0 oy
489 göst.
Diğer kategorisinde (975 puan) tarafından
Merhaba sevgili anneler, oğlumda dikkat eksikliğinden şüpheleniyoruz. Çocuk psikiyatristine randevu aldım ama eşim götürme ilaç yazarlar diyor. Çocuğun beynini uyuşturur diyor. Açıkçası çok çekincem var ama başka çarem kalmadı. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? 

11 Cevaplar

0 oy
(370 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım bemim oğluma koyuldu bu tanı 1.sınıfa başladı bu sene asla okuduğunu anlayamadı harfleri unutunca öğretmeniyle birlikte pisikologa görünmesine karar verdik ilaç başladık cok şükür okumayıda söktü sınoftaki bi cok arkadaşındanda daha iyi şuan ilaçın yan etkisi cok evet ama o ilacı alıp tedvi olmazsa ilerde daha buyuk sorunlara yol acabileceği için kullanmasını tercih ederim
(975 puan) tarafından
Yaa, çok mutlu oldum sizin adınıza. seninle irtibata geçebilir miyiz o vakit? Bi de ilacın yan etkisi dedin, ne gibi yan etkileri oldu?
(370 puan) tarafından
Tabiki canım. Yan etkileri cok yani cocugum iştahı kesildi komple zorla günde 2 öğün yese yetiyo bana birde uykusızluk yapıyo gece 1 e kadar uyuyamıyo birde ilacın etkisi geçerken yani 1de alıyosa akşam 8 9 gibi geçiyo o zamanlarda duygu durum değişikliği yaşıyo yani bianda mutsuz olabiliyo yada cok mutlu biz 4 aydır kullanıyoruz bu yan etkileri doktor sorduğumda ilk zamanlar normal yavaş yavaş düzelir dedi ama benim oğlumda düzelmedi hala
(975 puan) tarafından
Ayy çok zormuş ya :-( Allah şifa versin size de bize de
(370 puan) tarafından
Amin canım allah kimseye evladıyla sınav vermesin ama birde özel dikkat eksikliği merkezleri var oraya götürmeyi düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Kaç yaşında canım? Eşimin yeğenine de öyle dediler doktor dikkat eksikliği var demiş telefon tablet televizyon yasaklamış sürekli iletişim halinde olacaksınız demiş
(975 puan) tarafından
Daha yeni bu ay 6 olacak canım. Okulda bazı problemler yaşıyor. Öğretmeni de götürün dedi. Herhangi bir tedavi vermemiş mi doktor?
(1,524 puan) tarafından
Hmmm büyükmüş canım bzm çocuk 3 yaşında daha belki de o yüzden ilaç vermedi
(975 puan) tarafından
Hmm evet 6 yaşından önce vermiyorlar diye biliyorum
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Hic bi bilgim yok canim cok gecmis olsun
(975 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Bencede çocuğuna ilaç verme canım internetten araştır istersen çok tehlikeli o ilaçlar bana hiç mantıklı gelmiyor ilaç kullanmak 
tarafından
Benim oğlumda çok hareketliydi öğretmeni sürekli şikayet ediyordu en sonunda götürdüm doktora hiç bir şey yapmadan hemen ilaç yazdı
(975 puan) tarafından
Hadi ya :-( aslında amacım oğlumun sorununun ne olduğunu öğrenmek
tarafından
Canım benim devlettekiler sana o kadar vakit ayırmıyor çünkü kapıda bir sürü hasta bekliyor özeldekilerde hep alacağı paranın derdinde emin ol çok hastene gezdim özel tüzel hepside aynı hiçbiri çözüm odaklı değil zamanla düzeliyor spora yönlendir
(975 puan) tarafından
Konuşma bozukluğu yaşıyor benimki ve aşırı kaygılı bir çocuk. Beni korkutuyor bazen :-( ne yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(2,840 puan) tarafından
10yasindaki oglumu goturdum canm okulda devamli sikayet kavga asabiyet sinir var hala da var ama masallah ogretmeni bile dedi dr goturun diye benim oglusum tesekur belgesi aldi biraz daha fazla ilgiyle duzeltilebilecek bi durum bu:( doktor kan tahlili istedi verdik ilac yazicam dedi asla kabul etmedim asla icirmem cocugumu uyustutamam o ilaclarla cocuk bu tabiiki dengesizlikleri simarikligi olucak kafalarinda binbir tilki doner hic biride kuyrugu birbirine degmez cok takma canim zamanla oturuyo bu durum 
(975 puan) tarafından
Ben doktora ilaç istemiyorum desem o zaman niye getirdin buraya diyecek belki de.. Ondan çekiniyorum
(2,840 puan) tarafından
once anlatir bi form gibi bisiler veriyo ogretmenine 1 adet size 2 adet form siz dolduruyosunuz bunu sonra konusuyo sizinle basta boyle bisi soyleme tabi kan ver dicek en son ilac derse sen anlatirsin istemedigini
(975 puan) tarafından
Evet canım cidden istemiyorum. Amerikada mesela bu tarz rahatsızlıklar ilaçla tedavi ediliyormuş ama kimse kesin birşey söylemiyor. Doktorlar da ikiye ayrılmış. Kimi kesinlikle ilaç kullanmayın diyor, kimi ilaçsız olmaz diyor. Kime inanacağımızı şaşırdık
(2,840 puan) tarafından
ben sahsen kullandirmadim kullandirmamda
(975 puan) tarafından
Haklısın canım, ben götürsem de vermeyeceğim ama umarım doktor donanımlı biridir ve başka bir tedavi önerir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Öğrencilerimde ki dikkat eksikliği ilaç ile tedavi edilmedi hiçbir zaman. 
(2,840 puan) tarafından
ilgi alaka en iyi ilac sevgi tabiii
(975 puan) tarafından
Yaa.. :-( Peki nasıl bir etki gözlemlediniz ilaç kullanan öğrencilerde?
tarafından
Selinciğim sen ne öğretmenisin ?
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Gecmus olsun canimm
(975 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sağol
0 oy
(2,645 puan) tarafından
İlaç yazmıyorlar canım. Psikologa bir test ıcın yonlendırıyor testin sonucuna gore konusuyor sızınle yasak olan şeyleri anlatıyor. Benım kardesime ilac yazılmadı. Zaten ilac yazmak ısderse doktor ilac istemiyoruz diyebilirsin 
(975 puan) tarafından
Aslında ben de öyle bir şey istiyorum. Psikolojik bilişsel tedavi istiyorum. Çocuğu kendi haline bıraksam olmuyor, götürmem gerek diye düşünüyorum. İlaç kullanmak hiç istemiyorum
(2,645 puan) tarafından
Peki götür sen çocugunu kanısı konsun. Dedıgım gıbı siz istemediğiniz sürece ilaç yazamazlar
0 oy
(679 puan) tarafından
Benım oğlumdada vardı bende goturdum hemen ilaca başlatılar 3 gun verdım kıyamma oğlum ***** gıbı oldu sureklı oturuyordu ve konuşmuyordu oğretmenı bıle vermeyın dedı bende bıraktım vermedım valla  eski halıne dondu hemen 
(975 puan) tarafından
Kimi iyi oldu diyor kimine iyi gelmiyor, ilaçtan ilaca fark mı var acaba, yoksa kişiden kişiye etkisi değişiyor mu?
(679 puan) tarafından
Bilemıcem cnm  ben asla bırdaha kulanmam çocuğumıda goturup yıpratmama  şimdiki çocukların hepsı hıper aktıf dıkkad bozukluğu varr
(975 puan) tarafından
Evet ya hakkaten, kimi aşılardan kaynaklanıyor diyor. Her şey zehirli bu zamanda :-(
(679 puan) tarafından
Aynen cnmm ❤️
0 oy
(42 puan) tarafından
Benim oğlumda da hiperaktivite bozukluğu dikkat eksikliği var doktor ilaca gerek görmedi easyfishoil q kullanıyoruz mor pakette olan, içinde hem balık yağı kolin b6 b12 var odaklanması eskiye oranla baya arttı faydasını gördük

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 230 göst.
0 oy
3 cevap 213 göst.
0 oy
7 cevap 192 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ciciko (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Papatyam123 (11 puan) tarafından soruldu

377,227 soru