0 oy
697 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Orta boy tencere yaprak sarma

Küçük boy lahana sarması

Üç tepsi poğaça

Üç poşet pırasa yemeklik

İki poşet kuru fasulye ıslatılmış iki yemeklik

5 poşet havuç kavurup koydum yogurtlamak için

15 adet gözleme peynirli patatesli

İki poşet peynirli sigara böreği

Bir poşet prasalı kıymalı sigara böreği

4 poşet karnıyarıklik patlican 

Üç pişirimlik mantı yaptım

Ve kurabiye yarın yapacagim

Daha sonra Lahmacun içi kofe içi hazırlayacağım  baska ne koya bilirim fikir gelen giden çok olacak :) teşekkürler

15 Cevaplar

0 oy
(12,500 puan) tarafından

Maşaallah kız gelen yemeğe mi geliyor sizin oralarda bir çay kurabiye yeter bence :D

tarafından
Yok kız annem kalsa yanımda annemi pek yormuyayim diyorum ve annem kek poğaça börek felan bilmiyor malesef yapmayı ee benide mutfağa sokmaz ister istemez yapmak zorundayım eşimin kahvaltısı evden götürüyor öğlen eve geliyor yemeğe kim yapacak bunları oğlumda çok yaramaz zaten bide üstüne üstlük pat diye gelen misafirler olursa sen düşün artık :)
(12,500 puan) tarafından
Böyle durumlar varsa haklısın çok yapmakla :)
-Reklam-
0 oy
(516 puan) tarafından
Masallah sana canim iyi ugrasmissin ellerine sağlık. Valla bn cok kotu lohusalik geçirdim gelem cayini kendisi aliyordu :)))
tarafından
Evet geleni  gideni geçtim hazır alırız dışardan  kocama kıyamam kız :) yazık ona bide oğlum var 5 yaşında hazırda bişey olması beni kurtarır en azından 40 çıkana kadar idare etse Allah bereket versin :)
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Maşallah ne cok sey hazirlamissin
tarafından
İş başa düşünce mecbur
Hani benim niyetim ozaman çok zorlanmayayim diye hazırlık yapıyorum şimdiden
(516 puan) tarafından
Hee oyy cocugun varsa ıyi yapmissin canim. Yaa cocuk görmeye gelene yemektir hazorliktir bana saçma geliyor. Bi cay hazir kurabiye yeterli bence uzaktan gelenler hariç ben bebegimlemo ilgilencem kendimlemi misafirlemi :))
tarafından
Tabi canım hepsi misafire değil :) oğlum kocam annem ben evde olucaz hazır olması iyi olur annem yapmagida bilmiyor :(
(1,567 puan) tarafından
İyi yapmissin ama önünü alir baya. Bn cocukla yapamazdim okadar yada kizim daha kucuk ondan heralde . Çocukla cok çok iyi hazırlık yapmissin maşallah:)
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Maşallah canım bence börekleri arttirabilirsin dolabında yer varsa
tarafından
Evet yarın bir tepsi böreği de atayım bence :) iyi olur iç malzemesi de var dolapta degerlendireyim onu bari :)
0 oy
tarafından
Vuuuuu daha ne olsun ordu ya yeter Hem kara ordusuna, hem hava ordusuna maşaallah. Sağlıkla sıhatle yiyin inşaallah. Ama kafii derecede var herşeyin yeter bence, eline sağlık.. 
tarafından
Teşekkür ederim hani dolabın buzlugubda yer baya varken niyetim fullemek :)
tarafından
İnşaallah iyi yapıyorsun o zamanlar zor olur zaten hazırlaman, elinin altında hazırda bulunur hepsi miss gibi. Kolay gelsiiinnn :)
tarafından
Sağol teşekkürler ;)
0 oy
tarafından
Masallah canim.ne kadarda cok sey hazirlamissin bebek gormeye mi geliuolar yoksa.yemege mi☺️
tarafından
Valla ben elalemi geçtim annemler kaynanamlar kalabalık ve hepsi aynı sokakta :( illaki yerler yemekte mecbur
0 oy
tarafından
Benide koy canım Bi ben eksiğim =) 
0 oy
(554 puan) tarafından
İspanak doğranmış soğan falanda koy eline gelir hep borekmi yiyeceksiniz annen nasilsa gidecek asıl o zaman lazim oluyor eline koluna sağlık bizimkinede bi el atan olsa keşke:)
tarafından
Yok böreği kahvaltıda kullanmak için atdım :) hani lazım olursa elimin altında olsun diye zaten börek 3 poşet :) evet ıspanakta ola bilir
0 oy
(2,597 puan) tarafından
Ooo maşallah canım Vala hamaratsın daha ne olacak eline sağlık :) 
tarafından
Valla mecbur yaptım çünkü başıma gelecekleri biliyorum
0 oy
tarafından
Maşallah kızz:)))
tarafından
Sağol canım:)
0 oy
(1,025 puan) tarafından
40 ı çıkana kadar kimseyi kabul etmem gelsinler zıkkım gibi gelip çıkarlar beneğin odasına bakarlar falan çıldıramam hiç bnce sende etme 
tarafından
Ben etmem ki zaten pat diye gelirler ilk oğlumda depresyona girmiştim çok zor olmuştu gelen giden hep kırklı iken geldi ve ben neler neler çektim birlik oturuyordum o zaman şimdi o korkuya o piskoloji ile kendi ailemi bile istemiyorum :(
0 oy
(2,592 puan) tarafından
Maşallah eline koluna sağlık canım bir sürü şey yapmışsın zaten nohut köfte yapıp koyabilirsin hem kızartmak için hem de sulu köfte tarzında kavrulmuş biber ve kabak da olabilir aynı havuç gibi yoğurtlamak için lohusalıktan sonra yemek için kolay olması adına soğan doğrayıp atabilirsin bol bol 
tarafından
Nohut malesef eşim hiç sevmez ben severim ama :) köfte yapçam evet iyi olur
(2,592 puan) tarafından
ellerinize sağlık canım hayırlısıyla yemeği nasip etsin
tarafından
Amin canım
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Maşallah hepsini kocanla bereber ye doğumdan sonra. Gelende bi zahmet biseyler getirsin. Lohusa kadından birşey beklemesinler. Ben de doldurmuştum buzlugu çoğunu biz yedik
tarafından
Ne güzel konuştun
Evet kocamla yeriz inşallah :)
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Nerde oturuyon canım doğuma ziyarete gelicem :D 
tarafından
Ay hiç güleceğim yoktu kız :)))
0 oy
tarafından
Maşallah pek hamaratmışsın sende maşallah maşallah ellerine sağlık bence bunlar yeter başka ne yapılır ki zaten 
tarafından
Evet sağol canım benim :)

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,546 göst.
2 Şubat 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 434 göst.
0 oy
15 cevap 371 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 550 göst.
3 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu

374,652 soru

11,206,034 cevap

34,507 kullanıcı

...