0 oy
216 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Alti ustlu oturuyoruz o alta ben üste. Eşim uzmn.suriyede 2 tane bebegim var biri 2 yaşında biri 6 aylik .Hem kaynanam hem kayinbabam çalışıyor. KAYINBABAM disarda çalışıyor 20 güne bir 10 günlüğüne memlekete geliyor k.validem de sabah işe gidip akşam eve geliyor 7 7.30 gibi .Kayinbabamin kahvaltısını öğle yemeğini gün içinde kahvesini ve akşam yemeklerini ben yapıyorum. Bugün gün içinde k.validemi aradım akşama ne yemek yapim diye ne yemek yaparsan yap ben nee bilim dedi cook zoruma gitti .Zaten geçmişimiz iyi değil çok tartışmalar oldu ama ona rağmen iyi kalmaya çalışıyoruz eşimin hatri için. Yemek yapmadığım zamanda işten geliyor niye yapmadın deseydi işten getirirdim falan diye soyleniyor ama ertesi gun yapmasam yine getirmiyor bilerek ne yapicami şaşırdım 

8 Cevaplar

0 oy
(379 puan) tarafından
Böyle insanlara ağzında kuş tutsan bile yaranamazsin
-Reklam-
0 oy
(1,255 puan) tarafından
Aman aman büyük konusmak gibi olmasın bırak aynı apartmanı aynı mahallede bile yaşamam en azından ben benim kaynanam için söylemiş oluyimde en iyisinide yapsan yaranamazsın oyüzden uzak durmak en güzeli mesafe iyidir herzaman 
0 oy
(4,903 puan) tarafından
amaan bastan niye yapmaya alistirdin ki kahvesine varana kadar. calisan kadinin esi zaten yemegini isitip bi zahmet kahvesini yapmayi ogreniversin ki ogrenmiatir. sen olmasan pasa pasa kendi yapacakdi. bi yumurta kirain yesin bi menemen yapsin tost bassin kaynanan birkac gunluk yemek yapar bi yapista isitsin kocasi yesin. sen niye bu gorevi ustlendin ki. yada zorla mi sana yapisti bu gorev. bebekle sen kendi karnini doyurup iki yasindakine yemek yapabilsen ufak zaten emiyodur ek gidasi baslayacak ona yap et dok sac yapsan opsunler de basina koysunlar yani.bide elalemin kahvesine kadar ne goturuonki
(4,458 puan) tarafından
Aynen valla bı d ebecerebılıyo demek ki helal olsun ben bebem kendını toparlayana kadar 2 cocukla karnımı zr doyuruyodum.
(4,903 puan) tarafından
aynn oyle ayak ustu iki zeytin iki parca peynir git gel git gel . bazen dolaba kaldirmaya bile frsat olmuyoda kokusuyor aksmaa kadar tezgah ustunde ilk bebek kucakdan dusmedigi zaman.:)
0 oy
(2,279 puan) tarafından
Evleriniz ayri degil mi herkez kensi yemegini kendisi yapsin
0 oy
tarafından
Ben kendime zor yapıyorum yemeği sende iyi sabır varmış. Kocan yok mis gibi evde yalnızsın bunlarla mı uğraşıyorsun canına yazık
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Sen niye yapıyorsun ki canım. Kendisi para kazanmak için çalışıyor sen ise onun bedavadan hizmetciligini yapıyorsun. Bir yardımcı tutsun kendine beğenmiyorsa da çıksın işten kendisi yapsın bir zahmet. Bizde aynı apartmanda oturuyoruz. Ben yapmam yemek filan. Mesela kendi yaylaya gidiyor rahatı için kocası da bazen burada kalıyor taksisi var işe çıkıyor ben hizmetini yapmıyorum banane. Kocasını çok sevip düşünüyorsa gitmesin . Kayınpederim de rahat değilse oda gitsin karısının yanına. 
0 oy
(1,688 puan) tarafından
Ben olsam yaptığım yemekten iki tabak götürürdum ama kimsenin evine gidip hizmetçilik yapamam yapıyorsam da ne yemek yapayım diye sormam kafama göre hareket ederim
0 oy
(983 puan) tarafından
Nasıl alıştırırsanız öyle gider. 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 912 göst.
26 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 344 göst.
0 oy
13 cevap 676 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu