0 oy
185 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (298 puan) tarafından
28 aylık kızım söylediklerimi anlıyor renkleri biliyor sayı say deyince parmaklarını gösterip bu bu bu diyo annen baba nene dede hala diyo evet de kızım diyom eppp diyo mö diyo ineklere köpeğe voaaa diyo su isterken öpücük atıyor o kadar konuşmuyor telefonu kes dedi doktor kestim 2 3 gündür falan pek vermiyor um ama arada alıyor yani ne yapmam lazım kızlar oyun oynuyor uz laf atıp konuşuyor um renkleri ona soruyorum bu ne diye oda bana bu bu diyo sizin çocuklarınız ne zaman konuştu neler yaptınız bilgi veriri misiniz 

5 Cevaplar

0 oy
önce (95 puan) tarafından
21 aylık daha benim ki de tam konuşmuyor aslında anlıyor ama konuşmuyor telefonu televizyonu tamamen hayatından çıkartman lazım arada alması 5 dakika izlemesi bile zarar şuan bol bol sohbet et her işi beraber yapın bol bol hikaye oku resimli soru kitapları var yükselen zeka yayınlarına bak trendyol da çok faydası oluyor yaşıtlarıyla bir araya getir ben oyun grubuna götürmeyi düşündüm ama 2 yaş altını almiyorlarmis onun yerine oyun alanına götürüyorum bide canım bazı çocuklar konuşmaya gerek duymuyor benim kızım gibi burda benim de çok hatam oldu çocuğun konuşmasına fırsat tanımadım ne istiyorsa hemen yaptım mesala su mu istiyor senden bırak kendisi istesin ilk başlarda çok ağlıyorlar ama anlatmaya başlıyor derdini kendisi söylemeye çalışsın bana da doktor söyledi 
önce (277 puan) tarafından
Biz yapıyoruz ama konuşmuyor yanında akran olmadığı için TV açıyorum ne yazıkki
İşte sorun ordan kaynaklanıyor canım bana da dediler TV aç faydası olur öyle bir hata yaptık açtım zarar veriyor doktor sürekli karşısın da konuştuğu için çocuğun konuşmasına fırsat vermediği için gerilik yapıyor dedi
Ama biz daha yeni açıyoruz ondan önce biz bile izlemedik hiç TV ne bilmiyordu öyle söyleyim ama bir doktor hiç akran olmadığı için günde 20 dk izlemesinin yararı olacağını söylemişti
Ben 3 doktora sordum 3 bana dediği aynıydı yine de siz bilirsiniz akran ile televizyon aynı şey değil ki nasıl böyle bir yönlendirme yapmış
-Reklam-
0 oy
önce (3,561 puan) tarafından
Merak etme gayet iyi bir anda çözülür,  bol bol kitap oku 
0 oy
önce (1,692 puan) tarafından
Benim kızım 27 aylık çok fazla kelimesi var hemen hemen her şeyi söyler ama cümle yok bizde de. Oyun grubuna yazdırdım ben de haftada 3 gün gidicez. Orda ki yetkililerle görüştüm burada konuşmaya başlar bize gelen bir çok çocuk böyle dedi. Kızımın da hiç arkadaşı yok. 
0 oy
önce (4,458 puan) tarafından
Benim oglumda geri kaldı yasitlarina gore oglumdan kucukler masallah cok guzel konusuyor buyuklerde oyle ama oglumda hala o kadar tık yok kendini ifade ediyor ihtiyaclarini falan ama o kadar bende takiyorum kafama cok 5 gun sonra 29 aylik olcak
0 oy
önce (420 puan) tarafından
14 15 aylıkken konuşmaya başladı tek tek kelimelere. 20 aylıkken de 2 kelimeli cümleler kurmaya başladı. Anne geldi, baba gitti, su içtim dolabı aç, gibi

Şuan da 24 aylık 3 4 kelimeli cümleler kuruyor. Bakkal amca, sarı çiçek, kırmızı balık,.. Gibi şarkıları söylüyor 10a kadar sayıları sayıyor 

Çok şükür dil gelişimiz iyi. Ben hep çıkardığı sesleri taklit ettim canım sana da tavsiye ederim 

Bir de her nesneyi eline al göster ve ismini çok net ve yüksek sesle söyle bu kumanda, ku man da, bu bardak baar daak gibi ona da söylet sürekli ama sürekli onla konuş ne iş yaparsan söyle ben öyle yaptım. Bide 3 aylıktan beri kitap okuduk birlikte hep 
Ben de aynılarını yapıyorum ama maalesef konuşmuyor kelimesi çok az oğlumun 20 aylık sayılı kelimesi var doktor 3 yaşına kadar normal dedi bilmiyorum iple çekiyorum konuşacağı günü çok kitap okuyoruz çok gezer evde bile durmayız parka çocuklarla oynuyor herşeyi anlar yapar ama konuşmaya gelince maalesef

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 171 göst.
18 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 79 göst.
13 saat önce Diğer kategorisinde Gokce23 (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 180 göst.
0 oy
5 cevap 152 göst.

396,988 soru