0 oy
460 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (545 puan) tarafından
Bildikleri.bisimi var diye dusunmeye basladim nereye baksam asiya karsi gelen birileri var. Bu yobazliktan  yada cahilliktenmi ileri gelio acaba yoksa hakikaten birileri biseyler bilioda onun icinmi karsi duruolar? Haberlerde facebookta instagramda tweeterda sokakta burada heryerde cok sık rastlar oldum dikkatimi cekti en sonunda benimde.. ben yaptiriorum valla aşıları  ben onlemimi alayimda sonra ne gelirse allahtan der susarim zaten olucakla ölecegin önüne gecemio kimse niye bu karsi durusluk biri aciklayabilirmi

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Valla ben anlamıyorum gercekten anlam veremiyorum. Bu kadar guvenmedikleri saglik bakanliginin doktorlarina her ay gerek cinsiyet olsun gerek kontrole olsun kosa kosa gidiyolar. Konu aşiya gelince aaaa zararli.. E güvenmiyodun o kadar neden her ay gidip bebegini ona emanet ettin? Neden ateslenince de direk koşuyosun? 

Eskiden asi mi varmis eskiden seker yüklemesi mi varmis eskiden tarama mi varmis.... E eskiden doktor mu varmis? 9 ay sabredip bekliyolarmis cinsiyetini. Sende bekle. 9 ay sonunda evde doguruveriyolarmis. Sende evde dogur. Ateşi cikinca sirkeli suyla siliyolarmis ise yaramiyosa Allah korusun gidiyomus o bebek. E sende birak elimden geleni yaptm deyip??
-Reklam-
+1 oy
(1,430 puan) tarafından
sözüm meclisten dışarı fakat çok cahilce buluyorum. bundan en fazla 10 sene önce kizamıktan şu çiçeğinden bu tür hastalıktan ölen insanlar vardı şimdi çocuklarımız ayakta çok hafif belirtilerle atlatıyor. yan etkilerini paylaşıp çocuklarınıza neler yapıyorsunuz nidaları atıyolar o yan etkilerinde binde biri çocuklarımızda çıkmıyor bile ama o aşı vurulmaz yaşayacakları şeyler o kadar büyük ki Allah akıl fikir versin din altına sığınıp bu kadar cahil olmaları çok komik. Dinimiz cahil olmayın gelişin derken bu insanların cağ dışı hareketleri üzücü. Derdi veren Allah dermanınıda vermiş tedbirini vermiş karşı değilim rabbim çocuklarımızı korusun.
(241 puan) tarafından
Bencede cok dogru anlatmissin ben bu zamana kadar aşıdan ölen insan gormedim
(649 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum..
+1 oy
tarafından
2004 doğumlu yigenim, 2013 yılında birden bire unutkanlık başladı,4. Sınıfa giden çocuk velisi çağırıldı öğretmen nasıl sınıf atlamış bu çocuk diye, 4 ay içinde konuşma yürüme yeteneğini kaybetti, sebebi işe yapılan KIZAMIK aşısı, Ssp teşhisi konuldu, 5 yıldır felçli bir şekilde yatağa bağlı, son 4 5 yılda aşı yapmayanların yüzdesi daha once ki yıllara göre baya artmış 
(36 puan) tarafından
Yapilan aşı sebebiyle olmuş öyle mi? Çok şaşırdım Allah korusun yaa
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Evet bende çok fazla duyuyorum eskiler yaptırmış bişey olmamış şimdi mi olacakmış anlamadım valla bende yaptırcam senin gibi düşünüyrum 
0 oy
tarafından
Adi zaten ates yapiyiki o bayann biri actiya bi post snra bole oldu. 
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ne kadar dogru bilemem ama iste bebge vurulan asilarin icinde kisirlastirici biseyler daha varmis benim de gozumu korkutoylar ama hemsire ve doktor yaptir dedikten sonra yaptirim 
(545 puan) tarafından
Yavrusu olunca insanin hersey aklina gelio aslinda ama guvenmek zorundayiz bence yaptirmasan daha kotu bu sefer bebe hastaliga yakalnirsa allah korusun misliyle daha kotu gunler yasar insan ama iste bunu biyerlerden iicene arastirmak lazimda nereden yapilir bilemiorum
0 oy
tarafından
ben burada bildiğim okuduğum araştırdığım herşeyi yazamam ama gerçekten merak ediyorsanız size bir iki sayfa söyleyebilirim belgelerle açıklayan dediğim sayfa instagramda.

"asihakkindabilinmeyenler"sayfasi
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Hem yobazlık hem cahillik bence. Ama en çok yobazlık. 
0 oy
(346 puan) tarafından
Bende yaptiriyorum dun bile 2. Ay asimizi oldukk o zaman hic bir sekilde doktorada gorunmesinler evde butun bakimlarini yapsinlar ama herkesin kendi gorusu 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Bir sürü komplo teorisi var hatta bu aşı izleri ayırdedici olacak falan diye de bisiler okumuştum. Ası tıbbi anlamda önleyici müdahale demek. Bazı hastalıkların tedavisi olmadigindan aşı ile bağışıklık kazanıyoruz. Tabi bununda garantisi yok zamanla bu bağışıklık azalabilir. Aldigimizxher ilacın vücuda yararı kadar az da olsa zararı da oluyor sonuçta. Asiya gelene kadar soluduğumuz hava ictigimizzsu dahi ne kadar sağlıklı ki.
(545 puan) tarafından
Bilim kirgu fikmi cok izlio bunu diyenler heralde cok sacma ya insanlar bide koruu korune inanio gercekten yaotirmiolar asilari vay efendim sonra neden bu hastalik hortladi nedir yani hastaliktan olsun cocuk dahami ii
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Herkes çok bilmiş . çocuklara zararı olan şeyi tıp literatürüne sokmuş bilim adamları. 

O aşıları hiç deney yapmadan onaylamışlar çünkü.... 
0 oy
(673 puan) tarafından
Kızım 4 yasında bütün aşılarını yaptırdım allaha çok şükür şuan da 31+1 hamileyim yine yaptırcam bütün aşıları 
0 oy
tarafından
Aşılar in zararli olup olmadigini bilmiyorum ama ben ogluma yaptirdim yaptirmam diyenlerinde kendi karari ama ben cocukken ne kizamik ne su cicegi ne kkukal hic bi asim yapilmamis ve hepsini cok agir bi sekilde atesler icinde yatarak gecirdim kardeslerim asilarin hepsini oldu ve onlarada gecti evet ama benim gibi vucutlarinda kizamik su cicegi izleri kalmadi kasintilari olmadi ve en fazla 3 gunde gecti sahit oldugum bisey bu...bence asilari kotuleyeceklerine antibiyotikleri arastirsinalr madem herseyi cok biliyolar insanlarin kafalarini karistiriyolar...kaldiki ilk cicek  asisi  1700 lu yillarda osmanli uretmis ve kullanmis o zamanlar ingilterede cicek cicek hastakigi yuzunden bicok indan olmus ve osmanli onalra care olmus  cicek hastaliginda asi o zamanlar sadece olmeye yakin kisilerde kullanilmis ke 8 9 gun icinde iyilestikleri gozlemlenmis daha sonradanda asi yayilmis ve saglikli kisilerede enjekte edilmiski vucut bu hastalikal karsilastiginda savunmaya gecebilsin...o zaman bu insanlar kurtulmus simdi ki teknoloji ile tip nerdeyse cigir acti level atladi...iyi yada kotu kisiden kisiye degisen yantkiler gorulebilir yada yanlis uygulama sonucu ölümlere rastlanabilir ama bu demek degilki aşılar öcüler ölüm saciyolar...biseyi arastirirken at gozu ile arastirmamak lazim her yonden bakmamiz gerek
0 oy
(645 puan) tarafından
Az önce anneme dedim bizi aşı yaptırdın mı diye yaptırdım sağlık ocağı yoktu camiye gelirdi doktor hemşire ayda bir kere ,bi tanede kâğıt verirdi her gitmeme götürürdüm dedi (okuması yazmazsı yok aşı kartı demek isteği )biz olduk şükür öyle dedikleri gibi olmadı bence olması lazım eski ile kıyas yapmaya gerek yok
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz. Lütfen bunu cahillik gericilik olarak yorumlamayin. Biz nasil evladimizi dusunuyorsak herkea evladini düşünüyor. Asiya karsit olanlarda yine evlatlari için. Doğru yada yanlis. Aklina takilan araştırır. Sonucta günümüz de dogal ne kaldiki aşılarada bise katılıyorsa sasirmam. Tabiki olacakla öleceğe care yok ama herkes fikrini söylüyor kimse bise yazdi diye digerleri kararindan vazgeçmiyor. Lütfen karsit görüşte oldugunuzda bunu kırıcı kelimelerle anlatmayin. 
tarafından
Kesinlikle katiliyorum isteyen yaptirir isteyen yaptrmaz herks arastrma yapablr fikrini beyan edebilr ama kmse kimseye gerici cahil gbi ithamlarda bulunamaz herkes burdakilerin bi anne adayi oldugunu unutmasin kimsenn kalbini kirmayn bu igrenç kelimelerle
(7,402 puan) tarafından
Gerçekten üzülüyorum. Hepimiz anne adayıyiz. Bunu savunan kişilerinde asla art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Yaptıran gene yaptırsin ama bu kadar cirkin ithamlar hic yakışmıyor. Hepimizin evladı kiymetli..
0 oy
(117 puan) tarafından
Bnm kocamda karşı ama korkudan yani bişey bildiğinden değil 
(545 puan) tarafından
Ya bende cani acio die cok üzülüyorum o ayri bisi ama koru korume bilmeden arastirmadan iki tane kendi bilmezin dedigiyle hareket edio asiya sanki zehirmiscesine karsi cikanlari anlamiorum
(117 puan) tarafından
Bencede haklısın canım yanacak ama sağlığı için
0 oy
(103 puan) tarafından
Bana cahillikten başka bişey düşündürmuyor aşı dedikleri şey düşük dozda virüs örnegn kızamık virüsü düşük dozda vücuda verilir insan vücudu o virüse karşı bagsklk kazanmış olur ilerde kzamk olsa bile vücut bu virüsü tandgı için en kolay şekilde atlatr şimdiki zamanda ben yaptrmycam diyen insanlar yüzünden hastalıklar artmaya başladı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 151 göst.

377,809 soru

11,308,323 cevap

34,739 kullanıcı

...