0 oy
763 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından

image

kızlar gebeliğimin 4 haftasından itibaren Dizimin üzerinde bu döküntüler oluşmaya başladı arada acıyor ve sık sık kaşınıyor keseleme ve nemlendirici kar etmedi geçmiyor Ortalık kötü hastaneye gitmek istemiyorum başına gelen var mı bacağımı tamamen sarmak üzere Gün geçtikçe yayılıyor 6 haftadır bu sıkıntı yaşıyorum ama Son günlerde çok arttı başına gelen var mı nasıl geçirdiniz? 

6 Cevaplar

0 oy
(4,756 puan) tarafından
Çatlak oluşuyor ondan olmuş kuzum kaşıma 
(2,891 puan) tarafından
Bu Göbeğim değil bacağım ikinci hamileliğim İlkin dee bunlar yoktu Ayrıca kilo almadım aksine 5 kilo verdim daha 11 haftalık hamileyim
(4,756 puan) tarafından
Alerji falandır o zaman yada döküntü kuzum
(2,891 puan) tarafından
1 ayı geçti çok rahatsız ediyor kaşıntısı kendimi **** gibi hissetmeye başladım
(4,756 puan) tarafından
Hastaneye git canım
-Reklam-
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Benim çenemden başlayıp burnuma kadar kıpkırmızı oldu kaşıntı ve kuruluk döküntü vardı. Ve hep kalacak zannediyordum . Dogum yaptım ve inanmazsın ertesi gün günden güne kaydoldu ve 4 güne yüzüm düzeldi yani doğumdan sonra hemen geçiyor 
(2,891 puan) tarafından
Peki çocuğunun cinsiyeti neydi Ben bunları gösterdikçe kızın olacak diye yorum yapıyorlar ben böyle ibareler e inanmam ama insan yine de merak ediyor �nşallah geçer Benimki de ama daha doğuma çok var
(2,550 puan) tarafından
Kızım oldu  canım.  Yüzüm hamileligimin 12. Haftasında başladı . Bu tip şeylerin cinsiyetle ilgisi var mıdır bilmiyorum pek de zannetmiyorum tamamen hormonlardan olan birşey
(2,891 puan) tarafından
Oğlumda cildim taş bebek gibi güzelleşmişti Tüylerim çıkmıyordu saçlarım gürleşmiş ti çok hoşuma giderdi ama doğumdan sonra hemen bozuldu eski haline döndü yine de bu kadar problem yoktu Hele bu döküntüsü ilk defa görüyorum oğlum da hiç lekem olmamıştı bunda Dizimde aynı zamanda lekelenmede başlamış Bilmiyorum annem ve yakın çevrem öyle söylüyor kız çocuğu cildi Bozar falan diyorlar Ben de hadi inşallah diyorum ama ben de inanmam böyle şeylere
(23 puan) tarafından
Canım bende kizima gebeyken cok kötü oldum senin gibi kizariklik döküntü olmadi ama rengim soldi cildim lekelendi falan bozuldu baya cildim cokta yaglaniyirdu aylar ilerledikçe cirkinlestim karardim falan boyle burnum şişti ama dogum yaptiktan bi saat sonra falan eşim içeri girdi beni gormeye görür gormez kendine gelmissin bak rengin açılmış falan dedi gercekten abartmiyirum valla aynen boyle oldu sen yinede ne olur ne olmaz bi cildiyeye goru n insallah gebelik hormonlarindandir ciddi bisey degildir
(2,891 puan) tarafından
İnşallah görüneceğim canım ama Burası küçük bir şehir virüs yayılırsa önüne alamazlar O yüzden dışarı çıkmıyorum çıkarsam da çok dikkatli ve kısıtlı çıkıyorum ama hastane çok tehlikeli şu an çünkü karantinada olanlar var kimse Söylemiyor Ama olduğunu biliyorum
(23 puan) tarafından
Sende haklisin canim dikkat etmek lazim
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Bunun gebelikle değil mevsim geçişi ile alakası var ben ve iki ablamda aynı sorunu yaşıyoruz benim 4.5 bir büyüymun 8.5 diğerinin ise 10 aylık bebesi var 
(2,891 puan) tarafından
canım 29 yıllık hayatımda daha bir mevsim bile böyle bir şeyle karşılaşmadım ilk Bebeğimde de böyle bir şey olmadı aksine cildim aşırı düzelip güzelleşmişti saçlarım gürleşmiş ti çok güzel bir hamileydim oğlum da bunda cildim Yüzüm Gözüm resmen bozuluyor Ben de şaşkınım
0 oy
tarafından
Bilemedim canım dizin bu arada karnın gibi cikmis. Gebelikle ilgisi olmayabilir belki nemli tut istersen biraz yada bir cildiye görün
(2,891 puan) tarafından
çok yakın çektiğim için öyle görünüyor zoomlama yaptım malum bacak gibi görünmesini istemediğim için google'da falan çıkıyor buradaki resimler çünkü nemli tutuyorum geçmiyor cildiyeye Şu aralar gidemem malum virüs
tarafından
Aynen geçmiş olsun olsun canım.insallah gecer
0 oy
tarafından
Canim postuma bak benim de göbeğimde ve bacağında cıktı sonra butjn vucuduma yayildi doktor karaciğerden kaynaklandığını söyledi kandada enfeksiyon varmıs ihmale gelmez yani cogsliyosada git görün istersen bebegede zararıymış Inşallah değildir ama riske atma istersen 
(2,891 puan) tarafından
Canım virüs sebebiyle doktora gitmeye korkuyorum ama o kadar ciddi bir şey varsa gideyim bari ne yapalım Peki bu rahatsızlık için cildiyeye mi görünmem gerekiyor malum gebelikle kaynaklı olabilir
(2,891 puan) tarafından
Tam resmine baktım geçmiş olsun çok feci olmuş seninki Benimki kırmızı benek şeklinde değilde döküntü olarak kalkıyor kaşıdıkça kızarıyor
tarafından
Ben acile gittim bisi yok dedi ozwl hastanede kadın doğum doktoruma gösterdim kan testi sonucunda öyle dedi ilaç krem falan verdi  cildiyeye gitmemize söyledi yarın bi test daha çekilecek ona gore cildiyeye yonlendirecek bende cikmak istemiyorum ama sonuclari soylediginde şok oldum banada bebeğede  büyük risk veriyormus o yüzden elimden geldiğince tedbirimi alıp  gidicem
Sende önce bi kadın doğum doktoruna görün istersen o zaten yönlendirir dediğin gibi gebeliktente olabilir
tarafından
Benimkide böyle değildi sonradan bozuldu ama ilaçlar ıyi geldi biraz hafifledi yarınki teste sonuçlar belli olur zaten
0 oy
tarafından
Bilmiyorum ama geçmiş olsn kötü olms
(2,891 puan) tarafından
çok kaşınıyor ya

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 134 göst.
31 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meryem 04 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
0 oy
0 cevap 33 göst.

377,173 soru

11,287,648 cevap

34,693 kullanıcı

...