+1 oy
158 göst.
önce Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Akran zorbalığından bıktım usandım beş yasında oğlum var anasıfına gidiyor daha ondan bır yaş büyük komşumun oğluyla aynı okulda lar ne zamn  oğlumu görse satasıyor kıskırtıyor bnmkı de peşine koşuyor birbirlerine zarar veriiyorlar oğlan bi şey demese bizimkisi ses bile etmiyor çocuk kavgasıyla nasıl mücadele edeceğim annesiyle de konuştuk hiç bi şey olmadı daha önce de oğlumu dövdü başka çocuklan beraber

napcam bilemiyorum bıktım artık ki daha yolun başındayız

7 Cevaplar

0 oy
önce (781 puan) tarafından
önce tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim çocuğuma başka bir çocuk sürekli sistematik olarak zarar verecek rahatsız edecek ben kesinlikle sakin kalamam .ben bir öğretmenim egitimciyim üstelik .şiddeti savunmam ama bir taraf sistematik yapıyorsa ve ailesi hicbirsey yapmiyorsa gerekeni ben yaparım veya çocuğuma yapmasi için telkinde bulunurum .isteyen linclesin  burada .Okullar sınıflar kendini üstün gören ailesi tarafından saldırgan şımarık yetiştirilmiş zorba çocukların çiftliği değil kimse kusura bakmasın .okulda hergun bu tiplerin onlarcasiyla ugrasiyoruz .ve birçok zorbanın ailesi de aynı zorba özelliklere sahip çocuğuna sözde kızıyor ama birşey demiyor .geleceğin suç makinaları yetişiyor böyle böyle.can yakanın canını aynı oranda yakmadikca bu iş çözülmez net
-Reklam-
0 oy
önce (281 puan) tarafından

eğer denemediyseniz tepkisizliği deneyin.

oğluna söyle o çocuğu görmezden gelsin. tepki vermesin karşılık vermesin. dayak yemesin tabi kendini korusun ama onun hareketlerine karşılık kızmasın. muhtemelen oğlun kızdıkça hoşuna gidiyor iyice üstüne gidiyor. bi de yaşı büyük olduğu için gücü de yetiyordur iyice zevk alıyordur. 
eğer oğluna durumu anlatabilirsen tabi o yaşta ne kadar anlayabilir bilmiyorum ama görmezden gelirse bence eğlencesi kaybolduğu için vazgeçecektir
önce (17 puan) tarafından
Bende bugün onu öğretmeye calıstım kapat kulaklarnı dedim seni dinlemiyorum diye bağır o  çocukta kendi kendıne kızsın keyif alamasın senin tekin'den bakalım inşallah dinler beni yarın da okul var
ama kulağını kapatıp seni dinlemiyorum demesi de bir çeşit tepki. öyle olunca daha çok bağırabilir. bence görmezden gelmeyi deneyin. hala kızdığını anlar çünkü öyle.
önce (17 puan) tarafından
Tamam bunu da eklıyım oğlana teşekkürleer
inşallah işe yarar
önce (668 puan) tarafından
Valla söyle oğluna o ne kadar döverse o da o kadar dövsün.  Hiç konuşmaya çalışma bu çocuklar konuşmaktan anlamayan canavarlar çünkü
0 oy
önce (137 puan) tarafından
Ogretmeniyle konusun diger cocugun o da etkili olmazsa Eşiniz çocukla konuşsun bence babalar işin içine girince çocuk korkar. Ben pozitif olamayacağım akran zorbalığı rezalet bir şey zorbayi korkutmak gerekiyor 
0 oy
önce (111 puan) tarafından
Ben zorbalık yapan çocuğu tehdit ederdim oğluma bir daha sataşırsan seni döverim diye. 
0 oy
önce (2,006 puan) tarafından
Buna benzer bir olay yaşamış bir arkadaş kızı ufak sataşan kız yaşça baya büyü gelmiş gitmiş kizini kışkırtmıs bir iki annesine demiş oralı olmamıs annesi yine aynı şeyi yapmış olacak gibi değil o kızı güzelce eline almış tabi vurmak falan değil de korkutmuş üstüne yürümüş o anda annesi gelmiş ona da bağırmış çağırmış o olmuş karışmamış 
0 oy
önce (4,681 puan) tarafından
Annesini açıkça uyar, sen engel olmuyorsan ben kenara çekip konuşurum senin çocuğunla de. Gerçekten de yap,o çocukla sert bi üslupla asla ama asla temas etmeden bi konuş bakalım. Bidahada yapmaz zaten.
0 oy
önce (7,894 puan) tarafından
Ben yaşadım kreste ortalığı ayağa kaldırdım yani öyle çözüldü. sessiz duramıyorum zorbalığa karşı. Ve çocukta okulda çalışan öğretmenin çocuğuydu kim olursa olsun yani herkes çocuğuna terbiye verecek en son çocuğa özür dilettiler bi daha twkrari olmadı 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 63 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Bidibidibidi (687 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Ben geldm (1,951 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 141 göst.
0 oy
4 cevap 42 göst.

396,987 soru