0 oy
885 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından

1yillik evliyim 2aylik oglum var evlenirken esimin isi yoktu diye ailesi evlendirdi bizi evi dizdi vs. Hamile oldugum sure zarfinda hicbir sekilde sagligimla ilgilenmediler diger eltim surekli yanlarindaydi her ihtiyacini karsilarlardi ( 2 cocugunun kendisinin butun giyim market alisverisini onlar alirdi ) bana cocugun eksigi varmi dogacak herseyi tamam mi diye yalan dille bile sormadilar. Ustune ustelik annemin bize aldigi esyalari elestirdi ( yok 2 besik alacagina bi anakucagi alsaydi. Yok bu kadar kiyafet cok gorunuyo ama yetmez flan ) Neyse cocuk dogdu ailem altin takti ( teyzem kardesim babam dayim filan ) onlar paramiz yok olunca takariz diyorlar ama lafta hergun disardan yiyeceklerine bi kenara atsalar toplanirdi sanki cocuk 1 gunde oldu 9aydir dogacagi belli degil miydi. Esime soyleyemiyorum minnet borcu var evlendirdi bizi diye laf soyletmiyor. Neyse soracagim şu ki cocuguma maddi manevi destek vermeyen ailesinin cocugumu sevmesi sinirlerimi bozuyor. Hic gitmek istemiyorum cocuguma dokunmalari bile sinirlerimi bozuyo. Abartiyomuyum. Simdi bazilari yapmak zorinda degiller diyebilir ama diger eltiye hersey yapilip bana yapilmamasi canimi sıkıyor.

10 Cevaplar

+1 oy
(164 puan) tarafından

Benim eşimin ailesi evlenirken 1 liralık bir şey almadı bi altın bile takmadilar şu anda 7 aylık hamileyim zerre sormazlar bi ihtiyacın var mı diye bebeğe de bi çöp bile almadılar her şeyi annemler aldı yatağına dolabına kadar adım gibi eminim ki bi çeyrek bile takmayacaklar ama buna rağmen ben eşimin hatrina yapıyorum her şeyi sonuçta eşinin ailesi onlarla aranda bir şey olunca eşin üzülecek onun ne suçu var ki emin ol o da istemezdi ama sana bir şey diyemez boşver allah katında senin vicdanın rahat olsun sonuçta zerre faydaları olmasa da onların da torunu onların da sevmeye hakkı var boşver ilerde onlar da bi şekilde kendi kızlarında görür allah a havale et sen gerekeni doğru olanı yap

(30 puan) tarafından
Haklisin ama maddi manevi destek vermedikleri torun ile bezine kadar aldiklari torunu diye dusunuyorum gitsin oburunun cocuklarini sevsin madem. Oglum ilk dogdugunda şiş dogmustu gidip gelip sana brnziyorlar dediler smdi guzellesti masallah oglumuza benziyo diolar
(164 puan) tarafından
Bütün erkek tarafı öyledir güzelse kendilerine benzer çirkinse sana benzer boşver duymazliktan gel ben ilk başlarda her yaptıkları için eşimle kavga ediyodm anladım ki boş yere kendi huzurumu bozuyomuşum ama şimdi hiç takmıyorum bile boşver almamalari daha iyi senin söz hakkın olur onlar yapmadı diye
(30 puan) tarafından
Dogru soyluyorsun cnm tesekkur ederim
(164 puan) tarafından
Rica ederim canım eşine ve bebişine bak gerisi teferruat ;)
-Reklam-
+1 oy
(172 puan) tarafından

Benim kaynanam eltime dunyalari alsinda benden uzak dursun derdindeyim ne onun alacagi kiyafete ne takacagi altina muhtac degilim ,sende degilsin herkes kendi degerini kendi bicer kardesim bosver sen evinle esinle mutlu ol boyle seyleri takma kafana...benim eltim yeni dogum yapti kaynanam dogum parasi verdi ona sanada vercem dedi ben istemiyorum kesinlikle dedim yarin oburgun biz yaptik havalarina girecekler hiiiiicc o firsati vermem valla herseyi alsinlar eltime yeterki benden uzak dursunlar ben bu mantiktayim 

+1 oy
(1,379 puan) tarafından

Neden ailelerden  maddi birseyler bekliyorsunuz altindir  paradır vs... Önemli olan sadece maddiyat değil sen o çocuğu yaparken o altın takacak bu bilmem ne yapacak diye yapmadın yaparlarsa allah razı olsun yapmazlarsa  allah razı olsun  eltinin  zamanında varmistir  ellerinde yapmislardir şimdi yoktur yapamamislardir  bırakın aileler maddi değil manevi değerler biraksinlar  hayatlarımiza...

0 oy
(717 puan) tarafından

Evlenirken senin ailen bişey almadımı cnm neden herseyi onlar yaptı anlamadim

(30 puan) tarafından
Kiz tarafina dusen herseyi ailem yapti cnm.
(30 puan) tarafından
Demek istedigim esim birsey almadi isi olmadigi icin ailesi yapti ona dusen kismini
(717 puan) tarafından
Anladım cnm tabiki alacaklar bu onların Atalık görevi bunun için esin kendini bu kadar minnetar hissetmesin öyle bişey dese benim eşim laf söyletmese ben derim tabi yapacaklar senin ailen onlar mecbur yapmaya derdim ne demek yani herkesin ailesi yapıyor zaten çoğunlukta haa durumları kötü olur eşin kendi çapında alırdı esayları  yavaş yavaş böyle bişey için laf soyletmemesi garip geldi bana eltine gelince onlar beraber yasiyorlarsa o yüzden onu tutuyor olabilirler ama arada bariz bu kadar da ayırım yapılmaz bence haklısın ama bunu şakayla karısık söyle bence anlasinlar seni bişey bilmiyor sanmasinlar
(30 puan) tarafından
dogumum oldu bisey lazimmi para lazimmi diye sormadilar bile. Faturalarini eaim oduyor onlarin bile parasini vermiyorlar bugun yarin veririz diyolar. Eltim yanlarinda beraber yasiyorlar ama esi var sonucta ellerini ceplerine atan yok bize kimse acimiyo onlarq gelincede para akiyo. Durumlari kotu olsa acirim ama benden alip baskalarina yedrmeleri ustune usluk ailemin yaptiklarina mecburlarmis gibi davranmalari sinirlerimi bozuyo. Cocuguma dokunmalarini istemiyorum
(717 puan) tarafından
Kayın onlarla yaşıyor senin kocan mi ödüyor faturaları pes diyorum
(30 puan) tarafından
Aynen oyle cnm. Evlendigime pismanim...
(717 puan) tarafından
Ne varsa analarimizda var kurban olsunlar sen tatlı dille eşine yavas yavaş onu boğmadan sıkmadan sıkıntılarını anlat kendine bağla cnm oda zamanla görecektir onların gerçek yüzünü biraz zamana bırak ama onlarada lafını sok gerektiği yerde bilmiyor sanıp saf yerine koydurma kendini
(30 puan) tarafından
Diyemiyorum iste icimde anlatamadiklarim o kdr fazla ki gorup sustuklarim bi acilirsam agzimi toplayamayacagim diye korkuyorum. Tek istedigim cocgumdan uzak dursunlar onla ilgili gelecek plani yapmasinlar
(55 puan) tarafından
Bence eşin oranin faturasini yatirmaktan vazgecsin oda görür onların gercek  yüzünü o ana kucagi muhabbetinde keşke onuda siz alirsiniz diye düşünmüstüm o yüzden aldirmadim gibi cümleyle baglasaydin o zaman bu kadar konuşamazlar senide sessiz görüp bu kadar haksizlik yapamazlardi canim bence söylemelisin korkmayin onlarin yaptiklari büyük ayıp bu saygisizlik degil hakkini arama oluyor susmayin
(74 puan) tarafından
Aynenn katiliyorumm
0 oy
tarafından

Valla arkadaşım eğer maddi olarak ihtiyacın yoksa kimseye yapmamaları daha iyi. Yapan sonradan çok iyi konuşur. Annem de olsa kayınvalidem de olsa bi yere kadar izin veririm bişeyler yapmalarına. Hiç hoşlanmıyorum minnetten. Yaparken evladımız için mecbur yaparız derler sonrasında da şunu yaptık bunu yaptık onun ailesi bunu yapmadı şunu yapmadı, biz şunları aldık gelin bize bişey yapmıyor diye gırla gider. O yüzden evine yuvana bak eşine de bişey deme kendin yapabildiğin kadar yap evladına. İlerde senden bişey beklenince söyleyecek lafın olsun yaptıklarının altında ezileceğine. Gönlünce olsun 

0 oy
(29 puan) tarafından

olmasi gereken o mesela bizlerdede esyalari dugunu aileler yapar. bu devirde gecinmek cok zor elbette ki yardim etmeleri gerekiyo kendi dusuncem haklisin

0 oy
(278 puan) tarafından

Bende evlenirken kinayi kiz taraf yapti bi ssalon tuttu.annem nisanida kkiz taraf yapti dugunu erkek taraf yapti dugunden once erkek tarafa erkege kislik yazlik tirnak makasina kadar aldik bohca hazirladik ama esimin aylesi bana hic bisi aalmadi ben cok sukur kendi adetimize gore cehizimi  yaptim kutu kutu canta corap ic camasir elbise havlu pike takimi filan evlendikten sonra esim ev tuttu evin halisini koltuk yata odasi oturma odasi filan aldi ve bana hamile oldugum icn kendi elbiselerm olmuyodu bi kac bbisi aldi yani demek istedigim siz almissiniz o almis farketmez kimin elinde varsa o alir suaan hhamileyim.mesela cocugun butun esyalarini a dan z ye besigi ana kucagi arabasi sampuani hastane cikisidir hepsini benm ööz annem alyo 

0 oy
tarafından
Al benden de o kdr canım. Evet bnm çocuğuma bsy almasalardi bırak çocuk sevdirmeyi gitmezdm asla. Sana Allah dan düğün ettiler ev düzdüler. Bana ne düğün ne kına ne gelinlik ne altın ne bsy sıfır sıfır . Ayrı ettim eşim ödüyor taksit. Bnde naptm biliyor msn. Kaynanama dedim anne bana etmediniz hadi onu geçtim bu çocuk sizin ilk torunuz. Doğum geldi çattı . O sıra eşimin işi yoktu. Siz alın dedim. Zaten bnm annem örgü çok yaptı..çok kıyafet aldı. Mendil olsn a dan Z ye yaptı. Sizde yapın dedim kusura bakmasinlar bedavaya gelin gldm. 
Şimdi aldırdım onlara her seyi. Mecbur değiller ama bu sebi dünyaya geleceğini haber ediyor yani. Her gün 10 TL atsam kenara çok iyi bir künye yapardilar çocuğuna. Bnmde sinirlerim bozulurdu
0 oy
(96 puan) tarafından

almak yapmak zorundalar somucda ailesi ayrıca ayrımcılık yapmaları cok kötü bi durum lnu bazen bende yasıyorum oradan bilirim dügünümdede yasadım ama kafana takma boşver almazlarsa almasınlar gün gelir kervan doner canım suan esin calısıyorsa ailende destek veriyorsa umursama bunları kafana takıpda üzme kendini sevmelerine gelince bırak sevsinler cok sık gidip gelme az severler o zmn cocuk büyüyünce anlar zaten kimin ilgilendigini kimn daha cok sevdigini o zmn sen istesen bile cocul gitmez

0 oy
(351 puan) tarafından

Onların görevi oğullarının yuvasını kurmak tabi alacaklar. Eltine yapıp size yapmamaları cok sinir bozucu. Ama umursamayin. Ben de bu kadar olmasa da benzer durumu yaşıyorum ilk basta cok uzuluyordum  ve eşime kiziyordum ama simdi diyorum ki kocam basımda olsun evimize ekmeğini getirsin sağ salim ailemle olayım gerisi umruumda değil. Siz de bosverin onlara alsınlar yigsinlar siz de ben tek basıma mücadele ile aldım dersiniz. Onun hazzı daha güzel inanın.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 154 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Turkuaz (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 226 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Pakize333 (813 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.
2 Şubat 2024 Aile kategorisinde Balkaymakannesi (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 217 göst.