0 oy
977 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından

Evt kzlr nasl davrnmlym başka bi yer bakmsnı mı yoksa anlyşlı davrnp üstüne gtmmk mi? Cok zor bi durum...

24 Cevaplar

+1 oy
(137 puan) tarafından

Ustune gitme bnce adam sinirli olabilir hayrlisi olsn baska is bakarz elbet bi yol gosterir allah dersn bebeginz varsa onun rizki elbt biyerden gelr der alttan alirsn daha iyi olr  

(137 puan) tarafından
Allahin size olan bi sinavi bnce bzmde ilk bebgmz dogdu dukkanmz vardi cok kotu oldu batti bebek masrflari mutfak faturalar derkn evde kriz vardi bi kac ay derkn bi is geldi hersey yoluna girdi ikinci bebegmz oldu yeni yine esimin isleri durgunluk yapti zar zor idare ettk simdi allaha sukur yine duzeldi bnce bi sinava giriyorz ve sinunda bebeklerimizn rizki geliyor arkasndan esin bu donemde cok sinirli olabilir kavgalar olabilir bnce alttan al ustune gitme sonrasnda kotuseyler olabilir
tarafından
bebeğin şanssızlığı diye dusunme canim  arkadasimin esini nisanliyken isten çıkardılar simdi iki yasinda oğulları var yine işten çıkarmislar bebeğin kısmeti vardir elbet ona bağlama
(13 puan) tarafından
Bu uyarı atanlar neyin kafasnı yaşyr anlmyrm
(137 puan) tarafından
Nerde uyari bn goremiyorm arti oy vermisler oda konuşmalari dogru bulduklari için
(13 puan) tarafından
Bnm bi yorumma atlmş bnde gzledm
tarafından
sanki biri var her yere uyari atıyor gibi
-Reklam-
+1 oy
(247 puan) tarafından

Geçmiş olsun canım zor bir durum. Eşin zaten stres altında ona yanında olduğunu ve bugünlerin geçeceğini hissettirmelisin. nasılsa bir yerlere başvuracak 1-2 gün toparlanmasına izin ver bence

(13 puan) tarafından
Teşkkr edrm hpnze hiç tanşmyrz ama ona ragmn destk oldnz...
(247 puan) tarafından
Lafı olmaz hepsi geçecektir inanıyorum ben :)
+1 oy
(49 puan) tarafından

Hayir canim esine destek ol emin ol o da cok streslidir bosuna kalp kirip huzursuzluk cikarma oda istemezdi bole olsun buda bebek qeliyor bereketiyle gelir esine destek olmalisin 

0 oy
(12,840 puan) tarafından
Üzerine gitme canım anlayışlı davran hayırlısı olsun de başka bir iş bulur en kısa zamanda inşallah 
(13 puan) tarafından
Ama yapamyrm brz ılımlı davrnyrm snra onu kndmden raht görnce dayanmyp kzyrm :/
(12,840 puan) tarafından
Napsın ki olan olmuş yani üzülse stres yapsa bir de bunu sana yansıtsa tartışma olsa ikinizde üzülüceksiniz şimdi eşin biraz kafa dinlesin elbet yeni bi iş bakar kuzum Allah bebeğin rızkını verir sende üzülmemeye çalış
0 oy
(80 puan) tarafından

Ustune hic gitme. Destek ol yaninda ol. Rizki veren Allah. Bunu ona soyle. İlerleyen zamanlarda ne yapicaginizi konusursunuz cnm. Ama ilk etapta o zaten uzgundur. İster istemez sanada mahcuo hisseder kendini. Sen onun her durumda yaninda oldugunu goster. Ekstra ilgi goster. Rabbim yardimciniz olsun. En kisa zamanda insallah daha hayirli bir is nasip etsin Rabbim size

(13 puan) tarafından
Amin allh razı olsn yorm ypn herkstn
0 oy
(44 puan) tarafından

Üstüne gitme canım oda biliyordur çalışmak zorunda olduğunu  olsun bakalım nasibimizi böyleymiş daha hayırlı Bi iş buluruz tarzında ona iyi gelecek şeyler söyle 

0 oy
(165 puan) tarafından

Bizim de dükkanımız var son 1 aydır çok kötü durumdayız..  Bebeğime bir iğne dahi alamadım. Bu zor durumda bir de eşimle tartışmaya girip huzursuzluk yaratmak en son isteğim olur.. bu zamanda destek olmak lazım eşlerimize..  Rabbim büyüktür, her inişin elbet bir çıkışı vardır. Sabırlı olmak lazım. 

0 oy
tarafından

Ben olsam asla dert tasa yansitmazdim uzulsemde belli etmezdim dunyanin sonu degil giderdim yanina hatta dizine otururum genelde iyi oldu bi yandan daha cok gorcem artik seni flan derdim gulmeye baslardik veraber sohbet ederdik sonra konuya kndisi girer zaten benim esim naoicaz bitanem bak bunlar boyle masraflar soyle paramiz bu kadar vs . Kendi aklimca yol gosterir fikrimi paylasirdim yaninda oldugmu bi cok seyden fedakarlik edebilcegmi ona gosterirdim ve sende boyle yapabilirsin esinin karamterini en iyi sen bilirsin sonucta ama unutma bu bi surec idare et esini gececek hepsi insanlar hayatin bazi donemlerinde sinanirlar buda sizin simdiki sinaviniz

0 oy
(160 puan) tarafından

Allah bir kapıyı kapatır digerini açar.  Bebek nasibiyle gelir cnm sabır .

0 oy
(240 puan) tarafından

Tabi ki anlayışlı davran herşeyin hayırlısı de arkasında dur o zaten seni mağdur etmez sebepsiz yere boşuna işten çıkmaz oluruna bırak destek çık derim cnm ben

0 oy
tarafından

tabiki üstüne gitme. ben senin yanindayim hayırlı baska bir is bulursun vardir baska bir yerden yiyecek ekmegimiz falan de. 

0 oy
(365 puan) tarafından

Kuzum.benim.esim ilk evlendigimde cikti isten anlaysli olayim dedjm ama 2 ay is bakmadi ben ise gidiyodum o baktim is yok vs diyodu bence esine  2 gun dinlen is bak hayatim skma canini fln de tembellige alisinca is bulmakda zorlasiyo

(13 puan) tarafından
İşte Bnde bu mantktym
tarafından
Karaktere bagli bence soylemeyle deil kndisinin sorumlulugi bilmesi lazim allah vermesi  esim smdi ciksa isten hemen bi plan yapar ek is ayarlar bi yandan surekli bisi bakar acilip sacilmadan duzenini kurar az cok o eve para getirir bos oturmaz soeumluluk sahibi olmk boyle bisi sahsen asla korkum olmaz bu konuda tabi kisiye gore degisir esinizin boyle salivercegini dusunyosaniz bi haftati gecirmeden guzelce ciddi ciddi sorun halimiz ne olcak diye yonlendirin
(365 puan) tarafından
Kuzum herkes ayni degil ki   iste herkesin kendime gore iyi kotu huylari var bazi insanlar programli bazilari rahatsiz edici rahatlar
tarafından
Evet o yuzden ilk gunler idare edip snra konussun
0 oy
tarafından

Normal bi gunmus gbi davran. Asiri ilgilo olursan aciyomussn gbi hissedebilir. 1 haftadan once kesinlikle para konusunu bile acma. Isten cikarilmanin duygusunu biliyorum zaten bi eziklenme durumu gbi sacma bsey yasiyosun. Neyi eksik yaptm vs diye. Bi kac gün rahat birak ozguvenini toparlasn. Onlar kaybetti daha iyisini bulursn üzülme sana is mi yok gbi gururunu oksamaya calis.

0 oy
(382 puan) tarafından

Canım o da üzülüyodur ama hamilesin senin yanında üzülüp senide üzmek istemiyodur sen yanında ol her zaman hallederiz bu günler de gecicek ben hep yanındayım de bol bol dua et onun icin

0 oy
(2,047 puan) tarafından

Canım hiç üzerine gitme bizimde ilk evlendiğimizde o kadar borc varken araba bozuldu ve bir sürü masrafı çıktı bu durumu eşimde istemezdi ama oldu olan böyle durumlar için varız eşine destek ol bu günlerde geçecek insallah moralını bozma sende.. 

0 oy
(351 puan) tarafından

Üstüne gitmeyin. Her koşulda onun yaninda olduğunuzu söyleyin Allah yardim eder daha iyi isler çıkartır karşına demek oradan yiyeceğin ekmek bu kadarmis ddyin. Kendini biraz toparladiktan sonra is bakmaya baslar zaten.

0 oy
(25 puan) tarafından

Benim esimi cikardikar iki aydir bosda ve kiradayiz zor karnimizi doyuruyoruz nerdeyse ama sukurler olsun yinede cani sag olsun uzulsemde ona belli etmiyorum mutlu gibi gorunuyorum caktirmiyorum dertlesiyoruz birlikte destek oluyorum ona sende oyle yap

0 oy
(44 puan) tarafından

Benim eşim bir ay işsiz kaldı borçlar bi yandan kira bi yandan çocuğun bezi bi yandan çok bunaldı stres yaptı şaçları dökülmeye başladı ben hiç üstüne gitmedim sonuçta ne yapıcanı biliyor erkekler bnce üstüne gitme derim en kısa zamanda iş bulur çok şükür eşim işe başladı çalışıyor şuanda 

0 oy
(1,048 puan) tarafından

Benim eşim de 2 aylık hamileyken çıkmıştı. 

Geldi. İşten atıldım ben dedi. 

Olsun dedim direk.  

Niye diye sormıycan mı dedi 

Yooo dedim. 

Gülümsedi. Kendi anlattı 3 4 saat sonra küfür eden birini dövmüş. Hizmet sektörüydü :D Haketmiş dedim .

Çok stres yaptı. İş bulana kadar. 

Niye bu kadar abartıyorsun dedim hep.

3 güne girdi bir işe. Eşin stres yapsa bile sen sakin kal bence. Kader kısmet 

0 oy
(78 puan) tarafından
bizde gecensene maas yüzünden cok sıkıntı cektik esim hergü  patronuyla kavga eder gelirdi bende derdim takma saglısın elinden heriş gelir hic yapmadın eskicilik yaparsın nolacak da karnımızı doyuralım o yeter bana faln derken esim sakinlesirdi işten ayrıldı dedigim tek sey hakkımjzda hayıtlısı olsun biz saglıklı ve ayakdayız cok sükür saglamızda illaki bi yol gösterir rabbim bi kac gün lkafanı dinle sonra iş bakarsın sıkıntı yapma buluruz ondan daha rahat daha ii bi iş faln diye teselli ederdim üzerine gitme teselli et saglık herseyden önmli saglıklı oldunmu yicek ekmegi bi şekilde bulursun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 796 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde Umber (2,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.
22 Eylül 2023 Aile kategorisinde Misafirrrrrrrrrrrr (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 181 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 538 göst.