0 oy
1,100 göst.
Aile kategorisinde (382 puan) tarafından
Eşim annesine ve yigenlerine çok düşkündu sürekli onlarla ilgilenir bizimle ilgilenmezdi bize kıyafet alırdı ve parası isterdi bizden ama yigenlerine öyle değil sürekli onlar vardı eşimin hayatinda cocuk İstanbula geldi çalışmaya sürekli bize geliyodu eşimde hep para veriyodu ona ilgileniyordu onla benim çocuğumda köye gitmişti ama amcası oğlumun yol parasıni vermedi diğer eltimin 3kizida gitti oğlumda beraber onların yol parasıni verip haslik verip gönderdiler onlara benim eşim onlara yaptığı için çok zoruma gidiyordu bende eşimin dayisinin kızına söyledim eşimin yigenini gönderelim diye dayısının kızı dediki ben Hallederim ve eşime dediki abin diyoki benim çocuğumun İstanbulda parasıni yiyorlar diye bı yalan uydurdu şimdide ben korkuyorum duyulur diye eşim evden kovucak beni napicami bilmiyorum artık ama şimdi eşim bizle gayet iyi ilgileniyor 

24 Cevaplar

+6 oy
(5,395 puan) tarafından
Girdiğin günaha değdimi peki inşallah duyulurda suçsuz insanlar aklanır utanmadan iftira atmışsınız yazık yazık 
(4,837 puan) tarafından
Ya bu arkadaşın evliliği evlilik değil. Eşi olacak adam bu kadını oğlunu sürekli dövüyor ve adam sürekli aldatıyor. Post sahibi kocası ölsün diye dualar ediyor. Bu iftirayı kocası duysa öldürür bu kadını dayaktan
tarafından
Kadının kafa gidik o yüzden yani böyle bir iftiraya başvurmuş tövbe et Allah'tan af dile tabi kullardan da haklarını helal etmelerini iste
(5,395 puan) tarafından
Gözde kocasının yeğenine düşkün olmasını kıskanıyor çalıştığı içinde bunlarda kalıyor çocuk  kaynı oğlumun orda parasını yiyorlar dedi diye laf çıkarmışlar adamda buna sinirlenip çocuğu kovmuş onlarlada küsmüş
(1,895 puan) tarafından
Bu kadını az çok hatırladım ben ya bizle kafa buluyor yada ağır depresyon ilaçları kullanıyor halüsinasyon görüyor....buna tacizde bulunan oldu,kocası dövüyor, oğlunu dövüyor falan uzar gider bilemedim
(10,677 puan) tarafından
Sweatmom sağol canım anladım şimdi. Allah kimseye iftira attıracak duruma düşürmesin ne diyim
-Reklam-
+3 oy
(2,554 puan) tarafından
Eşinin amcasını veya yengesini arayıp böyle böyle diye anlatmak varken şeytana uymuşsunuz. Tez elden düzeltin bunu. Siz düzeltirseniz en azından zararın neresinden dönersen kârdır hesabıyla az azar işitirsiniz. Azarı işitirken de bırakın kopsun kopacağı yerden, neden yaptığınızı anlatın bir bir. "Sen yeğenine göz kulak oluyorum derken ona babalık yapıyorsun ama kendi evladına babalık yapmıyorsun," deyin. O kavgayı öyle ya da böyle yapacaksınız, belli. "Gözetiyorum sanarken kardeşini sanki parasızmış gibi rencide ediyorsun haberin yok." Deyin.

Ama eğer düzeltmezseniz ve anlaşılırsa herkesin gözünde fitneci kadın olacaksınız. Değer mi? Belki de artık daha fazla düşecek yeğeninin peşine.
(382 puan) tarafından
Evet kaynima mesaj çekmiştim ben senin çocuğuna bakmaya mecbur değilim gönderme diye onlarda sürekli gönderip durdu eşim cagirdi için
(2,554 puan) tarafından
Kaynana kayınbaba yok mu peki onlara söyleseydin? Ne bileyim aşikar şekilde sizin çocuğunuza bakarken bana ve çocuğuma bakmıyor bu adam deseydin? Ne pis bir herifmiş. :(
(382 puan) tarafından
Biliyorlar yemin ederim biliyorum onlarında hoşuna gidiyodu ne var onda amcası tabi yapicak edicek diyorlardi bize gelincede acmi kaldiniz diyorlardi
(2,554 puan) tarafından
Evet aç kaldım diyeceksin millete de rezil edeceksin ancak öyle anlıyorlar var ya deli ettiler deliii... Allah kolaylık versin bacım.
(382 puan) tarafından
Valla onlarıda yaptım ama hiç tık yok hep kendi bildiklerini okudular
0 oy
tarafından
İftira atmışsın ama resmen illaki duyulucak..
(382 puan) tarafından
Evet biliyorum onu ozmanda ben kötü olucam
(11,985 puan) tarafından
Kötüsün zaten ve eşin bu sebeple seni boşamak istese bana göre haksız değil. İftira atandan her şey beklenir
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Niye karşına alıp konuşmadın da böyle bir yalana başvurdurttun şimdi eşin de zor durum da kalıcak çocuğun parasını yiyorlar diye yalan olmaz o kişi de aradan çıkar sen kalırsın eşini karşına alıp anlatıcaktın böyleyken böyle 
(382 puan) tarafından
Eşimle konuşmaya gelmiyor zaten ben çok söyledim yigenini evimde istemiyorum diye ama beni hiç takmadi
(1,030 puan) tarafından
Bilmiyorum ama umarım eşin o adamı arayıp da böyle böyle denmiş demez  iftira iftiradır hatta eşinin dahi üzerine atılan bir şey
(382 puan) tarafından
Ama eşim bilmiyor bizim ona iftira attığımızi köyden birisine söylemiş dedi abin isim vermedi kadin
0 oy
(120,793 puan) tarafından
senin esin hep boyle bu adam olmaz duzelmez boyle besit seylerle duzelmez
(382 puan) tarafından
Yok şimdi onlarla konuşmuyo bizimle gayet iyi anlaşıyor ilgileniyor
0 oy
(620 puan) tarafından
yalani soyleyen sen degilsin o kari da yalan soylemeseymis sanki sen mi dedin yalan soyle diye
(382 puan) tarafından
Evet ben öyle demedim zaten nasıl yapsakta gondersek dedim kadın o lafı buldu söyledi gönderdi ondan sonra
0 oy
(8,949 puan) tarafından
Ablam Allah aşkına kaç yaşında kadınsın sen ayrı çektin çocukların ayrı çekti bu zamana kadar düzelmeyen adam düzelecek saniyonmu gercekten çoluk çocuk büyüdü alıp ceketini atamadım kapıdan dışarı şu adamı ölsün ölsün diye söylenen insansın niyd cekiyosun hala boşa gitsin sene kurtul cocuklarda kurtulsun biz de kurtulalım da yeter 
(382 puan) tarafından
Oğlum gelmiyorki benimle babasından korktuğu için onu tercih ediyor
(8,949 puan) tarafından
Sende cesaret yok ki çocukta olsun bu yaşına kadar aman baban kızar aman baban döver dediysen korkar tabi valla benim de 2 erkek kardeşim var babam dört dörtlük bi adam olduğu halde en ufak tartışmaya girseler kardeslerim müdahale ediyorlar
(382 puan) tarafından
Bizimkiler konuşmuyor bile eşimle eşim için hep kendi ailesi ön plandadır
(8,949 puan) tarafından
Oğlun kalsın o zaman sen git adam evden kovcak diye korkuyordum kaç yaşındasın sen onu kov eden ben nereye gitcem bu yaştan sonra defol git de ver mahkemeye elinde avcunda ne varsa alırsın
0 oy
(595 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bu yalanı ne kadar diğer kadın söylemiş de olsa sen de onun yalanına, attığı iftiraya ortaklık etmiş oldun. Şimdi yalan söyleyerek eşinin gözünde daha çok değerli kıymetli oldun, daha da çok sevecek seni, daha çok ilgi gösterecek sana değil mi? Hiç birşey gizli kalmaz hele de söz konusu akraba olunca illa bir yerden duyulacak.  Eşin iyi ve ya kötü bilemem ama onu akrabasının gözünde daha değersizlestirdin, basit durumuna düşürdün, ya eşin bu şekil de senden daha çok uzaklaşıp kin, öfke biriktirirse haklı olarak ne olacak o zaman. Gerçekten birine İftira atmak bu kadar kolay mı? O zaman vebalini de ödemek sizin için zor olmaz.
(382 puan) tarafından
Yok işte çözüm yoktu istemedimi herkes biliyordu ve benim inadima gönderiyorlardi amcasının evi diye öz teyzesi bakmadı ben niye bakım teyzesi bekar yani bide evinden kovdu
(595 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun, inşallah sorunun biran önce çözüme kavuşur.
(382 puan) tarafından
Amin inşallah ama eşimin haberi yok bizim öyle laf çıkarttigimizdan
(595 puan) tarafından
Biliyorum yazmışsın postunda kötü olmuş. Ben de az önce senin bir r kaç eski postunu okudum şimdi biraz iyi anladım konuyu bi yandan sana hak verdim ama bu sizin attığınız iftirayı doğru bulmuyorum tabi ki; 20 yaşındaki biri çocuk sayılmaz koca adamın sizin eviniz de ne işi var. Ben olsam ben de kabul etmem ki benim eşim zaten kabul etmez hele de rahatsız olduğumu evliliğe zarar vereceğini dile getirirsem hiç etmez. İnsanın bi mahremiyeti var, evimiz dediğimiz bizim özel alanımız. Haberler de görüyoruz zaten devir çok kötü olmuş yarınların ne olacağı belli olmaz. Allah korusun yarın öbür gün bir yanlış anlaşılmaya da sebebiyet verebilir bu durum Allah yardımcın olsun
(382 puan) tarafından
Eşim öyle seyleri hiç anlamaz zaten hem evim küçük bir artı 1 hemde çocuk sapik babasının amcasının gelinine mesaj atmış yani bide seni seviyorum diye eşime söyledim onuda yigenini tutuyo yine o çocuk sorunlu diye
0 oy
(264 puan) tarafından
Demek eşin bi kadına yardım etse   o zamanda  eşimi baştan çıkardı elimde gözü var dıye ıftıra atarsın sen rabbım senın gıbılerınden korusun   kendı menfaatı için   baskasının canını yakmak  ne kadar bencilsin biliyormusun  bak yıllar sonra  bunun bedelini  allah senden  çıkarır belkı biride sana iftira atar  bı adamla ilişkisi varmıs dıye  çıkarır yanı allah  cıkacakta  böyle yanına kalır sanma  sakın   gerçi. Iftıra atanda da allah inancı ne kadar olur  bılemedim  
(382 puan) tarafından
Sen merak etme eşimde kuzenimle bana iftira atmıştı zaten
(264 puan) tarafından
Ha ödediştin o zaman  
Ama sen masum birinin canını yakıyorsun   sen ıntıkamjnı eşinden al   yapma böyle şeyler allah askına  ne gerek var
(382 puan) tarafından
Başka çare kalmadı ki çocuğu istemediğimi hepsi biliyor ve benim inadima gönderiyorlardi amcasının evi diye
(264 puan) tarafından
Amcası m. Al mı oda almasın
(382 puan) tarafından
Yigenim diyip duruyor anca oda işte bizden üstün tutuyo
0 oy
(15,264 puan) tarafından
Yalanın er ya da geç ortaya çıkma gibi kötü huyu vardır yalanla evlilik kurtulmaz 
(382 puan) tarafından
Başka çare yoktu ama
(15,264 puan) tarafından
Vicdanın rahatsa sorun yok
(382 puan) tarafından
Yok işte vicdanimda rahat degil
0 oy
(664 puan) tarafından
Keşke yapmasaydin yalan soylemekten cok korkarim hele ki cocugumdan sonra o soyleydiyim donup dolasip benim cocugumu bulur falan diye asla soyleyemem esin anlarsa otur anlat bence yaptigi cok dogru degil esim allaha şükür biseyimizi eksik etmez ama yegenine ve ya kuzenine para vermesi bu durumda beni rahatsiz etmez sonuc olarak bizle yeteri kadar ilgileniyor ilgilenmese bende rahatsiz olurum 
(382 puan) tarafından
Biliyor zaten eşimde herkeste biliyo istemedimi ama yinede hem eşim çağırıyordu hemde onlar gönderiyodu
0 oy
(5,304 puan) tarafından
Yeminle şeytan sapka çıkartır şu durumda önünüzde ya . İstemiyorsan insan gibi söylersin. Böyle yalan dolana ne gerek var.
(382 puan) tarafından
Çok söyledim ama yinede gönderdiler ve eşimde çağırıp durdu yine
(5,304 puan) tarafından
Tamam bunalmış olabilirsin özel alanın kalmamış olabilir o konuda haklısın lakin seçtiğiniz yol yanlış bak şimdi yuvama zarar gelecek diye korkuyorsun.
(382 puan) tarafından
Evet açıkçası korkuyorum ama eşim anlamıyordu köydekilerdede suç var benim istemedimi bildikleri halde gonderiyorlar
0 oy
(575 puan) tarafından
Daha eşinin dayı kızı. Nasıl güvenebildin? Asıl şimdi evliliğini riske attın. İftira atmışsın. Onlar bir aile er ya da geç çıkacak ortaya 
(382 puan) tarafından
Dayısının kızı buldu zaten o lafı benim aklıma bile gelmedi oyle şeyi soylemek
(575 puan) tarafından
Tamam ortaya çıkınca sen buldun sen ortaya attın olacak. O kendini ateşe atar mı
(382 puan) tarafından
Onunlada konuşmaz zaten eşim daha
(575 puan) tarafından
Sen eşinden kaçmaya bak yorumlar da okuduğum kadarıyla bunu öğrenirse senin ölümün onun elinden olur. Bahaneler sıralamışsın da canın gittikten sonra hiçbir bahaneye yer kalmicak
(382 puan) tarafından
Kendisi bilir onuda koca olupta evine barkina sahip çıksaydı bende onlardı yapmasaydim
0 oy
(4,837 puan) tarafından
Evliliğini mi? Senin ki evlilik değil. Aldatma şiddet ne ararsan var ve eşin bu iftirayı duyarsa seni dövecek biliyorsun 
(382 puan) tarafından
Evet biliyorum
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Yalanla peynir gemisi yürümez evlilik hiç yürümez eşine diyebilridin belki çocuğa anlatırdı 1+1 ev tutardı yada giderdi yaptığın çok saçma olmuş evliliğin inslalah daha kötüye gitmex bence düzeltmeye bak yalanı önce kendin söyle en azından başkasından duymasın 
(382 puan) tarafından
Eşim anlayışsız insan anlamaz hayatta
0 oy
(528 puan) tarafından
Allah'a nasıl hesap vereceksiniz burda gelip bunu yazıp belkide şuanda yalan konuşuyorsun sif milleti galeyana getirmek için.ama burdan biride Saba Allah belanı versin ayıp günah niye yaptın dese yapmamış olsan bile o bedua seni tutsa napcaksin.yapmissan bile gidip helalik almazsan bu vebalin altından kalkamazsin konuşmak varken niye iftira gidip direk yüzlerine konuşsan böyle büyük bir günaha girmezdin alakani kesip kovsan bile bunun kadar günah olmazdı ayıp yazık ya utanmalisin insanligindan birgün biride Sana iftira atar eden bulur çünkü sakın unutma 
0 oy
(528 puan) tarafından
Allah insanı imtihan ediyor kimin ne mal.oldugu ortaya çıkıyor ozaman.rabbim sizin gibi rahat iftira atanların şerrinddn korusun insallh bugün bu iftirayı atan yarın başka iftira atar namus iftirası bile atar rabbim uzak etsin sizin gibilerden amin amin amin 
0 oy
(528 puan) tarafından
Çok sinirim bozuldu bu postu görünce ewt hakli olabilrsin ama lütfen iftira atmak nedir çektiğin imtihanlarda boşa gidiyor üstüne bide günaha giriyorsun 
0 oy
(841 puan) tarafından
Annem dedi yunus olsun babam dedi hizir olsun durum zor yalana gelince ,Allah affetsin sizi
0 oy
(528 puan) tarafından
Yuvam kurtulsun dyorsun canım ama Allah kurtarirsa kurtulur senin atığın iftirayla dgl insanı delirtip çıldırttıyolar seni anlıyorum ama hakliykn haksız olma bana neler yasatilar neler yaptilar ama hiç biri için kendimi vebale koymadım Allah'a havale et 
(382 puan) tarafından
Ama onlarda istemedimi bildikleri halde inadima gönderiyorlar teyzesi bile bakmadı istemedi evden kovdu ona öyle yapmiyorlar diyorlar yanlizliga alışmış oyuzden istemedi bende el kızıyım sonuçta niye bakım
(528 puan) tarafından
Canım biliyorum haklısın ama kendini günaha koymaya degermi evinden kov isteme ama iftira atma küçük olsun büyük olsun.kocan zaten dengesizn tekiymiş ama yapma helalik al ilaki bsey yapmak istiyorsan hayatından çıkar vebale girmekten iyidir
(382 puan) tarafından
Kovdumda zaten beni takmadiklari için gönderiyorlar işte istemedimi defalarca söyledim ben onlara

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 2,060 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,669 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 196 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,361 göst.