+4 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (2,241 puan) tarafından

Günaydın. İstisnasız her sene (3yil) kurbanda tartışma yaşarız kaynanayla şu cümlelerinden dolayı 

-Herkes kesiyor etinizi dağıtmayın

- Ee o zaman biz niye kurban kestik 

-Çok koyuyorsun eti az koy 

-Ee bunun belli bir kısmı dagilcak zaten azı cogumu var 

-Sizinkiler kurban kesiyor mu bu sene kesmeleri lazım herkese farz bu 

-Kesemiyor anne maddi olarak sıkışıklar 

-Olur mu öyle şey biz her sene keseriz 

-Kesip kendi dolabinizi dolduruyorsunuz evet !

Her sene bu muhabbetler döner ve kesin eşimle tartışırız birde bitmek bilmeyen akrabalar bayramın ilk gününden tut 3.gunune kadar ev tıklım tıklım büyük eltiler asla bir işe karışmaz benim bir büyük eltimle ben yaparız o kadın kanser hastası benimde bebeğim var 4 aylik sırf tartışma yaşanmasın diye bu bayram ailemin yanında olmak istiyorum eşimde kurbanı kestikten sonra bayramın 4.gunu gideriz diyor şimdiden aldı beni sıkıntı gelin olmak ne zormuş ;):wassat:

27 Cevaplar

0 oy
(1,693 puan) tarafından
Sırf bu muhabbetler ve bayramın eziyet olması yüzünden sevmiyorum bayramları 
(2,241 puan) tarafından
Bende bende
-Reklam-
0 oy
(120,751 puan) tarafından
etin kilosu 500 tl gecmis artik herkes yilda 1 jez kurbani bile zor kesiyo o yuzdne birak dagitmayo gramla olcup paketleyip 1 yil idare edelim derdinle herkes gecim kolay degil senun durumum iyidir kes dagit eyvallah ama durumu olmayan zar zor kesenede dagitmiyosunda denmemeli 
(2,241 puan) tarafından
Ne olursa olsun kurbanın amacı kesip dağıtmak dolaba koyup 1 yıl yemek değil ben kendi kurbanım için konuşuyorum bana karışmasın kendi ne yapıyorsa yapsın beni ilgilendirmez
kurvanin amaci dagitmak onda hemfikiriz zaten ama ulke sartlarida ortada insan cocuguna bez alamiycak durumda kurbani kesmeyi gec sartlarini zorlayip kesenlerde dagitmak istemiyi onlarida anlamak lazim
(2,241 puan) tarafından
Kurban kabul olurmu o zaman ki Kurban niyetine kesilmesin o zaman senede bir kendimiz için kesiyoruz desinler.  Eşimin ailesinin durumu o kadar kötü değil ama genel insanlar için bisey diyemem
kabul olur olmaz orasini allah bilir
0 oy
(196 puan) tarafından
Biz bağış yapıyoruz canım böylelikle kurban eti dağıtma derdimiz olmuyor gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Siz de öyle yapabilirsiniz böylece konuşacak konu kalmaz. Bir de her dediğine he de geç sabit fikirliler çünkü cahiller kendini hep haklı zanneder. Stres yapma Allah ıslah etsin böyle kaynanaları
(2,241 puan) tarafından
Bunlara tek başıma karar vermediğim için esiminde benle aynı fikirde olması lazım dağıtan o çünkü
(196 puan) tarafından
Allah sabır versin canım ne diyim:(
0 oy
tarafından
Bizim antepte var bu. Sen nerelisn ben alıştım artık burda çoğu kişi kesmeyene böyle tuhaf bakıyorlar. Herkes kestiği için et dağıtmaya ev yok cidden. Gelen giden aşırı oluyor bende 3 veya 4. Günü gitmeyi düşünüyorum bakalım artık 
(2,241 puan) tarafından
Maraş.  Kesmeyen illa ki cikar dağıtmamak için bahane gibi geliyor bu bana
tarafından
Kültürler yakın. Aileden çıkmıyor bizde. Komşu flan bakıyoruz tabi mümkün mertebe üçte birini dağıtmaya çalışıyoruz
(2,241 puan) tarafından
Olması gereken bu amaa bize gelen giden yok diye ben fazla dağıtayım istiyorum herseye karışıyor sagolsun
(2,241 puan) tarafından
Ben marasli değilim bu arada burda gelinim ondan belki farklı geliyorlar
tarafından
Bende antebe gelin geldim zorlandm hala öyle ama mecburen. Sizde boşvern bildiğinizi okuyun tamam deyin geçin ben öyle yapıyorum
0 oy
(117 puan) tarafından

Geleni de olmaz gideni de olmaz. Çünkü hem kayınbabamın tarafıyla küsülü hemde kendi tarafıyla :D çok nadir kendi tarafından bir kaç kişiyle konuşur. Sorunlu. Ki olsa da hizmet etmem. Benim vazifem değil 

(2,241 puan) tarafından
Ev dolup taşıyor kimse oralı değil birde küçük gelin yaparmış ağızlarına dolamislar küçük gelin
0 oy
(840 puan) tarafından
Aynı durum bende de var ama senden tek farkim kesen taraf o kesemeyen taraf ben susmjyordu
(2,241 puan) tarafından
İkimizde keseriz ama o illa bizimkine de burnunu sokar

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 489 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 290 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sedadz (819 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 728 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sedadz (819 puan) tarafından soruldu