0 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde (566 puan) tarafından

image

image

Bir buçuk yaşında kızım var 2 kez halıma çay döktü;(nelerle sildim ama çıkmıyor Bir kere de silmiyorum gidip gelip 6-7 kez sildim ama çıkmadı tavsiyeniz var mı nelerle çıkarabilirim.. Bir de halı yıkamaya versem Halimın dokusu bozulur mu acaba halı yıkamaya sordum Garanti veremem abla dedi o yüzden kararsızım

13 Cevaplar

0 oy
(1,275 puan) tarafından
Yani çoğu yer lekeye Garanti vermiyor . Kosla halı kullandın mi belki işe yarar . Bnm gorumcenin kına gecesinden halima hep kına damlamisti kosla çıkardı 
(566 puan) tarafından
Onu dönemedim canım deneyim  bakalım. Ersağ'ın damla konsantresi vardı onunla çıkarıyorum o da bitti. Ama öncesinde dökülürdü silerdim çıkardı bu çıkmadı
(1,275 puan) tarafından
O zaman dene kosla halıyı . Yarar umarım
(566 puan) tarafından
Denicem canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye bozulsun ki ver yıkansın 
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Keşke hıç müdahale etmeseydın sadece kuru bezle ıslaklıgını alsaydın eşim halı yıkamacı mudahale edince ıyıce içine işliyo çünkü 
(566 puan) tarafından
Zaten dökülür dökülmez kuru bezle alıyorum onu biliyorum canım ama çıkmadı
(566 puan) tarafından
Oluncai çıkmıyor işte
(566 puan) tarafından
Canım eşine bir sorsan sana zahmet.belki anlar halı dan yıkamaya versem bir şey olur mu
(1,493 puan) tarafından
Canım misafirlerim vardı anca girebildim buraya halının cinsine göre değişirmiş
(566 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
0 oy
(102 puan) tarafından
Halı yikamadada cikmayabiliyor bulaşık parlaticisi var ya onun beyaz olaniyla temizle çok iyi çıkarıyor arkadaşımın kocası hep çay döker o çözümü onda bulmuş 
(566 puan) tarafından
Onuda denedim ama prilin mavisi
(102 puan) tarafından
Mavi renk halinizi boyuyabilor
(566 puan) tarafından
Yok canım kutusu mavi demek istemiştim
0 oy
(2,145 puan) tarafından
Valla benim halıma 3 kere çay 1 kere meyve suyu 2 kere de kola döküldü yıkamaya verdim bakalım lekeler çıkacak mı 
(566 puan) tarafından
Yaz canım ğelince
0 oy
(1,696 puan) tarafından
Benim halim da beyaz çay lekelerini çıkarmıştı halıcı ben çok inatçı bir leke olduğunu dusunmuyorum halı yikamacilar için ama onlar cikaramazsa sen artık o lekeyi evde hayatta cikaramazsin çok işlem görmüş çünkü leke
0 oy
(455 puan) tarafından
Maalesef çay lekesi çıkmıyor halı yıkamada çıkar annemde öyle oldu ama halı srrrtleşebilir
(566 puan) tarafından
Evet halının dokusu değisir dıye korkuyorm
0 oy
(3,886 puan) tarafından
Bim de bulaşık makinesi parlatıcısi var halıdaki çoğu lekeyi çıkartıyor. Mecbur vereceksin evde yıkamayla da çıkmaz o
0 oy
(97 puan) tarafından
Cnm cay dökülünce ben bir bardak suya bir yemek kaşığı limon tuzu eritip leke ye dok aninda beyazlar sonra kuru bezle sil
(566 puan) tarafından
Denıcem canm
0 oy
(425 puan) tarafından
Çay lekesi çıkmiyor yıkamaya verdiğim halde hâlâ çok hafif belli ya kendin yikicaksin yada mecbur yıkama verceksin canm
0 oy
(791 puan) tarafından
Arap sabunu ben halımı hep oyle siliyorum 
0 oy
(17,415 puan) tarafından
Bulaşık makinesi parlatıcısı denedin mi 
(566 puan) tarafından
Denedım canım
0 oy
(28,385 puan) tarafından

Yıkmaya vermek mantıklı.

Ama bir leğene beyaz sabun beyaz sirke Arap sabunu bide parlatıcı su yapıp silip sonra altına kalın havlu koyup kaynamış ve 10 dk dinlenmiş suyu hafifçe dokebilirsin kusar halı havluya

(566 puan) tarafından
Tamam bunuda denıcem teşekkür ederim canim
(28,385 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 74 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ruya123 (476 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 205 göst.
20 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy