0 oy
592 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar biz şimdi küçük bi şehirde yaşıyoruz ikimizin ailesi de burda anneme de baya yakınım her gün gidip geliyoruz neredeyse çok faydası oluyo çok alışkınız birbirimize. Bu sene inşaat mühendisi oldum ve yaşadığım şehirde iş imkanı yok aşırı çok çalışıp 2500 falan alıyolar mühendisler. Eşimi de işten çıkardılar burda her sene kışın aynı sorunları yaşadık iş açısından. Eşim şimdi diyo Çorlu ya gidelim orda iş imkanı çok daha iyi hem de benim  kendimi geliştirmem için orası daha iyi olurmuş ama bebeğim yeni doğdu zaten şimdi çalışmayı düşünmüyorum en azından kış gelirken girmeyi düşünüyorum işe. Ama burda çektiğimiz geçim sıkıntısından da bıktım usandım artık ekmek almaya para olmuyo bazen. Şimdi gitsem yapabilir miyim? 4 yıl üniversite okudum şehir dışında çok da rahattım ama şimdi bebek de olunca acaba yapabilir miyim? 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben uzaktayım ve çokta rahatım .sende alışırsın zaten cnm hiç sorun etme bence ne kadar uzak o kadar kiymet
tarafından
Öyle orası tabi de çocuğumu emanet edebilir miyim orda birine diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İnsanın doğdugu yer değil doydugu yer valla. Ailene yakın olabilirsin evet ama sonuçta senin artık ayrı bir ailen var ve cocugun var ona bir gelecek sunmak için nerde doyuyorsan orası. 
tarafından
Doğru diyosun canım
0 oy
(452 puan) tarafından
zor olacak ama becbursun artık farklı bir hayatın var alışırsın zamanla insan uzak oldukça daha kıymet anlıyor daha kıymet veriyor durumunuzu düzeltene kadar gitmelisin çocuğun için 
tarafından
Ben de öyle düşünüyorum en azından durumu toparlayasıya kadar kalır geri dönerim
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Valla zor yanlari da var guzel yanlari da. Ama imkansiz bir durum degil. 
(1,567 puan) tarafından
O is cok zor iste . Kimseye guven olmaz bu devirde. Kresi olan bir is yeri falan anca olur heralde yada donusumlu olarak anneanne babannne falan gelir kalir.
tarafından
Babaannesine güvenemem kaza geçirdi kaburgası kırıldı çocuğu şimdi kucaklayabiliyo ama ilerde kilo alınca kaldıramaz bi de çok unutkan ocakta yemeği falan çok unutuyor kapıları açık bırakıyo ondan. Annem de sürekli kalamaz en fazla 15-20 gün kalır arada bir gelip o da
(1,567 puan) tarafından
Anladimm canim ozaman bakici falan gibi bisey ayarlanir yada is yerinde kres falan olmasi lazim anca oyle heralde
tarafından
Aynen canım anca öyle
(1,567 puan) tarafından
Hayirlisi olsun hakkınızda canimm Allah kolaylik versin.
0 oy
(586 puan) tarafından
Cnm Allah sabır verir güç verir alışırsın 1 2 ay zor oluyor sonra alışıyorsun cnm ♥️
tarafından
Okula gittiğimde de öyleydi ilk bir ay alışamadım sonra çok iyi olmuştu
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Valla canım yanlış anlaşılmak istemem buyurun gelin ama gelen bütün inşaat mühendisi arkadaşlar karı koca evde oturuyor. Ha eşim her işi her fabrikada yapar ben piyasayı beklerim dersen siz bilirsiniz ama inşaat işindeyiz başlanılan onca site yarım duruyor görsen şehir viraneye döndü. Onlarca kişi işsiz kaldı. Fabrikada eleman olarak bile çalışan var siz bilirsiniz çorluda piyasa bu durumda
tarafından
Canım eşim zaten fabrikada çalışacak orda tanıdıkları varmış daha önce yıllarca kalmışlar orda. Ben beklerim az da olsa piyasayı. Bu arada kiralar falan nasıl orda çarşı pazar fiyatları nasıl geçim zor mu
(13,203 puan) tarafından
Yani ortalama evler 700 den başlıyor üste çıkıyor. Çarşı pazar nerede yaşadığını bilmediğimden fiyatlar ortalama İstanbulla aynı. Şehiriçi otobüsler 3 TL marketler bim A101 vs hepsi her yerde var. Eşinin mesleğini bilmediğimden ortalama mesaili olarak çalışırsa 12 saat 3-4 bin arası alır o da aybaşını zor getirirsiniz çorluda. Artı gelir vergisi kesintisi çalışana ait çoğu yerde
tarafından
Eşim şoförlük yapmış orda palet fabrikasında çalışmış bundan bi 5-6 yıl önce 3-4 bin civarı alıyomuş şimdi daha fazla alırım diyo da bilmiyorum artık eski patronları duruyo mu yine aynı şekilde çalıştıracaklar mı?
(13,203 puan) tarafından
Maalesef daha fazla alamaz büyük hayaller kurarak gelmeyin ortalama o maaşa çalışıyor bütün şöförler. Eşimgilinki asgari ücretin biraz üstünde alıyormuş. Firmasını bilsem duruyor durmuyor derim tabi
tarafından
Tamam canım öğrendiğim iyi oldu bunu teşekkür ederim
0 oy
(261 puan) tarafından
Canım ben 8 senedir ailemden uzakdayim  ilk zamnlar zor geliyo ama sonra alışıyorsun birilerine muhtaç olmakdansa uzakda olmayı tercih ederim ailem Bursa da önce  2 buçuk sene Çorum'da oturduk sonra da Ankara'ya taşındık  çok da rahatız kimsye de muhtaç degiliz 
tarafından
Ben de onu düşünüyorum kimseye muhtaç olmaktansa giderim
(261 puan) tarafından
En iyisi bu zaten eğer gecinemicek olsanız zaten eşin sana başka şehire tasinalim die teklif sunmaz hem en iyisi olucak hayatın her anında ailen yanında olamaz zamanla alışıyorsun ve çok rahat oluyosun
0 oy
(119,002 puan) tarafından
Alisirsin merak etme
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(351 puan) tarafından
Maalesef nerde ekmek parası kazanıyorsan orası memleketin oluyor kuzum ben istanbulda ailem çerkezköyde kaynanam yozgatta eşim ankaraya gitti orda yapamadı iş konusunda istanbula geldik 
tarafından
Haklısın canım inşallah hayırlısı olur
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Zor olacak.. Ama olacak. Ben evlendigimden  beri ailemden uzaktayim anca bayramlarda felan gidip geliyoruz doğduğun yer değil doydugun yer demişler. Evlatların geleceği için çalışmak gerek bi yerde
tarafından
Kesinlikle ya zaten bunalıma girdim sürekli okuldu stajdı derken dışardaydım çocuk olunca eve yıkıldım kafayı yedim
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Benim ailemde herkes corluda ve cerkezköy de yasıyor. İş imkanları cok orada issizlik die birsey yok. Hiç iş bulamazsan beton santrallerinde calısır sın. Orada kardeslerim calıstı ve bir sürü insaat mühendisleri var gayette rahatlar. 
tarafından
Ay çok sağol canım içimi rahatlattın ya ben bi süre çalışmasam bile eşim daha önce orda oturduğu için tanıdığı çok. Yüksek maaşla çalışma imkanı var en azından burdakimden daha rahat ederiz. Kiralar çarşı pazar nasıl canım orda
0 oy
tarafından
Ben de ailemden uzaktayim esim de ben de memur adayiyiz ama memuriyete gram hazirlanmiyoruz  ayni dertler bizde  var benim bebis 6 aylik sadece esim calisiyor ama cok sukur geciniyoruz istanbuldayiz 
tarafından
Bizim burda kışın hep işsizlik oluyo bi de eşimin ailesi yamyam gibi sürekli para konusunda sıkıntı oluyo kazansak bile kenara atamıyoruz iki kuruş hatta yeri geliyo ekmek parası kalmıyo
0 oy
(47 puan) tarafından
Ailemden uzak biri olarak soyluyorum zamanla herşeye alisirsin ve düzeninin yeni yeni oturduğunu anlarsin eger orda iş imkani varsa bance gidebilirsin onemli olan senin evin duzenin gelirin her ihtiyacini ailen karşilayamaz o yuzden eger orda kalip ona buna muhtaç olacagini gitmek en iyisi bence yinede siz bilirsiniz tabii
tarafından
Haklısın canım en iyisi gitmek
(47 puan) tarafından
Yani o kadar da zor bisey degil başlarda zorlanirsin ama sonra iyiki gelmisim dersin
tarafından
İnşallah canım inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 81 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Onlygirl (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 480 göst.
0 oy
6 cevap 268 göst.
18 Haziran 2022 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy