0 oy
1,126 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
Ya karnındaki kızıma günah değil mi nedir bu erkke bebiş merakı kendi annemin ve eşimin ailesinin 2. Erkek olur demesinie tahammul edemiyorum Allah nasıl sevip verdiyse odur daha ilk bebeğimin hevesini kursağımda kaldı annemin sürkekli arayıp şunun erkek bebişi oldu demesi hep bu örnekleri vermesi yeter  illa kalp mı kıralım  ikincide kız olursa erkek olana kadar bu baskı devam mı edecek hangi çağdayız 

26 Cevaplar

+1 oy
(213 puan) tarafından

Kız mi daha hayirli erkekmi daha hayirli Allah bilir.

Hiiiç bozma moralini Rabbim saglikli eli kolu düzgün bi evlat versinde kiz erkek ne fark eder.:)

Prensesini sağlıkla buyut insallah bende hep kiz istedim ilk bebegim erkekti dusuk yaptim ikinciye hamileyim kiz istedim buda erkek eve kuş aldim yavruydu buyudu cibsiyeti belli oldu o bile erkek cikti :D Allah hayurlisini versin. Napalim canim onlar erkek istiyo diye sen erkek olana kadar dogurmak zorunda degilsin ki. Kiz evlat candir<3

-Reklam-
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Öyleler  canm kaynanam yelek yapacaktı yap artık dedim dur bakam değişir belki dedi sinir oldum 
(213 puan) tarafından
Ben olsam yapsada giydirmem icinden gelerek yapmis olmuyo ki ne bileyim ben galiba biraz fazla alinganim heralde
(340 puan) tarafından
Ay bzmkide bkere demişti fal baktrdm erkrkms falan dedim hayir benm kızım olacak yani dusun kac haftalktim snir olmustum
(213 puan) tarafından
Uuuuu fal falanda varsa ondan hayir gelmez sana
(340 puan) tarafından
Btane arkadasi var o sozde bakiyor oda inanmak istedgne inaniyo :D
0 oy
(10,047 puan) tarafından

Hayırlısı neyse o olsun kız erkek fark eder mi ya sonuçta oda senin evladın.Önemli olan hayırlı evlat olması sağlıklı olması değil mi.Bizden çok millet cinsiyet merak ediyor zaten.Bende 21+4 haftalık hamileyim daha göstermedi kendini bebişim sürekli neyin olacak neyin olacak..Sanane bee diyesim geliyor artık gına geldi bende bunaldım öfff :angry:

0 oy
(410 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım bebeğimizin cinsiyetini öğrendık büyük bır hevesle esim annesini aradı 

Cinsiyetini soyledı mutlu bır sekılde kaynanam hayırlısı oglum ıkıncısı erkek olur dedı sonra benı sordu umran ne yapıyor dedı oda ne yapsın sevınıyor cpk mutlu dedı kaynanam bos ver oglum o barı sevinsın dedı mutluluğumu kursagımda bıraktı kadın ya bıde herkes kaynnaama kız hasretı cekıyor dıyorlardı hic kızı yok :)
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Erkek olunca başları göğe ericek sanki geri kafalı zihniyetler nolucak benimde kızım olucak bitane daha yaparim zaten oda kız olursa dahada cok mutlu olurum o kadar erkek meraklisi varsa kendi yapsin belki olur 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Benim 3. Hamileliğin buda kız çok şükür verene ama hala annem kıza benziyor demişler tam belli değil diyip duruyor erkek olur umudu var ondada halbuki kız erkek ne farkı var ikiside evlat Rabbim vermiş layık görüp beğenmemek haddimizemi sagliklica buna şükür demezler hiç 
0 oy
tarafından

Arkanizda erkek olursa birakicaginiz bi taht büyük bi sirket holding falan mi var :D  

(185 puan) tarafından
Haha aynen ne bu stres erkek olmadı diye adet haline gelmiş yıl kaç olursa olsun bu devam edecek malesef
tarafından
Valla benim kayinvalidemler erkek olsn vs deseydi miras burakicaginz bag bahce varsa yaparm bi tanede oglan derim :D öyle kuru kuru erkek olsn soyadimi taşısın olmaz
(185 puan) tarafından
Ay dur güzel fikir ben diyim onu ;)
0 oy
tarafından
Saçmalık ne vericeğini bir Rabbim bilir ben aba cinsiyeti ne diye konuştuğum da annem kayınvalidem eşim ne olursa olsun yeterli sağlıklı olsun derler arkadaş ne bu erkek sevdası Rabbim sağlıklı sını versin çok yanlış
0 oy
(116 puan) tarafından

Ilkinde erkek istedim çok istedim şükür oldu eşimde tek oğlan 2 bacısı var tek oğlan olunca beklenti de erkek oluyor neticede, aman erkek olsun oğlumun oğlu olsun falan benimde hevesimi kursağımda bıraktılar delirmiştim en son. Gorumcelerminde kızları var bana durup durup "bi kız çıkaramadın" demeleri ayrıca canımı sıkıyordu. Benim mi elimde abilerinin tohumu allah allaaahh. Eşimde kız delisi söylemezdi ama cinsiyet belli değilken hep kız kıyafetlerine bakardı gösterirdi bana. 2.ye hamile kaldim bu sefer esimle ayni fikirdik kiz olsun dedik, kaynanamda durup durup oğlanın alnının ortasında damar var peşi kız bunun diyip üzülürdü. Gene erkek oldu aradık söyledik aman erkek olsun birbirlerine destek cikarlar oglumun gardası yok tek simdi diye oturdu agladi. Degisik bi psikoloji yarabbim ya. Simdide ufak oğlumun gobegine bakip "yere bakıyor gobegi, 3.ye kız olur" diyorlar. YA SABIIIIIRRRRR...

0 oy
(2,849 puan) tarafından
Erkek tarafini anlarimda onlarda soyumuz ilerlesin kafasi var ama senin anneni anlayamadim 
(340 puan) tarafından
Soylarda nereye ilerleyecekse sanki padisahh tohumu :D
(2,849 puan) tarafından
Hahahah illaki bi yerde bitecek soylari
0 oy
tarafından
Bizimki de tam tersi eltimin kzıı var ikinci kız olur diyorlar eşim yine erkek istiyor 
0 oy
tarafından
Hic sorma bende anlamiyorum benimde ikinci kizim konustugum insanlar bazilari cinsiyeti belli olmadan buda erkek olsun diyo..bende derdim Allah saglikli versinde hic hnemli degil. Simdi decinsiyet belli kiz diyorum olsssuuun neyse napcan  saglik olsun diyolar sanki hastaliga yakalanmisim gibi:) bosver cnm ben kimseyi takmiyorum can candir kiz yada erkek bise olsa bizim canimiz yanar kimsenin degil. Allah im yeterki saglikli sihhatli hayirlu evlat versin de cinsi hic onemli degil. İnsanlarin aagzi cuval degil ki dikesin. Esimde diyor bosver kimseyi takma. 
(340 puan) tarafından
Aynen ya olsunnn lafii hele beni cildirtmistii ay insanlar cok gerizekalı
0 oy
(207 puan) tarafından
Canim afedersin nato kafa nato mermerden gecilmiyor ki ortalik.. benim de kayinpederim iyidir hostur bal kaymaktir ama gel gör ki onun da kiz cocuk meraki var.. kendisinin 3 oglu var bizim bebis ilk torun erkek.. her lafta Allah bize kiz cocuk vermedi der durur.. Sagligi takan yok varsa yoksa cinsiyet meraki ben artik heee heee diyip geciyorum.
0 oy
(181 puan) tarafından
kaynanam degil ama annem erkek cocuk delisi erkek olucak dedigim iyi iyiki erkek demisti sinir olmustm
0 oy
(185 puan) tarafından
Bunlar böyle erkek erkek derler suratlarina bakmazlar boşver cahiller le uğraşma 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bende çektim ondan. Eşim 2 erkek kardeşler sadevw diğeri 15 yaşında.

Hamile olduğumu öprendiler. 

Riyasında görmğş kayınpederim güya erkek diye. 

Ki olduğunu duyunca eşim havalara uçtu. 

Söyledi anı hiç unutmam. 

Kaynanamın gülen yüzü mi anda düştü. 

Neyse sağlıklı olsun da dedi. 

Kayınpederim olamz öyle şey 

Erkek adamın erkek oğlu olur dedi. 

Aradan yarım saat geçti kaymamamın yğxğ hala allak bullak 

E belki değişir üzülöeyelim dedi. 

Eşim bağıra çağıra çıkarmıştı beni oradan . 

Doğurana kadar kayınpederim erkek olacak diyordu :) bilirim o pskolojiyi. 

Doğum yaptım. 2. Ayı doldurmuştu kızım ta o zaman kucağına aldı ilk kez. 
(1,456 puan) tarafından
Ayy inanmıyorum yaa ne insanlar var :(
0 oy
(253 puan) tarafından
Kuzum malesef benimkilerde ayni kayinvalideme kız bebek dedim neyse yine dogurursun diyo lafmi bu simdi ama oyleler ne yapalim saglikla dogsunda bebisler kim ne diyosa desin
0 oy
(104 puan) tarafından
Canım bence o kız olduğu için değil Bi kız bide erkek olsun sevdasından benimde oğlum oldu banada aynısını ikincide kız olur VS diyorlar
0 oy
(340 puan) tarafından

Bu kafalari hc anlamam zaten benmde kiz ikinciyi bende erkek istiyorum ama gonlumden gecen o rabbim nnevrrirse. Kaynanamda erkrk istyordu anliyordum ben gecen laf sokustirdum baya anlamistr :D  bzm ailede hc erkek yok bzde uc kziz bzde hep dalga konusu olur yinemi kiz diye ama hc kmse kiyaslama.flan yapmwdi yada aksi bsey demedi. Erkek olunca noluyo anlamıyorum

0 oy
(834 puan) tarafından
:( bizim de tam tersi. Oğlum oluyor diye yüzleri düştü 'olsun sağlık olsun  'dediler yüzüme eşimin ailesi. Hamile olduğumu duyunca da çok üzülmüşlerdi. Aynı evde kalıyoruz yani ettiklerini hiç unutmicam. Geçen gün de diyor ki ' bir şey örüyor musun bari'  he dedim süveter örüyorum anne. İyi bari dedi. Yapılır onlar dedi. Sağolsun sordu en azından... sormaya da bilirdi.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 145 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 134 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Boncuk annesi (376 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 175 göst.
18 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 527 göst.