0 oy
83 göst.
önce Diğer kategorisinde (12 puan) tarafından
Hanımlar merhabalar 25 aylık bir kızım var ve sadece eşimle ben varız çevresinde aileler uzakta bir de arada sırada Park onun haricinde evdeyiz sürekli etkinlik yaparız eline her ne alırsa alsın oyuncak ya da nesne onları tanıtırım ama hala daha ikili cümle kurmuyor sadece Baba dede gel su gitti gibi kelimeler kullanıyor ama ikili cümleler kullanmıyor ve bu cümlelerden kelimelerden başka hiçbir şey de demiyor sürekli kitap okumaya çalışıyorum etkinlik yapmaya çalışıyorum boyama kalemlerinin renklerini kitaplarındaki şeyleri hayvanları her şeyi gösteriyorum ama hala konuşamıyorum görümcemin çocuğu da böyleydi 4 yıl önce o götürdü çocuk rehabilitasyon merkezine götürün demiş doktor ve onlar da götürmediler götürmedikleri halde çocuk 4 yaşında konuşmaya başladı bazı bebekler ben kaynaklı sanırım ama ben yine de götürsem mi doktora götürmesem mi diye tereddütteyim her şeyi algılıyor her şeyi dikkatle inceliyor yap dediğimi yapıyor getir dediğimi getiriyor şunları oyuncaklarını topla dediğimde gibi birçok şeyi yapabiliyor ve algılıyor ama konuşması hala çok az kelime ikili cümlesi yok konuşmada çok gerideyiz sizce ne yapmalıyım?

6 Cevaplar

0 oy
önce (13,291 puan) tarafından
Konuşma şekli aynı durumda 27 aylık benimkisi götürdüm psikoloğa da götürdüm konuşma terapisine de götürdüm sosyalleşmesini ve kreş önerdiler başlayacak kreşe boğaz enfeksiyonu geçirdi yeni düzeldi
önce (12 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
önce (1,412 puan) tarafından
Herşey aynı sadece benimki oğlan bnmde 25 aylik ve etkinlik felanda yapıyorum şuan parkdayim salıncakta saklarken elime telefonu aldım aynı konusamiyor hatta bu aralar anne bile demiyor herşeye baba neden böyle yapıyor bilmiyorum Tv'de yoo hayatimizda 
Evet ya sorun ne diye çok merak ediyorum
önce (1,412 puan) tarafından
Bnde çok üzülüyorum valla ve konusamadigi için sinirleniyor ağlama kirizi çok yaşıyorum
0 oy
Hanımlar lütfen cevap verin yardımınıza ihtiyacım var
0 oy
önce (922 puan) tarafından
Aynı dert bende de var maalesef. Kızım 26 aylık dede nene anne baba ben gel git mama bebe bir gibi kelimeleri var sadece. Cümle olarak anne_baba gel git var sadece. Algısı çok açık ne desem anlar getirir işaretle herşeyi anlatır ama konusma yok maalesef. Son bir haftadır iyice taktım kafaya. sürekli konuşma halindeyim. Yeni etkinlik kitapları oyuncaklar falan aldım. Hiçbir yere gitmiyorum kızıma odaklandım sadece. Bu şekilde etki olmazsa konuşmasında doktora götürecez artık 
0 oy
önce (70 puan) tarafından
Anne baba diyorsa zamana bırakın herşeyi söyler konuşur benimki 3 buçuk yaşında daha tam net knusmuyor zamana bıraktım bende. hiç konuşmuyor değil çünkü.ve de TV izleyen çocuklarda var konuşuyorlar ama bunun TV len bı alakası yok tamamen çocukla alakalı vardır zamanı sabır edelim azdaha...
0 oy
önce (13,246 puan) tarafından
Bol bol kitap okuyun
önce (70 puan) tarafından
Kız okuyorum bırakıp  kacyo of anne diyo valla dinlemiyo hiç.gecen birine demişler çocuğum konusmayi TV den tel den  öğrendi ben şok...

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 281 göst.
+1 oy
9 cevap 180 göst.
0 oy
8 cevap 171 göst.
18 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 187 göst.

396,993 soru

11,874,222 cevap