152 göst.
(69 puan) tarafından
Arkadaşlar üç gündür kendime gelemedim. Bebeğime spina bifida hidrosefali chiari 2 diyorlar. Böyle olan çocuklar var mı çevrenizde ya da böyle denilip öyle doğmayan. Yada başka hastalıklar denilip öyle olmayan. Ama bana detaylıda dediler tarama testlerinde değil. Bir umudum yok bir taraftan bir taraftan dan anne yüreği evladına kıyamıyor. Yarın belki amniyosentez isterler sizce vermeli miyim 

5 Cevaplar

0 oy
(424 puan) tarafından
Tam olarak ne oluyor sorun ne yani 
(69 puan) tarafından
Beyincik sarkması ve bel açıklığı
0 oy
tarafından
Insallah saglikla kucağına alırsın kuzum

Allah'tan ümit kesilmez
0 oy
(493 puan) tarafından
Allahtan umut kesilmez canm ama ilk bebegmde anensefali dedi doktor yani beyin kapanmamış dedi biz sonlardırmıştık gerçktn de kapanmamştı. Allah yardmcn olsun bnmki yaşamı k türden Bi sorunda sennki nasl blmiyorm sırt açklığının çaresi vr die duydum ama diğerini blmiyorm herşey insanlar için başımıza herşey geliyor Rabbm yardmcn olsn
(69 puan) tarafından
Yanlış anlama sadece soruyorum dini açıdan korkuyorum sonlandırmaya sen nasıl yaptın bana tavsiyen neler. Birde diğer çocuğunda yok dimi bir sorun elhamdülillah
(493 puan) tarafından
Canım günahını sevabını bilmiyorm ama tek bildiğim eğer annenin hayatı tehlikede ise sonlandırılabiliyr ilk öncelik anne oluyor. Bnm 3 doktora gttm 3üde karnında ölür ölürse seni zehirler yakın takipe ttemn lazm dediler. Blki ölene kadr taşıyabilirdm ama yapmadm inşallah günah değildr snra 1 düşüğüm oldu 6 haftalık şimdi elhamdülillah kızım 1 aylık
(69 puan) tarafından
Senin kaç haftalıktı 24. Haftadan sonra sonlandırılmıyor galiba
(493 puan) tarafından
Bnm 13 haftalık tı cnm ufaktı
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım benim kardeşimin oğluna da başı bedenine göre büyük engeli doğacak dediler cok şükür hiç birşey çıkmadı  
(69 puan) tarafından
Evet onları duydum başı büyük veya küçük diyip sağlıklı doğan ama bu başka bişey ne yapacağımı bilmiyorum
(86 puan) tarafından
Valla canım içini ferah tut herşey ALLAH tan o kimseye taşıyamıyacağı yükü yüklemez sen bol bol dua et ALLAH yardımcın olsun ya şafi ismiyle şifa versin inşallah
(69 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(6,855 puan) tarafından
Benim çocuğuma doğduğu gün spina bifida denildi serklaj gamzesi çıktı Hiçbir sorun olmadı Ablama da Down sendromlu denildi %80hem de hiçbir sorun olmadı çocuğunda  Rabb'im senin de korkularını yenmeni nasip eylesin sağlıklı sıhhatli bir evlat dünyaya getirmenin de nasip etsin
(69 puan) tarafından
Bana detaylıda dediler ya bu kadar erken yanılma payı ne kadardır ki kesin gibi üzülüyorum sadece 20 haftalık daha
(6,855 puan) tarafından
Başka doktora da git canım icinde kalmasın
(6,855 puan) tarafından
Biraz daha bekle şimdi tek haftalık izin bilmiyorum ama 25 haftada net gözükür her şey
(69 puan) tarafından
Yarın gideceğim tekrar ailem sonra buraya gel burda da gideriz diyor 10 gün sonrada ailemin yanına gideceğim şimdi 20 haftalığım ama çocuğumun çekeceği sıkıntıları düşündükçe çok üzülüyorum

İlgili sorular

17 cevap 563 göst.
9, Mayıs, 2019 Selin07 (455 puan) tarafından soruldu

133,182 soru

3,376,267 cevap

10,096 kullanıcı

...