0 oy
731 göst.
Diğer kategorisinde (1,592 puan) tarafından
Kızlar suni sancı ile normal doğum yaptım. Önce dikiş ağrıları mahvetti. Neyse o bitti dedim. Sonra meme ucu ağrısı mahvetti. O da geçti dedik. Şimdi de 2 gündür emzirmekten boynum çok fena iki yönden de tutuldu. Üzerine uykusuzluk eklendi. Bebeğim sürekli uyanıyor. Gün içinde uzun uyuduğu saatler akşam 9 ile 12 ve gece 2 ile 4. Onun dışında hep ağlıyor ve meme istiyor. Pertim çıktı. Bağışıklık sistemim bir anda çöktü. Uykusuzluk sinir yapıyor. Boynum çok fena ağrıyor. Ev savaş alanına döndü. Her yer her yerde.  Banyosunu yaptırdık ağlama krizine girdi. Altını değiştirince hemen ağlıyor. Karnı tok. Gazı yok. Altı temiz. Bu çocuk neden bu kadar az uyuyor?  Allah aşkına siz ne yaptınız?  biz bu süreci çok sancılı yaşıyoruz. Sizin nasıl geçti veya geçiyor. Var mı tavsiyeniz? 

24 Cevaplar

0 oy
(120,799 puan) tarafından
2bucuk ay senin anlattigin gibiydi benim bebegimde simdi rahatlafim 15 gundir iyi ins seninki cabuk gecer
-Reklam-
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Karni doyıyıe mu emin mısınız belki de açtır ya da gaz sancııs vardır illa ki bişeyi vardır bence 
0 oy
tarafından
On gün daha çok kısa bir süre bırak her yer dağınık kalsın önemli değil anca kırkı çıkınca yavaş yavaş düzene girer acele etme bebek uyuduğu sırada sende uyu geçecek bu günler 
0 oy
tarafından
Karnı tok olduğuna emin misin? Çünkü karnı tok olan bebek gazı yoksa uyur sürekli ağlamaz. Gazı yok desen de gazı mutlaka oluyo benim oğlum

5 aylık hâlâ geceleri gaz sancısıyla uyanıp ağlıyo. Kokunun altına yastık koy öyle emzir sırtın dik olsun yoksa sırt ve boyun ağrısı asla geçmez. Ev de bırak öyle kalsın kafaya takma yeni doğum yapmış kadınsın karnını doyur yeter
(13,849 puan) tarafından
3 Aydan sonra geçiyor deniyor gaz sancısı :( Sizin hala geçmemiş
tarafından
Canım azalıyo çocuk oturana kadar tamamen geçmiyo sonra ek gıdaya başlıyoruz bu sefer de kabızlık vs başlıyo sonra diş sancısı bitmiyo yani kısacası
(13,849 puan) tarafından
73 günlüğüz diyorlar 3 Aydan sonra gaz sancısı geçecek uyku dğzemş olacak :/
tarafından
Azalıyo kesinlikle ama bazı bebeklerin daha fazla oluyo. Uykuyu da biz ayarlamalıyız yavaştan
0 oy
(4,041 puan) tarafından
Benim de senin gibiydi aynı suniyle doğurttular bebek büyüktü bir sürü dikişim oldu 10 gün annem evdeydi her işi o yaptı Allah razı olsun. Hepsi geçiyor biraz yıpranacaksın. Yanına birini çağır temizlikte yardım etsin sen hep bebekle ilgilen.  Göğüs ağrısı falan hep geçiyor sonradan istersen fito krem sür emzirmeden önce yıka. Banao iyi gelmişti.
0 oy
(164 puan) tarafından
Yeni duydum ben de Saraçoğluoğlundan Sen kendin Melisa çayı iç süt yoluyla bebeğe geçip sakinlik ve rahatlık verirmiş canım Allah yardımcın olsun
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Senin kokunu ve sıcaklığını istiyordur kırkı çıkınca biraz değişir
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm doğum yapalım 2 ay oldu ben bile tam toplayamadım kendimi brz daha sabır bebeğinde alışacak merak etme benimki bikac gündür gece 2 kere kalkmaya başladı gündüz uykusuda daha iyi az ama uzun uyuyor 
0 oy
(2,563 puan) tarafından
2 ile 2.5 ay oyleydi smdi hafifledi
(13,849 puan) tarafından
Şimdi kaç günlüksünüz düzeldi
0 oy
(28,409 puan) tarafından

Toparlanması biraz zaman alir 

0 oy
(738 puan) tarafından
26 gun oldu aynı durumdayız tek fark ben yalnız bakiyorum ne esim ne var ne annem ne kaynanam uyku yok yemek yok meme ucu yarasından kambur yürüyorum banyo bile yapamıyorum kaynana var anca gelip akıl veriyo sinir bozuyo başka bir halta yaradığı yok Allah yardımcımız olsun
(877 puan) tarafından
Canım ne yaptın senin bebeğin sarılığı geçtimi
(738 puan) tarafından
Yok hala devam ediyo değer sabit şekilde :( hiç geçmeyecek gibi sen naptın ben sana mesaj atacaktım hep unuttum
(877 puan) tarafından
En son 8e düştü 2 hafta sonra kontrolü var yine inşallah geçer
(15 puan) tarafından
Benim bebeğimde sarılıktı bazı sebeplerden dolayı sütten kesip mama başladık iki hafta bile olmadan düzeldi oğlum naçizane tavsiyem emzirirken arada mamada verin çabucak atsın ama emzirmek önceliğini olsun gene
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Aynı seylerı cogumuz yasadık ilk hafta depresyona gırdgmu bıle dusundum evime yetememe cocugun gaz nobetlerı uykusuzluk... Hastane ve hastane...zamanla bız mı alısıyoruz bebekler mı bılmıyorum ama her ıkısı de biraz sabırla gecıyor.. 7aylık oldu oglum nasıl gectı dersen o zorlukların hıcbırı yok aklımda
0 oy
(90 puan) tarafından
be begin kizmi erkekmi acaba ?? benim oglum var 41 gunluguz  ayni seyleri bnde yasadimm 15 gunlukken ama vee oglumun sunnet olmasi gerektini ogrndim 5 gun once sunnet oldu ve duxeldik.cok.sukurr 
0 oy
(11,990 puan) tarafından
Herkes aynı süreci gecıyor canım 40 a yaklaşana kadar böyle sürüyor sonra hafifliyor
0 oy
tarafından

Bende 12 gün önce doğum yaptım seninle aynı durundayim :( evim savaş alanı gibi :( ancak elimi yüzümü yikamaya fırsatım var :(

0 oy
tarafından
Ilk 3 ay benimde cehennem gibiydi canim geçecek zamanla yanında yardım edecek kimsen  yok mu 
0 oy
(406 puan) tarafından
Canım daha 10 günlük bebekten düzen bekleme yani gazı olmaz olur mu gaz demek ille osurmasi değil ki bağırsakları henüz gelişmediği için hava baloncukları sıkışıyor o rahatsız eder 1.

2.si henüz dünyasına alışması mümkün değil seni istemesi gayet normal çünkü senin kokun güven veriyo bebise. Ben doğum yaptığımda 58 kiloydum 3 ay senin anlattığından daha kötü geçti günlerim 44 kiloya düştüğümü bilirim 4. Ayından sonra düzeldi benim oğlan. Şimdi 8 aylık hâlâ çekiyorum ama en azından eskisi gibi pert değilim sadece uyuyamıyorum 1 aydır o kadar :) düzelir sabret normal bunlar eşinden destek al biraz bebeğin sürekli seni ister kolay değil onun içinde bilmediği bir yerde yalnız o yüzden geçecek ama bu günlerin sabret .
0 oy
tarafından
Cok şükür bu dediklerini 20 gun anca cektim.  Oglum uslu bi bebekmis ama o 20 günde lohusalık dikişler derken eşimden de destek alamayınca yerde çöp gorsem sinirden ağlıyordum. Ev toplanmıyor cocuk yakamı salmıyor akşamları yemek pişmiyor sabahlari kahvaltı hazirlanmiyor, eşim banyo suyunu hazırla diyor, kendim zaten tam 8 gun banyo yapamadım. Saçlar desen çalı süpürgesi gibi. Bi de eşim benimle de ilgilenmedi iyice çökmüştüm ama 21. Gun rabbim yardim etti. Birden tünelin ucundaki o ışık göründü. Uykularımız aniden düzeldi. Ama tabi en buyuk yardimcim eksikti. Vermeyi hic ama hic düşünmüyordum ama son çareyi emzikte buldum.  Hepimiz gectik bu süreçten. En fazla 2 haftaya daha uyumlu olur. Bebegin de sen de duzene girersiniz.
0 oy
(582 puan) tarafından
Bende bu durumdayım 13 günlük oğlum aynı dediğiniz gibi gündüz uyuyor gece uyumuyor..uykusuzum ama tadını çıkarmaya çalışıyorum..sadece her bebek böyle mı diye merak edip aynı soruyu dün bende sormuştum :) halbuki kızım var 7 yaşında tabi her çocuk bir değil..kızım öyle sakindi ki ben uyudukça uyurdu mizmiz değildi çok rahat bir bebek ti..halada güzel uyur masallah...bu günlerin tadını çıkarıcaz :)
0 oy
tarafından
10 gun cok ama cok kisa bir sure kendini ve bebegin az da olda toparlanabilmesi icinn en az 3 aya ihtiyacin var

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 211 göst.
0 oy
0 cevap 39 göst.
26 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Aslissss2666 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 198 göst.
0 oy
3 cevap 123 göst.
23 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Balkaymak (1,708 puan) tarafından soruldu

397,312 soru