0 oy
516 göst.
Aile kategorisinde (979 puan) tarafından

Bebegim heran dogdu dogacak korkusu ile bkliorum fakat hala bi isim konusunu knusamadilar ... benim istedigim isim blli fakat ben karisamazmsim byukler varmis ... amcalarina fln bi danismak gerekiyormus... bende dedim ki oyle sacmalik mi olur amcasini ne ilglendirir kayinbabama soruyorsaniz sorun filan diye knstum..  hem ben daha kendi aileme bile srmadim blki onlarin da dsundugu vardir dedim kaynanamim surati dustu hemen... sizce byle knsmakla hata mi ettim

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Amcalari feln ne ya hadi kaynanaya fln ufaktan da olsun sorulur blki ama diğerleri karışması tuhaf bnce sonuçta kndin düşündüğün isimle çağırmak istersin çocuğunu Insallh senin dediğin olur kimse karışmaz canm:)
(979 puan) tarafından
Insallah yaa dusunmekten hasta oldum tamamen
tarafından
Boşver sıkma canını aynısı bnde de var illa kaynana fln karışmak istiyor sanki onların çocuğu ama napalm hiç bsy demiyorum insllhda kndi istediğim olur :)
-Reklam-
+1 oy
(299 puan) tarafından

Canm etkilemek.istemem seni ama iyi etmissin benm annemde karisiyor esim masal ismini istiyor bizimkiler yok hikaye koyun dyolar solucem esine abuk sabuk isim.koymasn dyor dini isim olsn dyor madem dini dusunuyosn isim koymakta dinen babanin hakkidir dedm yine karsyor ama elif masal olucak kizimizn ismi ben elif ismini sevyorum esim masal ikimznde gönlü kirilmasn dye boyle dusunduk aileside hic karsmadi yani sacmalik kmseye anlatamazsn ama Allah yardmcin olsn canm esin ne diyor

(979 puan) tarafından
Esim babama bi soralim diyor annesi amcasi blir gnelde hep o koyar diyor
(299 puan) tarafından
Skma canini canm benm zor gerci ama bebegin icin sakinliğini koru . Esinde bitiyor tum iş . ALLAH yardimcin olsun canm
(979 puan) tarafından
Esim buyukler blir diyor benim istdigim ismi dmiyor ki
(299 puan) tarafından
Ah canm benm ya insallah biraz düşünceli olmak gelir akillarina gonlunce olur hersey insallah
+1 oy
(2,891 puan) tarafından
Bende sıkıldım bu isim konusundan en sonunda dedimki kim bi isim koymak istiyorsa kendi yapsın çocuğu ona koysun sevdiği adı bi de öneride bulunurken iki isim birden bulup söylüyorlar  kirmadan güzel değil beğenmedim diyorum Yenisi ile geliyorlar benim dediğim her isme de kulağa hoş gelmiyor diyorlar en sonunda ben kim köpek ya sancıyi siz çekiyorsunuz sekiz aydır kusan uykusuz kalan canı burnuna çıkan sizsiniiz zaten dedim de sustular
(979 puan) tarafından
Bnde esime dedim aylarca her skntiyi ben cekim ama bir isim koymak bnm hkkim dgl oyle mi diye tartstim
(2,891 puan) tarafından
Eşinin demesi lazım ikimizin çocuğu karar vermek bize düşer diye hiç düşünmüyorlar hamile psikolojisinden hiç anlamıyorlar
(979 puan) tarafından
Evin en kucugu esim o yuzden soz knsu byukler olnca  bsy diemiyor  bu huyuna da snir olyorm
(2,891 puan) tarafından
Benim ki de çekimser duruyor ya ben bi isim beğendim oda beğendi tamam dedi anasına biz koyduk bu olacak diyemedi ya sinir oldum
(979 puan) tarafından
Iste ayni durumdayim ikimzde bgendik ama ailesine diyemedi ayipmis byle seyler knsulmazmis... eger onlar bi isim bulup bu olsun derlerse tmm diyecekmisim... sakın yok ben istemyorum deyip oyle bi terbiyesizlik ypta goreyim seni diyor bana ya :(
(2,891 puan) tarafından
He al çocuğu da sen emzir o zaman bu gidişle sinirden üzüntüden sütüm inmeyecek dedim mi susuyo benim ki
+1 oy
(233 puan) tarafından

valla canım ben eşime dedim annesi babası olarak biz koyalım iki ismi olsun dedim. benim istemedigim isim olursa o çocuğa kendi istediğim isimle seslenirim kimse de birşey diyemez dedim. arada rest çekmek gerekiyor. kaynana kaynata tamam da amca ne alaka allah aşkına saçmalamışlar yani. isteyen doğursun koysun 

(979 puan) tarafından
Valla insani sinir ediyorlar .. ben oyle syledim diye suratlari bes karis bnmle knsmyrlar bile
tarafından
aman kuzum ya boşver allah aşkına konuşmayan konuşmasın yanlış birşey yapmıyorsun ki. sürat yapıp çocuk gibi kusene kadar tatlı dille anlatsınlar o zaman karsilarindaki insan kusura bakmasınlar emir köleleri değil. canını sıkma çocuğunu düşün güzel günleri düşün rabbim hayırlısıyla kucağimiza almayı nasip etsin inşallah böyle işgüzar insanlardan da korusun bizi
(979 puan) tarafından
Aminn insallah hayirlsi ile kucagmza aliriz ins .  Ama yinede uzuluyorm aylarca bu gunu bkle bu zmna kadar kndi dsundgum isimle seveyim alistim artik  .. eger baska isim koyarlarsa bu cok zoruma gder
0 oy
(351 puan) tarafından

Tabi ki hata etmedin  cok meraklilarsa amcalar kendi çocuklarının çocuklarına isim koysun benzer durum bizde de olacak gibi duruyor bi de and  içmeler var bu ismi koymazsaniz ben yokum gibisinden.. Valla zor ya su büyüklerin tribi.. Herkes kendi çocuğuna kendi ismini koysun sen ona kan veriyorsun can verip açıyla doguruyorsun bi ismini vermeye söz hakkin yok mu yani 

(979 puan) tarafından
Ben karisamazmsm byukler iyisini blirmis... amcalari dedigim de esimin abileri oluyor... hele ki bi tane abisi var cocuklarin btun ismini o koyarmis sanki ona kalmis gibi ... valla ortada kaldim bana hic soran yok ... ha bide su var kaynanam knsmyor esi ile ayip diyorlar nesi ayipsa sanki yanlis bsy ypmisim gbi kacinci devirde kldiysalar ...
(351 puan) tarafından
Ya cidden sinir bozucu.. Bu durumda eşinin tavrı cok önemli.. Onu tatlı dille bi şekilde ikna et kimliği babası çıkaracak nasılsa :) gerçi ben boyle diyorum ama benim de basıma gelecek ayh Allah sabir versin..
(979 puan) tarafından
Bnm esim ypmaz onu ama ins bnm ddgm olur kavga fln ckmadan
0 oy
(32 puan) tarafından

Az bile söylemişsin 

(979 puan) tarafından
Ama esimin haberi yok bnde bndan korkuyrum
(32 puan) tarafından
Duyunca problem yaratır mı
(979 puan) tarafından
Tartisir bnmle ve ailesi izin versede bnm ddgim ismi kydurmaz kesinlikle
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Hicte hata yapmamissin canm acik acik soyle onu karnimda tasiyan benim bütün seylerinu ben cekiyorum dogduktan sonra da ben cekecem ben ve esimin arasında ortak isim koyacaz de ben kaynanama aynen oyle dedim sustu kaldi 

(979 puan) tarafından
Ben onlari desem hic knsmazlar... en ufak seye kusen insanlar cnku :(
(6,360 puan) tarafından
Onlar kusuyosa sende küs ayy ben  hic gelemem oyle seylere sen iyiymissin yine onlar konusmadgi surece sende konusmaa
(979 puan) tarafından
Bu yuzden ben arada kaliyorum..  :(

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 188 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ocakk (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 225 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dertli2 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 336 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Asyahatunnn (357 puan) tarafından soruldu