0 oy
1,704 göst.
Aile kategorisinde (38 puan) tarafından

3 gün sonra doğumum olacak annemden başka arayan merak edenim yok resmen biri düşünmüyor beni bende okadar canim sıkkın morelim bozukki doğuma giderken kimseye söylemek istemiyorum iki oğlum var onları bile kimseye bırakmak istemiyorum ne arayıp sormadiklari icin insan bi arar sorar ihtiyacın varmi çocuklar ne olacak sen doğuma giriyorsun iki oğlumda okullu kimsenin düşünmemesi çok canımı yakiyor

10 Cevaplar

0 oy
(817 puan) tarafından

Canım ben de kendimi yalnız hissediyorum ama senin çocukların da varmış daha çok batar içine :( benim ilk gebeliğim allahtan.Gurbetteyim annem gelmiyor kayınvalidemi de doğum olunca çağırmak istiyorum burada sıkılıyorlar vakit geçiremiyorlar.Senin de şükür annen varmış bak  başında duracak çocukları artık kendine yakın bulduğun birine bırakırsın mecbur ne kadar kırılsan da yapacak birşey yok.

(38 puan) tarafından
Insan böyle günde birilerini yanında görmek ıstiyor çokmu birşey acaba ben herkese koştum ama bugün bakıyorum bana gelince kimse beni düşünmüyor  iki gorumcem var iki eltim var ama başka zaman olsa yok biz koşarız bakariz sana derler ama hani nerdeler kimse ne arıyor soruyorlar
(817 puan) tarafından
Nankörlük etmişler insanın en yakını onlar yanında olmaları lazım , sen unutma bugünleri çektiğin yalnızlığı.
(38 puan) tarafından
Ben çok sanşsizim yengem çok yardım etmek istiyor bana ama oda çok uzakta ve onunda 3 çocuğu var iki tanesi ikiz üstelik yakın olsa koşar bana ama sevdikleriniz hep uzaktalar
(817 puan) tarafından
Maalesef uzaktalar :(
(38 puan) tarafından
Yakinda olanlarda sanki hayir var keske onlar uzak olsalardi
-Reklam-
0 oy
(645 puan) tarafından

Valla canım tırnağın varsa başını kaşı bende kendimi bi eşim bi benden ibaret sayıyorum işi düşerse herkesin  hatırlanıyorsun bende eşimle doğuma gideceğim herkesin bi bahanesi var Allahım eşimi eksik etmesin o da olmasa ne olur halim Allah yardımcımız olsun

(1,204 puan) tarafından
Benim 3 Ablam en küçük leri benim onların doğumunda da Bahar temizliğinde de de ben kosardim yardıma evlerine gider eşşek gibi çalışırdım çocuklarını omuzumda taşıdım 6 tane yegenime ben baktım. Şimdi evlendim ilk doğum da kimse ne temizliğe nede bana bakan olmadı. Doğum yaptığım gün büyük ablam demiş emeği Bend e çok
 Kızıma hırka yelek vs işlemiş bir iki takım elbise aldı geldi 1 gün kaldı ertesi gün zaten bebeğim yoğun bakima alındı. Biz fakiriz evimiz sobali diye hor gorulduk annem dahi, senin evin sobali gelip kalamayız deriler. Ben hakkimi ALLAH'A HAVALE ediyorum. Kaynanam bile söylendi nerde bunun anası bacisi diye :(
(38 puan) tarafından
Eldir soylerlerr tahmin ediyorum Rabbim yardımcın olsun canim ya bi bende tek dert değil hepimizin farklı farklı dertleri imtihanları var malesef insanlar neden böyle bunu hiç anlamiyorum el uzatmak bu kadar zor olmamalı
(1,204 puan) tarafından
Elleri anlarım da anama bacima nolmus ona anlam veremiyorum:/
(38 puan) tarafından
Bazen can dediklerimiz bile canımızı çok yakiyor malesef canim benim
(1,204 puan) tarafından
Maalesef öyle...
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Kayinvaleden gorumcen yakında değillermi canm ? Esin arasin gelin bakın evin işi var çocukları okula gonderin desin bazen durtmezsen aldirmazlar 

(38 puan) tarafından
O kadar çok söyleniyor laf sokuyorki kimse gormeye tahammül edemiyor  kardesim yazin geldi kaldi iki gun kaynanamda geldi kaldi neymiş kardeşim sabaha kadar yatmıyormuş bilgisayarla oynuyormuş ben rahatsız oluyorum falan filan bende bekar çocuk genç uykusu demek gelmiyor dedim
(1,204 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canm benim kaynana okadar karışamaz karışmam da diyor zaten çünkü eşimden korkuyor sende eşini öğret bence yoksa böyle olmaz
(38 puan) tarafından
Benim eşim normalde hep aileciydi ama bu hafta hiç oda aramadı soruyorum arada annelerden hiç haber varmi nasıllar diye haberim yok diyor galiba artık oda birşeylerin farkına varıyor
(1,204 puan) tarafından
Inşallah artık herşeyin farkına varsın;)
(38 puan) tarafından
İnsaAllah canim ya
0 oy
tarafından

Senin annen bari soruyo ya ben napiyim annem vile gamsiz umursamiyo :) 

(38 puan) tarafından
Seninki daha zor anne gamsız olunca neden bu insanlar böyle ben hiç anlam veremiyorum  ben bu gebe halimle üst katta komşuda gebe onun bile herşeyine koşmak isterim elimden birşey gelirse yaparım özellikle benim tiksindim geçmiş diye ona yemek yaparım sırf rahat yesin diye oda kimsesiz gurbette kimsesi yok burda
tarafından
Bi bana denk gelemz soyle komsu arkdas :)
(38 puan) tarafından
Gel bana komşu ol kız bacımdan ayırt etmem seni Allah var benimde komşularım çok ıyiler
tarafından
Benim kimse yok valla anne gamsiz komsularla birbirmizden bi haberiz kaynanam.ameliyatli :D sagolsun ayni sehirde dayimin esi var aksam konustuk gel nende kal bakarm sana dedi ama ne kadar kalinir ki esimle flan bide mesafe bi saatten fazla esim ise hergin ordan gidip gelse masrafimiz cok olcak flan bilemiyorum canim keske esim 15 gun izin alabilseno yeterdi bana ama malesef alamiyo babalik izni 5 gun sadeve
(38 puan) tarafından
Başkasının evinde kalinmiyorki helede bebekli hiç olmuyor Rabbim yardımcımız olsun insaAllah normal doğumdur seninki
tarafından
Malesef sezeryan canim
(38 puan) tarafından
Rabbim insaAllah tez zamanda toparlanmayı nasip ederde kimseye ihtiyacın kalmaz
tarafından
Aminncanim insallah
0 oy
(336 puan) tarafından

Ah canım Benim kiyamam ben sana uzme kendini aslanlar gibi iki oğlun var şimdi bir bebeğin daha oluyor daha kimin olsun boşver gelmesinler merak etmesinler yavruların sana bakar sahip çıkar bu gün olmasa yarın yarın olmasa bir sonraki gün onlar hep seninle ben hasta oldum yattım kalkamadim iki yaşında kızım elinde bir tas bir kasik çorba yaptım annem iç diye bana çorba getirmiş kendince :) önüme ziyafet sofrası kursalar o andan daha mutlu olamazdım öyle karnım doymazdi evlat bambaşka bir şey ne ana ne baba ne de eş hiç birine benzemiyor 

(38 puan) tarafından
Amin amin benimde dedigin gibi gelinlerim kizlarim olur Benim bu gebelik zaten dostu düşmanı ayrıt etmek icin iyi oldu bundan sonra herkes hak ettiğinden fazla değer görmeyecek
(336 puan) tarafından
Hayat başkalarını kafaya takmak için çok kısa ve çok kıymetli Benim içinde çok kısa bir süre önce keskin bir dönüm noktası oldu büyüdüğümu hissettim ve bende aynı kararı aldım herkes ederi kadar ;) aynı sehirdeysek çocukların ben bile bakarım ya ne olacak sanki :)
(38 puan) tarafından
Sagol Allah razi olsun benimle bazen dalga bile geçerler sen herkese koşuyorsun ne kadar millete yardım ediyorsun derler yapma etme derler ama ben yaparım özellikle eski komşuma yardım ederdim her konuda çok üstüme gelirlerdi aman boşver ne ilgilenirim derlerdi ama ben umursamazdım insan insana yardım etmeli bence illa karsiliklimi olmalı
(336 puan) tarafından
Eğer herkes bir basina yaşayabilir olsaydı bu gün hiç birimizin ana babası eşi çocuğu konu komşusu olmazdı. Valla insan olmak lazım en önemlisi de iyi insan olmak lazım. Kin gütmek haset ve fesat olmak insanı daha çok yoruyor iyi olmak güzeldir : )
(38 puan) tarafından
Kesinlikle ama ben bundan sonra hak etmeyene değer vermek istemiyorum özelikle eşimin ailesine
0 oy
(545 puan) tarafından

Oldum olasi kimseden bisi beklememeye alistigim icin bu durum acikcasi beni pek etkilemiyo kuzum. Gelip kem.gozleriyle.oraya buraya nazar sacicaklarina insanlar hic gelmesinler hic arayip.sormasinlar cok daha iyi. Bi annemler olsun bi esim olsun yeter. Esin yanindaysa annen yanindaysa zaten baska kimseye ihtiyacin yok kuzum. Sen yetersin herseye evvel allah

(38 puan) tarafından
Çok şükür annem babam olsun bana düşkünler  eşimde sever ama soğuk bir yapısı var pek sevgisi göstermez insana ama seviyor beni bunun farkındayım
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun canım.sende kimsenin bir işine koşmayacaksın bundan sonra. Kim nasıl davranırsa o şekil davran 

(38 puan) tarafından
Aynen bundan sonra herkes ederi kadar
0 oy
(10 puan) tarafından

Bnmde sadece annem ariyo yeter diğerleri ister arasın ister aramasinlar  umrumda dgl doğum da bugün yarın 

(38 puan) tarafından
Aynıyiz desene  Rabbim yardımcımız olsun insaAllah çabucak toparlanirizda kendi yağımızda kavruluruz
(10 puan) tarafından
Inş cnm kimse insanın annesi gibi olmuyo geri boş
(38 puan) tarafından
Kesinlikle canim ya :(
0 oy
(240 puan) tarafından

Canım doğumun oldu mu nasilsin sanci varmi

0 oy
(111 puan) tarafından

Zamanla insanlardan birşey beklemekten vazgeçiyorsun. Dün kardeşlerimden birine dedim... Bebeğimin kırk uçurtması a gidebileceğim hiç kimsem yok... Eltim görümcem yok, kayınvalidem ne zaman doğum yapacağımı daha merak bile etmedi. Bu hamileliğimde iki ameliyat geçirdim bebeğimle birlikte ölümden döndüm... Karın umrumda bile sallaması sonunda oğlundan oldu... Onu da umursamadı... 

Bu arada gidecek Hiç kimsem yok dediğim kardeşimde hamile aramızda bir kaç gün var... Bana "üzülme birbirimize gider geliriz  dedi .. Gözlerim doldu... Arkadaşlarım var sayısız ama inan hiç kimseye zahmet vermek istemiyorum ... Ne bileyim işte herkes geçim derdinde ... İşte böyle sen allaha güven ve teslim ol. Eşinle iyi ol  yeter... Yaşın ilerledikçe daha iyi anlıyorsun... Çevreni istemsizce daraltıyorsun.... 

(38 puan) tarafından
Off ya neden bu insanlar böyle ki merhamet denen birşey kalmamis bizde insan degilmiyiz bu kötülük niye ya
(111 puan) tarafından
Mutsuzlar canım benim... Mutsuz insanlar çevresindeki herkesi suçlar hatta dünyadaki herkesi suçlar bir tek kendilerine toz kondurmazlar... Şükürler olsun ki merhamet duygusuna sahip vicdan sahibi insanlarız... Bazen yarardanın cennetine alabilmek için gönderdiği bahaneler olduklarını düşünüyorum.;) üzülme... Onlar değişmeyecek... Bizler iyiki varız... Evlatlarımızı güzel yetiştirelim sağlıkla başlarında duralım
(9 puan) tarafından
Rabbim sağlık versin evlatlarımızı korusun da kimse umrun da olmasın insanın  zoruna gitsede susuluyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 93 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 227 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Meleksss (4,431 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 639 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Susam (4,110 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 259 göst.