0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (689 puan) tarafından
Kızlar doğumdan sonra göbeğinizin sarkmaması için ne yaptınız, hemen doğumun peşine korse vs takılır mı yoksa bişeyler mi sarılır, normal yada sezaryene göre değişir mi ?

6 Cevaplar

0 oy
(410 puan) tarafından
Ben doğum kilosu çok almadım göbek aynı kaldı neredeyse ve normal doğum yaptım ama evde plates falan yapabilirsin 
(689 puan) tarafından
Bende çok almadım şuanda ama karın genişliyor illaki doğumun peşine sarıyorlar falan onu tam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(2,145 puan) tarafından
Valla hiç birşey yapmadım sadece ilk çocuğumda yaptım oda bir işe yaramadı 
(20 puan) tarafından
Pilatesin yani sira ekstra karin egzersizi calisin ben 2 tane dogum yaptim ikincisinden 78den doguma gittim ve 75tenndondum belki 2 sene kilo veremedim gobek sinirlerimi bozuyodu ne giysem kat kaat yani bende azim ettim 1 sene yediklerime dikkat ederek pilates +yarim saat karin egzersizi calistim ve duz oldu suan ayva gobegi kadar var biraz daha cabalasam tamamiyla duz olacak 63 kiloyuk suan oda duzenli de yapmadim 10 gun yaptim 1 hafta biraktim 20 gun yaptim 1 ay biraktim sonra 2 ay yaptim 2 hafta biraktim oyle duzensiz yapmama ragmen fit oldum fit goren şoka  giriyo nasil bu hale geldin ne yaptin diye 36 38 beden giyorum.okadarki inceldim gogusum 105 bednden 85e dustu
(689 puan) tarafından
Aaçok iyi peki sadece zayıflasak pilates vs yapmadan o zamanda gidermi acaba  o karın
(20 puan) tarafından
Zayiflarsan gobegin sarkar sadece ama sarkma.olmasini isteniyorsan zayiflarken pialtes yada karin calis istedigin gibi gider elbette
(20 puan) tarafından
Bak ekmegi ve hamur tatli isini kes normal yemegini ye gunluk karin calis ilk gun 5 dk sonraki gunler 10 dk ya cikar ilerleyen zamanlarda dakikasini artirarak hem incelirsin hem gobegin gider  ama azim gostermen lazim iste hersey azimde bitiyo  baslayip yarida birakma gunluk sadece karin calisman bile yeterli oluyo denedigim icin biliyorum bak benim en problemli yerim basen ve ben gobegimi hallettim ee zayifladim ama basen bi turlu gitmiyo bende herseyi biraktim yaklasik 2 ay kadar sadece gunluk basen calistim en fazla 20 dk falan yapiyordum gun gun dakikaya böldügüm zaman ve istedigim bacak kalcayida elde ettim dene gor valla bana cok dua edersin
(689 puan) tarafından
Ne güzel ya maşallah sana
0 oy
(4,256 puan) tarafından
Sezaryen olduğu için dikislerim çok ağrıdi o yuzren korse falan takamadim ama sarkma falan olmadı zaten 
0 oy
(3,223 puan) tarafından
4 gün hastanede kaldim daha hastaneden cikmadan sezeryan olmama ragmen sirt demirli korse takmistim hem belimi tuttu cok rahat ettim hemde göbeğimi sıkıştırıp agri olmasını engellemistim hem saglik hem erken toplasin diyeydi gerçekten toplanmistida tabikide en eski haline dönmüyor ama baya ise yaramıştı gene yapcam inşallah
0 oy
(4,462 puan) tarafından
Sezeryandan sonra cirtli korse taktim 2 gun gecmisti yengem sezeryandan hemen sonra taktı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 163 göst.
0 oy
15 cevap 388 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 490 göst.
18 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Minnoşbiranne (1,137 puan) tarafından soruldu

397,053 soru

11,875,611 cevap

35,990 kullanıcı

...