0 oy
1,323 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,104 puan) tarafından
Kizlar derdimi anlatamiyorum biliyorum cok fazla sordm boyle sorular ama akil akildan ustundur herkes annem kaynanam esim cevrem burdakiler falan baya baski yapiyo kalk yuru diye anlatamiyorum kalktigim gbi basim donuyo ellerm titriyo kulaklarm duymuyo gozlerim karariyo sezeryan dikisinin heryerimi acir sadece bir tarafimi acir benim sol taraf cok cok cok fena aciyo sanki kanayan yaraya kolonya dokuyolar o derece sizliyo kivraniyorum herkes yuru diyo anlatamadgm icin agliyorum agladikca kendimi kasiyorum daha cok canm aciyo bi tek babam beni anliyo teselli ediyo diyo yara daha iyilesmemistir kac kat kesiyolar falan bi o uzan dnlen dio internetten baktim korse takin dio daha cabuk iyilesir diyo korseyi smdimi takmam lazim karnima şal falan sarsam iyi gelrmi korsem kendi evimde kendi evimede 15 gune falan anca gderm sorum korse ve dikisin komple yerimi acir bi yerimi acir benimki sol taraf cok fena sizliyo sag tarafta ve ortada hic bi sknti yok 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır korse takma. Korse iyilestirmez istirahat et yürüyeceğin zaman yere bakma hep karşıya bakarak yavaş yavaş yürü 
(2,104 puan) tarafından
Yarnda gecmezse burda ozele gdicem bakalm belki bse vardir pislikler Allah sorsun insallah ordaki doktorlara hakkm asla helal degl
tarafından
Git bakalim hayirlisi
(2,104 puan) tarafından
Bakarmilar sence?
tarafından
Bilemiyorum bakarlar heralde
(2,104 puan) tarafından
Dur bakaym arkadasta burdaki ozel doktorun nosu vardi onun nosunu isteyeym bi soraym bakarsalar yarn da gecmezse gdeym
-Reklam-
0 oy
(52 puan) tarafından
Canım bi muayeneye Git acıyorsa zorlama hiç 
(2,104 puan) tarafından
4. Gunum bugun sezeryanda yarm cocgu saglk ocaginaa glturcekler ben gdemicem esim goturcek dusun o derece ama yarnda gecmezse burda ozel hastaneye gdicem bakalm
(52 puan) tarafından
Bence de öyle yap gidene kadar da kendini çok zorlama dikislere zarar gelmesin
(2,104 puan) tarafından
Bi tek lavaboya kalkabiliyorum zaten
(52 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bi an önce geçer de sende anne olmanın tadına varırsın Insallah
(2,104 puan) tarafından
Gercekten bi an once yavrumu kucagma almak istiyorm hala alamadim yataraken koluma veriolar oyle emziriyorum :(
0 oy
(103 puan) tarafından
Canm bi doktora görünsen
(2,104 puan) tarafından
Annemlere geldm benim evim baska ilcede ve virus muhabbeti yuzunden doktorlar calsmio nobetci doktorlarda insan gbi davranmio bile gttgme degmicek hastanedeyken oyle oldum 2 gun ikisindede tansiyon olcun dedk gelmedler bile
0 oy
tarafından
Canım öncelike geçmiş olsun asıl dikiş yeri sil taraf olduğu için orası acir diğerleler yapıştırma fakat annenler biraz haklı sürekli yattığın zaman acın daha çok articak ben de sezeryan oldum eve gelince 2 saat yatmıştım zir kalktim sonra inndir misin hiç yatmadim gec3 hariç ve sıfır agrım oldu kendini biraz zorla balim bismillah de yürü 
(2,104 puan) tarafından
Sol taraf o yuzdenmi sizliyo vallahi bilmiyorum narkozumu atamadim hic kahve falan icmemstm burda cogu kisi narkozu atamams olablrsn dedi kahve icmeye basladm bakaym etkisi olcakmi  bende diyorum diger yerlerde dikis deglmi neden sol tarafim aciyo die ya
(10,141 puan) tarafından
Canım dr hiç mi demedi kahve iç su iç diye ben aynı gece 3 kahve 3 l su içtim ertesi gün de öyle sen narkozu atamamışsın o halde baş dönmesi falann ondandır
(2,104 puan) tarafından
Doktor kontrole geldmi die sorsana :( hemsireler cay kahve meyvesuyu icsin dedi hastanede 2 gun boyunca full meyve suyu ve su ictm kahve hic icmedm yada cay bugun esim kahve aldi bi bardak ictm brazdan bitane daha icicem belki narkozu gercekten atamamsmdir ama gaz sorunum yok gazla narkozun alakasi varmi?
(10,141 puan) tarafından
Yok canım gaz organlara kesi esnasında hava kaçıyor ondan oluyor narkozla ilgili değil
(2,104 puan) tarafından
Anladim canmmm saoll ❤
tarafından
Canım senin direk sert nescafe gold icmen lâzımdı hastanende bol bol demedi mi vicdansızlar mı ya bol bol iç canım yürüyüş yap zor olsa da
0 oy
(233 puan) tarafından
Canım baş dönmesi bu kadar acı bilmiyorum olmaması lazım bu kadar doktoruna görünme şansın yok mu hiç gün geçtikçe hafiflemesi lazım korse için çok erken acını daha da katlar benim fikrim
(2,104 puan) tarafından
Banada oyle geldi acitir die o yuzden soraym dedm doktorum malesef ki annemlerdeym baska ilcede kendim oturuyorm ve gitsemde virus nedeniyle doktorlar calsmio nobetci doktor var kim vurduya gittim zaten gidince ****** muamelesi goruyorz gitsem iyce strese gricem yani
(233 puan) tarafından
Canım allah yardımcın olsun ya çok zor inş tez zamanda toparlarsin
(2,104 puan) tarafından
Ay cok sukur aksam.uzeri braz oturup dnlendikten sonra kalktm rahat yurudum cok sukur bin sukur
(233 puan) tarafından
Yaa canım çok sevindim
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canım muhtemelen çok kan kaybı yaşamışsın ameliyat esnasında ve daha da devam ediyorsa kan kaybın ondan da olabilir bu yaşadıkların. Arabanız varsa eşin götürsün seni hastaneye arabanız yoksa taksi felan çağırın Bi şekilde hastaneye gidin kan bağlarlar direncin gelir. 
(2,104 puan) tarafından
Kan degerlerm iyidi aslinda ilk 2 gun kanamam yogun oldu suan az ama blmiyorm neden oluo vallahi artik derdimide anlatamiyorum agliyorum :(  yarnda gecmezse burda ozele gdicem insallah bakarlar
(2,159 puan) tarafından
Kan Değerlerin iyidir canım ama normal doğum açık kan kaybı olur hele sezeryan doğumda daha fazla kan kaybı olur ve arkasından gelen akıntı halindeki kan...
Özele mi gidiyorsun napıyosn hemen bak çaresine.
(2,104 puan) tarafından
Sezeryanda dahami cok kan kaybedilio
(2,159 puan) tarafından
Evet canım sezeryana daha çok kan kaybı oluyor.
(2,104 puan) tarafından
Ben daha az biliyodum kiz
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Canım benim kan kaybettin doguöda ayaga kalkınca basının dolanması cok normal.. Bizim milletimiz bayılır kücümsemeye baskasının acısını.. Bol su ic.. Kan ilaclarını kullan.. Düzenli beslen.. Yataktan kalktıktan sonra ayaga kalkmadan yatakta bir 5dk otur.. Evet bir tarafı dikiş bitimi sanırım daha cok acıyor us bana olmadı ama ablam öyle diyordu.. Kaldıki haddinden fazla acıyorsa takip et yaranı asırı kızarma sulanma VS olursa doktoruna gözük..korse evet daha rahat ettirir.. Ayaga kalkınca o acıyı alıyor sarkmadıgı icin karın.. Sal baglayabilrisin canım aynı mantık eskiler öyle yaparmış.. Ama mesela benim acil sezadyandı banada hep korse tak dediler ben takmadım 1hafta sonra doktoruma sordum sen takamazsın korse dikişin patlar normal sezaryen degilsin demişti... Seninki normal sezaryen ise karnını güzelce sıkı ama cok sıkı olmayacak sekilde sar.. Bu haraket etmeni kolaylaştırır.. Banyodan sonra fön makinası ile yaranı kurut. Yaranı nemli tutma.. Yaranı hava aldır gün icinde.. Ve batikon ile temizligini yap.. Gecmis olsun canım 
(1,093 puan) tarafından
Birde yürümen lazımki sezeryam sonrası gazın cıksın.. Oda agrı yapar.. Yürümemek
(2,104 puan) tarafından
Gazim masallah cok ckio gazda skntm yok ama yuruyemiyorm benmde acil sezeryan oldu 41+2 di almak zorunda kaldilar dusa bile henuz gremedm lavaboya kalkiyorum sadece hastanede surekli igne yapiodular die demekki daha rahat geziyodum hastanede ilk gun gezemedim ama 2. Gunu kac kere koridoru turladm evde yok daha cok canm yanio bide derdimi anlatamiyorum iyce moralim bozuldukca kendimi kasiyorum valla yarnda gecmezse burda ozele gdicem insallah bakarlar
0 oy
tarafından
doktorum. beni ameliyat ettikten ertedi gun muayeneye gekdi eaime soyle korseyi getirsin simdi tak yoksa gobek fitigi olursun demisti bende ertesi gunu hemen taktim.ama.bas donmesi titreme falan varsa kan kaybin var ve tansiyind asorun vardir bol bol.meyve suyu ic .... ayaga kalkmaya yurumeye calis yalniz basin donerse hemen otur .... dinlen .. ne kadar yurursen o ladar xabuk iyilesirsin ama bas donmesi falan .. donlenmen gerekiyor ... ..yarayeri sizlar canim bu normal korse bile takaniyorsan uzun bi tulbentle sar .... 
tarafından
hadi canim ..
tarafından
kuzum sen beni dinle benim doktorum.ozel.hastahame dpktoru ve com ta iyi ilgili bi doktor .. korseni tak ama dikis yerini zorlanmayacak sekilde tak .... basen ve bel bolgesine kadar genis korselerden olsun .... gece gunduz cikarma ...  40 in cikana kadar ...
(2,104 puan) tarafından
Ama ben bi anda sezeryan oldum yani biri yorumlarda acil sezeryan olanlarn dikisleri patlar yazms
tarafından
e b3nd ebi amda oldum.canm ... ve swn sezeryan olali 4 5 gun gecmis zaten .. dikislerini de korse veya tulbentin altinda tut ki zorlanmasin .. bu sek8ld eyaoarsan bisey olmaz
(2,104 puan) tarafından
Tamam canm cok saol
0 oy
tarafından

Ablam onların sezeryan yerini lazer ile kapatilar , sana dikiş mi attılar ...

Kendini fazla kasma , rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah

(2,104 puan) tarafından
Amin insallah canm bilmiyorumki ne yaptklarni bilgi vermedler kontrole bile gelmedi doktor :(
tarafından
O ne biçim doktor hastasını nasıl kontrille gelmez , şikayet et kız ,
(2,104 puan) tarafından
Ben onun hastasi degldm virus nedeniyle kadin dogum izne ckms nobetci doktor o vardi ben sezeryan olmucaktm normal dogum olcaktm ebeler dogurtuyo normali ama bi anda sezeryan olunca kim vurduya gttim sabah ameliyatim oldu doktorun nobeti btti
0 oy
tarafından
Ne kadar oldu doğum yapalı çünkü hemen korseyi önermiyorlar rahimin kendini toplama mühleti varmış 
(2,104 puan) tarafından
4. Gun bugun canm
tarafından
Canım korse için çok erken en az 40 ın çıkına kadar bence takma çünkü belli bir süre varmış rahimin kendini toparlaması için
(2,104 puan) tarafından
Ozaman onu takmayaym suan
tarafından
Aynen canım zaten sarkık 2. aydan sonra falan oluyor yani bende öyle olmuştu 7 ay olacak doğum yapalı hala takıyorum yani uzun süre takacan zaten acele etmene gerek yok dikişlerin iyice Bi kaynasın..
(2,104 puan) tarafından
Dikislerm duzelsin zaten sonradan takmayi dusunuyodm
0 oy
tarafından
Canım eşin haklı evet biraz sert tepkiyle yaklaşıyorlar sana ama yurumen lazım ben ağlaya ağlaya yürüyordum o derece acıyordu 

Henüz çok erken korse takma en az 1 geçmesi lazım 
(2,104 puan) tarafından
Ama esime tutunarak kalkiyorum kalktgm gbi elim ayagim bosalio
tarafından
Canım kan kaybediyoruz normal bu

Eşim bir kolumdan gorumcem bir kolumdan tutunarak yürüdüm gunlerce
(2,104 puan) tarafından
Dusersem daha zararli olur die korkuyorum :(
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım çok fazla ağrıların varsa acilden giriş yap 
(2,104 puan) tarafından
Allah o acildeki doktorlara merhamet versin insallah :( oyle bi igrenc hastanemiz varki rabbim kmseyi dusurmesin
0 oy
(48,361 puan) tarafından
agri kesici iciyor musun canim
(2,104 puan) tarafından
Parol iciyorum antibiyotik bide demir ilaci dun icmeye basladm
0 oy
(10,141 puan) tarafından
Canım ben 5 saate ayaktaydım ertesi gün dik oturdum çok bi acısı olmadı sorun var bence seninkinde. Bez desen ilk gece kullandım sonra pede gectim ben kanaman çok mu fazla. Sezeryan dikişi bol yürüme ile gecer ben evde adımlarım sürekli hatta 3.gün kızımı zıplatıyodum kucağımda ve ayakta 
(2,104 puan) tarafından
MASALLAH  subhanallah valla benm normal adet kanamamda coktu ilk 2 gun yogundu su 2 gundurde az gelio kan
0 oy
tarafından
Kaç gün oldu canım doğum yapalı ben 4gun korse taktım hemen toparladım doğumun ertesi günü hastanede rahat yürüyordum ama sende az az yürümeye çalış yatarsan kendini toparlayamazsın canım 
(2,104 puan) tarafından
4. Gunum bugun haatanede yuruyodum azda olsa ama evde daha kotuyum hastanede cunku surekli gelip agri kesici igne yapiodular
tarafından
Ben ilk gün 1kere aldım ağrı kesici sonra almadım canım daha yeni doğum yapmışsın inşallah cabuk toparlanirsin zor sezaryan anlıyorum seni öksürük varmı belden asyami aldın yoksa genelmi
(2,104 puan) tarafından
Oksuruk var evet oksurdukce kasiliyorum
tarafından
Öksürük varsa kotu ya amalyat yerin çok kötü ağrıyor sıcak biseyler iç canım geçer
(2,104 puan) tarafından
Ay cok sukur aksam.uzeri braz oturup dnlendikten sonra kalktm rahat yurudum cok sukur bin sukur
0 oy
(3,275 puan) tarafından
Cnm öncelikle ömürlü olsun bebegin Allah hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin bende 2 ay önce 2.sezeryani oldum evt sol taraf kızgın demir değmiş gibi acı yapiyo ama durduk yere değil yatıp kalkarken bazen yürürken oluyo 1 hafta ya baya iyileşiyo fajat bu bas dönmesi ayakta kalamamak normal değil kan ilacını aliyomusun ? Çok kan kaybetmiş olabilirsin alıyorsan bi doktora görünmekte fayda var 
(2,104 puan) tarafından
Kan ilaci yazmadi demir ilaci antibiyotik bide parol yazmis valla bende anlamadm neden boyle oldgmu
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Canim sezeryanda nekadar cok yurursen okadar cabuk iyilesiyorsun 
(2,104 puan) tarafından
Biliyorum ama yuruyemiorm ki
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Kuzum benim ya bende aciyodu dediğin kadar degildi sanirim :/ o kadar acin varsa belkiordan zarar verirsin.bilmedm kuzum tez zamanda gecer insallah agrin acin. Bnmde sag tarafım.cok aciyir ates yaniyi ustunde gibi cok dehşet yanma vardi. 

Aglama kuzum ya duyma daha cok konuscaklar herseye karscaklarn duyma zor ama duyma..

Korse bn takmadm ya ne zaman takilcgni bilmiyodum sonra kaldi oyle
(1,964 puan) tarafından
Lansinoh aldin mi kuzum. Bn buyuk boyunu 45 tl ye almstm babymall var bizm burda ordan indrm vardi. Doğumdan.once basladm kullanmaya doğumdan snra 1hafta sık kullndm snraki hafta ara ara.kullndm bidaha aklima gelmedi bayadr kullanmiyrm hic yara olmadi göğüs ucum yok benm kesin yara.olr diyolardi hc bisi olmadi sukur. Bi ara cok hafif olcak gibi oldu kan topladi cok guclu emiyordu o kremi cok cok surdm geçti
(2,104 puan) tarafından
Ben minnacigina bugun 50 lira verdim :( henuz bi etkisini gormedm cunku cok aciodu yara olma derecesindeydi kullanrken
(1,964 puan) tarafından
Normalde o civarlarda indirimdeydi aldgmda. Ama ne olursa olsn ise yarasinda gozu görmüyor insann acisi cok pis bnm 1gun hafif yara gibi oldu cok acidi canm. Gorursun canm eltimin gogsu cok.kotuydu kopmstu bi kısmı ondan sonra bunu kullanms baya iyilesmsti ki senin yine iyimis
(2,104 puan) tarafından
Ayy insallah kotu olmazz
(1,964 puan) tarafından
Yok yok sen kremi sür olmz
0 oy
tarafından
Korse takma canım daha çok erken 
(2,104 puan) tarafından
Tamam canmm
0 oy
(23 puan) tarafından
Canim pek normal degil seninki bence git doktora normal dogum yaptıım ama sezeryan olanlarda da boyle bi durum cok gormedim 
(2,104 puan) tarafından
Kuzum dun aksama dogru braz dha duzene grdi bugun masallah baya baya iyim
(23 puan) tarafından
Oh iyi iyi allah dahada iyi etsin canim
(2,104 puan) tarafından
Amin canm saolasin Allah razi olsun☺️

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,580 göst.
12 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 927 göst.
23 Şubat 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 384 göst.
4 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Aminenin annesi ❤❤ (2,104 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 87 göst.
27 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,966 soru

11,281,880 cevap

34,684 kullanıcı

...