0 oy
1,090 göst.
Aile kategorisinde (278 puan) tarafından

Bebegim daha cok kucuk 2 yasina kadr para atcm elime ne gecerse   odasini  yaparm diye dusnuyorum sizde para birikm falan yapiyormusunuz.:D

30 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Ben para biriktiremiyorum yaa elime geçeni harcarım hiç acımam :D

(278 puan) tarafından
Bende oyleydim ama suan bebegim oldu onun gelecgi herseyden cok daha onemli benim kucukken odam olmadi en guzel odayi yapcm ona
tarafından
İnşaALLAH canım =))
-Reklam-
0 oy
(588 puan) tarafından
Aynısını eşimle bende yaptık ama bin lira olunca harcadık :D 
(278 puan) tarafından
Yok ya kesnlkle almicaz ordaki paradan
0 oy
tarafından
Bizim ki de 1 lt eşimle elimize geçen bozukları atıyoruz çabuk doluyor sonra onu bütün yapıp tekrar kumbaraya koyuyoruz bakalım ne kadar birikecek
(278 puan) tarafından
Aslinda kagit para daha mantikli olmadi bizde oyle yapariz
tarafından
Bozuk birikiyor kız kumbara dolunca bozuk parayı markette kağıt para yapıp geri kumbaraya koyuyoruz üstüne devam ediyoruz biriktirmeye
(278 puan) tarafından
Evet kesnlkle bende oyle yapcm
tarafından
Meto bizde oyle yapıyoruz:D yoksa taşıyamayız bozukları
tarafından
Herhalde siboş eşim akşam eve gelince 1 avuç para atıyor kumbaraya iyi oluyor ya biriktir biriktir harca :)))
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Tabiki srn para ararsan birikir benimde büyük bı kumbaram var 4 aydır para atıyorum kurban bayramında acicam şimdiden tahmini 800 teleyi geçmiş olmalı
(278 puan) tarafından
Elime gectikce atiyorm cok sukur sizinde baya olmus 2 yasina kadr 5 bini gecer tahminim
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Bizde zeytin konserve kutusunu yaptik oğlumla hem etkinlik olsun Hem amaç olsun die :) 
(3,617 puan) tarafından
Insallah canim araba alcakmis :D
(278 puan) tarafından
Oyuncak arbami :D
(3,617 puan) tarafından
Yok kiz gerçek araba :D büyük hedefleri var :D
(278 puan) tarafından
Kac yasnda 18 yasna kadr acmasa albilir afern onaa
(3,617 puan) tarafından
5.5 yasinda canim biriktirsin altın yapcam ilerde araba mi alır almasa evlenirse gelinime takar :D
0 oy
(3,142 puan) tarafından
Ahahahha yapamiyorum kumbarayi surekli kendimi tutamayip aciyorum her seferinde
tarafından
Haha ay bende öyleyim niye böyleyiz ki :D
(3,142 puan) tarafından
Sabır yok sabir☺
tarafından
Aynen☺
0 oy
(771 puan) tarafından
kiizim dogdugu zaman baslamistik 7 ayda felen 2 tane 5 kl turşu bidonu. doldurmustuk halada biriktiyoruz 
(278 puan) tarafından
Ne guzel bosa harcicgmiza birikm olsun
(771 puan) tarafından
o iki bidonu bozduk 6 bin ne yakin para cikti bugun kagit para haric zor zamanada iyi oluyo
(278 puan) tarafından
Tabi damlaya damlaya gol olur
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Bende bitiktiriyorum bi çeyrek parasına ulaşınca hemen çeyrek alıyorum hemen hemen her ay bi çeyrek alıyorum çünkü para şeklinde durursa tirtiklanir  ama 3 5 lira için çeyreği bozdurmaya kıyamam o yüzden bana mantıklı olanı çeyrek:))
(278 puan) tarafından
Suan 630 olmus canim eminim dusecektr
(9,625 puan) tarafından
Canim ben bu aykini daha almadım mart ayında aldığım çeyrek 535 liraydı düşün 1 ayda 95 lira artmış inşallah düşer ama birden bire 100 150 lira düşmez
tarafından
Benim oğlumun adı da Metehan görünce dayanamadım yazaym dedim :D
(9,625 puan) tarafından
Adıyla büyüsün inşallah bende öğrendiğinde bizde öğrendigimizden beri Metehan dedik dedik inşallah haftaya kimligede geçicek adı:))
tarafından
Inşallah canım  :)
0 oy
(442 puan) tarafından
Bizim de var ama sadaka niyetine atıyoruz sonra sadaka olarak veriyoruz birikimi de altın hesabına yapıyoruz oğlum dogdugndan beri 3 gram altinimz oldu çok şükür 
(278 puan) tarafından
Cok guzel altin cok mantikli surkli artis da
0 oy
tarafından
Bende yapmak çok istiyorum ama kaynanamla birlik oturuyoz çocukları çok yaramaz alırlar o parayı ayrı evim olunca mutlaka yapicam 
(278 puan) tarafından
Allah nasip etsin canim
(10,456 puan) tarafından
Kız sen daha çok toplarsın hemen başla çok iyi sakla ben kaynanamlayken daha çok toplardim
tarafından
Yaptım cnm sakladım oğlu çaldı 150 lirami
tarafından
Nutella teşekkürler cnm ❤️
(10,456 puan) tarafından
Hadi yaa benimde küçük kaynım Görümcem vardır onlar da çalışıyordu Ama ben çok hesapladım Ondan sonra gardırobunun üzerine koyuyordum ondan sonra çalamadı larda
tarafından
Malesef cnm bunlar nasıl desem çok kötüler o kunuda araştırıp bulurlar öyle diyim cnm inşallah kendi evimde yaparım
0 oy
(3,754 puan) tarafından
Evet yapıyorz hamile olduğum ilk günden beri birikim yaparz ailelerde verir onları da atar Bi tane kumbara birikti onu kızım, için harcadık şimdi tekrar doluyor buna karışmayacaz 
(278 puan) tarafından
En mantiklisi
(3,754 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(3,919 puan) tarafından
En guzelini yapmissin cnm 
(278 puan) tarafından
Saoll canim
0 oy
tarafından
5 ltrelik damacana yi mi ....:))kiz ben bi konserveyi dilduramam iki yilda ;)
(278 puan) tarafından
3 gun oldu yapali 70 tl olmus bile
tarafından
valla mi ...  valla.helal.olsun sen milyarlari bukursun o zaman ...:)
0 oy
tarafından
Bizde dun basladik. Banka esime kumbara vermis anahtari onlarda. Yani dolana kadar açamicaz.
(16,000 puan) tarafından
Hangi mesaj canisi gece attığın mi
tarafından
Nutella anahtar kaybolmaz kiz anahtar bankacida :D
tarafından
Evet cnm gece atmıştım
(16,000 puan) tarafından
He canım uykulu gözlerle o an postlari gizlemekle uğraştım sonra koydum kafayı yattım unutmuşum çok özür ❤❤
tarafından
Önemli degil cnm :D ❤❤
0 oy
tarafından
Ne guzel bende cok düşündüm damacana fikrini ama bilin bakalim ne eksik 
(278 puan) tarafından
Valla esime dedm sigara icecgine bebgimin riskina kat
tarafından
Bizimki birakmiyo ayda 600 tl gidiyomuş bide söylüyor
(278 puan) tarafından
Iste bak 600 azmi bi ceyrek parasi
tarafından
Insan ****** olunca yapcak bisey yok
(278 puan) tarafından
Bosverrr canim ya bizmkide iciyor  brkmaz
0 oy
(69 puan) tarafından
Yok anam ya bn bi yere para koysam onu harcayana kadar unutmam yerini batar bna aklim kalir =) 
(278 puan) tarafından
Hahah onceden bende oyleydim ama suan umrumda degil
0 oy
tarafından
Aahh yok kız ben kumbara aldım eşim hergun 50 TL bazen 20 bütün bozuklari içine atiyrdu 1 ay içinde doldu bı de büyük bı kumbaryadi. Eşim hemn açtı kumbarayi yani eşimden dolayı pek zevkli olmuyor benim ki maalesef
(278 puan) tarafından
Aynn acilmamasi gerk
0 oy
tarafından
Bende yapıp çeyrek alıyorum 2 tane aldım 
(278 puan) tarafından
Ceyrek parsi biriksn bnde oyle yaprm altin degerleniyor
tarafından
Tabi canım bileklik tarzı yaptım takıyorum şimdide kumbara dolsun beğendiğim yüzük var alırım inşallah
0 oy
tarafından

1 lt kovanoz var onu dolduruyoruz ben maşımi aldığımda eşim aldığında 100 er lira atıyoruz günlük bozuk paraları eşim atıyor

Özel zmanlarda eşime diyorum benim sana hediye alacağım parayı atayım sende bana alcan hediye parasını at diye 

1 dayısıda mekkede calısıyor oda 10 bin lira attı kızımın hesabına 

2 ayda bir kzım için ayrı 1 hesap actık oraya yatırıyoruz

Annme gitiimde teyzesi dayısı annem de veriyor bunları kızın kunparasına atın diye 

Daha 6 aylık hamileyim biriktiriyorum

Şimdiden baya toplandı 
(278 puan) tarafından
Bnde calsmaya baslicm 6 ay sonra cok sukur tek kisile bile 5 10 tl atabilyorm calsym ceyrwk yapip atcm
tarafından
Bende calışmıyorum cnm her ay  devletten aldığım bi miktar para var ondan kendime kalanı kzımın kumparasına atıyorum doğduğunda herşeyi olsun keşke şunuda alabilseydim dememek için
0 oy
(510 puan) tarafından
Ben daha eksiklerimiz oluyor onları alıyorum kendi evim olsaydı ona güzel bir oda yapardım öncelikle benim odam hiç olmadı çünkü  :(
tarafından
Rabbim hayırlısıyla herşeyi gönlünce yapsın
(510 puan) tarafından
Âmin İNŞAALLAH Cümlemizinkini İNŞAALLAH canım sağol
(278 puan) tarafından
Bnm de odam olmadi canim 4 kardes bir yatakda yatiyorduk biz  kiyafetlerimizi kutulara koyardik yinede cok sukur bnm kutum renkli diye seviniyordum o yuzden bebgime en guzelini yapcm
(510 puan) tarafından
Aynen güzelim en güzelini en iyisini yap

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 105 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Balkaymak (1,707 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 288 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 151 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,290 soru

11,882,440 cevap

36,002 kullanıcı

...