0 oy
677 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (236 puan) tarafından
Hanımlar sizlere bir sorum var,

Türkiye de hamile kalıp doğum için yurtdışına çıkan varmı? Daha doğrusu Almanya ya gidip orda doğum eden? 

Ailem orada olduğu için bı yandan orda doğum edesim var hem çocuğum da alman vatandaşı olmuş oluyor yani ileride Almanya'ya ziyarete gittiğimizde herhangi bi sıkıntı çıkmıyor..

11 Cevaplar

0 oy
(605 puan) tarafından
Ah benim öyle imkanım olsa orda kalırım birdaha qeri qelmem :)))))))))
(236 puan) tarafından
Kız orda doğdum büyüdüm de geldim bende zaten :))) daha temelli olarak oraya dönmem vatanım dururken
(605 puan) tarafından
Bak bak nasıl tersiz :)) ben orayı sen burayı :))
(236 puan) tarafından
Gitmisligin varmi :)
(605 puan) tarafından
Yok kuzum türkiyeden dışarı çıkmak nasib olmadı kaç defa babamın yanına azerbaycana niyet ettim her defasında olmadı ne kadar çok istersen o kadar olmaz ya öyle işte :))
-Reklam-
0 oy
(118,475 puan) tarafından
Cocuk parasi icinse olabilir ama vatandaslik icin ikamet istiyolar yani belcika istiyo
(236 puan) tarafından
Orada ki ikametim daha duruyor çifte vatandaşlık var bende :))
Asıl çocuk parası sıkıntı olabilir çünkü Almanya da sigortalı çalışmadım hiç
Turkiyede dogsa bile cifte vatsndas olur bebis
(236 puan) tarafından
Olmuyor işte , eşim türk , bende de burda türk kimlik var yani alman veya çifte ile herhangi bişey bilmiyor ne doktorlar ne başka biri.. otomatikmen Türk kimliği ile müdahale ediliyor
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Avrupa kurallarina gore anne nereliyse bebekde orali ilur yani orda dogum.yaptin bebek alman vatandasi olduguna  gelmez ben hollanda vatandasiyim turkiyede dogum yaptim ama bebegim cift vatandaş yani onemi yok nerde doguyasa
(7,972 puan) tarafından
Bende alirmiyimki hic bilmiyom ama herkes aliyo burda
Alirsin haftan geldimi muayeneden snr dr kagut veriyo o hak almak zorundasin zaten hatta burda dogumdan snr dogum belgesiyle basvuru yaptik bond mosyon diye bisi var 550 euroluk hediye ceki verdi siteden istedigin herseyi aliyon
(7,972 puan) tarafından
Onu hic duymamistim bak
Kiz orda cift kisilik yorgan varmi burda yok 200×200 hep kucuk var
Ikea yokmu kiz ikeada var carfurdada var
(7,972 puan) tarafından
Yok bacikoo yok ikea ya bakmadim gerci ama
Ben boyle uyku seti tarzi bisey ariyorum yatagin ustune örtmek icin
0 oy
tarafından
Bence ne olursa olun kendi ülkende kal daha iyi 
(236 puan) tarafından
Türkiye'ye geleli daha 8 9 ay oldu :) vatandaşlık da çifte :)))  ya asil mesele dediğim gibi hem ailem orada, hemde Almanya'ya ziyarete gidince daha rahat sıkıntısız olur .. aksi halde vize pasaport vs uğraştırıyor
tarafından
O zamana sen daha iyi bilirsin hangisi şartlarına  uygun sa orada doğum yap
0 oy
tarafından
Bildigim kadarıyla o kural kalktı diye biliyorum bir araştır istersen 
(236 puan) tarafından
Araştıriyoruz soruşturuyoruz .. daha da vaktim var ama burda belki bilen vardır yakın zamanda bu şekilde yapan vardır diye düşündüm bakalım :)
tarafından
Valla arkadaşım ben senin yerinden olsam gitmem bu virüs olduğu sürece yani şuan orası çok kötü durumda yani geçtim daha var diyorsun ama olsunn gitmem tehlikeye atmam kendimi bebeğimi evet prada dogmasi gerçekten çok avantajlı çok iyi olur hani okulu geleceği ama olsun burada biseyler yapabilir. Şimdilik böyle düşün bence
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Ben almanyadayim.. cocugun burda dogarsa alman vatandasi olmaz ya annesi yada babasi alman vatandasi olmali cocugun alman vatandasi olmasi icin.. 
(236 puan) tarafından
Ben çifte vatandaşim zaten, oradan abmelden etmedim henuz
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sen bi vize danişmaniyla gorus cnm onlar cok bilgili bu konularda
(236 puan) tarafından
Nerden bulabilirim
(7,972 puan) tarafından
Her yerde var telefonlada arayabilirsin internette numara var yasadigin sehire gore yaz yüz yüzede görusursun
(236 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(13,602 puan) tarafından
Ben Turk vatandaşıyım eşim alman vatandaşı . Bizde öyle yapmayı düşündük ama sigortayla ilgili sorununuz oldu gidemedik. Benim çocuğum çifte vatandaş , alman pasaportu var.  Sen alman vatandaşiysan oraya gitmene gerek yok doğumu Türkiye'de yapsanda çocuk Alman vatandaşlığına sahip oluyor.
(13,602 puan) tarafından
Canım , 18 yasından büyüksen ve 2000 yilindan önce alman vatandaşlığı almadiysan çifte vatandaş olamazsin. Yani Almam makamlari senin Turk vatandası olduğunu öğrenirlerse , elinden Alman vatandaşlığinı alırlar. Bu süreçte hemen başvurup Turk vatandaşlığindan çik bence. Zaten burda mavikart kullanirsın hiç sorun yaşamazsin. Çok kişinin başina geldi  ve Alman vatandaşlığını kaybettiler. Benden söylemesi.
(236 puan) tarafından
Benim çifte vatandas olduğumu alman konsolosluğu vs biliyormu:)) 2000yilindan önce ödeyerek alındı çifte vatandaşlık, ve verilen hak geri alınmıyor diye bı kanun olduğu için sıkıntı çıkmıyor..
Benden büyük bide abim var halen cifteyiz :))
(13,602 puan) tarafından
2000 yilindan onceyse sorun yok canım. 2000 yilindan sonra çifte vatandaşlık kaldirildıya o yüzden söyledim.
(236 puan) tarafından
Kardeşim 2006 doğumlu o da şuan çifte vatandaş :)) ama sanırım onunki sadece 18yasina kadar
(13,602 puan) tarafından
18 yaşinda tercih yapmak zorunda ya sadece Alman vatandaşi olacak yada sadece Türk.  Benim kızımda şimdi çifte vatandaş , 18 yaşında sadece Alman yapacağız biz.
0 oy
tarafından
Öyle imkanin var hiç düşüneme cik gel burada doğum yap çocuğun gelecegi icin hem büyünce gelir buda okur hem sigortası olur hem çocuk parası alırsın bütünü değil yarını düşünerek hareket et canim
tarafından
Tamam canım
tarafından
Kız sen numarayı sildim  yeniden yazar mısın
(236 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
:))) buyur
tarafından
Silebilirsin şimdi::))
(236 puan) tarafından
Tamamdır :)
0 oy
(277 puan) tarafından
Ben Amerika'dan Türkiye'ye geldim doğum için Türkiye'de yaptım doğumu oğlum burdan Amerika vatandaşlığını aldı çifte vatandaşlık veriliyor Almanya'yı bilmiyorum ama canım
(236 puan) tarafından
Ben kendim çifte vatandaş olduğum için sıkıntı :)
(277 puan) tarafından
Eşimde çifte vatandaş canım Almanya'da çifte vatandaşlık var mıydı
(236 puan) tarafından
Ama sen Amerika vatandaşı misin? Belki buyuzdendir
(277 puan) tarafından
Yok canım eşim vatandaş ben 3yildan sonra olucaktim Türkiye'ye gelince bı 3yil geçmesi gerek
(236 puan) tarafından
Anladım bilmiyorum ya bakalım ne olucak daha yolun başındayız
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Bence git Almanya da dogur canım her iki tarafında vatandasi olur ve imkanlarindan yararlanabilir
(236 puan) tarafından
Bakalım bı aksilik çıkmazsa bende öyle yapmak istiyorum

İlgili sorular

+2 oy
10 cevap 369 göst.
0 oy
7 cevap 231 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 230 göst.
0 oy
14 cevap 267 göst.