0 oy
850 göst.
Diğer kategorisinde (2,241 puan) tarafından

Kayınvalideniz size göre iyi mı kötü mü ? 

Ben karar veremiyorum iyi mi kötü mü bazen bakıyorum iyii bazen bakıyorum arkamı dönmeden arkamdan konuşmaya başlıyor örnek vereyim 15 gün falan yanında kaldım bir iki bardak kırdım mahsus yapıyor ona iş yaptırıyorum diye demiş böyle böyle bir sürü örnek var ama yinede kötü demeye dilim varmıyor dengesiz diyorum az önce de aramış oğlum ise gittimi diye zaten çocuk uykudan sorunlu 5 de uyanmış uyutmusum zor bela oturdum yere halıya daldım hayatı sorguluyorum :dizzy::blink:

Ben bu aileye nerden düştüm nerden :woot::silly:

45 Cevaplar

0 oy
(361 puan) tarafından
Sadece sinsi hatamizi bekleyen bi kadın başka açıklaması yok.
(2,241 puan) tarafından
Beşer şaşar sorsan Müslüman
(361 puan) tarafından
Din iman olmadıktan sonra onlar için problem değil.  Ahiretin için değil bu dünya için varlar
-Reklam-
0 oy
(49,829 puan) tarafından
iyidir benimki elbet sevmedigim huylari var ama bende mukemmel degilim
(2,241 puan) tarafından
Kimse değil ki
0 oy
(2,241 puan) tarafından

......................... . ............ .  ....<3

0 oy
(1,260 puan) tarafından

Ay benim kayınvalidemden bin şükür Rabbime çok iyi birisi ya :silly:

(2,241 puan) tarafından
Nadir de olsa iyiler çıkıyor
(1,260 puan) tarafından
Çok şükür Rabbime
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Asla senin gibi iyimser olamayacağım gerçekten kötü sessiz sakin görünür ama aşırı sinsidir.
(1,645 puan) tarafından
Bu benim kaynana:) disardan bakanlar melek sanir. Icinde ne dusunuyo bilemezsin asla
(2,241 puan) tarafından
Benim ki ben ne yaptım ki der hep :D
(7,375 puan) tarafından
Dışarıdan ağzı var dili yok derler ama tanıyanlar ne yılan olduğunu çok iyi bilir :)
(7,375 puan) tarafından
Onlar melek asla bir şey yapmazlar.
(2,241 puan) tarafından
Ben asla gelin kapısına vurmam kalk diye der hep halbuki sabahın köründe vuruyordu acıktım ben susadım ben git zikkimlan mutfak yerinde duruyor totoma sokmadim
0 oy
(150 puan) tarafından
Allah affetsin şeytan dan hallice 
(2,241 puan) tarafından
O kadar mı kiz
(150 puan) tarafından
Vallaha o kadar karı bazen eşime diyorum sen kesin üvey olmalisin
0 oy
(925 puan) tarafından
Benim yerimde olsan evden kovar kaynanan seni demekki, neredeyse 2 takım belki daha fazla kırmışımdır şu 2 yılda agahahahaa kimse de bir şey demedi hatta yerine alıp getirdiğimde bile kızdılar 
(2,241 puan) tarafından
Kayınpeder bardak alda sussun bıktım kızım dedi kırdıklarımida ben almıştım zaten :D
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Çok iyi Allah razı olsun 

Şuan hasta hastanede yatıyor çok üzülüyorum. 
(2,241 puan) tarafından
Allah şifa versin canım ❤️
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Bunu bende anlamiyorum ya madem oglunun ise gittigini soracak o zaman ara ogluna sor degil mi? Ayni seyi benim kaynanam da yapar. Ogluna soracak seyi bana sorar. Sen onu arasaydin ya derim sonra rahatsiz etmek istemedim falan der. E ben rahatsiz olmuyor muyum??? Ustelik bebegimde var yorgun ve uykusuz da oluyorum cogu zaman. 
(2,241 puan) tarafından
İstiyor ki erkenden kalkayim kışın 3 ay yanımda kaldı sabah 8 de kapıya vururdu kalk diye hamileyim 3 e kadar uyuyamazdim şimdi yanımda değil uzaktan uyandırıyor
(1,645 puan) tarafından
Tuhaflar ya
0 oy
tarafından
Çok kötü ama aramızda soğuk savaş oldivu için canım cicim kızım.ama.o kadar kötü ki sinsiligin kokusunu alıyorum kadinda
(2,241 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(100 puan) tarafından
İyi birine benziyor Allah bilir tabi .
(2,241 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(364 puan) tarafından
Ebu Cehil ile yarış halinde kendisi :/
(2,241 puan) tarafından
Cahillik her kaynanaya has bir özellik aşkom
(364 puan) tarafından
Bizimki bir tık fazla :/ Görsen dünya iyisi birisi dersin.Ama öyle sinsi biriki aklın hayalin şaşar.En ufak hatanda ağzına eder. Bir laf var ya 7 köyü birbirine katar kimsede ondan şüphelenmez diye.
0 oy
(455 puan) tarafından
Bana göre iyi sadece işi çok seviyor ama ona da hak veriyorum önceden hep ineklerle falan uğraşmışlar bi yandan tarla bahçe baya hep iş görmüş artık alışkanlık haline gelmiş benimde onun gibi durmadan iş görmemi istiyor salça yapmak pekmez yapmak falan beni çok yoruyor bir yanda da iyi oluyor ama ortada dolanıyorum daha çok yoruluyorum ama alıştım sayılır pnun dışında bama bi hatası va çok olmadı

Sadece kayınbabam sürekli kavgacı bela hep bunları buluyor heyecan aksiyon hiç eksik olmuyor o konuda baya sıkıntı yaşıyorum
(2,241 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(294 puan) tarafından
Benim ki genelde iyi ama bazen olmadık yerde olmadık şey söylüyor şaşıp kalıyorum anlık sinirleniyorum sonra aman cahil kötülüğünden demiyor diyorum öyle çünkü özü sözü bir içinde bişi tutmaz ama patavatsızlıktan değil genel olarak karışmaz bana nadiren bişi der onuda atla deve değilse yapmaya çalışırım gönlü kalmasın diye hasta 
(2,241 puan) tarafından
Ne güzel Allah razı olsun senden ❤️
(294 puan) tarafından
Sizden de inşallah ❤️
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Ben de kötü diyemem ama aşırı patavatsız ve nerede ne konuşacağını bilmeyen biri. Ara ara laf sokmaları var ama yaptığı iyiliklere de yok diyemem. Ama çocuğumla aramdaki otoriteyi sarsmaya çalıştığı için ve sürekli her işine karıştığı için de mesafeliyim. 
(2,241 puan) tarafından
Tam olarak böyle çocuğumla eşimle olan iliskime herseyime karışıyor
0 oy
(6,527 puan) tarafından
Çok şükür iyi benimki canım tabi ki arada bı lafı sözü oluyo ama kendisi 74 yaşında şuan bizim gördüklerimizi görmemiş yaşamamış o yüzden çoğu zaman he deyip geçiyorum 
(2,241 puan) tarafından
Benimki de 71ama fena diliyle illallah ettiriyor
(6,527 puan) tarafından
Bizim tek anlaşamadığımız konu para :D öyle çok harcayan biri değilim mesela iki tunik varken 3.cuyu alırsam ona göre boşuna aldık oluyo :D dediğim gibi ona da hak veriyorum zamanında çok yokluk görmüş çok çekmiş o yüzden he deyip geçiyorum saolsun eşim zaten aksi bir durum olursa hemen lafı bana olsun annesine olsun söyler
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Buraya da yazayım, kimseye anlatmadım dökeyim içimi. Kötü biri.

Eşim askere gidecek, son saatlerimiz. Normalde yurtdışında yaşıyoruz ama Türkiyeye gelince kaynanayla aynı evdeyiz. 10 gün boyunca gece yarısı 12, sabah 7 arasındaki uyku mühleti hariç görüşemedik.

Gideceği akşam arkadaşı arabayla bırakacaktı, o yokken ben de annemlerde kalacaktım. Beni o bırakacaktı giderayak. Gece biz kalktık, dedi bana son kez çay koy bakayım. Oturduk gece diye karanlıkta ve fısıltıyla konuştuk. Bunlar benden gizli iş yapıyora getirdi.

Evden çıkacağız valizimi aldım bir kalkışı var sanki baskın yapacak, nereye diye. Biliyor ama yine soruyor. Neyse ufaktan açıkladım tekrar ve indim eşimle birlikte gideceğiz. O anne baba oğul olarak gideceklerini düşünmüş, oğlunu askere bırakıp dönecekler onun kafasında. Eşimse arkadaşım bırakacak diye kaç gündür söylüyordu.

Ben de gecenin bir uyarısı EŞİM BENİ EVE BIRAKSIN DİYE son dklarımız olduğu için birlikte gidince kıyameti kopardı.

Annemle kaynanamın evinin arası 20 dk. O 20 dkda annemi uyandırmış, sen nasıl kız yetiştirdin diye başlayan bir ton hakaretler etmiş, demediğini bırakmamış, ben eve geldim annem çat diye yüzüne kapattı ben fark etmeyeyim diye. Çünkü 4 aylık hamileyim, üzülürüm falan düşük tehlikem var.

Eşim askere gitti, bu başladı bir ton ses kaydı atmaya... Hakaret üstüne hakaret, SIRF BEN NİKAHLI EŞİMLE ANNEMİN EVİNE GİTTİM DİYE. Halbuki onun karın ağrısı kendisi bensiz oğlunu bırakamadı ya, o yüzden tripleniyor. O günden beri asla sevmiyorum o kadını. Samimiyetimi de geri çektim.

Bir de Eşim askerde diye son ana kadar ben sakladım, gitmiş o anlatmış. Bir de Eşim ona hak vermeyip kızınca beni arayıp neden beni oğluma şikayet ediyorsun diye bağırmıştı. Anında uzaklaştım.

Şu an anneme laf söyleyecek haddi kendinde nasıl buldu bilmiyorum ama söyledi diye uzun süredir evine gitmiyorum. Telefonla bir tek şimdiki gebeliği haber vermek için konuştum, daha da konuşma yanlısı değilim. İslami olarak farz değil, vacip değil.
(2,241 puan) tarafından
Senin ki de fenaymis bacim
(2,447 puan) tarafından
Aklı ters çalışıyor, fazla saf görünüyor ama değil. Yaptığı bir şeyi iyi niyetle de yapsa öyle kötü yapıyor ki insan sorgulamaya başlıyor bunun neresinde iyi niyet var diye.
Kendi yaptığı şeyleri başkası yapmış gibi suçlayarak konuşuyor. Bana büyücü demişti durduk yere, sonra ortaya çıktı ki kendi yaptırıyormuş.
Bu yazdığım olaydan sonra konuşmak isteyince tamam ben kötüyüm diye ajitasyon yaptı da işin içinden sıyrılmaya çalıştı. Ben de tak diye kestim tüm ilişiğimi. Yakında anne baba bile demeyi düşünmüyorum, oğlum sayesinde babaannesi dedesi diye seslenicem. Dedesi de bunun kadar beter çünkü
(2,241 puan) tarafından
Yanlış anlama ama ben uğraşmaz adamı bosar kökten kurtulurdum benimki onun yanında melek o zaman:D
0 oy
(701 puan) tarafından
Benimkinin eline kötüler hayatta su dökemez bir hastalık durumum olur hiçbir torunuyla ilgilenmez bakmaz ben bakamam yapamam der ama dışarılarda gezmelerde sürekli bana hiçbir hayrı olmadı kötülüklerinden başka allah'ından bulsun.
(2,241 puan) tarafından
Bir kere yarım saatlik uyuyan çocuğu buraktim da bağırıp çağırıp uyandırmış 5.5aylik çocuk korkmuş susturamamis beni aradı yoksa aramazdi kizacagimi biliyor geldim buna tonlarca laf saydım 2 dk tutamadın mi o koca çeneni diye çocuk mosmor olmuş ağlamaktan o konuştukça daha çok ağlıyor
(701 puan) tarafından
En iyisi bizden uzak olsunlar ne kadar uzak olurlarsa biz o kadar huzurluyuz. Bir de gerçekten dediğin gibi çok sorumsuzlar benimki de evime geliyordu o bebeğim uyuyor telefon da yüksek sesle konuşuyor sorumsuzca düşüncesizce davranıyor gidip dolabımı açıyor odalara giriyor meraklı dengesizin teki.
(2,241 puan) tarafından
Ordaa kalınca Sabah ezanı çocuğun oyuncaklarıyla ses yapiyordu çocuk uyansın diye ah bacım ahh
0 oy
(718 puan) tarafından

Gıcık benim kaynana.. manipülatör.. Yarın tatile gidiyor, eşim diyor kurtuluyorsun :D lohusa lohusa hiç çekilmiyor valla gitsin tatilini yapsın. 

(2,241 puan) tarafından
Lohusayken kaynanam tatili benim evde yaptı nasıl :D 5 gün sonra kovaladim
(718 puan) tarafından
Aboww :D iyi yapmışsın valla :D
0 oy
(4,199 puan) tarafından
Iyi.

Cunku yillar once rahmetli olmuş.
(2,241 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ❤️
(718 puan) tarafından
Şanslısın :) Allah rahmet eylesin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 257 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,956 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde SelvaDurgun (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 266 göst.
7 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bejna (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 455 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde xDiyarr (9 puan) tarafından soruldu

397,024 soru

11,875,016 cevap

35,990 kullanıcı