0 oy
108 göst.
Aile kategorisinde (286 puan) tarafından
Daha 18 aylık aslında ama inatlaşma vurma ısırma oyuncak fırlatma sürekli olarak bağırma istediği olmayınca kendini yere atma oyuncakları dışında her şeyle oynama nolur bu bir süreç diyinnn az önce oyuncağıyla gözümü sisirdi 

3 Cevaplar

0 oy
(14,483 puan) tarafından
maalesef 2 yas bitse 3 geliyo 4 geliyo Allah 4 te sabir versin diyim 
(1,653 puan) tarafından
Ben üçü gördükten sonra illallah dedim zaten
(1,653 puan) tarafından
Bir de 4'ü kaldıramam
(14,483 puan) tarafından
ah ah 4 berbat birseymis :)))
-Reklam-
0 oy
(171 puan) tarafından
Bizim ki de 23 aylık. O aylarda ısırma huyu vardı bıraktı şimdi de çimdikliyor. İstediği olmazsa yerlere yatıp ağlıyor yapma dedikçe abartıyor ama gelişim özelliği olduğu için çok tinlamiyorum. Bunlar olmazsa sorun var demektir çocukta o yüzden sizde çok üstüne gitmeyin bırakın bagirsin vurdukça görmezden gelin uyardikca inadına yapar. Bir süre sonra görmedikçe o davranış söner siz yeter ki dışardan uyaran verip o davranışı tetiklemeyin 
tarafından
Kızım 19 na girmek üzere şimdiye kadar hiç ısırma olmadı vurma olmadı cimcikleme olmadı evet bağırma var ama oda çok kısa sürüyor ağlama var oda çok kısa sürüyor 1 dakika anca kızımın boyu kilosu kelime sayısı gayet güzel gidiyor hatta iki kelimeler söylüyor bazen kakasını yapınca anne çiş der mesela herşeyi anlar herşeyi yapar oyuncak topla derim toplar mutfağa git derim gider hadi odana gidelim uyuyalım derim battaniyesi alır odasına gider bunun gibi bir sürü şey dışarı çıkalım mı derim hemen ayakkabısını getirir bunlar da gelişim özelliği vurmuyor diye gelişmiyor demek saçma
(171 puan) tarafından
Saçma olan bir şey varsa o da sizin yorumunuz. Bir eğitimci olarak söylüyorum. Bunlar genellemedir, her çocukta olacak diye bir kaide yok ama çoğunlukta gorulen özelliklerdir. Benim de oğlumun boyunda kilosunda konuşmasında hiçbir problem yok. Zaten bağırması vurması fiziksel özellikleri ile ilişkili bir durum değil. Nasıl ki ergenlikte yaşanan bazı problemler anne babadan kaynaklı değilse iki yaşta yaşanan sorunlarda anne babadan kaynaklı değildir yani hiçbir anne baba cocuguna otur ağla bağır çağır demez bunu ogretmez çocuk içgüdüsel olarak yapar bunu
tarafından
Ben anne babadan kaynaklı demedim annesi terbiye vermiyor demedim bakin yazdığımı düzgün okuyun siz vurma çekme bağırma yoksa orda sıkıntı arayın diyorsun bakın her çocuk bir değil her çocuk vuracak diye bir kaide yok her çocuk sessiz olacak diye de bir kaide yok siz böyle söyleyerek benim kızımın gelişmediği söylüyorsunuz resmen yanlış yönlendirme yapıyorsunuz lütfen yazarken kesin net cümleler kullanmayın insanları yanlış yönlendirmeyin
0 oy
(364 puan) tarafından
benimde o aylarda oglumda isirma oyuncak atma vardi canim. simdi 26 aylik bagirma çığlik atma ve kendini yerlere atip aglama krizlerimiz var. Oğlum 2 yas sendromunda kizlarim 3 bucuk yasinda henuz 3 yaş sendromunu aşamadik :( sinirden bazen oturup agliyorum o derece dayanamiyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 117 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde VB. (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 145 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ozgegzem (556 puan) tarafından soruldu

397,034 soru

11,875,227 cevap

35,990 kullanıcı

...