0 oy
120 göst.
önce Diğer kategorisinde (135 puan) tarafından
Herkes oğluma zayıf diyip duruyor annem bazen babası bazen komşular vs. Evet minyon tipli ama 1 yaş aşısını vurduğu zaman tartıldı o genel olarak kilo boy çizelgesine göre çok zayıf değil 1 kilo geride sadece dedi hemşire onun dışında boyu vs normal çok haraketi uyanıkken yerinde durmayan bir bebek ben ne yiyorsam veriyorum hep sebzesi patatesi vs. İnsanların kilolu bebek sağlıklı bebek algısından bıktım artık böyle dedikelrinde kilo alıyor sanki bebek daha çok ben üzülüyorum birde sürekli mama mama olmaz diyor annem deli oluyorum biberonlu sabah ve akşam veriyorum uyumdan önce sanki bütün gün biberon verip ek gıda vermiyorum gibi davranırlar anneme gittiği zaman daha çok toparlıyor belki de oranın havasından kaynaklı oranın ortamından kaynaklı çünkü burada köy yerinde olduğumuz için çok evden dışarı çıkamıyoruz hatta hiç çıkamıyoruz ve bir park var ne bir şey var etrafta hiçbir şey yok ne bakkal ne çakalla market hiçbir şey sadece tarla var ama annem de balkonu var annemin kocaman orada sürekli bütün gün orada oyun oynuyor oyuncaklarla çocuklara falan görüyor etrafta belki güneşten temiz havadan dolayı daha bir iyi geliyor bunu anlatmaya çalışıyorum 

7 Cevaplar

0 oy
önce (346 puan) tarafından
Başlığı okuyunca ben ve abimin küçüklügü geldi aklima..bir yere gidemiyorduk her kes anneeme siz bu cocuklara yemek vermiyormusunuz diyordu ..zaman gectikce duzelicek canim kimsenin lafiyla morelini bozma ..her cocuk kilolu olur diye bir sey yok ..
-Reklam-
0 oy
önce (317 puan) tarafından
Kilolu çocuk sağlıklı olmuyor ki herşeyi bilen insanlardan sıkıldık fazlasıyla takıma kimseyi sen iyi baktığından eminsen konu kapanmıştır 
0 oy
önce (2,889 puan) tarafından
Kaç aylık 

Kilosuz bebekte kilosu iyi bebekte sağlıksız diye birşey yok 

Kimine yarar yediği kimi boğazına daha düşkündür kimi çocuk daha az. Aldığı kadar alır biz ne kadar zorlasak ta olmuyor bence takma yine de ne dert ediyorsun kendine havadan dolayı toparlamaz çocuklar başka yerde çocuklar böyle evde yemediklerini de yiyebiliyor bize itiraz ettikleri gibi orada başkasından yemek etmek hoşlarına gidebiliyor.
önce (135 puan) tarafından
13 aylık
0 oy
önce (9,454 puan) tarafından
sağlığı yerindeyse dinleme, duyma. çocuk doktoruna götür o ne diyorsa onu yap. evet herkesin aynı şeyi demesi can sıkıcı ama boşver 
0 oy
önce (338 puan) tarafından
Sana küçük bi örnek vereyim ben zayıfım 45 kiloyum kızımda 13 kilo durmuş ne ileri ne geri neyse benim amcamın kızı var oğlu kilolu yapılı kızımla aralarında ay var ve oğlu sadece yoğurtlu ekmek yer her öğün ve benim kızımda herseyi tadar kahvaltı olsun öğlen akşam o gün ne varsa onu yer ama benim kız kilo almaz onun oğlu kilo alır ve herkes bana onu örnek veriyordu bak çocuğu nasıl kilolu fln bende sustum çünkü hersey ortada herkes neyin ne olduğunu görüyor hatta şaşırıyorlar bu bebek nasıl herseyin tadına bakar fln diye ee işte ne guzel herseyin tadını biliyor yiyor bunu görüp mutlu olunması gerekirken tam tersi kilo almıyor diyorlar eee şimdi kızım hep yoğurtlu ekmek yerse gene zayıf olsa gene diyecekler hiç birsey yemiyo tabi zayıflar derler yani kimseyi memnun edemiyoruz kimsenin umurunda değil anca diş görünüş bakarlar hatta ben yoğurtlu ekmek vereyim dedim kesin o yüzden kilo alıyor dedim ama benim kız o günden sonra yogurttan nefret etti kaşık kaşık yoğurt yiyen bebe simdi yoğurt ağzında tutar oldu yemez oldu yani sofraya turşu gelse alır bakar tadına hoşuna giderse alır yer gitmese yemez merak edip yiyor ben yiyemem yeni tad olsun birsey olsun ben secicjyim o yüzden kızımı öyle alistirmadim herseyi sevsin yesin diye herseyin tadına baktırdım 
En iyisi her öğün aynı olur mu hiç
önce (338 puan) tarafından
Değil mi neyden faydalanacak aynı şeyden belki büyüyünce fayda eder yedileri
0 oy
önce (1,230 puan) tarafından
Valla canım benim çocuğum önceden zayıftı sen bu çocuğa hıc bısey yedırmıyor musun bu ne böyle kolundan tutsam kolu kırılack sureklı böyle baskı vardı çocuğum rahatsızlandı  korona gırdı evden çıkamadı falan sımdı bıraz kılolu herkes bu ne az yedır obezıte yapmıssın hareket ettır spora götür sımdı de sürekli böyle baskı var uzerımde yanı ne olursa olsun insanların asla cenelerı kapanmıyor söyleyecek ıllakı bısey buluyorlar
Haklısın vallahi
0 oy
önce (6,523 puan) tarafından
Amaaan boşver canım sağlığı yerindeyse gerisi önemli değil benim küçük kızda 6 ayda 1 kilo bile almamış ve şuan hasta ishal almadığı 1 kiloyu da kaybetti çok şükür hastalığı var ama hayatına şuan engel değil o yüzden herkesi geride bırak yoksa insanın psikolojisi bozuluyo

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 115 göst.
21 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 336 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Esraesma63 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
0 oy
24 cevap 717 göst.
5 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu