0 oy
448 göst.
Diğer kategorisinde (191 puan) tarafından
Bebegim 7 buçuk aylık kaç öğün  ve neler yapıyorsunuz  çorba püre  meyve  olarak 

5 Cevaplar

0 oy
(6,750 puan) tarafından
Vallla ben emziriyom anam besliyo canim haftaya tek bakcam bebegime surda bekleyim nasil besleniyolarmis bakim
(191 puan) tarafından
Benimde ikinci  çocuk ama kızım biraz alerjik   herşeyi  veremiyorum
-Reklam-
0 oy
(599 puan) tarafından
Gune kahvaltiyla basliyoruz kahvaltida omlet pankek tarzi seyler veriyorum yaninda avakado muz peynir veriyorum. Oglen muhallebi veriyorum icine yulaf unu kaymak ceviz elma armut ayva hangi meyve varsa onu katiyorum blendar yapip veriyorum ikindi da corba veriyorum dun yesil mercimek corbasi yapmistim ama ben corbalari cok az suyla yapiyorum aksam da sebze ya da et tavuk hindi balik yanina pilav yogurt ya da makarna bunlardan birini yapiyorum. 8. Ayla birlikte ben 4 ogune cikardim ama bazen 3 ogun verdigimde oluyor. 7 aylikken 2 ya da 3 ihun veriyordim aralarda da hep emiyor emmesinden hic kısmadim eskisi gibi de emiyor.
(191 puan) tarafından
Çok degilmi ya ben bazen sadece  yarim  kase yoğurt  veriyorum
(599 puan) tarafından
Valla benim oburiksim hem emiyor hem yiyor :) bende yiyorken veriyorum ilerde secici olucak ve bu kadar yemiycek dogumdan sonraki ilk 3 sene cok onemliymis o yuzden ben yiyorken yediriyorum emmeyi de azaltmadigi icin sorun dehil. Zaten cok hareketli eritiyor ediklerini
(197 puan) tarafından
Oğlum 7 aylık hiçbirşey yemiyor bunu gören ben şok oldum maşallah
0 oy
tarafından
Oğlum 9 aylık 3 gün sorna. 

Sbah kahvaltısı cnm uyanınca yumurta peynir yoğurt tahin pekmez zeytin..

Öğken uykusuna yatıyor kalkınca kıymalı çorba yapıyorum onu içiyor

Ara öğün kayısı  hurma yoğurt yiyor

Akşam da biz ne yersek onun tuzsuz baharat sız ayırıp yapıyorum onu yiyor cnm 

Meme de emiyor üstüne düzenli

Gece de bir kere kalkıyor mama yiyor Prinç unlu irmikli yapıyorum 
(191 puan) tarafından
Demekki sorun bendeymiş bende yenidoğan  bir bebek gibi yarimsaatte  bir emmesini  bekliyodum  emmedugi için  ek gıda vermiyordum  artık  bende düzenli  yedireyim  o zaman
tarafından
Ver cnm çok değil ama yavaştan başla 7 aylık olmuş mesela sabah yumurta sarısı ver yarı kdr tanıda yoğurt sebzeli az olsa püre yap kıvamlı olsun pütürlü değil tam yedir mesele alışsın vitmaşn olsın özellikle yoğurt önemli cnm mayala yedir güzelce şifa olsun yavruna inşallah
(191 puan) tarafından
Canım yumurta ya inek sütüne alerjisi  var o yüzden  çok  zorlaniyorum  yoğurt  akşam yatarken  yedirince  vitamin eksikliği  mi yapıyor  bilginiz  varmı
tarafından
Yok cnm niye yapsın ver saati önemli değil
(191 puan) tarafından
Teşekürler  canım
0 oy
tarafından
9 olmaz mı:)
tarafından
Ben 5 aydan beri emzirmiirum sütüm yok 9 kilo hemşire hatta sen ne verion buna dedi ta o derece
(191 puan) tarafından
Maşallah bizim en fazka 7 buçuk kilo
tarafından
Alır daha ya zaten ayda 500 gr alması lazım
(191 puan) tarafından
Ayda yarim kilo dan az alıyor malesef  aman sağlıklı  olsunlarda
tarafından
Oda zayif oluversin kiz nolacak benim ogluma mama yemek ytistiremioz maşallah:)
0 oy
(12,502 puan) tarafından
4 gün sonra 7 ayımız bitecek inşallah emiyor

Sabahları: Yarım yumurta sarısı, bir çay kaşığı pekmez, bir çay kaşığı labne veriyorum çok istemiyor zorlamıyorum

Öğlen : Yoğurt, meyveli yoğurt veya meyve püresi veriyorum. Arada bebe bisküvisi de katıyorum 

Akşam : Sebze çorbası yapıyorum bazen tek sebze bazen karışık, arada kaşık maması da veriyorum, dün şehriye çorbası verdim ona göre yapıp çok az

Böyle simdilik canım 
(12,502 puan) tarafından
Hmm anladım canım benimki de 3 öğün ama az az yiyor zamanla çoğalacak artık bu ay tadım ayıydı zaten
Kolay gelsin :)
(191 puan) tarafından
Sağol  canım
(191 puan) tarafından
Şehriyeyi  nasil  yapıyorsun  bebeğe  canım
(12,502 puan) tarafından
Ben de burda bi arkadaş söyledi ondan sonra verdim :) normal bize yapar tarzda yapıyorum sadece tuz ve baharat koymuyorum çok az zeytinyağı, azıcık soğan bir tatlı kaşığı salça şehriye su :) salça bebe salçası demişti arkadaş ama ben netten baktım öyle bisey göremedim salçayı kendimiz yapıyoruz zaten ondan koydum
(191 puan) tarafından
Sağol  canım deneyecem ınş

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 51 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 78 göst.
23 Şubat 2021 Aile kategorisinde Furkimmmmm (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (434 puan) tarafından soruldu

374,638 soru

11,205,159 cevap

34,507 kullanıcı

...