0 oy
1,536 göst.
Aile kategorisinde (2,866 puan) tarafından
Ay boşverin virüsü, ekmek pişirmeyi de bana bi cevap verin. 

Sorum şu ki. İmam nikahı hangi şartlarda düşer? Yada mesela eşler arasında belirli bir süre cinsel münasebet olmazsa nikahı düşer mi? Düşerse ne yapmak gerekir. Kimine göre 3 ay kimine göre 6 ay ilişki olmazsa düşüyor diyor. Kimisi öyle bişi yok düşmez asla diyo. Bilen var mı?? 

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Hayir dusmez tabiki 3 talak hakki var yani kadinin yüzüne 3 kere bos ol bos ol bos ol derse bosamis olur yoksa esi askerde falan olanlar var hepsi bosanmis olur dedigin sekilde 

(1,657 puan) tarafından
Yemin ederim cok mantıklı suan bu :)))
(2,866 puan) tarafından
Kız o bile kabul olmuyor muş öyle biliyorum o boşol muhabbetini
tarafından
:)))))))
tarafından
Hayir o kesinlikle oluyo hatta bizim nikahimizi yapan hoca ayrintili sekilde anlatti ne olursa olsun kesinlikle kadinin yüzüne 3 kere bos ol deme dedi 3 kere ayri ayri veya 3 ünüde 1 kerede soylersen Allah katinda bosanmis sayilirsin o zaman da tekrar nikah yapamiyon kadinin baska biriyle nikah yapip 3 ay onun evinde yasamasi lazimmis tekrar nikah kiyabilmek icin
tarafından
Onun için dedi kesinlikle bos ol veya bosadim seni gibi seyler saka bile olsa deme dedi esime bazen saka yapmaya calisiyo hemen hocanin dediklerini anlatiyorum geri diyo aman Allah korusun 3 ay baskasiyla evli kalsan daha ben seni napim diyo  gülüyo  :)))
(2,866 puan) tarafından
Anladım canım çok saol. Yani bilmiyorum bazı durumlarda cinsel beraberlik olmuyor bende düşüp düşmediğini merak ediyorum
tarafından
Yok canim esin bosamadigi surece dusmez icin rahat olsun  :**
(311 puan) tarafından
Şaka dan bile denirse gidiyo nikah
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
Bir fikrim yok canim 
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Bencede düşmez boyle bırsey den düştüğünü hiç duymadım ama mantıksız geldı belkı insanlar fanfınfon sevmıyo yani.. Niye nikah düşsün
(2,866 puan) tarafından
Sevmeyen de ne bileyim :D düşmüyor mu yani
(1,657 puan) tarafından
Bılgısızım :D
(2,866 puan) tarafından
Neden bilmiyorsun :D
(1,657 puan) tarafından
Nerden bılıyım lan bunu mu dusunuyorum :)
(2,866 puan) tarafından
İnsan düşünür :D ben düşünüyorum sende düşün :D
0 oy
tarafından
Çok sasirdimmm 

Boşol boşol "dendiğinde" bittiğini biliyorum sadece ben 
(2,866 puan) tarafından
Öyle desen bile bitmiyor muş aslında
0 oy
tarafından
düzenlendi
Bilmiyorum ama cinsel ilişki ile alakası olmaz diye düşünüyorum bilen biri çıkar mutlaka netten baktın mı ben baktım şimdi netten ilişki ile ilgili bişi yok 
tarafından
Dur ben diyaneti arayacam merak ettim
(2,866 puan) tarafından
Sor kız banada söyle :D
tarafından
Sürekli meşgul çalıyor kız açan yok
(2,866 puan) tarafından
Hey allahım ya.  Onlar tatil yapmıyor demi
tarafından
Bilmiyorum kiii
0 oy
(257 puan) tarafından
Onu bende merak ediyorum bizde eşimle 5 ay ayrı kaldık geri barstk
(2,866 puan) tarafından
Ya sonsuz bi bilgi din. Nasıl öyle emin emin konuşuyorlar hayret
(23 puan) tarafından
Benim bildigim böyle uzun sure ayrilik olunca bi nikah tazelemekte fayda varmış düşme ihtimaline karşı bide yaninizda birileri varken üç defa boş ol demesi gerekiyormuş  yani sahit olması gerekiyormus  boş ol derken ben oyle biliyorum
(257 puan) tarafından
Bosol demedi baya boşanmak icin ayrıldık ayrı durduk günahı onlara ben dedim yapmadilar
(23 puan) tarafından
Yani gunahi onlara valla supheli durum oldugunda o supheyi ordatan kaldirmak gerekir mesela abdestinin boxuldugundan emin degilsen gidip yeni abdest alman gerekir ki supheyi ortafan kaldırasın
(257 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bn 3 ay diye biliyorum. Cinsel munasebet harici 3 ay ayri odalarda yatilirsada dusuyor diye biliorm. Ama ayni odada yatip sadece cinsellik olmazsa duser mi bilmiom 
(2,866 puan) tarafından
Herkes bişi diyo işte rabiş bende anlamadım bunu. Ben de bi süre cinsellik olmazsa düşüyor diye biliyorum mesela
(2,351 puan) tarafından
Diyaneti arasana  daha emin olursun
0 oy
tarafından

Öyle birseye inanmam 

Neden diycen benim babam sürekli dıs ülkelerde calisirmis haylada calisiyor 

Senede 1.2 ay gelir gider 

3 sene eve gelmedigini biliriz 

(2,866 puan) tarafından
Hmmm düşmez yani
tarafından
Düşmez canim
(2,351 puan) tarafından
Bu konu cok hassas bi durum gecerli sebeplerinin olmasi meburi olmasi baska bisey ayni evdeyken esine yaklasmiyor olmak ayri seyler bunlar yani ince cizgileri var :/
0 oy
(9,887 puan) tarafından
Kız niye düşsün anneannelerimiz babaannelerimiz hep dedelerden ayrı yatiyor yillardir. Öyle seymi olur
(2,866 puan) tarafından
Ee öyle duydun Napim :D
0 oy
tarafından
Benimde bildiğim 6 sene canm ay olarak çok kısa bi süre o zaman uzun dönem askerlik yapanlarin hepsi nikah tazeleseydi mesela 6 sene aradan sonra düşer temas olmazsa
(2,866 puan) tarafından
Ben ay olarak bilmiyorum da kimisi yok dedi işte benim de kafam karıştı. Merak ediyorum hangi durumlarda düşüyor diye
tarafından
Şimdi araştırdım da bütün sitelerde bosanma kelimesi kullanilmadikca uzak kalmakla nikah düşmüyor diyor
(2,866 puan) tarafından
Anladım canım saol
(9,887 puan) tarafından
Yani tabiki duşmez dusunsene babamin dayisinin karisi yillardir kas hastasi sadece gozleri oynuyor kadın oyle yatiyor. Ve dayı evlenmedi yillardir eşine bakıyo maşallah. E 3 sene 6 sene 10senede duşse bu nikah kimsede nikah kalmaz o zaman
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Yanls dglsem. Evet şu kadar ay birlikte olunmazsa dye bi konu var ama kaç aydi o onu hatrlamiiyom kayinpederim îmam ama bunuda nasıl sorayım bilemedim suan :) 
(2,866 puan) tarafından
Sor kız Nolcak senden ha :D
(1,018 puan) tarafından
Sorarsam. Yazarın buraya canm. Ayrı Evlerdeyiz cnku
(2,866 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(255 puan) tarafından
Peki bu yaşlılar yatağı ayıranlar hep mi nikahsız geziyor :)) ahaha çok komik 
(2,866 puan) tarafından
Zina yapmayın çok ayıp sjsjsjjs :D ne bileyim işte bende merak ediyorum
0 oy
tarafından
Bence cinsellik le hiç ilgisi yok zaten boşanma davası açsan direk imam nikahida da kalmaz ama sen şiddetli geçimsizlik yaşiyorsan boşanmak istiyorsan ve eşinde bunu sana dile getirip boşol diyorsa imam nikahi düşer tabi 
tarafından
Bunu bence bir hocaya Daniş çünkü bu konular çok detay ister derinlikleri vardir :)
(2,866 puan) tarafından
O şekilde düşüyor evet biliyorum da cinsel olarak birliktelik olmazsa bi süre o zaman düşüyor diyenlerde var işte
0 oy
(6,807 puan) tarafından
Gercektem oyle bisey var mi yaa biz esimle 1.5 senedir iliski yasamiyoruz
(2,866 puan) tarafından
Çok uzun muş. Bence sen hocaya sor çünkü ben de karışığım ben düşüyor dye biliyorum burda düşmüyor diyorlar
(6,807 puan) tarafından
Esime aksam.bi soyleyim canim icime kurt dustu ay nasil kotu oldum
(2,866 puan) tarafından
Aynen emin ol sen
0 oy
(12,773 puan) tarafından
İlişki ile alakası yok 3  kez bosol derse bosolur ama bazılarına göre kadın adet olacak bosol diyecek 1 talak düşmüş oluyo 2. Talak tekrar kadın adet olmali öyle düşüyor bu burdan öğrenilecek şey değil en güzeli imam yada diyanet vs sorulması lazım mezhebe göre de değişir karısı iş 
(2,866 puan) tarafından
Mezhepler de farklı mı oluyor muş hmmm
(12,773 puan) tarafından
İşte o kadar detay bilmiyorum ama kimine göre 3 kez bosol der bosankr kimine göre 3 kez dediğinde sadece 1 talak düşmüş olur kalan 2 var
0 oy
(15,517 puan) tarafından

Evlilikte üç bağ vardır. Yani, boşama sözleri üç defa tekrarlanırsa, "Seni boşadım, boşadım, boşadım" derse, veya "Seni üç defa boşadım" derse üç bağı birden koparmış, geri dönüşü olmayacak şekilde boşamış olur. Böyle üç kere boşayınca talak-ı rici, talak-ı baine dönmüş olur.

(2,866 puan) tarafından
Diğer türlü düşmüyor mu hiç bü şekilde
(48,367 puan) tarafından
süt kardeşler filmindeki gibi
0 oy
(48,367 puan) tarafından
belki meshepe gore degisiyordur
(2,866 puan) tarafından
Nasıl mesela
(48,367 puan) tarafından
hanefi sunni diye canim bilgim yok sadece oyle aklima geldi. mesela sunnilerde abdetliyken karsi cinse dokununca abdestleri bozuluyor diye biliyorum imam nikahı tek mi acaba mezhebe gore degisiyor mu bak benimde kafami bulandirdin :) ama insallah cinsellikle alakasi yoktur ayds bir anca oluyo bizim :)
(2,866 puan) tarafından
Nasıl duruyorsun kız :D sjsjsjwjw
(48,367 puan) tarafından
kiz bende istek yok esimde hergun hayal kuruyoda bizim kiz cadi fırsat vermiyo
0 oy
(118,978 puan) tarafından
Yorumlari okuyum ben
0 oy
(9,128 puan) tarafından
Cnm bilgm yok ama mantıken soylicem ki duşmez..çnku hamileleikte fln 9 ay giriomiyor ilişkiye. O zman hrkes nikahsz olurdu şu an :)
0 oy
tarafından
erkegin 3 hakki vardir kkadini bosamak.icin 

seni babanin evine gondericwm 

senden bisanacagim

sart olsun swni yollayacagim  

derse nikah tehlikeye giriyor ya da bunun gibi cumleler kurarsa ...

amma bos ol bosllol bis ol derse bosaniyirsunuz canim .... 

kadinin erkegi dinen bosama hakki yoktur ..yalnizz erkek mehir olarak kariain a1 bosama hakki verirse kadin onu bosayabikir ... yani kiz istemwye geldikleri zaman kiz derse ki ben mehir olarak bi bosama hakki istiyirum derse ve erkek te kabul.ederse evlilikte kadin bosanmak isterse bu hakkini kullanim dinen bisanabikir ...

3 veya 6 aylik.iloskide soyle oluyor canim ;kadin erkegin erkek te kadinin isteklerini yapmak zorundadirlar cunku siz birbirine helal.kilindiniz 

misal.slesin sana aylarca yaklasmoyorsa senin onu bisamaya hakkin vardir bu bisanma sebebidir yani 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 495 göst.
3 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Evin6231 (241 puan) tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 616 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde Berivankarakus (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 380 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 396 göst.
20 Aralık 2019 Aile kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı

...