0 oy
709 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından
Benim taraf bana esimin tatafida esime benzetiyor bebegimizi. Anlayamiorum.neden israrla birine benzetmeye calisiolar? Ben annesiyim oda babasi tabiki benzicek bundan daha dogal ne olabilirki?  Sole bi dusundumde istinasiz her ziyatete geln benim tarafsa aa bu ayni sen dio esimin tatafiysa bu ayni babasi dio cevap vermiorum valla hayir  yani ne dememi bekliolarki bunu derken?  Sizde durunlar nasil varmi illa birine benzeten?

17 Cevaplar

0 oy
(328 puan) tarafından
çünkü bebek iki kisiyle yapılıyor anne ve babadan oluşuyor.ya anneye ya babaya cekecek yani.
(545 puan) tarafından
Evet işte ya bana ya babasina benzicek bunu sanki garip.bisimis gibi aaa bu sana benzio yada aa bu babasina benzio die dillendirmek nie :)
-Reklam-
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bizim bebis ikimizede benzemiyo kimse bisey diyemiyo :) ben diyorum anneanneden sunu almis babanneden bunu almis teyzeden surasini almis :) benzetsinler nolcakki
(545 puan) tarafından
Bi sure sonra her gelenden bunu duyunca anlamsizlasio hayir benzesin tabi nolcak babasinada benzede banada benzese evladimla herzaman gurur duyarim ama taktim.bikere sinirim bozuluo her gelenden buncunleyi duyunca :)
(2,931 puan) tarafından
Hiiicc takmiyorum bazen umursamamak lazım :)
0 oy
(117 puan) tarafından
;)))) bizimkilerde oğlum yeni doğduğunda bu bebek çirkin kime benziyor ;) sonra da aynı annesi babasına hiç benzemiyir;) demeye başladılar .  Yani esimin tarafı;) ne kadar tuhaf ya . Ilk oğlumda şimdi 2 buçuk yaşında aynı dayısına benziyor ten olarakta bana açık tenli . Aaaa aynı babası bunkadsr mi babasına benzer diyot eşimin taraf-ı;) ;) şeytan diyor vur ağızlarının üstüne 
(117 puan) tarafından
;)))))hadi yaaa nasıl uyguluyorsun peki kuzum;) bana da ogret;))))))))
(42 puan) tarafından
Aynı Bende de canım aşıya gittiğimizde hemşire babasına benzeyo dediğinde kaynanam görümcem hiç benzemiyor diye atladılar ikinci bebeğim aynı babası onu çok seviyorlar ilk bana benziyor resmen çocuğumu sevmiyor mikroplar
(117 puan) tarafından
Kurban olsunlar nasıl cahiller hepsi ya valla
(42 puan) tarafından
Aynen canım kurban olsunlar bebişlerimize birini nasıl seviyorlar diğerini yapmacık eşim kızıyo artık ozaman seviyormuş gibi yapıyorlar Allahım bize yardım etsin onlarıda uzak etsin bizden
(117 puan) tarafından
Aman kuzummm çocuklarımız sağlıklı olsun da onlarda sevmesin ben artık takmıyorum.  Ne halleri varsa görsün .;)
0 oy
tarafından
İki seçenek var başka kime benzicek de sende konuşmak usta oldukları iş milletn 
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Cnm ne biliyim standart bu bahsettigin konu desinler yani ufacık  birseye kafa takmışsın  sadece
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Eşimin tarafı bana benzetiyor benm tarafım eşime tam tersi bizde De :)) 
0 oy
(2,332 puan) tarafından

Benim kızımı iki tarafta bana benzetiyo ya :) bende takılmıyorum senin gibi ama kızımın babasına benzemesini isterdim :P

0 oy
tarafından

Ay hic ssorma!!!!! İllakin onun tarafi zorla  kendilerine, benim tarafim zorla kendimize benzetiyir.:) Ya bide diyorumki her iki tarafada sagliklibolsun hayirli olsunda kime benzerse benzesin diyorum onuda sanki inatlarina soylenisim gibi davraniyolar. Bide bise daha var sanki kiz oolunca illa anneye erkejse babaya benzemeli gibi!!! Benim kizim babasina bbenziyo diyolarki hic sana benzemiyor bari karnindaki benzesin bende cevabi yapistiriyirum tabiii  bu cocugbben kendi kendimebyapmadim tabiki bavayada benzicek ne alaja kiz diye banami benzemesi lazim diyirum... Yani canim sanki cani skmk icin inadina siyledijleri zaman sinir ololuyirum ve yapistiriyirum lafkkim olursa olsun..

0 oy
(181 puan) tarafından
bizde tam tersi benim ailem hayatta.cocuklari anneye.yada kendilerine benzetmezler hep babasina benziyo kaynanana benziyo derler hic benzemese bile
0 oy
(758 puan) tarafından
Bazenn dedelre veya anneanne babaanneye teyzeye amcayada benzeyebiliyo canim . Benzettikleri kisileri söylemeleri cokda abes bi durum degil sanki
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Sende erkek tarafına  size benzeyecek halı yok tabı babasjna benzeyecek de kendi tarafına bana benzeyecek de 
0 oy
tarafından
Bak bnm kaynanam oğlumun pipisini bile kendi oğluna benzetiyor sen düşün artık :))) 

Eşime bnzetsin sıkıntı yok. Ama her de diyor ki bana diye benzemiyor dedim senden önce ben varım. 

Oğlum aynı babasıydı şimdi sarıya dönüyor açılıyor kaynanam diyor ki sarı bizde hiç yok 

Dedim anne ben varım ya :)) çatlak kaynanam :)
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Bizde her 2tarafda ewimede banada benzetiyor aslinda ewimle beni benzetiyorlar cocuguda 2nizden bir parca almiw diyorlar:D

0 oy
(3,187 puan) tarafından
Bizde de tersi :D daha doğmadı ama kayınvalidem bana.. bizimkilerde eşime benzetiyor :'D
0 oy
tarafından
Iyi de benziyosa benziyo denir yani. Senin dedigin gbi benzemesi dogal bsey oldugu gbi benzedigini söylenmesi de o kadar dogal bence.
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Benim kızım da parca parca incelersen aynı bana benziyor ama genel baktığın zaman tıpkı babası mesela elleri ayaklari burun yapısı çenesi dudaklar vs ben ten rengi saç rengi göz rengi babası. Kız tarafı kızın küçüklüğünü erkek tarafı erkeğin küçüklüğünü bildiği için sanırım herkes kendi tarafına benzetiyor. :)

0 oy
(8,246 puan) tarafından
Man yaklık baska bısey degıl neyın egosu bu demı :) tabıkı anneye babaya benzeyecek mıllet bunu soylerken agzıyla beynı arasındakı fiş cıkmıs oluyor :) 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 248 göst.
0 oy
3 cevap 71 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 412 göst.
3 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 302 göst.
18 Haziran 2021 Aile kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu