0 oy
218 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,488 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi

Kızlar rahim enfeksiyonu yada kanseri belirtileri nelerdir bilen yazabilir mi bana 

Normalin dışında çok kanamam var yaklaşık 20 gündür miyom ameliyatı geçirdim 2 ay önce ilk adetim oldu ondan sonra durmadı kanama duphostan ve transamine kullanıyorum 1 haftadır yok ilişkiye girme dedj 10 günden fazla oldu ilişki de yok cuma gittim yazz doğum kontrol hapını kes dedi belki o yapar dedi kestjm.yok hala geliyor psikolojim çok bozuldu artık yemin ederim ağla ağla telef oldum geçmezse cumaya kadar gel dedi bekleme hiç dedi ama şaşırdım artık kafayı yemek üzereyim

12 Cevaplar

0 oy
önce (1,488 puan) tarafından

En İyi Cevap
Niye post aşağı kayıyor ya acil durum kızlar yok mu çevresinde falan geçiren 
-Reklam-
0 oy
Post yukarı acil !
0 oy
önce (4,011 puan) tarafından
normal kanaması olur kasik ağrısı vajina akıntısı   filan olur  ilişki sırasında ağrısı çok olur yanma filan
Normalin dışında çok kanamam var yaklaşık 20 gündür miyom ameliyatı geçirdim 2 ay önce ilk adetim oldu ondan sonra durmadı kanama duphostan ve transamine kullanıyorum 1 haftadır yok ilişkiye girme dedj 10 günden fazla oldu ilişki de yok cuma gittim yazz doğum kontrol hapını kes dedi belki o yapar dedi kestjm.yok hala geliyor psikolojim çok bozuldu artık yemin ederim ağla ağla telef oldum geçmezse cumaya kadar gel dedi bekleme hiç dedi ama şaşırdım artık kafayı yemek üzereyim
Kiz delisin nesin kendim diyorsun  miyom ameliyatı oldum onun kanaması olabilir icini  ferat tut kontrola  git
Çok fazla ama kuzum delircem artık
için rahat etsin diye bir an önce kontrole git  cnm
Perşembe için randevu aldım
0 oy
önce (1,452 puan) tarafından
Rahim enfeksiyonu yanma kaşıntı akıntı ilişki sırasında ağrı ve yanma olur. Kanama da olabilir ileri derecede.

Kanser ilgili pek bir bilgim yok.
Kanser gibi saçma sapan düşünceleri de beyninden at.
Bende rahim ağzı yarası varken çok üzülmüştüm korkmuştum ama öyle şey yoktu geçti çok şükür kanama da oluyordu bende

Maalesef rahim ağzı enfeksiyon da çok oldu bende.
Spiral takmadılar doktorlar bana bu yüzden
İyi yaparsın perşembe almakla.
İnş geçer de hiç gerek kalmaz.

Biz kadınların derdi bitmiyor ki:-[
Malesef kafayı yedim artık git gel yoruldum
Senin korktuğun gibi bir şey yok.
Sakin ol canım.
Geçici bu günler
İnşaallah Canım inşaallah
0 oy
önce (460 puan) tarafından
Enfeksiyon başka şey kanser başka şey. Kanserde genelde şiddetli kanama veya menopoz yaşı olmadığı halde kanamadan kesilme gibi anormallikler olur. Enfeksiyonda ağrı, ateş, kötü koku, akıntı vs olur
Şiddetli kanama var
Üstte ekledim canım belirtileri
önce (460 puan) tarafından
Bence beklemeden tekrar doktora git. Hani aklına direkt kanser gelmesin ama bu kadar fazla kanama ile kansızlık olur zaten, o da tehlikeli. Yaşında kaç bu arada
29 a sayılı günler kaldı canım . Çok kötüyüm midem bulandı artık kan görmekten
0 oy
önce (4,832 puan) tarafından
Acaba başka Dr a mı gitsen? Bu hiç normal değil. Benim sebebi belli olmayan bir kanamam oldu kanım 12den 6 ya düştü 10 günde. Hastaneye yatış yapıp 4 ünite kan verip tedavi ettiler. Kesinlikle normal değil canım senin kanaman. 
Kan değerim iyi abla ona baktırdım ama kanama gerçekten normal değil. Alttan bakmadı hiç bana cuma gitcem hem ona hem özel de eski doktorum var ona gitcem yemin ederim çok kötüyüm yarın iş başı ama nasıl yapacam bu psikolojiyle bilmiyorum ben
önce (4,832 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım. Cidden çok zor bir durum drun bir hatası olmasın?
Valla bilmiyorum doktorum iyi bı doktor şehir hastanesinden devlete gelmiş kötü şeyler duymadım sağolsun çok da yardımcı oldu bana rapor konusu vs abilik yaptı bildiğin. Muayene konusunda çok destek oldu sorduğum soruya detaylı anlattı hatta çoğu şeyi ben sormadan anlattı ameliyatta solunum durmuş ölümden dönmüştüm kurtarmış beni ..miyomum çoktu biri çok büyüktü 6 cm o rahimin tam ortasında duvara yapışıkti onu kazınmış adet olduğun yere kadar kestik çok büyük ve çok sayıda vardı zor temizledim dedi yani baya ağır bı ameliyat geçirdim ondan dolayı rahim kaldırmaz normal böyle kanamalar dedi de artık psikolojim kaldırmıyor rapor teklif etti keske alsaydım perşembeye randevu aldım tekrar hem ona hem özel de eski doktoruma gitcem
0 oy
önce (1,324 puan) tarafından
Miyomun etkisidir diye düşünüyorum kaynanamda oldu baya uzun süre kanamasi olmuştu
Doktor da öyle dedi açık ameliyat sonrası olur dedi ama seninki fazla duphostan kullan cuma gel tekrar dedi off delircem
önce (1,324 puan) tarafından
Canım kan ilacı içmeyi ihmal etme çok geçmiş olsun
Kan ilacım yok canım kanım da sorun yok çok sağol
0 oy
önce (4,027 puan) tarafından
Sen başka bir doktora git bence. Operasyon sağlıklı geçmiş mi ya da kullandığın ilaçları vs söyle bir danış. Bu kadar süre normal değil.
Kanama oluyormuş ama benimki aşırı oluyor
2 ay süren kanama normal olamaz, operasyondan sonra lekelenme yaşayan çok duydum ama böyle aralıksız kanama normal değil
2 ay değil ameliyat olalı 2 ay oldu kanamam 20 gündür sürüyor başlarda 3 4 gün leke şekilde geldi sonra şiddetlendi
E bu daha da garip, zaman geçtikçe düzene girmesi gerekirken daha da kötü olmuş. İlk regl oluşun desem 10 gün değil 20 gündür yine çok fazla. Sen bir başka doktordan mutlaka görüş al derim.
Valla psikolojim bozuldu gerçekten
0 oy
önce (1,147 puan) tarafından
Benim iki ay çok yoğun kanamam oldu. Duphastan ve klarista kullandım hiç kesilmedi sürekli çoğaldı en son ağlayarak gittim dedim dayanamıyorum artık kanser mi bu dedi bı parca alalım artık  . Rahim duvarım da inceydi. Salı sonuçlarım çıkıyor . Bakalım ne diyecek
Ben kacinciya gidiyorum ilaçlar kar etmiyor doktor da şaşkın Perşembe gitcem bende
0 oy
önce (3,470 puan) tarafından
Annem rahim kanseri olmustu. Normalde menopoza girmisti ama menopozdan sonra adet kanamasi gibi kanamasi olmustu. Sonra hastaneye gitti oyle anlasildi. Sen bi operasyon gecirmissin. Ben bunu kanserle bagdastirmadim bence baska bi durum olabilir. Hormonal olabilir vs. En iyi cevabi doktor verecektir.
Doktor da şok ben böyle şeyle hiç karşılasmadim diyor ilaç kar etmiyor
Tamamda ultrasonla bakmiyo mu? Kanama nerde gorebilmesi gerek bence
Bakıyor karnimdann ama hiç bı şey yok yaralar kapanmış görünüyor hatta küçülmüş diyor alttan hiç bakmadı Perşembe gitcem tekrar eğer o demezse ben Dicem bak alttan daha net olur diye valla çok yoruldum
Bencede alttan baksin. En net vajinal muayenede gozukur. Olmadi bi arastirma hastanesine veya universite hastanesine git.
Ne bileyim hiç teklif etmedi kanıma hormon değerlerime o bakmak istedi baktı ama hiç alt muayene bakayım demedi bilmiyorum valla
0 oy
önce (1,577 puan) tarafından
Benm anneminde kanaması vardı hiç bitmiyordu yeri gelir 4 5 ay adet olurdu iki gün hafif lekelenme yine sürerdi annem kansizliktan hastanelik hep olurdu miyom denildi kise denildi en son rahim ağzı kanalj mi ne var incelmiş duvarı denildi kaç ilaç aldı kesilmedi 

En son ilaçlı spiral taktı ilaç verildi durdu annem bu seferde hiç adete girmedi menepoz denildi spirali çıkardı düzeldi denildi iki ay sonra aynı sorun olunca annem spiral taktırdı ilaç kullandı şuan 1 yıldan fazla adet gormuyor çıkarsa yine aynı sorun olur diye ama şükür kötü birşey karsilaşmadik 

Sende korkma annemiin ki gibi olabilir rahim duvarı incelmiş hep ondan kanama oluyor olabilirsin spiral taktir ilaç ismi bilmiyorum ama ilacliydi spirali alıp taktı şükür geçti sende dene. Ama bak doktor ne diyor
Minera ben onu denedim hormonlu olduğu için benim miyomlarin önü kesilmedi büyüdü gitti Perşembe randevu aldım tekrar
0 oy
önce (62 puan) tarafından
Üzülme geçecek ben 3 ay kanama çektim transamine ve metiler kullan aklına kötü bişey gelmesin zatn ameliyattan sonra parça patolojiye gidiyor patoloji  sonucun temiz çıkmışsa hiç sıkıntı etme ben normal ped kullanamazdım öyle deyim sana avuç avuç pıhtılar gittiğini bilirim ve ben de çok agladım bu durum gerçekten psikolojimi çok etkilemişti ama sabret dayan metiler de kullan çok faydasını göreceksin geçmiş olsun
Miyomlarin etkisi mi bu kanamalar benim de en büyüğü 6 cm tam 16 adet çıkarmışlar
Malesef myomlardan çok agladım yedim bitirdim kendimi birde benim gebelik vardı tam 8 haftalık ama myomlardan dolayı doktorum gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldı boyutları büyük olduğu için düşün yani benim psikolojimi neye üzüleceğimi bilememiştim şimdi bebeğim yaşıyor olsaydı 5 yaşında olacaktı çok zor çok ilaçlarını kullan doktor kontrolüne sürekli git ve dua et Rabbim şifa versin
Bu kanamalarin yaşanması normal mi doktor hatası değil dimi?

Bende korunmuyordum dua et sen hamile kalmadığına dedi neden dedim ölürdü bebek yada seni zehirler sen ölürdün dedi bugün ise gittim beni zorladılar mahvettiler
Hayır canım doktor hatası değil patoloji sonucun temiz de çıktıysa hiç merak etme geçecek bende gebelik olunca doktora gittim myomların olduğunu öyle anladık ameliyattan 2 hafta sonra kanamalarım başladı benim ama öyle böyle bir kanama değil bunu sende yaşıyorsun şimdi her bir pıhtı bildiğin el büyüklüğündeydi ve ben bu durumu 3 ay yaşadım sonra hafifledi 1 yıl gebelik yok dedi doktorum 1 yıl bekledikten sonra rahim filmi istedi onda da sol tüpüm tıkanmış geçirdiğim kötü ameliyattan dolayı ondan sonra 2 yıl gebelik için tedavi gördüm umutlarım tam tükenmişken gebe kaldığımı öğrendim şu an çocugum 3 yaşında Rabbim gönlüne göre versin canım bol bol dua et
Benim de öyle parça atıyor şu an yine gidiyorum doktora bize de 1 yıl yasak dedi benim de ilk gebeliğin ortasında çıktı ama küçüktü büyümüyordu sprial taktırdım ondan sonra büyümeye başladı durmadı hormon ilaçları vs çok çektirdi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 137 göst.
2 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 12345678923 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
11 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecrin-Busra (1,488 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 144 göst.
7 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gentle Avenger (3,796 puan) tarafından soruldu

396,989 soru

11,873,868 cevap

35,988 kullanıcı

...