0 oy
478 göst.
Aile kategorisinde (338 puan) tarafından

Oglum 3 yasina yaklasti tuvalet egitimini bi turlu basaramiyorum onerileriniz neler kizlar:ermm:

6 Cevaplar

+1 oy
(673 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cnm öncelikle bezi çıkarttığın zaman bir daha hiç bağlama gece yatarken bile ve 10 dakika da bir sürekli sor ilk baslarda altına işeyebilir hatta halının üstüne büyük tuvaletini bile yapabilir benim kızım yapmıştı mesela tuvalete yetişemeyince ama ne olursa olsun kızma vurma ve senin pop onu yakarım altına yaparsan gibi cümleler kullanma ilk bir hafta durduğun odaya lazımlık koy hemen oturtmak için ondan sonra lazımlığı kaldır tuvalete geç çiş eğitimiyle birlikte tuvaletede cabuk alışmış olur bi yere giderken de çiş kilotları var onlardan al yanına en azından değiştirmek için daha sonrada ilk geceler her çocuk bir olmaz belki yatağa işeyebilir alez al yatağa ki bazaya geçmesin ama ne olursa olsun çocuğu tersleme ki kolay alışsın ben bu yöntemlerle alıştırdım kızımı ve çişe alıştığında 23 aylıktı 2 yaşına girmemişti daha allah kolaylık versin sen kendinden emin ol 
(338 puan) tarafından
Cis kilotlari aldim iki tane lazimlik aldim ama k3ndini hazir hissetmiyo gibi geliyo. Iki kez denedim. Ikisindede basarisiz oldum. Kakasini yapiyo ve kusuyo tiksiniyo:(
(673 puan) tarafından
Hemen temizleyip bak oğlum tertemiz oldu sen büyüdün abi oldun abiler artık tuvalete yapar gibi cümlelerle onu teşvik edebilirsin yada ufak süprizlerle işini kolaylaştırabilirsin mesela tuvaleti mi yaptıktan sonra süprize ne dersin gibi şeyler bi sonraki çişi geldiğinde rahat yapmasını sağlayabilir ama süprizlerin ufak şeyler olarak yap ki çocuğun beklentisi büyümesin
(338 puan) tarafından
Cok guzel bi yontem canim tesekkur ederim deniycem insaallah basaririmda kurtulir cocugum ya:)
(673 puan) tarafından
İnşallah cnm yaşı küçük değil doğru yöntemlerle kolayca alıştırabilirsin
(338 puan) tarafından
Sanirim olucak canim dedigini yaptim gece bir tuvalete kaldirdim bikezde isemis sabahta kalkti buyuk tuvaletini yapti insaallah devami gelir. Birde dedigin gibi odullendirdim dahada mutlu oldu :)
(673 puan) tarafından
İnşallah kolay alışır bide ona güzel cümleler kur hep çünkü çiş eğitimi çocuklar içinde kolay değil sabırsız davranıştan korkar ama güzel bişey yaptığının farkına varırsa oğlun kolay alışır benim kızım şuan 4 yasında 2 sene oluyo çise alışalı ama arada üşütünce gece yapıyor ona rağmen kız mı yorum çünkü üşütünce yapması normal çocuk sonuçta allah kolaylık versin sana da:)
(338 puan) tarafından
Cok sagol canim haklisin tesekkur ederim❣
(673 puan) tarafından
Rica ederim kolay gelsin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Aaahh ah aynı dert bende de var hiç bir şekilde alismiyor gitmiyor tuvalete yapmadığım kalmadı denemedigim yöntem kalmadı ödüller verildi lazimliklar alındı klozet adaptörü alındı alıştırma kilosu denedim bezi komple çıkarttım isemedik köşe bırakmadı kendini yerlere ata ata ağlıyor tuvalete gitmemek için bende ne yapacam hiç bilmiyorum valla benim kizimda tam iki buçuk yaşında eylül de üç olacak üç yaşına kadar bekle bide bebek olacak kıskanıyor diyorlar ama bilmiyorum ne olacak böyle 
(338 puan) tarafından
Sorma ya kocaman oldu niye ogretmiyosunuz diye cikisiyolar iki cocukla hicte kolay degil nasil basaririrz bilmiyorum rabbim kolaylik versinde ogrensinler insaallah canim
tarafından
Benim ablamda bir çocuğu bezliyken diğerini doğurdu çok zor oldu ama şimdi küçük iki yaşına değmedi ablasindan görüp çise alıştı inşallah bir dönem zorluğu olur ama geçer gider sonra rabbim yar ve yardımcımız olsun
(338 puan) tarafından
Ilk cocuk acemiligi bitmeden ikinci basliyo napacahini bilemiyo insan insaallah bian once ogrenirde kurtulur çocuk zor canım
tarafından
Öyle gerçektende çocuk yetiştirmek zor zanaat:)
(338 puan) tarafından
Aynen kendi kendimize ogretmen oluyoruz:)
+1 oy
tarafından
Aklıma bnm bebekliğim geldi annem derdi ki kapının arkasına tuvaletini yapardım sonra kapıyı açar kapatır asvalt ederdim :) lazimligim vardı ona yapardım annem tuvalete dok derdi bn başımdan asagya dokerdim pisliği :) çocukken anneme çok yaramazlık yapardım ama 1 yaşında falandim tuvaletimi altıma yapmazdım annem nasıl alıştırdi hiç bilmiyorm 
+1 oy
(446 puan) tarafından
Canım bezi çıkartınca bı daha sakin bağlama bı takip et cisini ne kadar tutabilio ben kızıma saat başı soruodum başta altına çok yaptı hiç söylemedi ama alıştı büyüğüne gelince başta onu tuwalete yapmaktan korktu iki kere altına yaptı sonun ona göz actirmafim gözümün önünden ayirmadim oda altına yapamadı üç gün sonunda tuwalete yaptı böle böle alıştı şükür lazimlik aldım hiç oturmadı soğuk değdiği icin
(338 puan) tarafından
1 saat tuttu  kanepeye isedi soruyorum oturtuyirum gozume baka baka yapiyo napcam bilmiyorum ya sinirim bozuluyo:(
(446 puan) tarafından
İo zaman bı saat dolmadan götür canım ama bez sakin bağlama gerekmediği sürece alışana kadar bı yere gitme gidersen de bez bağlama baglarsan ona guwenio lar
(338 puan) tarafından
Evet batirsada artik bikac gun sabirla deniycem canim sagolasin dediklerini uyguluycam
(446 puan) tarafından
İnşallah alisr canım
+1 oy
tarafından
Benimde kızım ekimde 3 yaşına giricek alışamadı bir türlü 
(338 puan) tarafından
Nasil basariyolar cok.merak ediyorum ya
tarafından
Benim kızım ilgisiz kaldı tam öğrenme vakti geldi 14 aylıkken hamile kaldım erken doğum riskim vardı 9 ay yattım sezaryen doğum yaptım anca toparlandim gelince söylüyor ama tuvalete yetisene kadar yapıyor hevesli ama ben çocuktan üstüne dusemedim hazır havada artık sıcak temizlik te yapmadan deneyelim diyorum inşallah bu sefer olur bence çocuk kafada bitirmeli tuvalete aklı eren çocuk daha erken de kafası basarsa yapar yaşla falan değil bence
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Canim istedigin kadar dene kas sıkma işlemini başardığı vakit cişi kakayi söyler kimi 1.5 yaşında kimi 3 yasinda bu sistem böyle 
(338 puan) tarafından
Yaz geliyo ya artik buyudu cis ve kakasi tahris ediyo. Yazda dahada mahvedicek oyuzden cabaliyorum canim. Deniycem olmazsa yine basa donucez napalim
(5,938 puan) tarafından
Merak etme cok sabirli olmalisin.ilk bebegimde 17 aylik deneyeyim dedim 4 günde öğrendi 15 gun kadar biraz kaçırdı 18 aylıktı gece gündüz tamamen bezi bırakmıştı
(338 puan) tarafından
Masaallah ya bizimkide bu sefer istekli gibi insaallah bende basaririrm
(5,938 puan) tarafından
Inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 103 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Halil emirim (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 147 göst.
0 oy
14 cevap 382 göst.