlumun yuvasını bozmaya gelinimin günahına girersem. Oğlum benimle birdaha konuşmasın zaten yuva yıkanın yuvası olmaz ya
(452 puan) tarafından
aynen cnm Allah hem öyle insanlardan hemde öyle insan olmaktan korusun bizi
(2,103 puan) tarafından
Amin yavrum amin inşallah
(1,204 puan) tarafından
Kızın bakireligine yazık olmuş adı dil oldu :(
0 oy
(160 puan) tarafından

Valla bu işin kızı erkeği yok bacım Allah herkese akıl versin, hep erkek analarından kaynaklanmıyor sorunlar. Biz kardesimin eski eşinin evine tanışmaya gittiğimizde pasta kurabiye almıştık bizde eli boş gidilmez hicbir yere. Kızın şeytan anası aldıklarımızı kapının önüne koydu bizim ihtiyacımız mı var fakiriyiz diye. Nimete de acımadı.  Karakter yoksunu olunca insan böyle oluyor demekki.

(2,103 puan) tarafından
Ohaa şaka gibi nedir ya misafirin gelirken getirdiği nimetleri atmak sayıp sövmek vallahi yazık günah insanlarda ar namus vicdan kalmamış gerçekten böyle şeyleri duydukça insanlığın bitmesine üzülüyorum benim kaynanam bana bisey getirsin benden önce annem diyor allah razı olsun düşünmüş getirmis diye veya annemler getirsin kaynanam diyor sağolsun annesi her geldiğinde biseyler alır diye birbirini övüyorlar ne bilim dediğin gibi insanlarda karakter ar namus kalmamış vallahi.
(160 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum biz de şok olmuştuk Allah ıslah etsin haberlerde izlerken o olayı birkez daha yaşadık resmen.
(2,103 puan) tarafından
Bende haberlerde görünce üzüldüm vallahi kıza üzüldüm başka kimseye değil o kızın sucu günahı neydi namusuyla oynadılar 15 gün kullanıp atmak nedir ya yazık günah gerçekten
(1,204 puan) tarafından
Gözü kör olasica kayanana.
0 oy
(9 puan) tarafından

Aynen canım katılıyorum 100 milyar bile az valla nolmus soğan patated getirince illa o manada mi getirmek demek millet delirmiş iyice .. Allah akıl fikir versin. 

(2,103 puan) tarafından
Amin yavrum amin. Insanlar delirmemiş sadece vicdanları kalmamış kalpleri kötüleşmiş Eskiden vicdan vardı herkes birbirine iyilik yapardı dua etsen yeter derdi şimdi ne yaşlıya ne çocuğa ne hamileye kimseye acımıyorlar kötülük işlemiş kalplerine
(9 puan) tarafından
Aynen valla cnm çok doğru yazmışsın..
(2,103 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşallah kuzum
0 oy
(4 puan) tarafından

Bende bişey soracam kizlar bu yorumlarda begendigin olunca oylama yeri var da yandaki bayrak ne oluyo  neden var o ?

(2,103 puan) tarafından
Uyarı canım o. Beğenmediğin soru veya yorum felan olursa uyarı veriyorsun
(4 puan) tarafından
Ögrendigim.iyi oldu yanlislikla basardim uyarı adminlerin işi
(2,103 puan) tarafından
Yanlışlıkla basarsan bile tekrar basıp geri alabiliyorsun:)
(4 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim  nevoo
(2,103 puan) tarafından
Rica ederim canım:)
0 oy
(330 puan) tarafından

Eşimin ailesi patates soğan eker her sene getirirler ne yani konu bulamayıp bundan mı kavga çıkaralım bari mantıklı bi sebep bulsalarmış :D

(2,103 puan) tarafından
Hahahah hemen babana söyle kavga çıkarsın biz fakirmiyiz bu yaşımıza kadar bize siz mi baktınız diye. :) işte yuva yıkacaklar ya nerden kavga cikaracaklarini şaşırmış insanlar yavrum
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Ayy yazık olmuş ama damadın aklı yokmu ailesine karşı cikamamis mi ?

tarafından
Damadin akli da onu yetistirenlerinki kadarmis demek :D
(1,204 puan) tarafından
Üzüm üzüme baka baka kararmış  ;)
tarafından
Yani cok dogru soz valla
0 oy
(278 puan) tarafından

Valla ben pazara ciktimibi kg patatesi 3 tl ye aliorum soganda oyle bu zamanda  bu pahalilikta birisi bana bi cuval patates bi cuval sogan getirse alnindan öperim onun :D insanlar kafayi yemis canim bu sebepten ayrilmami olur sevgi saygi demekki hic yokmus 

(2,103 puan) tarafından
Banada bazen annem kaynanam aliyor bizde herifle şükür ediyoruz hatta kaynanam aliyor merdivende sepete diziyor ben kullanıyorum ne güzel bisey beleş :) ben diyomuyum bizi bu zamana kadar siz mi doyurdunuz diye hatta sipariş veriyorum bazen :) aynen öyle yavrum insanlar gerçekten tirlatmis olan kıza olmuş yazık günah vallahi
(278 puan) tarafından
Bende kayinvalidemle altli ustlu oturuoruz oda aynisini yapiyor herşeyi ortak kullanioruz allah razi olsun dolduruolar kileri :)
(2,103 puan) tarafından
Bende öyle yapıyodum baktım sen alma bende var ben yaptım gel yemeği burda yiyin diye diye sürekli aşağa iniyoduk en sonunda kendi yemeğimi kendim almaya başladım ki eşimle özelim kalmıyordu sonra ben kendim evimde pişirmeye başladım yoksa aşağa da pineklicektik:) ama bizde de ne yemek pişerse birbirimize veririz bazen :) allah bozmasın inşallah aranızı yavrum :)
0 oy
(351 puan) tarafından

İyi olmus erkek tarafina. Yok yere yazık günah ama kizin kocası da adam değilmiş sevmemiş demek ki. Seven insan bunun cok saçma bisey olduğunu ailesine söyler ben Karimi istiyorum derdi. Benim babam da hayvancılık yapıyor köyden gelirken sut yağ getiriyor kaynanamlar bayila bayila kabul ediyor bence çok güzel bi hareket. Yazık günah kiza

(2,103 puan) tarafından
Tabiki çok güzel hareket karşısındaki aileyi düşünüp birşeyler getirmek onun kötü durumda olduğu anlamına gelmez bak ne güzel baban el insanını düşünüp birşeyler getiriyor bunda bi art niyet yok helal olsun. Aynen öyle o koca adam olsaydı 15 günlük karısına bitti demezdi bahaneleri varmış demekki almışlardır takıları paraları aha öküz öldü ortaklık bitti kıza yazık 15 günlük bir pislik için namusundan oldu
0 oy
(638 puan) tarafından

Benim annem her ay otobüsle birşeyler yollar memleketten o zaman benim kocanın beni camdan atması laźim :D ne saçmalık ya

0 oy
(8,207 puan) tarafından

Onlar kızı atacak yer aramıslar kızın aılesı dr ınsanlık etmıs getırmıs.Benım kayınpederim köyde hemrn evının yanına patates eker.Eşimde o zaman sözlümdü patateslerı cok güzel olur bızım oranın dedi.hatta babamlara deyım getirsinler dedi.adamlar iki büyük cuval toplamıs getirmişler.Bu durumda ancak tesekkur edilir.gecınmeye gonullerı yokmus 

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Ne kadar sacma biseyden kizin yuvasini cikmislar canim. Ee toptanciymis eli bos gitmiyeyim diye götürmüs olabilir. Abartmaya bosanmaya gerekli bi sebep degil 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 376 göst.
0 oy
9 cevap 457 göst.
18 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 126 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 584 göst.

377,143 soru