0 oy
186 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,275 puan) tarafından

Kızlar pazartesi günü bebeği sağlık ocağına götürdüm 1 yaş aşısı vardı,bizim hemşire yokmuş onun yerine başka biri gelmiş herhalde geçici süreliğine.O hemşire de bizi hiçbir şekilde aramadı aşıya getirin diye normalde hemsiremiz arıyordu.Bende götürmedim daha vardır aşıya diye.bu arada bebek 13 aylık oldu:( 

İşte götürdüm sağlık ocağına o kadar bekletti ki beni sabrediyorum ama hemşirenin işi olmamasına rağmen 1 saat beni bekletti, kaç defa çağırdım, hemşireye de benzemiyordu stajer gibiydi o kadar rahattı ki.igneyi hazırlarken 2 defa söyledim bebek hafif üşütmüş bir sorun olur mu diye bir saniye diyo bana.tam kolunu açacakken tekrar söyledim niye söylemiyorsun diyo bana :angry:haftaya gelin dedi,ben sizin yüzünden aşı gecikti dedim öyle Ayak üstü tartıştık onunla,zaten bugün beni aricakmis,aaaa ben aramadım mı dedi bide:angry:kizdim ona zaten bizim arama gibi bir şeyimiz yok dedi, başka bir hastada yoooo beni arıyorlar dedi aşı için.Eve geldiğimde ne göreyim kasten ben çıktıktan sonra çaldirmis kapatmış telefonu, şikayet edecegimden korkmuş zaten öyle yapacaktım vazgeçtim.

Kızlar bugün hafif ateşi var pazartesiye kadar iyilesmezse aşısı daha çok gecikecek napacam ben akıl verinnnn:'(

11 Cevaplar

0 oy
önce (1,275 puan) tarafından
önce tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Hatta aşı bile olmayabilir ben napicam çok korkuyorum:'(

önce (61 puan) tarafından
Adı her zaman olur sıkmayın caninizi
İnşallah canım teşekkür ederim
-Reklam-
+1 oy
önce (2,607 puan) tarafından
Şikayet edebilirsin, biz her ay aşıya gittiğimizde 1 sonra ki ay için hemşire bize kağıt veriyordu ve 1 gün önce mesaj atıyordu aşısı var diye. 
Şikayet etsem de ne yapacaklar ki hiç bir şey yapmazlar:(
önce (2,607 puan) tarafından
O da var, pazartesi aile hekimine götürün. Korkmayın asi olur geç olur diğer aşılar da ona göre tarih verirler
İnşallah canım dediğin gibi olur, çok korkuyorum aşı olmaz diye:(
+1 oy
önce (882 puan) tarafından
Korkulcak bir durum yok bence ilk önce bir doktora götürün derim sebebi nedir bir öğrenin sağlık ocağı hemşitesi nesi olduğunu anlamaz. Aşıklarını siz takip edin bence insanlar bir sürü hastayla ilgileniyorlar kafalarından çıkmış olabilir sizin sorumluluğunuzdq olan bebek olduğu için dikkat eden siz olun benim hemşiremde hatırlatır bana ama zorundalarmı emin değilim açıkcası qşı kartı veriyorlar ve bir sonraki geleceğim tarhi yazıyorlar onuda ben takip edip gidiyorum geçikirsemde bildiriyorum. Size biraz ilgisiz olanı denk gelmiş 
Aşı kartını doldurmuyorlardi bir kaç aşıdan sonra.kiz iğneyi bile hazirlayamiyordu 15 dk uğraştı sersem biriydi çok sinir oldum, bebeğim asisiz kalırsa ne olacak:(
önce (882 puan) tarafından
Öyle bir ihtimal yok takipli doktorunuz varsa ona gidin
Tm canım teşekkür ederim
+1 oy
önce (3,774 puan) tarafından
Bizim hemşire aşı için olsun takip için olsun arıyor geçen bana ulaşamamış eşimi aramış oğlanın 2 yaş aşısı için
Bizimkide arıyordu geçici başka biri gelmiş herkesi mağdur etti,yada sadece bizi.
+1 oy
önce (205 puan) tarafından
Aşı kartın yokmu ?
Canım aşı kartım var,bir kaç seferden sonra doldurmuyorlardi.
önce (205 puan) tarafından
Bizim de ebemiz degisti ama her gidişimiz karta yazmasada şu tarihte gelin der. Aile hekimi değiştir ebende değişir.
Öyle yapcam teşekkür ederim canım
+1 oy
önce (1,692 puan) tarafından
Benim kızımın 18 ay aşısı için hemşire bana ulaşamamış kaynimi aramışlar onun numarasın nerden buldularsa . 
Ayy yeni gelen hiç aramadı mağdur olduk, şimdide hasta
+1 oy
önce (240 puan) tarafından
Bizim hemşire bana ulaşamayınca eşimi o da acmayınca teli k.babamı arıyor aramak zorundalar unutmus olabilir ama baska gun diğer gün mutlaka ararlar isleri bu yani 
Bilerek yaptı bu gelen kişi hemşireye de benzemiyor, öyle lise stajeri gibi köşelere kıyılarda keyif yapıyor.
+1 oy
önce (8,925 puan) tarafından
Sen simdi sakin ol 9 ayda asi oldu mu 
Onu net hatırlamıyorum canım ya 8 di ya 9 du.
Canim 1 yas asisi kkk asisi oluyo suan salginlardan dolayi 9 ayda ilk doz 1 yasta ikinci doz asi yapiliyo yani o arada asi olduysa zaten kkk asisi olmus demektir hatirlatma dozu olacak 1 yasinda vurundugu o yuzden gecikmesi cok buyuk sorun degil sen bi kontrol et asi kartini ki hastaysa zaten yapilmaz korkma
Aşı kartını doldurmadilar düzenli bir şekilde.asisi hasta olduğu için yapılmazsa daha da gecikecek belki de aşısı kalacak,az önce şikayet ettim hemşireyi inşallah bir şey yaparlar.
Yok kalmaz sen 1 hafta donra gotur tekrar
1 hafta oldu hemen zaten,bu pazartesi gitmem lazım.
+1 oy
önce (211 puan) tarafından
Aynı şeyi ben yaşadım bir aylık olan aşıyı 2.ayda vurdular ve ben defalarca sordum asisi var vurun bu ay asi yok dediler nasıl şikayet edecem bilmiyom
Sağlık bakanlığı 184 hattına şikayet edebilirsin bende edicem ama bir şey yaparlar mı bilmiyorum.
Uyarı verirler herhalde.
Ben şimdi şikayet ettim canım 184 e inşallah gerekeni yaparlar.
önce (211 puan) tarafından
Ne dediler bende şimdi edecem
Şikayet oluşturdular uzmanlara ileticeklermiş,en kısa zamanda ararlar zaten beni.En azından içim rahatladı.Sadece bu değil biliyor musun daha yazmadiklarim var hemşireyle ilgili.
+1 oy
önce (781 puan) tarafından
Çocuğunuzun asilarinı kendiniz takip edin asi kartı veya e nabizda aşılar da her asiisnin hangi ayda. Olduğu yaziyor.Saglik ocağı genellikle arıyor aşı için ama diyelim unuttular insandır yani yoğunluk olmuştur unutmuştur .sizin arayıp sormanız lazım veya 12.ayda direk götürmeniz lazım .zaten bir ay geçmiş şuanda 1 haftadan birşey olmaz artık .14.ayda başka asi yok zaten o yüzden geç yaptirsaniz da olur yani .
İşte bilmiyordum canım artık öyle yapcam,ama gelen yeni hemşire sorunluydu,ortada mağduriyet var hemşireyle alakalı 1 saat bizi bekletti ilgilenmedi göz altından sizinde mi aşı dalga geçer gibi davranıp ilgilenmemesi, şikayet ettim içim rahatladı.
Yaa evet malesef her insan bir değil işte her hemşire de ilgili olmuyor bende evimin dibinde sağlık ocağı var ama aile hekimimi kendi okulumun olduğu yere taşıdım .eve yarım saat mesafede .evin yanındaki hemşireler ilgisiz ve üst perde konuşmayı seviyorlar aile hekimi desen kırk yılda bir istirahat raporu ihtiyacın olsa yazmaz.bir kere rapor istedim halsizim hiç hasta gibi değilsin dedi vermedi.bende sevmiyorum öyle insanları aldım iş yerime yakın yere 1 senedir bebeğimi götürüp getiriyorum yarım saat mesafeye aşı için.en azından uzakta olsa aile hekimi anlayışlı hemşirelerim çok ilgili .her meslekte olduğu gibi onlarda da şikayeti hak edenler var .en iyisi kendin takip yapacaksin sonuçta çocuk bizim onlara birşey olduğu yok yani
İyi yaptın canım,bizde seneye tasincaz evimize bir an önce burdan kurtulmak istiyorum.bundan sonra kendim takip edicem,e nabizdan takip yapıldığını senden öğrendim canım teşekkür ederim ❤️
Rica ederim e neabizda çocuğum sayfası var sağ üstte oraya girince çocuğun e nabizi açılıyor.asilarim var tıklayınca geliyor yapılan yapılmayan aşılar hangi aylarda olduğu hep gösteriyor.12 aşısı bitince 18.ayda var bir daha asi .
Evet canım baktım çok teşekkür ederim bilgilendirdigin için:)
+1 oy
önce (3,647 puan) tarafından
Şikayet et ama hakkaten şikayetten bişey çıkmıyor. Bizim burda da saçma sapan davranan bi hemşire var kaç kere şikayet edilmiş ama kadın uyu.zluğa devam. 
Şikayet ettim,onlar sağlık çalışanı diye o kadar rahatlar.
Aradılar şimdi beni onlara seminer veriliyormuş tutum ve davranış için vs.kisacasi birşeyler yapmayacaklar.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 127 göst.
0 oy
1 cevap 79 göst.
22 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Violett2111 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde DianaAlmina (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
23 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M1e2l3e4k5 (256 puan) tarafından soruldu

396,988 soru

11,873,960 cevap

35,989 kullanıcı

...