0 oy
859 göst.
Aile kategorisinde (119 puan) tarafından
Kizlar dun esimle kavga ettik sebebide onun calismamasi..beni alip baska bi sehire tasinmaya mecbur etti burdada iş yok..dun kuzenim aradi yanina isci istiyolarmis sor esine istiyosa bi gelsin gorsun dedi ama baska bi sehirde ailemde orda yasiyo bende dedimki git bir haftaligina bi gor ustelik onun anneside  orda ben kaliyim uyarsa toparlanip gideriz dedim basladi sen hep ananin yanini istiyon ben burdan ayrilmam demeye sinirimden aglamaya basladim ustelik 7aylik hamileyim yakinda bebegim dogucak Allah izin ederse ve bu adam bizi hic dusunmuyo napcami sasirdim artik kizlar kusura bakmayin uzun oldu ama cok doluyum

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bundan dolayı bırakıp gitmek istiyorsan esin sana kapıyı gösterir kusura bakma. Saçma bir sebep cnku adamın işi yok diyosn tartıştık ama iş için başka şehire gidicksnz çelişkiye bak 
(1,949 puan) tarafından
Adam hiç bi yerde çalışmıyor gitmesin de napsın otursun elini mi beklesin
(119 puan) tarafından
Seninde esin yan gelip yatsa ve senin herseyinle ailen ilgilense napardin? O sonucta burasinin boyle bi yer oldugunu biliyodu daha once burda yasiyodu
(119 puan) tarafından
Bende onu demek istedim dun ona elindeki firsati niye deĝerlendirmiyo diye kiziyorum
(1,949 puan) tarafından
Sen haklısın sonuçta iş yoksa aş da yok eşyada yok demektir. O çalışırsa muhtaçsın sen ona çalışmazsa muhtaç değilsin. Vede sahipsiz değilsin.
(119 puan) tarafından
Gercekten birilerine muhtac olarak yasamak cok kotu canim bir senedir benim eline bi kurus verip seninde bi ihtiyacin olur demedi..bebegimin ihtiyaclarini doktorumu herseyim icin annem para gonderiyo buda cok zoruma gidiyo artik
(1,114 puan) tarafından
Çalışmayan adamla ömür mü geçer ya :(
(119 puan) tarafından
Hic bilmiyorum canim bende caresiz hissediyorum..fakirlige varliga da yokluĝada herseye varim ama vurdum duymazlik insani deli ediyo
tarafından
Yusuf annesi canım gecem gün gunduz vakti kayinvalidenler geldi diye uygun degildik falan demistin, o zamanki konu bundan daha sacmaydi canim eger senin esin çalışmazsa seni düşünemiyorum, bir ayeti kerime de Rahman ne buyuruyor ( insanlara iyiliği emrederken, kendinizi unutuyor musunuz?)
(119 puan) tarafından
Belkide yanlis dusunuyorumdur bilmiyorum konu sacma diyosun ama herkes kendi yasadigini biliyo
(1,949 puan) tarafından
Sana değil haticeninkine saçma diyor
tarafından
Soruda daha detaylı yazsa anlardim. Ayrıca eşinin çalışıp çalışmamasına takilmadim bu sebepten bırakıp gitmesine takıldım. Sahra abla bnm o postum da esimle veya bnle ilgili bir sorun yoktu olursa onlara cvp ver. Başıma gelen olayı anlattım. Eşinin çalışmadığını sen biliyordn ki evlendin o zaman sonra dan mi yan gelip yattı??
tarafından
En ufak bsy de gitmemek biraz da çözüm aramak diyen sen değilsin galiba sahra abla :)
tarafından
Baska bir şehre taşınmışlar orda is imkanı cok fazla yok,baska sehirde is imkani var eşi gidip calismak istemiyor bebek dogacak napacagim diyor kızın  ailesi destek oluyor, daha once çalışıyormuş, ev kira elektirip su dogalgaz birikim olsa bile yerine gelmeyince para dayanmaz ben tembelliğe cok kızarım
tarafından
Ama tembellik demedi ki ben öyle anlamadım yani. Başta böyle değil miydi.  ? Böyleydi ise eşi hem çocuğuna hem kendine zarar yani.
(119 puan) tarafından
Kizlar yazabildigim kadar yazdim soruda belki beni yanlis anlayan oldu esime hazir para sununca iyi ama iş imkani sununca biri kotu oluyo..kuzenimin sundugu is zor deil dedim hem maasi falanda iyimis git bi gor hemen evimizi bozmayalim bakarsin uyar bizde bi rahat nefes aliris dedim o direk ananin yaninda olmak istiosun ondan mi gideyim dedi yani oturup insan gibi bi konusamadik cozum aramiyo..
-Reklam-
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Görümcemin kocası çalışmıyor diye görümcem de bıraktı 1 aydır kaynanamlardaydı geri evine geldi eşinin eve kadın attığını görünce geri kaynanamlara gitti. 1 aydır etti 2 ay valla zor dava.
(119 puan) tarafından
Bir erkeĝin evine bakmamasi gercekten cok zor canim Allah kimseye yasatmasin
(1,949 puan) tarafından
Benim dünkü açtığım postu okudun mu peki canım demek ki benden daha kötüleri de varmış
(119 puan) tarafından
Yok kuzum dun yattim surekli benimle beraber bebegimde geriliyo basimin agrisindan giremedim
0 oy
tarafından
Canım sorumsuz erkek eminim ki çok zordur ama sabrın sonu selamettir hemen bırakıp gitmeyi düşünme belli çok dil döküp mücadele etmişsin ama karnında 7 aylık bir meleğin var ayrılmak evebeyinler için kolay ama doğacak bebeğin psikolojisi hep bir eksiklik hep bir boşluk çok zor. Sen bir kadınsın ihtiyaçların var isteklerin var bunu baskı ile değil de alttan bir şekilde eve iş mi alsam keşke çalışabilsem gibisinden yönlendirmeli sin baktım olmuyor açık açık söyle dinen de sana bakma ihtiyaçlarını giderme yükümlülüğü zaten fazlasıyla var. Olmadı kendi ailesi konuşsun
(119 puan) tarafından
Benimde tek dusuncem karnimdaki bebegim canim inan bi hata yapip sonucunu bebegimin odemesinden cok korkuyorum cunku aynen dedigin gibi buyudukce onun piskolojisini etkiler..ama bu inadin sonu ne olur bilmiyorum Allahim bize bi rizik kapisi ac diye dua ediyodum surekli tam sevindim dun telefon gelince adam calismaya nazlaniyo
0 oy
tarafından
Isı yoksa saygı duyucaksin işler hep öyle iş güç yok destek olcaksan eşine üzülme iş bulunur vs öyle demen hata böyle bi sebekten gideceksen eşin seni kendi gönderir saçma gereksiz bi şey için 
(119 puan) tarafından
Baskalasina gore gereksiz gelebilir ama sorumluluk sahibi olmayan ve evini gecindiremeyen bi adamla ben nasi bi gelecek kurabilirim diye dusunuyorum
0 oy
tarafından
nasil geciniyorsunuz canim
(119 puan) tarafından
Ona kaynanam gonderiyo canim sigarasini vs. Karsiliyo banada annem ihtiyacim oldukca.. odemelerde toplanip duruyo
0 oy
(645 puan) tarafından
Canım adam çalışmıyor niye bebek yapıyorsun gerçekten çalışmaya niyetli değilse hiç bekleme boşuna yıpranırsın bir bebek varken ayrıl boşa bekleme para herşey değil belki ama para çok şey çarşıya çık para markete pazara git para 
(119 puan) tarafından
Kuzum anne olmak benim bu hayatta en cok istedigim seydi zamanla isimiz de olur dedim rabbim bebegimin kismetine rizkinida verir dedim hep adam gittikce hazira alisiyo
(645 puan) tarafından
Alttan alma önce bebeği ve kendini düşün sana ablamı anlatayım eniştem çalışmıyondiye bizimkiler ev verdi adam çalışmadıniş yeri açtı adam çalıştırmadı ortak iş yeri açtı yürütmesi  daha bunun gibi bi sürü örnek verebilirim sonuç mu 3 çocuk bi ablam bi babalık yapmayan baba müsvettesi okul açılır ailece toplanır yardım edilir düğün olur gizlice para verilir üst baş al diye yiyecek içecek millet getirirse var yoksa yok eniştem olacsk şeytan keyfine göre yaşıyo çalışsa çalışır sağlığı aklı yerinde,o yüzden dedim çalışmaya niyeti yoksa bekleme kendini de bebeğinide harap etme bebek doğsa giyecek emmezse mama parası hasta olsa ilaç doktor parası büyüyünce farklı  ihtiyaçları olacak iyi düşün karar ver
(119 puan) tarafından
Ablanada uzuldum canim yazik onada boyle adamlar hic evlenip yuva kurmasin bence kimseninde basini yakmasin..cocuk dunyaya gelince tabi masraf artacak o zamanda kavga buĝuycek bebegimin mamasi yokken onun keyfine bakmasi daha buyuk sorun olcak..o yuzden sorunlari onlemk icin uĝrasiyorm ama cabam bosuna
0 oy
tarafından
Kuzum eşini sen daha iyi bilirsin, tembel ise aile büyükleriyle konuş, çocuğunuz olacak ailen ne zamana kadar sen ve çocuğuna bakacak, tabii bakmakla yükümlüler ama evlisin bu hüküm eşinin 
(119 puan) tarafından
Bende bunu soyledim iste canim bize bakmak senin gorevin ben artik annemden para almaya utaniyorum nereye kadar dedim bide üste cikti dunden beri birbirimizin yuzune bakmiyoruz
tarafından
Bak eger tembellik ise iş beğenmemesi konuş tepkini de göster ailenden para aldigini söyleme, yaninda kalsin sıkışsın, hazir para geliyor bebegin tum ihtiyaçları oluyor düşüncesinde olup calismamayabilir para varmi dese bana parami verdin nerden param olsun de, hemen çıkarıp o an ki ihyiyaci karşılama
(119 puan) tarafından
Bana gore tembellik cunku bi tek bana bakamazken simdi cocuk geliyo ona nasi bakcak..gecen pazarda bebek icin biseiler bakiyodum annem gonderdi parayi git al begendigini dedi oda beni pazarin icinde gelip buldu uzerimdeki yari parayi alip gitti..sanirim senin dediĝini yapmam gerekiyo artik
0 oy
(940 puan) tarafından

Sorumsuz eş en korktuğum şey di

Çok şükür evlendim

eşim aşırı  derecede işkolik 
Oturun konuşun inan ki bütün kavgalar konuşulmadığı için çıkıyor.

Allah herşeyin hayırlısı versin 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Canm kusura bakmada işi yok gücü yok kocanın calismiyo bu bebek niye Allah askina
(7,165 puan) tarafından
İki sene olmuş kız gönderi yazilali

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 153 göst.
+1 oy
14 cevap 275 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mavissss93 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy