0 oy
747 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Nisan da dogum yapacagim. Esimin ailesi burada. Benm ailem balikesirde. Dogumumda gelecekler ama cok korkuyorum. Babam idare etmek icin gelmeyecek bekli. Ama onuda yanımda istiyorum. Sonucta esimin anne ve babasi birlikte olacakken babamin uzaktan benden gelecek haberle uykusuz kalmasi ya da dislanmis hissetmesi dusuncesi bile tuylerimi urpertiyor.bunu kimse ile paylasamiyorum. Benmle ayni durumu yasayan oldu mu? 

11 Cevaplar

0 oy
(119,015 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun 
(14 puan) tarafından
Tesekkur ederm
-Reklam-
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Kuzum ikisi de gelsin illa konuşmak mı zorundalar?
(14 puan) tarafından
Küs degiller aslinda, ama birsey olur tartisirlar diye ödüm kopuyor. Inanir misin hamileligim boyunca bunu dusundum. Surekli aklim ne olacak napacagim sorulariyla dolu.
(1,374 puan) tarafından
Senin o halinde tartışacak halleri yoktur herhalde.Ama annenin babanın huyunu en iyi sen bilirsin.
0 oy
tarafından
Bnde ayni durumdayim cnm ama yapacak boso yok nasibimizde bu var demek ki annem gelecek annem gidincede babam gelecek artik.
(14 puan) tarafından
Cok haklisin. Ne guzel dedin. Cok sukur Allah hepsine uzun omurler versin. Benm annem babam ben evlendikten sonra bosandi. Uzuntuden evliligimin ilk yili esime yaklasamadim bile. Esim hep idare etti beni.  Bu yuzden cok kizginim onlara. Ama nasip dedigin gibi.
tarafından
Bizimkilede bosanmadi ama ayrı yasiolar cnm  10 aydir sonunda bosanacaklar yani ama artik inan uzulmeyi bile biraktim cunku dusundumde herkesin kendi hayati kendi kararlari
(14 puan) tarafından
Haklisin. Benmkiler hic yoktan bir anda bosanip bir anda haber verince şoktan cikamadim hala. Travma oldu bende. Sen alistirmissin kendini ne guzel. Umarim bende tez zamanda atlatirim
tarafından
Neden bi anda bosandilar cnm aralati iyimiydiki bnmkiler her kavgalarinda her konusmalarinda her saniyelerinde dile getiriyordu o yuzden ne ben ne kardeslerim bu duruma cok şaşırmadık
(14 puan) tarafından
Surekli kavga vardi evde. Annemi sakinlestiren bendim. Bende evden ayrilinca bunalima girdi sanirim. Yillarin birikimi. Aslinda elle tutulur bir sebep yok ama bende yillarca kavganin icinde buyudum. Hep diyordum ayrilsinlar diye ama bir anda benmde gozumden uzak olunca ister istemez etkilendim. Cok zorlandim cok
0 oy
(975 puan) tarafından
Bu durumu ikisiyle de konuş, korkularını dile getir açıkça. Onlar birbirinden rahatsız olacaksa başka bir çözüm bulurlar. Kötü de hissetmiş olmazsın 
(14 puan) tarafından
Aslinda konuştum ikisinin konusmalarina bakinca  endiselerim bosuna. Ama yine de o an gelmeden kestiremiyorumki. Birde kayinvalidem ve kayinpederim.biliyor durumu. Diger akrabalari bilmiyor. Herkrs ogrenecek diye de endiselyim. Ailemi konusmalarini istemiyorum sanirim
(975 puan) tarafından
Anlıyorum canım sıkıntılı bir durum ama inan bana hiçbir şey bu kadar canını sıkmana değmez. Kafanda muhtemelen felaket senaryoları kuruyorsun ve gereğinden fazla endişeleniyorsun. Rahat bırak kendini ve bebeğini. O an birşey yaşanacaksa da o an sıkıntısını yaşar geçersin. Şimdi değil
(14 puan) tarafından
Cok dogru soyluyorsun. Zehrediyorum kendime sanirim bu zamanlari. Tavsiyelerini dikkate alacagim. Cok sagol canim
(975 puan) tarafından
Sen de sağol kardeşim. Allah yardımcın olsun
0 oy
(395 puan) tarafından
Benimde annem babam ozaman ayrıldı ama ben babamı görmek dahi istemiyordum. Sadece lohusalık zor canım bunlarda yıpratan şeyler bence sen bunları düşünme bebeğini düşün bebeğim yanımda olsun bana yeter de. Benim babam bebeğim 9 aylık oldu sadece 1 kere gördü.
(14 puan) tarafından
Oda cok zor. Ben ikisini de cok seviyorum, babama daha duskunum. Dediğin dogru. Bebegime odaklanmaliyim. Ama psikolojisi cok hassas bi insanim nasil olacak bilmiyorum. Destegin icin cok tesekkur ederm
(395 puan) tarafından
Birde inanki doğum yapdığın zaman yanında insanlar olunca rahat olamıyorsun bir göğsün açık oluyor diyelim zaten Sezeryan olursa yatıyon üstün başın uygun olmayabilir kanaman oluyor aslında varya en iyisi eşin birde ya anneni ya kayınvalidenı almak. Benim fikrim. Ben ilk doğumunda hem kaynanam hem annem oldu o bile fazla geldi bana
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım yaşamadım böyle bir durum. İkisininde yanında olmasını istiyorsan bunu onlara söyle. Aralarındaki ilişki nasıl bilmiyorum birbirlerine tahammül edeceklerse gelsinler senin için edemezlersede farklı zamanlarda gelirler. Onlar içinde zor olduğunu düşünüyorum ancak ikiside yetişkin insanlar, bebişini kucağına alıhca kim gelmiş gelmemiş fark etmiyorsun bile.
(14 puan) tarafından
Umarim bebegimi kucağıma aldigim zsmsn bunlarin hicbirini dusunmem. Bunu bir baskasindan duyunca da rahatlatici oldu. Cok tesekkur ederm
0 oy
(6,710 puan) tarafından
Benim anne ve babamda ben hamile iken boşandılar çok zor du benim için. Çok çaba sarfettim yapmayın etmeyin dedim ama dinletemedim. Memlekete gittim doğum yapmak için. Ayrı gayrı olmuyordu yani yapamadım geri geldim . Kendi yaşadığım yerde doğum yaptım. Iyikide orda yapmamışım birisi ben gelmem derdi digeride aynı şekil. Buraya gelince annem geldi sağolsun yanimda kaldı . Zor durum kuzum Allah'ım yardımcın olsun 
(14 puan) tarafından
Allah seninde yardimcin olsun. Yok ben dogumu yasadigim yerde yani istanbulda yapacagim ikiside gelmek isteyecek ama ne bileyim oof... dusunmesi ble korkunc benm icin. Destegin icin cok tesekkur ederim
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Bu guzel gunlerini zehir etme kendine annı yasa rabbim yardimcin olsun 
(14 puan) tarafından
Amin canim dogru soyluyorsun. Ins kendimi bu soyledigine ikna edebilirim. Destegin icin cok tesekkur ederim
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Çözüm bulamadim ama bosanmislar ve ikisiylede gorusuyosun isteyebiliyosun babanin senin için uykusuz kalcagini biliyosun aralarındaki sorun sana yansimamis bu çok güzel.

Davet ederken dile getirebilirsin lutfen bnm için bi kac gun birbirinize sabredin de. Belki senin ve bebegin vesilesiyle barisirlar belli mi olur gecmis akıllarına gelir
(14 puan) tarafından
Ah keskeee... bu bir mucize olurdu sanirim.  Evet gelmedem bir konusma yapacagim. Ya ne bileyim su halime bak. Bir anne bunu evladina nasil yasatir en guzel gunlerimi kendi ailem mahvetti. Cok doluyum. Destegin icin cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Galiba ben....
(14 puan) tarafından
:( sende mi ayni durumdasin
tarafından
Evet bugun sunneti vardi ikiside burda mesela
(14 puan) tarafından
Sorun yasadiniz mi peki
tarafından
Hayır birbirleriyle konuşmuyorlar ortada laf dönünce konuşuyorlar
0 oy
tarafından
Canım bence senin doğum anında anne babanın tartışma gibi bi durumları olmaz onlar torun görcez torun sevcez diye her şeyi unuturlar 
(14 puan) tarafından
Insallah canim insallah

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 536 göst.
0 oy
15 cevap 861 göst.
0 oy
6 cevap 103 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 231 göst.
11 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

377,372 soru

11,293,009 cevap

34,711 kullanıcı

...