0 oy
282 göst.
önce Diğer kategorisinde (656 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar doğum hediyesi olarak kayınvalide ve anneniz çocuğunuza ne taktı maksat muhabbet 

22 Cevaplar

0 oy
önce (722 puan) tarafından

Vallajı 4torun Gelıypr kaynana gecen dedim çeyrek takıcan tamam dddı:)

Aynen vllhı cnm öyle az öncede diyor bırı yanında kalsaydı ben gelmezdım vanda oturıyor kendısı yası85zaten
önce (656 puan) tarafından
De zahmet etme ben başımın çaresine bakarım
:::))) hahaha öyle demeyı çok ısterdım bacı 3tane ogrencım var cocuklarıms bakacak bırı olsaydı ıstemezdım aılem var ama esım ızın vermıypr goruselım o yüzden
Muhtaçlik çok kötü bacım Rabb'im güç kuvvet versin kimseye minnet etmeye gerek kalmasın
Amım inşallah
-Reklam-
0 oy
önce (1,368 puan) tarafından
Kaynanam 1 tane çeyrek taktı onu da giderken uçak bileti aldırdı geri almış oldu sağ olsun :D annem araba almamıza destek oldu çocuğu hastaneye goturemiyoruz diye 
Şükür hiç takmayanlar var ballisin ☺️
önce (1,368 puan) tarafından
Kız keşke hiç gelmeseydi 2 senedir yaşattıklari yüzünden travma oldu. Eşimle 6 ay karı koca gibi değildik adamdan nefret ettik. Taktiği altını geri götürmüş oldu neyine balliyim :D oğluma akrabaların taktiği parayla sucuk alıp gelmişler bir güzel oturup yediler
:)))))) ☺️
önce (49,841 puan) tarafından
☺️ sucuk önemli
Hahahayyyyyy önemli tâbi kahvaltılarinin vazgecilmezi demekki çok değerli ☺️:)))))))
0 oy
önce (822 puan) tarafından
Kaynam kart verdi bı kerede 200 TL verdi annem daha gelmemiş yorganı falan yaptı yolladı bi inek verdi tedavim için 50 bin gelince bakalım ne getirir bilmem bu aralr gelcek nasipse 
Kredi kartı mı
önce (822 puan) tarafından
Yok yani altın kart diyoruz
Hmmm sağ olsunlar
0 oy
önce (5,308 puan) tarafından
Annem isimli künye yaptırdı. Kayınvalidem hiç birşey yaptırmadı.
Neden böyle bu kayinvalideler ya anlamıyorum bende Allah nasip ederse gosterirse o günleri babaanne olacağım anneanne ne yapmak isterse yapsın beni bağlamaz Allah güç kuvvet imkan verirse herşeyi yapicam yatağına kadar beşiğine kadar alicam
önce (5,308 puan) tarafından
Valla canım diyecek bişey yok annem her çocuğuma ayrı yapıyor kızlarıma küpe erkek olanlara künye olarak. Allah razı olsun ben istemiyorum ama o her çocuğumda ayrı seviniyor sevindiriyor.
Yapılması gerek bence Allah razı olsun annenden
0 oy
önce (351 puan) tarafından
Kayinbabam ; 4 çeyrek+  bebeğin tüm eşyaları kıyafetleri( eksik oldukça da alınıyor devamlı yani/ 2 beşik / mama sandalyesi/ yurutec/ bezleri/ ek gıdası vs

Babam &Annem; 5 çeyrek/ kıyafet parası/ kaliteli bir  bebek arabası /  ana kucağı /ek gıdaya destek/ek gıda gereçleri/ bayramliklari/ sürekli harçlık 
Biz de durumlar Cook farklı nazar olacak hiç bir durum yok aslında:))
Nasıl yanı bişey takmadilar maksadinda dalga mı geçtin anlamadım
Hayır ya niye dalga geciyim yazdığım her şey gerçek dışı sizi içi beni yakar anlamında dedim
yapıp kafaniza mi takıyorlar
Kendi aileme sözum yok (3 aslinda eşimin ailesine de yok ama onlar her şeyi biz karar verelim biz seçelim biz uygun görelim  istiyorlar bebeğimin ilk alışverişinde bulundurulmadim gibi
0 oy
önce (382 puan) tarafından
Doğumda almadılar ama sonradan ikisine kuoe büyük kızı da yine künye yaptılar 
Sağ olsunlar doğum sonrasi takılır zaten ne zaman takildiginin bir önemi yok3
önce (382 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
önce (2,556 puan) tarafından
Kayınvalidem ve kocam bir şey takmadılar, annem zen pırlantadan bileklik aldı. Bakalım bu doğumda biraz naz yapacağım, şimdiden temeli attım.
Eşi es geçiyorum da kayinvalidnizin imkani var mıydı
Annemin yok ama onun bayağı var, ben beklemedim ve beklemem de ama sorunca şimdi düşünüyorum takmamış olsa bile sonrasında her gördüğü yerde kıyafet aldı sağolsun.
Ben melekler gelmez diye suretli kıyafet giydirmiyorum, maşallah onu bile aklında tutmuş. Elhamdülillah ve Allah razı olsun annem de, o da çocuğa bakmak hususunda bir kere bile sorun çıkarmadılar. O sebeple ne takmış ne takmamış çok da önemli olmadı.
Şimdiyse sadece eşimden ufak da olsa bir çiçek takı vs bekliyorum. İnsan ilkinde anlamıyor ama aslında bu gebelik ve doğum işi hakikaten kadını çok yıpratıyor. Gönül almak için en azından bir şey yapılmalı.
Herşey takı değil zaten gönlünü hoşnut ediyor en ağzından
Aynen öyle ben de öyle düşünüyorum
Sağlıkla kalın ❤️❤️
0 oy
önce (970 puan) tarafından
Birer çeyrek taktılar anne tarafımda set aldı düğün hediyesi ile beraber 
Maşallah ☺️
0 oy
önce (204 puan) tarafından
Kaynanamin ilk torunu bana yarım oğluma ceyrek+hemen sünnet olduk Bi de onun için çeyrek taktı bir de isimli künye yaptırdı ogluma kendi annemin 3. Torun bana çeyrek oğluma da hem doğum hem sünnet için 2 çeyrek taktı. Hiç beklemezdim ablacım oğluma da bana da tam takti
Maşallah Allah razı olsun düşünceli insanları severim ❤️
0 oy
önce (444 puan) tarafından
Annemler çeyrek taktı yorgan yatak ve baya bı elbise aldılar sagolsunlar. Eksikleri tamamladılar.. Kayınvalidem burada değil köyde ama çocuğumla evine  gitmeme rağmen altını geçtim bı kıyafet bile almadı ne bana ne çocuğuma. Durum bu. Beklentim varmiydi valalhi yoktu. Ama insanin gözü arıyor. Arkadaşlarımın eşinin tarafi neler yapmıyor ki. 
İnsan özenir o değeri görmek ister sağlık olsun huzurun olsun geçti aşkım ❤️
0 oy
önce (3,278 puan) tarafından
Yeni doğum yaptım annem henüz görmedi

Kaynanam bana çeyrek kızıma künye 2 takım elbise
Yeterli canım ne yapsın daha
önce (3,278 puan) tarafından
Yani :).2nci torun
0 oy
önce (1,361 puan) tarafından
İlk oğluma herkes altın taktı 2. Bebeğime sadece annemler altın taktı :D 
Yaaaa neden 2. Bebeğin neyi varmış 2.oldugu için mi düşünceye bak
önce (1,361 puan) tarafından
Bilmiyorum artık
0 oy
önce (950 puan) tarafından
Annem çeyrek +  kıyafet , banyo seti felan aldı. Bide yün yatak seti yapmıştı..iki tane yastık.. .kaynanam değilde kayinbabam 1000 TL vermişti harcamamız için . 4 buçuk yıl önce 
4 buçuk yıl önce iyi para değerliydi iyi takmış
0 oy
önce (306 puan) tarafından
Bebeğim 22 günlük kaynanam 2 sokak aşağıda olmamıza rağmen 16 günlükken geldi görmeye hiç bişey getirmedi kayınpederim 3. Gün geldi oda sezeryan olduğum için yoksa ilk gün gelirdi duramaz bizi görmeden kaynanamdan saklı bi çeyrek birde 200 lira para taktı kendi annem köyde oturuyor kısmi felç geçirdi buna bağlı gözleri az görüyor biri getirmeden gelemem dedi ki gelmek istese otobüslerle gelir eşim otogardan alır daha önce çok geldi bu şekilde kaldı ki gel beni al dese köyden de alırdı eşim 40 dakkalık yol bugün biz ablamlara gidince oraya geldi gördü bebeğin yakasına 200 lira sokuşturdu :)) 
önce (145 puan) tarafından
Belki elinde o kadar vardır dicem de hiç tanımadı insana veriyo artık insan o parayı sizinde bebeğinizinde rızkını rabbim çoğaltırsın kimseye muhtaç etmesin
Daha 2 hafta önce biriktirdiği parasını gönderdi altın alıvereyim diye 1 tam 3 çeyrek alıverdim bu hafta da emeklisi yattı 1 çeyrek te onla aldık önceden aldıklarımızda var şuan hiç yoksa 10 tane çeyreği vardır :) annem emekli babam yok yeme içme dışında bi gideride yok aldığını altın alıyor ölümlük dirimlik diye annemin parası çok kıymetlidir parasını alacağına canını al o derece sadece ablamın oğluna altın taktı kocasının adı diye :) evet bak üst komşum geldi 2 gün önce bebek görmeye 400 lira para 2 atlet 2 çorap 2 iç çamaşırı bana 2 çorap eşime 3 tane zıbın 1 takım bebeğime 2 atlet 2 çorap 1 elbise kızıma 1 tişört 1 pijama takımı oğluma getirmiş hiç bir kan bağım yok sadece 5 yıllık komşum kızım 3 yaşında komşuma anane der oda anane diyo diye canını veresi gelir kızıma ve hep kaymağım diye sever kızımı şimdi bebeğimde öyle
Amin canım çok şükür anneme muhtaç değiliz ama rabbim kimseyi de kimseye muhtaç etmesin ama insanın böyle elden görüpte kendi annesinde görmeyince bi tuhaf geliyo kırıldım mı buna hayır üzüldüm mü hayır sadece çok komik geldi eşime söylemedim bile valla utandım söylemeye hoş onun anasından da görmedik te Allah razı olsun kayınpederimden
Rabb'im annenize sifa versin sağlık versin belki gelir kayınpederinizde mert adammış helal olsun
0 oy
önce (2,150 puan) tarafından
Canım ben şansa yurt dışına taşındım. Annem gelen biriyle kiyafet alıp yolladı bayağı ama şimdi vizesi çıktı künye veya tam altin düşünüyor takmayı. Orada olsam dolabına kadar alirdi canım anam. Kaynanam da bebek için kurban kesip mevlit verdi canım ben uzaktayım bir şey yapacak şansı olmadığı için 
Maşallah sağolsun Allah razı olsun düşünceli olsunlar canımı yesinler ☺️
önce (2,150 puan) tarafından
Evet çok şükür Allah var durumları yok kaynanamin istersen altin alıp göndereyim istersen mevlid nasıl istersen dedi. Dedim mevlit ver. Çünkü hayvanları var ekstra masrafa girsin istemedim
0 oy
önce (3,500 puan) tarafından
Iki cocuguma da ceyrek taktilar, babam kayinvalidem ve kayinnederim ayri ayri. Annem iki cocuguma da isimli kunye yaptirdi. Ilk oglumda kayinvalidem ayriyetten tugrali altin kolye yaptirmisti bana, ilk torunuydu.
Maşallah normal de 1. Takan 2. Takmıyor iyi valla
önce (3,500 puan) tarafından
Bizim ailelerimizde o yok cok sukur. Her dogum gunlerinde de ceyrek alirlar ayri ayri. Normal zamanda karsiladiklari harici.
0 oy
önce (916 puan) tarafından
İlk oğluma 2 çeyrek battaniye takım aldı 2 ye sade çeyrek istersede takmasn ihtiyacımız Yok Allah'a şükür anneme de hep derim çalışıyor ama  kolay mı yapan babası alsın şükür oda özellikle o gün almadı ama elinde oldukça alır altın hersy verir dedim i alır sağolsun  doğum yaptım dan haberi bıle yoktu hal hatır sormadı hiç gurbetteym çocuğuma neler dediler aldir sakat riskli çocukla uğraşmak kolay mı dedi Allah'ıma şükür aslan parçası oğlum oldu sağlıklı çokta tatlı hiç birşeye maddi değişmem  kendi ablamlar bir takım bile almadılar almasınlar da halimi hatrimi sormadılar canları sağolsun umrumda değil hiç biri:) 
Amannnn sagolsunlar mutlu olsunlar sesleri gelmesin senden uzak dursunlar
0 oy
önce (658 puan) tarafından
annem beşiğinden tut bebek küvetine kadar aldı 1 valiz kıyafet örgü yelekler yurütec ya biz sadece bebek arabasü bide hoşumuza giden 1 kaç elbise aldık gerisini annemle babam aldılar ama kucağından baby meste ya sampuanına kadar düşünüp almışlardı kaynanam 1 gramm doğumada gelmedi ama köude herkesee görümcemm annem gelin doğdu orya gitti demiş pislik yalancı tabi her diyene bende dedim hayırrr ne gelmesi ben bide o halimle şehirler arası ev taşıdım yerleştikden 2 ay sonra geldiler görümce bozuldu bayağı ben öyle deyince
Ayyy boşver kız kendi yalaniyls Allah'a havale et
0 oy
basliklarda resmi kurum gibi abarttilar iyice ikisi de bilezik yapti kizima
Evet yapay zeka başlık atmadan benim yorumum yüklenmiyor benim başlığım daha güzeldi. Maşallah canım Allah razı olsun
0 oy
önce (1,186 puan) tarafından
İkinciyi dün doğurdum. İkiside bişey yapmadı. Annemin durumu yok babam rahatsız çalışamıyor kaynanamda zaten cimri bişey yapmaz
Canım imkan yok ise birsey diyemezsin bir beklenti içinde olamazsın zaten. Cimri insanda sevmem yemeğini devyenem evinede gitmem fakst sen git senin annen☺️
önce (1,186 puan) tarafından
Ayda bir belki gidiyorum zaten

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 240 göst.
13 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 475 göst.
0 oy
5 cevap 531 göst.
0 oy
19 cevap 522 göst.