+1 oy
241 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından
İkizlerim doğduğundan beri hep tek bakıyorum 19 yaşındayım şuanda artık dayanamıyorum desteksiz büyütmek çok zor ağlamaktan bazen kriz geçirecek dereceye geliyorum biliyorum hiç kolay değil evde bazen kafayı yiyiyorum ikizlerim şuan 14 aylık ilk başlarda eşim yardimci oluyofu sonradan işin yoğunluğundan o da yardım edemedi ailemle de ayni yerdeyiz onlarda calisiyo tek başına iki bebe büyütmek çok zor aynı anda acikip aynı anda kucak istiyolar aynı anda uyumak istiyolar artık dayanamıyorum bunlarıda ağlarken yazıyorum çok yoruldum ikiz bebek buyutenler nasıl desteksiz buyuttunuz

10 Cevaplar

+1 oy
(605 puan) tarafından
Carsamba günü ikiz dogurup dikisler iyilestikten sonra yalniz kalacak olan ben korktum suanda allah kolaylık versin hepimize
(1,457 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
En kötüsü hazırla kendini canım tavsiyem sana sonra tepetaklak olmayasın.
İnş seninkiler akıllı olur benim oğlum kolikti çok kötü idi
(605 puan) tarafından
Ay inşallah allah sabır kolaylik güc kuvvet versin
(5 puan) tarafından
Allah yaprdimcin olsun canım ilk zamanlar eğer gazlı bir bebek olmazsa çok güzel bence hatta en güzel zamanlari
(1,457 puan) tarafından
Benimki de ilk zamanlar çok kötü idi Felaket kötü. Nasıl aklımı yitirmedim bilmiyorum.

Şimdi de çok zor ama o zamanla kıyaslayamam
(5 puan) tarafından
Çok şükür ki o konuda şanslıydım kolik degildiler ama zor atlattik çünkü hiç doğru dürüst çocuk bakmayı bilmiyorduk bende eşimde
-Reklam-
+1 oy
(1,457 puan) tarafından
Halim yok yazmaya. Ne çektiğimi ben bilirim. Ben ilk aylar çok ağlardım özellikle geceleri.

Senin bari ilkleri canım şansşusın benim 3. Ve 4 . Bebekler 

Şimdi 15 aylık oldular. 
(5 puan) tarafından
Oo seninki daha zor hiç düşünemiyorum Allah yardımcın olsun hemen hemen aynı yaştalar en zor zamanları
+1 oy
(412 puan) tarafından
Bende 14 aylık ikiz bebek annesiyim inan hiç kolay değil ama kendimce bir düzen oluşturdum hiç o düzeni bozmadım aynı anda doyurup aynı anda uyutuyorum böyle olunca hem kendime vaktim kalıyor hem dinleniyorum.tabiki birşeyi iki defa yapmak kolay olmadı ama alıştım alıştırdım. Hep zorluklarını düşünme bence olumsuzluklarını kafanda yer edersen daha da zor hâle gelir bugünlerin geçici olduğunu unutma canım ben daha düne kadar ek gıdaya baslasinlar vs diyordum bak bugün 14 aylık oldular ve nasıl geçti bilemiyorum Allah sabır güç kuvvet versin inşallah canım.
(5 puan) tarafından
Amin amin ya normalde sabirliyimdir kurulu bir düzen vardı takı rota virüsü olana kadar 9 aylıkken geçirdiler diş falan derken hala toparlanamadik
(412 puan) tarafından
Haklısın canım hastalık dönemi herşeyi alt üst ediyor. Aynı sorunları yaşadık ama tekrar rayına oturuyor merak etme biraz daha sabret hepsi geçecek birgün gelecek bu günlerini bile özleyeceğiz inan
(5 puan) tarafından
Aynen öyle inşallah hayırla sağlıkla buyusunlerde bu günlerde geçer
0 oy
(3,311 puan) tarafından

Teyzemin 4 çocuğu vardı en küçüğü 4 yaşındaydı. Sürpriz bi şekilde hamile olduğunu öğrendi. Köyde yaşıyorlardı doktora gitme yok bisi yok . Sonra  Ikiz olduğunu öğrendiler . Neyse doğdu bir kız bir oğlan.  Oldu 6 çocuk :) ahırda inekler var bahçede iş var fındık işi.  Hem çocuklara baktı hem işlerini yaptı.  Suan 18 yaşına bastılar ikizler can ve cansu adlari :) yoruluyorsun ama geçecek film gibi <3

(5 puan) tarafından
Valla alıştık diyoruz ama ne kadar alıştık orasını hiç bilemiyorum ben şahsen aynı zombi gibiyim :)
(3,311 puan) tarafından
Tahmin edebiliyorum. Başka çocuk yapmazsın arkadaş olurlar birbirine büyüyünce.  Rahat edersin .
Bir tanıdığımız şey derdi ikizleri olana * şu çocukları tek tek yapsanıza ikisiyle uğraşacağınıza * diye espri yapardı gülerdik:D
(5 puan) tarafından
Öyle bir imkanımız yok tek de iki tane verdi rabbim :))))) kız gerçekten böyle bir imkan olaydı güzeldi ama ya
(3,311 puan) tarafından
7 yıl arayla yaptım bende :D

Saglikla buyusunler inşallah
(5 puan) tarafından
Amin inşallah sağlıklı olsunlarda bu günlerde geçer elbet
0 oy
(363 puan) tarafından
Biri 12 aylık biri 2 aylık ağlıyorum 30 yaşındayım perişan durumdayım annmler yakin ama kapıyı kapatınca iki kişi kalıyoruz
(79 puan) tarafından
Cnm bnmde 2 aylık kolik gazlı bebek senin ki nasıl
(363 puan) tarafından
İkiside kolikdi bnm
(5 puan) tarafından
Oyy rabbim. Yardımcın olsun bebek büyütmek çok zor
0 oy
(364 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canim.

bende desteksiz büyütüyorum ikiz kizlarim (3 bucuk) ve birde oglum var (2 bucuk). baya zor oluyor ve bu 4 sene icinde migren hastasi oldum, bazen oluyor uykusuzlukdan basim dönüyor. dört gözle okula baslamalarini bekliyorum
(5 puan) tarafından
Benimde bu aralar aşırı başım dönüyor ya kesin o da uykusuzluktan
(364 puan) tarafından
aynen canim uykusuzluk yapiyor. en iyi yapabilecegin sey bebekleri uyuttugun an  yatip uyumak. bu sekilde devam edersen baş dönmesi ve tansiyon düsmesi devam eder
(5 puan) tarafından
Mecbur öyle yapicam
0 oy
(48 puan) tarafından
Şuan 27 haftalık ikiz bebeklere hamile olan ben inanılmaz korktum. Üstelik 3 ve 1 yaşında 2 kızım daha var eşimde yanımızda değil. Rabbim sabır versin şimdiden...
(5 puan) tarafından
Yok yok korkma ilk zamanlar çok güzel geçiyor desteğe ihtiyaç yok ama Bir yaş civarı biraz zorluyor ama gecicek hep öyle teselli buluyorum cinsiyetleri ney acaba benimkiler erkek tek yumurta ikizi
(48 puan) tarafından
Benimkiler çift yumurta 1 kız bir erkek. Toplamda 3 kız 1 erkek :) büyük kızım kolik bebekti inşallah onun gibi olmazlarsa idare edebilirim diye düşünüyorum
(5 puan) tarafından
İnşallah rabbim herkesin dagins göre kar veriyo hiç kafana takma delirsekte uzulsekte gecicek
0 oy
(352 puan) tarafından
Canim Allah yardimcin olsun annen falan gelse yardim etse keske .ben de 19 yaşındayım 20 günlük bebegim onu bile zor bakiyorum..yurt dışında oldugum icin kimsem de yok yardim edecek
(5 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsun canım küçük annellik çok güzel ama çok zor
0 oy
önce (14 puan) tarafından
İki aylık ikiz erkek bebeklerim var ve ikiside kolik iki aydır nerdeyim napıyorum ne yaşıyorum bir ben birde Allah bilir,ilk bir ay annem ve kız kardeşim destek oldular, onlar memlekete döndü şimdide kayınvalidem ve iki bekar görümcem dönüşümlü olarak yardıma geliyorlar ama o halde bile yetişmek dinlenmek iki saatlik uyku uyumak bile o kadar zor ki anlatmam,gazl kolik atak hepsi var ve ikiside aynı biri bari sakin olsaydı dediğim zaman çok oluyor, gece gündüz saatlerce ağladım hâlâ da ağlıyorum kendimi hep yetersiz hissediyorum yanlız hissediyorum duyguları mı yitirmiş gibi hissediyorum uykusuzluk insanı bambaşka bir şey yapıyor öyle böyle ikinci aya geldik Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah çoğul annelik çok ama çok zor
önce (5 puan) tarafından
Canım benim sana çok sariliyorum çok zor bende biliyorum ama emin ol buyiyecekler ben de tek başıma büyüttüm her gece hatta her gün agliyodum yemek yiyemedigim uzun süre tuvalete gidememekten sancım olduğu için tekrar tekrar agladigim çok günler oldu aynı şekilde ev işleri de cabası ama evin daginikligi ni sakin umursama iyiki yardımcı olan birileri var alabildigin kadar destek al benim destek olacak kimsem yoktu malesef ki o yüzden bende çok zor geçirdim ama hiç üzülme bebislerin sağlıklı sen sağlıklıysan şükret ve dua et
0 oy
önce (82 puan) tarafından
Canım Allah sana sabır versin yani çok sabırlı bir insansın Benim bir tane 5 aylık kızım var ilk bebeğim ben bir tanesiyle baş edemiyorum Allah sana kolaylıklar versin
önce (5 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim dua edin lütfen bari uykuları biraz düzelsin
önce (82 puan) tarafından
İnşallah düzelir uykuları

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 137 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Livaa37 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 183 göst.
0 oy
4 cevap 61 göst.
0 oy
12 cevap 114 göst.