0 oy
2,244 göst.
Aile kategorisinde (545 puan) tarafından

Cat kapi gelmekten bahsetmiorum.bile kapiyi acmam olur biter :) lakin basima sanirim sacma bi olay gelicek sinirimden icim.icimi yiycegine buraya yazayimda cik rahatliyayim dedim bende. Gecen hafta pek sevimli gorumcem esimi aramis pazar gunu kendi eltisiyle ve eltisinin ablasiyla bebegimi ziyarete gelceklerini soylemis (ki hani musaitmisiniz gelcez ama olurmu gibisinden bisi yok cubku esimle ablasi konusurken bende esimin yaninda tlfonu dinliodum) herneyse dedim buyursunlar dedim cunku annemde bizimleydi bu hafta basindan berim. Sadece annem  varken gelen misafirleri kabul edebiliorum ama tabi bundan daha kimsenin haberi yok :) ama kizlar gercekten oyle ben biraz huylu biriyim bebegim 2 aylikken gorumceme emanet etmistim emanete resmen ihanet etti bebegimi baska bebenin kucagindan aldim ki bu benim icin en olmaz sey. Ordan bi guvenim sarsildi kendisine bu durumda gozum kapali emanet edebilcegim tek kisi annem kaldi geriye ve artik annem.bize geldigi zamanlarda gelcek olanlari denk getirioruz hem annemede bi değişiklik oluo bende biraz daha ii hissediorum kendimi. Her neyse konumuza gelicek olursak iste ogun esimle konustu gorumcem kapadı bizde beklioruz pazar gununu bende buarada bebegimle uyku duzeni olusturmaya calisorum 9 bucukta uyumasa bile illa loş ışık yaratiorum aktivitelerimizi aakinlestirorum.vs. yabi 9 bucuktan sonra oturma odasinda bulunmuorum artik bende bunu dusunereek esime soyledim dedim madem aksam gelcekler boyle boyle soylede gunduz oturmasina gelsinler aksam gelirlerse 9 bucuktan sonra ben olamicam ayip olur oyle dedim bizimki aramis ablasini soylemis annemin bizde oldugunuda solemis bu sefer ablasi demiski ozaman biz pazar gunu gelmeyelim carsampa yada persembe gece gelelim demis esimde bu hafta gece caliscak ben yokum.evde demis oda sen olmasanda olur kadinlar gelcez biz demisler simdi soruyorum size okadar insan gelcek ikramlik hazirlamasan olmaz ben bebekli halimde nasil ikramlik.hazirlicam? Hadi hazirladim cayi biten olcak yeniden icmek isteyen olcak ben hoslanmiorum herkesin mutfagima dalmasindan bebemi o sirada napicam? Kimseye vermek istemem ki ben. Hadi halasina verdim halasi bikere guvenimi sarsti nasil ben nasil rahat olucam onlarin yaninda? Madem once pazar diosun annem var diemi gelmiolar yani nedir anlamadim?  Hem ayrica bu evin kadini benim sen neden beni aramiosun? Kocammi hizmet etcek gelen misafire ? Hazirligi yaocak olan benim.niye emrivaki yapiosun yani? Icim sisti sabahtan beri dusune dusune.  Bende esime dedim valla annem burdayken geldiler geldiler dedim oda ara sole ozaman dedi. Valla dedim beni aramadi seni aradigina gore sen solicen dedim tamam dedi amabakalim.simdi.p.tesine kadar bekleyip.solememisse ben aricam pek sevgili gorumcemi gelmesinler die. Hayir normal zamanda olsa bilirler beni severim.misafir buyursun basimla beraber ama bebek var evi yeterince ii temizleyemiorum evi birak kendime vakit ayiramiorum.bide eltisinin bilmemkiminide pesine takip gelio ben mecburmuyum han kapisi gibi istedikleri zaman misafir cekmeye?  Ay yazdimda rahatladim valla.  Haksizmiyim sizce bole dusunmekte ? Valla sinirlerim bozuldu sabahtan beri. Hayir ben gene gelme dememisim.pazar gunu demis kabul etmisim niye illa ben evde tekken gelcekler alla alla. Neyse buraya kadar.okuduysaniz tskr ederim biraz içimi dokmek istedim sadece

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim de kaynanam eşime demişti ben de annemdeydim onlar için de evime gitmedim yani bana sormalari gerekiyor ev müsait mi diye şimdi evimdeyim inan ki 5 günde evi anca komple temizledim tam başlıyorum çocuk ağlıyor durmuyor yemek yiyemiyorum eşim gelene kadar eşim de gelirlerse de sen bir şey yapma annem yapsın çocukla nasıl yapacaksın dedi o da görüyor çünkü durumumu hem de biz neyiz evde eşek basi mıyız da bize sormuyorlar herhalde komplekslerinden dolayı sormaya tenezzül etmiyorlar
(545 puan) tarafından
Valla ben kendi ailemden bole gormedim alt tarafi kabul etmem geldiklerinde kapiyi acmam zaten esimde iste olucak sonradan buyuk kavgalar cikar ama yaparim.bunu yeterki kasinmasinlar bakalim.iste p.tesiye kadar beklemeyi planliorum olmazsa ben tlf acip gelmeyin ben haber veririm musait oldugumda dicem kibarimsi bi dille napim
tarafından
Aynen öyle yap canım onların sana uyması gerekiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
sonuna kadar okudum :) ohh rahatladin mi :) dinlemezler canim illa sokacaklar totolarini :) onlarin dedigi aksam annen gelsin size olmaz mi. benimde kaynanamin bbes alti komsusu bana gelmek isteyip duruyor diyorum ki bebek alti aylik olmak uzere bebek gormesimi kaldi sana gelsinler yok bana gelecekler mis bide onlarin yaninda ariyor gun ver diyor dedigin gibi bebek durmuyo temizlik yapamiyorum kendime yemek yapamiuorum ikramlik nasil yapayim hadi kurabiye ile gecistirdim gercekten bebegin uyku duzeni sasiyor
(545 puan) tarafından
Ay rahatladim valla ama dusundukce hala sinirlerim bozuluyo :) Ben esimin memleketinde oturorum.annemler istanbulda ha dediginle gelemio esim gece sabaha kadar calistigi hafta bir haftaligina gelio gidio okadar anneme diyememki sen carsamba bidaha gel die istanbuldada babamin yanindada durmasi lazim.cunku. bu durumda annem yokken kimseyi istemedigime gore kabul etmicem gelmelerinide ama iste boyle yok gibi sayilmak sinir bozucu gercekten madem gelcen beni ara esimi ne arion
tarafından
kaynanamda hep esimi arar ondan durum raporu alir nerdeyiz naptik diye gelecek olunca arada bir beni arar. esin arasin pazar gunduz musaitiz desin baska care yok
(545 puan) tarafından
Aynen soyledim onada aricak bakalim o aramazsa ben aricam yaocak biseyim yok. Tskr ederim ilgin icin
tarafından
ne demek canım iyi anlıyorum seni bebekle cok zor eskiden herkesi oturmaya cagirirdim bebek gormede o kadar yoruldum ki simdi biri gelecek diye ödüm kopuyor
0 oy
tarafından
valla canım inanılmaz uzun yazdgn için okuyamdm cgnu kbkma:) ama.soruna cevap vermek gerekrse:) görümcelermden sadece bir tanesi yasadgm yerde ve onunla da görüşmuorz artik hani birkez geldi evime gelmiştir misfrdr diye aldım neyse oturduk knsuor dnliorm BN dayanamdm yalanlarna hala birde abisi için glmismis vs hangi yüzle geldin diye sordm derken bu bi değişti o melek gbi konusan gitti :) ben abimin evine gldm glirim dedi bende bu ev abinn dgl ikimizn dedm abimin ddi israrla bende değil bu ev benim bu ev ikimizn dedim üstüne basa basa:) ve eşim uyandı geldi yüzünde orda bak ddm bisiler anlttm snra ben çok sinirlendm evimden kovmak istemedm ve ben giyindm gidiyorken nereye ben gldm Ddi ben seni misafirden saymiorm diyip kapıyı çekip cktm snradn eşim bisiler dedi bana bende ona da kizdm ben gittim ama böle böle bu sebblerdrn gttm ddm hak verdi iyi etmissn ozmn ddi ben orda ona laf vermemek için gttm ama birkez daha gelmiş olsa ben değil o gider
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Yanı kesinlikle benim aranmamı istedirim  sonuçta evin müsait olup olmadığı eşim bilemez adam sabah gidiyor akşam geliyor yada birisi bizi cagiracaksada benim aranmam lazım ama eşim tarafında öyle bi düşünce yok bende gitmiylrum
(545 puan) tarafından
Bende cok yuz verdim heralde die dusunmeye basladim.zaten biraz tavir koymanin vakti gelmis anlasilan..
(6,810 puan) tarafından
Aynen biraz tavrını  koy  ki seninde o evde yasadiginin  farkına farsin
0 oy
(712 puan) tarafından
O konuda Allah'ım razı olsun görümcelerim den cunku bana misafir gelse onlar önceki gün gelip benle hazirlio yaparlar gece 12 ye kadar felan bizde olduklarını bilirim sabahta erkenden gelirler ama senin görümcen hoş gelsin kapıdan geri çeviren de yok söyle ona buyukse yada küçükse gelsin sana yardım etsin annen de o sıra bebeğini tutar he uzakta oturuyorsa bişey diyemicem Allahim kolaylık versin ki sen gece gelmesin demissin onlar oersembe gece geliceklermis degisik ne diyim canım Allah kolaylık versin cidden
(545 puan) tarafından
Normalde aramizda bi problemde yok gorumcemle biz esimle evkenirken baya cok kosturdu her isimize ama esimin annesi vefat etmisailede bi bayan o var oyuzden kosturdu belkide ama hayir artik eskisi gibi cocuksuz hovarda degiliz ev desen toparlanamio artik ben desen mahmut dayidan farkim.kalmadi esime gene solesin problem yok ama hani bi beni ara sor dimi sana cay hazirlicak olan kim a dusuncesiz kadin hayir bide ogun esim gece caliscak 1e kadar evde degil ben bebgimin uyku saati gelince hadi biz yatioruz dicem onlar oyle oturucak oylemi.ayyy bilmiorum ben bole yetistirilmedim cok sacma ve ters gelio
0 oy
(645 puan) tarafından
Bende bebek olduktan sonra herkesi kendi belirlediğim gün eve alıyorum kusura bakmasın kimse dediğin gibi ev her zaman müsait olmuyo temizik falan eskisi gibi yapılmıyo seni aramamasıda ilginç küsmüsünüz ki
(545 puan) tarafından
Yok  hic bisi yok aramizda ben hamileyken cok zor hamilelik donemi gecirdim hep bi hastane bi ev hep yattim.durdum kimseyi arayamadim taa ozamanlardan beri aramiorum.oda aramio ama cocuk dogunca falan  biraraya geldigimizde iyiyiz yani bi problem yokta niye bole yapti simdi anlam veremedim anlam veremedigim.icinde sinirleniorum sacmaliga bak
0 oy
tarafından
Valla bebek olunca kendinize belli bi düzen olusturmussunuz oluru var yada yok sizin eviniz sizin düzeniniz. Lakin etrafinizdaki insanlarin müneccim olup bu düzeni bilmesini ona uymasini istiyosunuz.

Bebegi emanet ettim guvenimj sarsti deyince aha dedim napti acaba. Tepe taklak sallandirdi heralde bu kadar herkesten sakindigina göre. 

Desen ki neden beni aramiyolar bana sormuyolar sonuna kadar haklısın. Musafiri agirliycaknolan sensin sana haber vermeleri lazim tabikidem Hatta tavrını direk koysaydin seni ararlardi sende durumu anlatırdın. Ama sen asıl sorunu kenara birakip gereksiz seyleri sorun etmissin sorun daha da büyümüş.
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ben sizee katilmiyorum kusura bakmayin misafirin her zaman bawimin ustunde yeri vardirr asla gelene gel demem bu duwmanim bilee olsa..benim cocuguma onem verib gelip goruyorlatsa bunun ozu buyuk bir incelikdi.burda bir sorun var oda sana deyilde ewine arayip geleceklerini soyluyorlar neden seni aramiyorlarki?bence sorun burda eyer olar seni arasaydilar mesele bence bu kadar buyumezdi kendi aranizda hall ederdiniz meselenizi
(545 puan) tarafından
Gelene gelme tabiki demiorum misafirdir  basimin ustunde yeri var ama benim kafama takilan birincisi once pazar gunu diyip niye annemin varligini ogrenince carsambaya kaydirildi? Madem kadin kadina gelincek ben evde tekken degil annemldyken gelinsin arads ne kavga var nede bi husumet cunku. Ikinciside evet beni niye aramiolar agirlicak olan benim direk beni arasalar carsamba degil cuma gelsin istiolarsa ama inada bindirdim onlar beni aramiosa bende kafalarina gore gelmelerini kabul etmiorum
0 oy
tarafından
bende bir görümce olduğum icin empati yaparak okudum canim tamamen sen haklisin diyemicem malesef. mesela gelinimizin annesi onlardayken özellikle bende gitmem çünkü annesiyle yanlız kalmak isteyebilir ilk doğum yaptığında annesi yanında kalmıştı biz özellikle davet edilmeden gitmedik rahatsız olur diye. ikincisi eğer abim evdeyse bazen onu aradığımızda olur ama o olmazsa gelinimizle irtibata geçeriz. üçüncüsü ise biz misafirlige de gitsek asla misafir gibi oturmayız ev sahibi gibi yardım ederiz ben mesela abimin evinde oturduğumu bilmem yeğenimin doğum gunu kullanacağı zaman bile iki gun önceden gidip bütün hazırlıklara yardım ettim 4 aylık bebeğim olmasina rağmen. tabi her insan her niyet farklıdır senin görümceleri bilemicem
(545 puan) tarafından
Gorumcemle aramizda bi problem yok aslinda biraraya geldigimizde bizde durmayiz mutfaga gireriz yardim ederiz konusuruz vs ama simdi evime ilk defa gelicek olan kisiler var ben bitek bebegi kucagima alip bi kenarda otursam demezlermi evin sahibine bak kalkmio bile die? Ki hadi demesinler benailemde bole gormedim.eve gelene yakin akraba bile olsa is yaptirilmaz misafirdir oturtulup rahat etmesi saglanir ayrica bak ne guzel yazmissin kardesim.evde yoksa gelinimizi arariz die e esim yok iste evde ben neden aranmiorum? Art niyet varmi bende bilmiorum acikcasi cunku ilk kez boyle bisile karsilasiorum ama bu ilk keze tepki vermezsem icimden bi ses ikinci ucuncu kezleride yasicagimi soluo oyuzden bugun aricam benim.musait oldugum gun davet edicem bakalim
tarafından
hayırlısı canım sen bilirsin
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Ay görümce demeyin yaaaaaaaaa doğum yaptım eşimle konusyorum o evde ben hastanede bana ne dese beğenirsin selam söyle ferahladın mi diye bağırıyor 
(545 puan) tarafından
O ne demek oyle? Vrmi gorumcenin cocugu
(3,149 puan) tarafından
Yok bekar koca diye oluyor ama yok çok şükür bilmiyorum ama hani çok şaşırdım doğum yapmış insana ne denir hayırlı olsun geçmiş olsun dışında ferahladın mi
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim benim gorumcelerim beni arar hatta kaynaanmla ayni binadayiz annesine gelirler annesi yoksa benim kapimi bile calmazlar rahatsız olmayım diye okdar dusunceliler saolsunlar. Yazini sonuna kadar okudum seni aramalilar haklisin. Bebeğin var hazirlik zor annen varken gelsin demissin haklisin. Ama gorumceme guvenim sarsildi demissin bende inan cok kotu bise yaptı sandim. Bebegini birinin kucagina vermis. Yanlis anlamada herkesinde bebegi kiymetli ama bu kadar kimseye elletmeyim cabasi cok yanlis. Unutma sakinan göze çöp batar Allah etmesin. Diğer dediklerinde haklisin ama bu konuda gereksiz abartmissin bence.benden soylemesi canim.
(545 puan) tarafından
High yok yanlis anlamiorum ama ben huylu bi insanim herkesin elledigini elleyemem uaptigini yiyemem herkesin dokunduguna dokunamam kaldiki bide cocuk eli fobim var gorumcem buyuk insana verse gene okadar batmazdi belki gozume ama eve gelen misafirin 5 yasindaki cocuguna benim.bebegimi veriyor bu basit gelebilir sizlere ama inan benim fobim oldugu ocin dunyanin en korkunc olayiydi. O cocugun ellerinde binbir cesit mikrop vardir disardan geldiler ellerini yikamamisti bile. Bide ben dedim.hani kimseye verme istemiorum die annem bile demisti ogun bide ustune gidip.cocuga bebek verince icimde bisiler kirildi bilmiorum hic gozumde yok artik kendisi
(7,402 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim valla isin zor o sekilde :))
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bende sen hic persembeyi fln karistirma oylede boylede gece gelicekler maden en azindan annen varken gelsinlerde cayda ikramda annene emanet edersn cocugu 
(545 puan) tarafından
Aynen bugun aricam bakalim.yarin bekliorum die gelirlerse ne ala gelmezlerse ben musait olunca haber veiririm dicem
0 oy
(2 puan) tarafından
Canm kusura bakma da burda sana hak verdiğim tek şey görümcenin seni değil eşini araması yanlış sadece bunda haklısın yani bebeğim bebeğim diyosun yok çay vermeye kalkarım diyosun canım bu gelenler bu kadarda gaddar deildir kendi çaylarını bi bardak alırlar bence sen eşini aramalarına takıldın her misafirim de annemin ne işi var benim evimde eğer bebeğin küçükse esin evde olmuyomu akşam bi saatte evini toplarsin esinde ikramlık alır dışardan sen kabul etmek istesen bahane bulmazsin 
(545 puan) tarafından
Esim calisip evde olmadigi icin zaten tum sorunlar cikio ayrica bebek buyuyene kadar evet annem hemen hemen her misafirde burda olmak zorunda guvenip emanet edebilcegim kisi yok aralarinda annemdn baska. Hem tabi kalkip alabilirler caylarini ama benn oyle yetistirilmedim mutfagima herkesin dalmasindan hoslanmiorum kirlenio sonradan sinirleniorum
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Tabiki beni ararlar. Eşim çalıştığı için evde olmuyor.  Sadece başlığını okuyarak cvp veriyorum çok uzun yazmissin okuyamadım;)
0 oy
(822 puan) tarafından

Bi an kendimle konuşuyo gibi oldum valla :D bende daha şimdiden eşime söyledim yemekli misafir alamam annem bana mi bakacak kıza mi bakacak zaten kadın kendine zor bakıyo kaynanam temiz değildir ve mutfağımı bi tek anneme emanet ederim onu da kimsenin hizmetine koşturamam adam gibi gelsin otursun çayını içsin gitsin yeni doğum yapmış kadının ayağını uzatıp dinlenmeye ihtiyacı olur 

(545 puan) tarafından
Yani cok haklisin ama iste dusunmuolar sadece nereye nasil.gidip.kendimizi gezdiririz onu dusunuo insanlar
(822 puan) tarafından
Valla milletin münasip yerleri gezecek diye eziyetini ben çekemem eşimle şimdiden anlaştım kızım doğar doğmaz enfeksiyon riski var deyip kimsenin kucağına da vermicem
0 oy
(26 puan) tarafından

Seni o kadar iyi anlıyorum kiiii :)

0 oy
(1,908 puan) tarafından
Iyide tabiki gelecekler bebeği görmeye sende bebegin başındami bekliyosun uyutur çıkarsın insanların yanina niye erteliyosunki ayy koca tarafi niye böyle kötü görülüyorki acaba
0 oy
tarafından
çok uzun okuyamadım ama başlık için yorum yapıyorum eşim işte olur evin reisi derler ya k. bakmasın evin içinde iş ti yemekti temizlikti benim ve ben olduwum için bana deqil eşime sorsalar asla evime kabul etmem etsemde yüzüne söylerim 
0 oy
tarafından
Valla okudum cnm bizimkiler normalde beni ararlar geleli hafta sonunda evdemisiniz diye ama artık bebeklten dolayı evde olduğum için Cat kapı da gelebilir kaynana görümce yakın olanlara pek takılıyorum açıkçası gelebilirler ama peşine birilerini takacaksa tabiki beni arayıp hbr vermesini isterim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 484 göst.
0 oy
9 cevap 491 göst.
29 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 403 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Tomris01 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 507 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Tomris01 (26 puan) tarafından soruldu