0 oy
470 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (161 puan) tarafından

benim oğlum buğün için çok heyecanlı 35 tane lastik yakacaklarmış sabah ta okula gitmeyecek şivlilik toplayacakmış

image

9 Cevaplar

0 oy
(9,652 puan) tarafından
Kız o ne ki ? Ben hiç bilmiyorum bu gun anlam ve önemi ne ki ?
tarafından
Tabiii bizde çok atladik ateslerin üstünden şeker topladık şimdi yavrucuklarimiz büyüsün inşallah onlarıda gorcez ahh eski günler ahh :D
(9,652 puan) tarafından
Ilkkez duydum canım güzelmiş:) bizim burda hıdrellez olur oda mayıs ayında cemre düştükten sonra ateş üstünden atlanır sokakta ip falan atlanır oynanılır ama tabi önceden daha neşeliydi şimdi öyle ip falan atlayan görmedim:/  cadılar bayramıyla hıdrellez karışımı bisi gibi geldi :)
(161 puan) tarafından
Hıdırellez 6 mayısta bizde kutlarız onu bu uygulama sadece konya da var üç ayların geldiğini anlatan manevi bir gelenek
(9,652 puan) tarafından
Ne guzel canimm mevlana sehri deniyor ya.. çok eski bir gelenek olmalı.. Ne güzel ki bizde burada yeni birşey öğrenmiş olduk sizin neşenizi bizde yaşasak iyiydi :)
(161 puan) tarafından
Evet canım çok eski bir gelenek ben de çok ateşten atladım poşet poşet şivlilik topladım şimdi sıra çocuklarımda
-Reklam-
0 oy
(67 puan) tarafından
Şivlilik ne oluyorki cnm;)))
(161 puan) tarafından
Konya mıza ait bir gelenek canım yukarda anlattım
(67 puan) tarafından
Anladim canim ;))kuçuk yaziyi atlamişim
0 oy
(161 puan) tarafından
Bu uygulama Başka nerelerde var ben tek konya da var diye biliyorum. Çocukların yüzündeki o tatlı tebessüm görülmeye değer keşke Her yerde olsa
(8,207 puan) tarafından
Bı kac sehırde daha var aslınds tum türkıyede olsa super olur sevgılıler gunu vs den daha kutsal bı gun
(161 puan) tarafından
Aynen Bencede olması gerek
0 oy
(342 puan) tarafından
Bugun aksam aklacaz bizde şivliligimizi de cocuk yok akşam evdeyiz
(161 puan) tarafından
Evet bu akşam
(342 puan) tarafından
Kendimi iyi hissedersem esimi kandırabilirsem gelirz belki bizde
(8,207 puan) tarafından
Kız yasemın cskun sankı benım ıkızım gibisin hee :) adım soyadımsın bende gıdecektım guya ama hastalandım yatıyorum evde :( esımıde ıkna etmıstım ama olmadı yatıstayım yıne
(161 puan) tarafından
Bende gitmedim oğlum arkadaşlarını tercih etti 35 lastiği boşa mı topladık diye bizde dışarda kutluyoruz
(342 puan) tarafından
:):)hahah alemsin kız
0 oy
(531 puan) tarafından
Haziriiiiiiiiiiz aksami bekliyoruz heyecaaanla ;-)
(161 puan) tarafından
Ayy hemde ne heyecan buğün okula bile zor gönderdim neymiş hazırlık yapmaları gerekiyormuş
(531 puan) tarafından
Hahahha
.....
0 oy
(8,207 puan) tarafından
Ben sıvlılıgı aldım buraya tasındıgım ılk sene sabahtan kapıya masa sandalye atıp cocuklara apartmanın sıvlılıgını dagıtmıstım ama sanırım kapıcıya verıcem bu sene :) sıvlılık kandıl vaktı geldıgınde senede bır kez yapılan kutlama fener alayı bu aksam cıkacak fenerler yanıp dolasırlar lastık yakıp ustunden atlarlar ertesı sabahda sabah erkenden cocuklar cıkarlar seker toplamaya oglene bıter. Pişi felan yapıp dagıtılır. 
(8,207 puan) tarafından
Dogru canım ama apartmana almıyolar burda cocukları sabah kalkmakta bana zor gelıyo :) kulturparktskı etkınlık 7 30 da baslayıp kac gıbı bıtıyo acaba bılıyormusun?
(161 puan) tarafından
Bitiş saatini bilmiyorum ama geçen yıl 23.30 da bitmişti
(8,207 puan) tarafından
Pekı taskınlık yapan felan oluyo mu yoksa sakın mı gecıyo sonucta her cesıt ınsan gelıyo
(161 puan) tarafından
Ben de sadece geçen yıl gittim hiçbir taşkınlık olmadı canım ama Geç gitmiştik oldu isede görmedim
(8,207 puan) tarafından
Hmm bakalım yegenımın meramda kreste varmıs bı program belkı oraya gıderım
0 oy
(161 puan) tarafından

Kızlar akşamki etkinliği soranlar için elifin düşleri ve  limon ve zeytin ayrıca görsel etkinlikler varmış

image

0 oy
(758 puan) tarafından
Cok ozledim o gunleri kayseridede kimse bilmiyo ya :(
(161 puan) tarafından
Evet canım konya dışında bilen yok bu geleneği malesef
(8,207 puan) tarafından
Kayserıde de yapılmaz vanım maalesef ama ıstersen sen yapıp pişi dagıtabılırsın :) kandıl ıcın
(161 puan) tarafından
Nevmom canım akşamki etkinliğin içerigini attım yukarda gördünmü
(8,207 puan) tarafından
Şimdi gördüm canım bakalım aksam olsun bellı olur :)
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Geçen sene konya gezisinde rastlamıştım o kadar hoşumuza gitmistiki eşim ile ertesi sabah poset ellerinde bir suru çocuk görmüştük koşup market e esim seker meyve suyu cips bisküvi alip dağıtmıştı cocuklara.cok güzel bir gelenek  
(161 puan) tarafından
Aynen canım gerçekten çok güzel bir gelenek inşallah yıllarca devam eder
(5,938 puan) tarafından
Inşallah canim.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 247 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Duruu12 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 503 göst.
17 Ocak 2019 Kültür-Sanat kategorisinde ARMES (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 109 göst.
0 oy
12 cevap 581 göst.
27 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❤Esra❤Mustafa❤Eren❤ (6,136 puan) tarafından soruldu

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı

...