0 oy
995 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

image

Dün eşimin arkadaşı hile gittik kızı var oğlundan 1 ay küçük 5 aylık yani kız oğlum da 6 aylık kızın maşallah sübhanallah 2 tane dışı çıkmış boylu poslu maşallah kilosu da yerinde ayaklarının üzerine basıyor ne bilim oturabiyor filan benim oğlum basmıyor ayaklarının üzerine dışı de yok hala saçma düşünüyorum biliyorum çok şükür sağlığı yerinde gerisi önemli değil ama oğlum çok küçük diyor herkes psikolojimi bozdu bu durum 6 aylık oğlum 8.150 gram kilosu nasıl sizce ve bu durumlar normal mi ayaklarinin üzerine basamamasi dış dış cikdi ama kabardı yeri filan

18 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Fotoğraf attım kizlar bakar mısınız.Bebeğimin persentil tablosu çok dusukt filan diyor
-Reklam-
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Tabiki normal canm benim kiz 7 aylik daha desteksiz oturamıyor. Emekleme gibi bi cabasi yok. 7 kilo. Ayaklarının ustunede basmiyor. Tek ozelligi allta iki disi cikti aha okafr :)
tarafından
Fotoğraf attım bakar mısın çok düşük filan diyor
Etrafımdaki herkes çok küçük ufacık diyip duruyo pskolojim bozuldu
0 oy
(1,467 puan) tarafından
Takma böyle şeyleri her bebek farklı sen dua et ki sağlıklı bir evlâdın var
tarafından
Fotoğraf attım bakar mısın teşekkür ederim canim
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Maşallah kilosu gayet iyi sen fazla kafana takma her çocuk aynı olamaz zaten
tarafından
İçimi rahatlattin teşekkür ederim
0 oy
(389 puan) tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır bence böyle konularda canını sıkma olur inşallah zamanla benim oğlumda 9 aylık 8 aylıkken dış çıkardı sağlıkları yerindeyse şükür başka bı derdimiz olmamalı bence içini ferah tut
tarafından
Çok şükür sağlığı yerinde ama herkes ufacık gelişmemiş diyip canımı o kadar skiyor ki
(389 puan) tarafından
Onlar hiç susmuyo zaten benim başımda da olduğu için
0 oy
(13,570 puan) tarafından
Ya sen le ben bir miyiz?

Nye takiysn kafaya?
tarafından
Ben takmıyorum pskolojimi bozdular resmen cevrdekiler ufacık çok küçük bebeğin diyip duruyorlar
0 oy
tarafından

Benim kizim 10 aylik 9.200 dü en son. Disimiz cikali da daha 1 ay anca oldu 2 tane. Ben öleym o zaman :D

tarafından
Yasa deme kız öyle cevremdekiler canımı sıktı benim psikolojimi nozdu
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Kıyaslama yapma canım her bebeğin gelişimi bir değil 6 aylık bebek daha yeni yeni desteksiz oturmaya başlar bence diğer bebek çok erken ayakta durmaya baslamis
tarafından
Ne bilim ben hiç takmazdim normalde etrafındakiler şey gibi beynine islediler
0 oy
tarafından
6 aylık neredeyse 9 kilo maşallah subhanallah kilosu çok iyi dişi falan çıkmaması çok normal benim oğlum 8 aylık yeni diş çıkardı eltimin kızı 6 aylıkken diş çıkardı her bebek aynı olmaz canım boşuna canını sıkmışsn 
tarafından
Teşekkür ederim kuzum
0 oy
(1,210 puan) tarafından
masallah benim oglum 8 aylik anca 8 kilo
tarafından
Maşallah. Bebegine
0 oy
tarafından
Her bebek farklı oluyor belki senin bebegin daha zeki olacak nereden biliyorsun 
tarafından
İnşallah sağlıklı olsun yeter o bana
0 oy
tarafından

Her bebeğin gelişimi ayrı bunun için canını sıkma evladın sağlıklı olduktan sonra yeter sana 

tarafından
Tek dileğim o sağlıklı olsun yeter
0 oy
tarafından
Kız saçmalama üzüldüğün şeye bak her şeyi normal bebeğinin ben ne edeyim 8 aylık 7800 kilosu ayak numarası 18 her şeyi küçük kendi de küçük ama kilo tutmuyor işte haraketinden ötürü canı içinde olsun da kilo boy mühim değil sende öyle düşün
tarafından
Haklısın aslında kuzum teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım bozma moralini kimseyle kıyaslama bebeğini benim ki mesela 7 aylık kızım var ama çok hareketli maşaAllah ama bazen diyorum sakin olsaydı biraz ama rabbim böyle nadisip etmiş büyürde yürür de bir otursada rahatlasam dersin sonra
0 oy
(255 puan) tarafından

Her çocuk bir değildir ve her çocuğun gelişimi farklıdır. Ben kızım 1 buçuk yaşında diş çıkardı :D Bişey oldu mu hayır olmadı. 

0 oy
(99 puan) tarafından
6 aylık çoçuğu neden ayaklarının üzerine bastırma gereği duymuşlar anlamadım. O aylarda yavaş yavaş desteksiz oturmaya çabalasa yeterli. Herşeyi önde gidince nolacak ki. Eninde sonunda bunların hepsini yapacak. 
0 oy
(217 puan) tarafından
Oğlum bugün aşı oldu altıncı ayına ayak bastı.  Kilosuna bakıldı 8 kilo yani senle aynı . Doktorumda gayet iyi bir sıkıntı yok dedi 
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Etraftakileri dinlersen oooo her kafadan bir ses gelir zaten sağlığı yerindeyse sıkıntı yok her çocukta bir olacak diye bişey yok sıkma sen canını rahat ol bence 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 177 göst.
0 oy
12 cevap 661 göst.
20 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Cansu33 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 314 göst.
14 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sule__ (351 puan) tarafından soruldu

377,278 soru

11,290,458 cevap

34,704 kullanıcı