0 oy
640 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından
Ben evlenir evlenmez hamile kaldım şuan 40 haftalığız acilmam yok hatta çok sert dedi ebe muayene de sen haftana girdin mi yani dedi şaşırdı. Eşim hamile kaldığım için doktor yasaklamasada kendisi bana hiç yaklaşmak istemedi o yüzden çok bir birliktelik yaşamadık.  Son 1 aydır falanda hiç yaklaşmadı zaten. Bizim ilişkiyi az yaşamamızdan olabilir mi bu sertlik? Alakası yok mu. Doktor böyle giderse cuma günü suni sanci ile acilman bekleyecez yoksa sezeryan yapacam dedi. Ayrıca açılmanın olması için öneriniz var mı ben suni sanci istemiyorum birde suni sanci ile de doğuramazsam o acının üzerine sezeryana alacak onu hiç istemiyorum.

11 Cevaplar

0 oy
(2,104 puan) tarafından
Kiz alakasi yok banada iyi geliolar dediler hic bi etkisini gormedm 40+6 yim ne sancim var ne acilmam
(2,104 puan) tarafından
Ayy vallaha daha dogmadim yarnda dogmazsa carsamba yatissss suni sanciii ☺️☺️
(34 puan) tarafından
Hep öyle söyledikleri için ne biliyim çok stres yaptım sağol canım ya ilk doğum olacak birde nts sancim çıkıyor ara ara ama ben hissetmiyorum kanamamda oldu biraz ama acilmam yok o yüzden stres yapıyorum ve korkuyorum
(6,053 puan) tarafından
Rabbim ikinizinde yardimcisi olsun kizlar sag salim gelsin ❤❤
(34 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkürler
(2,104 puan) tarafından
Bende sancida cikmio sen yine iyisin ☺️☺️
Aminn canim insallah allah razi olsunnn
-Reklam-
0 oy
(7,127 puan) tarafından
Eltim 41+6 da kendi sancısı ile doğurdu eğer bebekte yahut sende sağlık problemi yoksa bekle bir hafta daha derim . Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah
(34 puan) tarafından
Amin inşallah doktor sakınca görmüyor ama korona yüzünede çok gidip gelmemi istemiyor sanırım risk oluyor çünkü her hastaneye gitmemiz
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Ben hic yasamadim canim gayette uygundum doguma
(34 puan) tarafından
Inşallah bende de olur hayırlısı ile açılma
0 oy
tarafından
Alakası var mıdır bilmiyorum bi sorsaydın doktoruna keşke canım .  Açılma olması içinde sıcak suya oturmak, sıcak duş almak çömelip kalkmak ise yarıyor 
(34 puan) tarafından
Bunları deneyeyim en iyisi hergun biraz biraz yapayım cekimdigimden soramadım doktora da açıkçası ama doktor bir sakıncası yok ilişki yazabilirsiniz demişti eşim çok panik olduğu için yaklaşmak istemedi
0 oy
(2,891 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Doktor demedi mi ilişkiye gir diye?

Bana 40 da demişti mesela su iç yürüyüş yap sıcak duş al merdiven inip çık

Ama hamilelik boyunca ilişkiden uzak durmanın doğum sürecine etkisi var mıdır bilmiyorum bu konuda bişey diyen olmadı
(34 puan) tarafından
Sakıncası yok girebilirsiniz dedi ama doğumu kolaylaştırır gibi birşey demedi.
(2,891 puan) tarafından
Bnm doktor demişti 40+0da (beş haftadır 1 buçuk santım açıkla gezdim ilerlemiyodu) ilişkiye gr sıcak duş al merdiven çık demişti
Tüm dediklerini yaptım 4. Kat merdivene habire çıktım 40+3 gece 4 de suyum iki saat sonra sancım 3 saat sonra da oğlum gelmişti
(34 puan) tarafından
Benim doktorum hiç demedi öyle birşey bende hiç sormadım açıkçası yapmam gerekn şeyleri de demedi ben evde yürüyorum sadece dışarı çıkamadıgim için
(2,891 puan) tarafından
Squat çek su iç tek sayı hurma ye sıcak duş al baska çare yok
(34 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm yapacağım bunları
0 oy
tarafından
Iliskiyle alakasi yok canim acilmanin ilki dusuk oldu benim bundda vardi risk esim 9 ay boyunca dokunmadi bana acilmam vardi ama bebek ters oldugu icin sezeryan oldum
(34 puan) tarafından
Toplumda doğumu kolaylaştırır derler ya cnm kafamıza öyle yer etmiş hep
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Iliskiyle hic bir alakasi yok emin olabilirsin canim senin bebegin gelmeye niyeti yok 
(34 puan) tarafından
Nazlı çıktı zaten bizim kız birde kız erken gelir derler
(1,822 puan) tarafından
Yok kiz erkek gec gelir kiz erken gelir oda hurafe :) ikiside cani ne zaman isterse o zaman gelir :)
0 oy
(12,502 puan) tarafından
Ben son ayımda cok yürüdüm squat yaptım plates yaptım sıcak suya oturdum sancı gelince de hep bunları yaptım canım sana da tavsiye ederim 
(34 puan) tarafından
Yürüyüşü evde yapabiliyorum sadece korona yüzünden:( sıcak suyu deneyeceğim bende
(12,502 puan) tarafından
Olsun canım evde de olur
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Bende suni sancıyla doğum yaptım yani kendi sancın değil damar yolu ile alıyorsun evet zor oluyor ama ben suni ile doğum yaptım 
(34 puan) tarafından
Suni sanci açılmani etkiliyor mu peki ? Hiç acilmam yokken verse mesela nasıl olacak ki
(1,426 puan) tarafından
Benim hiç açılmam yoktu kanama ile gittim 39 haftada bebeğin suyuda sızmaya başladı sancım hiç yoktu doktorum beni eve gönderecekti evde sancını bekle kanama tek başına doğum değil dedi bi baktı suyu gitmiş iyice dedi bu şekilde eve göndermem bebek kaka yutar dedi suni vercez dediler sabah 10:30 da verdiler suniyi her 1 saatte gelip dozunu yükselttiler öğlen 3 kadwr hiç açılma olmadı 5 de geldi dokotr baktı 3 cnm böyle giderse doğum olmaz dedi ama ben nasıl sancı cekiyorum ve nst de sancı görünmüyordu akşam 7 de geldi ebe 5 cnm olmuş dedi 9 da geldi 8 dedi 10 da geldi 9 cnm olmuş doğum başlamış dedi 20 dakkada masada uğraştık ve kızım oldu çok şükür sağlıklı bal gibi bir kızım oldu:) unutma zoru görmeden güzeli yaşayamazsin o yüzden anne olmak bu yüzden zor bu yüzden kutsal:)
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Pozitif bak bende 40+3 de kendi sancim basladi acilmam 4 cm de kalmisti sonra suni verdiler sonra sezeryana alindim korkma o sanck seni daha guclu bir anne yapicak ve bebegin arasindaki bagı guclendircek ve sutun hemen inmesini sağliyor sanci ben 39 saat sanci cektim sezeryana alindim ve hemen sutum gelmisti 
(34 puan) tarafından
Ya böyle pozitif yorumlar rahatlatıyor gerçekten çok teşekkür ederim
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Onunla alakasi yok.benim.eltim hamile kalir kalmaz doktor yasaklior iliskiyi 9 ay boyunca hamilelik donemi zor gecior ama dogumu cok kolay oluor 
(34 puan) tarafından
Benimde kolay olur inşallah ya
(5,913 puan) tarafından
InsaAllah hepimizin kolay olur

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 365 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde İremcan (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 625 göst.
0 oy
7 cevap 533 göst.
26 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde İyi'kilerim ❤ (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 287 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (205 puan) tarafından soruldu

374,664 soru

11,206,623 cevap

34,509 kullanıcı

...