0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (376 puan) tarafından
Kızlar namaz kılıyodum önceden ama çocuk onu şu derken hep aksattim ,Rabbim affetsin ,gene başladım ama insallah bırakmamayi başaracağım Allah'ın izni ile

Sorum şu o kilmadigim günlerin kazasını kilmam için o günü ne söyleyerek niyet etmeyelim aklım karisiyor hep ,not etmek gerekir mi kazalari bilgisi olan aydınlatsın hayrina

4 Cevaplar

0 oy
(16,000 puan) tarafından

Her namaz kıldığında dört kaza dört farz kılıyoruz zaten. Ama.hergun bir günün namazıni kilabilirsin. Geçmişte kilmadiigm namazın su vakit  şu kadar kazası diye  

(8,950 puan) tarafından
Fato safisin heralde sen mezhep farklılığından catisiyosunuz suan
(16,000 puan) tarafından
Evet şafi mezhebindenim
(8,950 puan) tarafından
İşte söylediğin durum şafi mezhebinde vardır onlar namazları sadece farzından kılarlar peşine o vaktin kazasını kılarlar ama hanefilerde sünnet son sünnet ve vitiri de vardır hanefilerde bunlar kaza namazları yerine sayılamaz tekrar kılmak gerekir
(16,000 puan) tarafından
He onu bilmiyorum bizde kaza varsa sünnet kılınmaz. Her vakitte dört kaza dört farz kılınıyor
(8,950 puan) tarafından
Evet öyle yapiliyo ama buralarda kaza da kilmiyolar kolayına kaçtı herkes ben safiyim sünnet kilmam diyolar sadece farzını kılıp kalkiyolar
-Reklam-
0 oy
(1,828 puan) tarafından
Şimdi bende düzenli kiliyordum ama çocuklardan sonra bıraktım Allah'ım affetsin 

Ben şöyle yaptım kaynanam demişti şimdi 

1 yıl boyunca düzenli nqmaz kıldım 

Ve 1 yıl boyunva 3 günlük kaza namazımı kıldım her vaktin arkasından kaza mesela öğlen kıldım selamladim 

Öğlenin kazalarını 3 günlük 

1 yılda 3 senelik namaz borcumu ödedim 
(1,828 puan) tarafından
Şimdi akşamı kıldın canım demi selamladin yeniden geçmişteki namazın için niyet ettin 3 rekat farzını kıldın selamladin 3 reket daha kıldın selamladin 3 rekat daha kıldın dualadin
Sabah namazını kıldın tüm
Sabah namazini farziini kıldın 2 rekat sonra selamladin 2 daha kıldın selam 2 daha kıldın selam 3 olacak yani 3 günlük nasıl istersen iki günlükte olur 1 günlük te ama çok düzenli aksatmadan
(1,828 puan) tarafından
Öğle ve ikkinlerde aynı şekilde
(1,828 puan) tarafından
Yarısının farzını kıldın kaza namazında yani
Farzını kıldın selamladin ardından vitir kilacan sadece farz olmuyor yatsida
(1,828 puan) tarafından
Ben en çok yatsida yoruluyordum.hamileydim
34 rekat kiliyordum sadece yatsıyı
Öğle 22 rekatta öğlen
Sabah 10 da sabah
İkindi 20 de ikindi
Benimn 3 günlük namazım ve kıldığım.namaz buydu
(376 puan) tarafından
Çok sağol canim ben birgunluk kiliyodum,fazla kılındığını bilmiyordum
0 oy
(6,579 puan) tarafından

image

şöyle hesaplayabilirsiniz işinize yarar umarım. 
(376 puan) tarafından
Çok çok sağol canim
(376 puan) tarafından
Ya canım benim şimdi aklım karıştı kit oldum ya ,orda yazıyor ki 1 günde 1aylik namazını kılmış oluyosun diyor ,sabah 6 defa kıldım ,2+2+2+2+2+2 şeklinde,öğlen 4+4+4+4 şeklinde 6defa kilacam yatsıya kadar.peki nasıl 1aylik oluyor bu.6defa kilimca 6gunlugun kılınmış olmuyor mu
(6,579 puan) tarafından
Her vakitte mesela örnek veriyorum sabah namazının kazalarını bitirmek istiyorsan 5 vakitte de sabah namazının kazalarını kılman gerekiyor.5vakit*6 kaza namazı=30 yapar yani sen bir günde 1 aylık kaza namazı bitirmiş oluyorsun.önce sabah namazının kazalarıyla başla gün içinde sürekli kıl kıldığını not et hatta çizelge oluştur.
(376 puan) tarafından
Ya vallahi çok geri kafalı oldum anlamiyorum ki.
Her namazın kazasını kılıyorum.sabah namazı kılarken sabah namazın kazasını kılıyorum.oglen kılarken öğlenin kazasını kılıyorum.oglenin kazasini kıldıktan snra tekrar sabahida mi kilacam
(6,579 puan) tarafından
Canım benim attığım yukarda ki görsele göre kılmak istiyorsan eğer 5 vakitte de önce sabah namazının kazalarını kılman gerekiyor 6 şer tane eğer aklım çok karışır böyle hesap yapamam diyorsan da kendi bildiğin gibi yap bence.
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Öncekiler belki affedildi umuduyla en son kilamadigim akşam namazinin kazasına diye niyet ediyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 217 göst.
1 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
16 Aralık 2022 Aile kategorisinde Minik yavrum (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 47 göst.
20 Ekim 2022 Aile kategorisinde Minik yavrum (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 136 göst.
28 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu

397,274 soru

11,881,937 cevap

36,003 kullanıcı

...