0 oy
1,233 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Eşimin annesi eltimin cocuklarına ve kendi kızlarının cocuklarına herseyi düşünüp aldı eltimle bir dogum yaptık onun cocuguna emziğe kadar aldı şimdi 1ay sonra kızı doğum yapacak onada öyle bohca hazırlıyo bebek bezine kdr koyuyo ama benim oğluma 1 zıbın almişliklari yok eşime söyleyince hersey hediye kıyafet mi boşver diyo ama insanın zoruna gidiyo benim cocugumun ne eksiği var diye. Çocugumu kucaklarina almaları bile rahatsiz ediyo artık beni geçen gün alışverişe cıktılar herkese kücükte olsa bişey var bize gelince yokk. Yanlış anlamayın durumum var Allaha şükür ama bu yapılan sinirlermi bozuyo

17 Cevaplar

0 oy
(1,949 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın varsa hepinize yoksa hiç birinize.
(37 puan) tarafından
İşte ayrım can sıkıyo yoksa almaları mesele değil
-Reklam-
0 oy
(18 puan) tarafından
Cok yanlis yapmis ya insaninn durumu da olsa zoruna gider tabiki boyle yapmasinin nedeni ne peki senden kaynakli bir durum mu seni mi sevmiyor kaynanan ? 
(18 puan) tarafından
Icine mi atiyorsun soylemiyor musun alma yapma ya da soyle boyle yapiyorlar diye
(37 puan) tarafından
Söylüyorum ama sonunda biz kavga ediyoruz bosver muhtacmiyiz diyo ailemimi sileyim 2 3 parca esya için bende kmseye bişey almıyorum kafanj yorma diyo
(18 puan) tarafından
Kendi de kimseye hic bir sey almiyorsa umursama o zaman canim.
(7,935 puan) tarafından
Bi bahane uydur gitme gelmelerine de izin verme......
(37 puan) tarafından
İştr eşim diyo 2 parca sey için ailemimi sileyim annesiyle konusunca kadın uyanık eşime kendini masum gibi tanıtıyo
0 oy
(33 puan) tarafından
Benzeri şeyleri yaşayarak sölüyosun umurumda bile değil hiç takmıyorum 
(37 puan) tarafından
Sizinde cocugunuza dokunulması canınızı sıkmıyo mu
(33 puan) tarafından
Tabiki hayır
0 oy
(108 puan) tarafından
Emin ol ayni muhabbeti ben kendi kizimda yasiyorum gorumcemin spalarini ck sewiolar erkek diye beninkde kiz diyee goresi glmiyolar gbiler dile gtrincde yok ama erkk bi bska diolarnoluyor bcim oluo . Bswer uzak tut sewmesnler glmesnler gtmesnler earlgi olmayann yoklgnu norecen bswerr . Sende kmsye birsy alip etmee wllaa . Ck kndni gerii . Bn ole yptim ccgnda artk hc gtmio sewmio optrmuo iknciye hmleyim hic kmsenn umrnda deil olmasnda zaten bswerr 
(37 puan) tarafından
İnsallah benim oğlumda sevmez kendini geri geçer bunlardan
(108 puan) tarafından
Ben demiyorum yukarda Allah war inan bana ewladim hissediyor insan sevildigini sewerr . Onlwr cocuk we farkeder sen zorlama boswerr gitme gelme mesafeni koruu . Ama hic bir zmn ypnida yapilanida unutmaa . Onlar unutuyor we normalmis gbi algiliyorr
(37 puan) tarafından
Sözlerini asla unutmam Allah var eşim arkamda şükür cahiiller laflarını bilmiyorlar kafanı yorma duyma diyo
(108 puan) tarafından
İnsanlik hali olmuyor ama resmiyetini koy grekeninope yp bswer grsnide
(37 puan) tarafından
Haklısın cnm tskler mesafeli olcam artık
0 oy
tarafından
Aman almasınlar ben ne b  o k olduklarını bildiğim için kendim alıp ailemin evinde bırakıyordum tabi ailemde alıyordu  ablam kullanılmamış erkek kıyafetlerini de verdi ne aldıysam hiç eve getirmedim esimede   demedim bile .. doğumuma 10 gün vardı bebegin çeyizini getirip koskoca salona serdim salona bile sığmadı  .. eşimin ailesinin bi çorabı bile yok  gelen gidenin ağzı açık  kaldı kaynanam kıskançlığından  topla diyordu ikide bir ben 1 ay boyunca toplamadım  sağ olsun ailem 2 beşik aldı el ormeleri  yaptı patik battaniyele yelek hırka ceket herşeyi yaptılar.. iyiki de eşimin ailesi alması en azından dilim uzunnn .. boşver almasınlar 
(37 puan) tarafından
Canım benimde aynı annemler 2 beşik aldı dünyanın bohcasını yapti oğlum 9aylık hala onları  aldıklarını giydiririm annem bi yandan alir bize . Bohcayı kaynananın yanında açtik vallahi dediği aynen şu bunlar şimdi çok görünüyo ama azdır bebek dogunca yetişmez. 2 beşik alacaklarina bi anakucak alsalardi boğasım geliyo düşündükçe
0 oy
tarafından
Resmen kul hakkı 
(37 puan) tarafından
Hamileykende ayrım yapılıyodu eltime bayramlıklar kıfayetler alınıyodu ama coxıguma yapilması zoruma gitti
tarafından
Allah doğru yola çevirsin ne diyelim yazık günah sabiye yapılmaz yani öyle
0 oy
(576 puan) tarafından
Tabiki minnet degil Ama insanin zoruna gidiyir benmde iki gorumceme eltime bebegine takisini alip taktilar gozumun onunde ama kizima da bi cop almadilar yani onlara alip kizima almamalari hos bi hareket degl bi kac kez esimin de yuzune vurdum bilsin die baska da umrumda degl bosver takma ama yeri gelince soyle
(37 puan) tarafından
Yeri gelinc3 söylüyorum bende onuda cok sıkmak iatemiyorum sonucta ailesi ne bileym benim kızdıgım şey cocuga karsı ayrım olmaz torun torundur yarın öbür gün cocugun aklı erince üzülecek
(576 puan) tarafından
Akli erince zaten neyin ne oldugunu kendsi anlaynca o zmn cocugumz ayrim yapar bosver takma
(37 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(929 puan) tarafından
Sinirlenmekte haklısın canım ama boşver daha iyi enazından yaptık ettik diyemezler 
(37 puan) tarafından
Aynen cnm bir zıbınları yok cocugumun dolabında
(929 puan) tarafından
Olsun en iyisi boşver . Yaptıkları zaman konuşma hakkı buluyolar çünkü :)
(37 puan) tarafından
Aynen cnm haklısın
0 oy
tarafından
eger eltimin gorumcemin durumu benim kadar iyi degilse  ailelerin yardimini onemsemem . ama ayni maddiyata sahipsek onlara daha fazla yapilirsa uzulurum acikcasi. dile vurman kendimi cekerim . esine soyleme onlara yapiliyor bize yapilmiyor diye aranizi bozarsin esinle 
(37 puan) tarafından
Bende kendimi çekmek istiyorum ama ısrarla yapısıyorlar kalabalık aile biraz her dk biri arıyo gelin niye gelmiyosunuz diye
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Valla cok haklisin ozaman sende ona göre davran cnm cok yüz verme sende esinlede hic tartisip arani bozma
(37 puan) tarafından
Tartismiyorum ama sözümü söylüyorum erkekler biri söylemeden anlamiyo olanı biteni
0 oy
(725 puan) tarafından
Okuyunca üzüldüm inan..... 3 ay sonra bende de aynı şey olacak biliyorum ve neden biliyor musun? Çocuğum kız olacak diye ama hiç umurumda değil herkesin canı cehenneme bebeğim sağlıklı doğsun da .. 
tarafından
kiz evlat kaddar guzel bir sey var mi cok ayip ediyor bu erkek meraklisi olan aileler
(725 puan) tarafından
Malesef öyle kimseye cinsiyetini söylemedim dün kaynanam burdaydi Allah sana erkek evlat versin dedi hiç birşey demedim cahil insan ne diyebilirsin ki
(37 puan) tarafından
Bosver cnm kız evlattir anneye kalan Allah inş banada kız evlat nasp eder
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Haklisin canım peki diğerlerinin durumu nasıl onların iyi değilse o yüzden onlara yapıyodur belki. Tabiki ayrım yapmaması lazim bunu açıkça dile getirsen hani maddiyata değilim ama kırıldim neden ayrım yapiyosunuz diye sorsan
(37 puan) tarafından
Eltimin durumh bizden iyi görümcelerle aynıyız. Eşim agzına alma diyo bosver ne almak istiyosan git al muhtacmiyiz diyo
(2,423 puan) tarafından
O zaman haklisin yani niue ayrım yapiyo ki
0 oy
(244 puan) tarafından

Yorumunda, eşimin gözü açıldı artik yapilanlari görüyor yazmışsın. Benden ssna tavsiye, sakin çok dillendiripde eşini kendinden soğutma. O ne kadar görsede yapılan haksizliklari, sana karşı mahcupluk psikolojisiyle ailesine laf söyleyemez. Senin devamli gözüne sokmanda onu senden tiksindirir.

Boşver eşin biliyor ise o sana yeter.

Arada binde bir olsada yeri geldiginde laf arasinda söylersin.  O zaman çok göze gelmez;)

Benim 2 kizim oldu. Kayinbabam 1 çöp dahi almadi. Evlendim 1 ceyrek dahi takmadı. Digerlerine setinden burma bilezigine herseyini yapmis. Kaynima ev aldi. Biz hala kiradayiz

Her ailede, bir yiyen oldugu gibi birde ezilen taraf oluyor.oda drmekki bize denk geliyor.

Tek tesellim eşim ile olan mutluluğum ve huzurum. Rabbim aileme huzur mutluluk verdin. Gerisi fasa fiso:D

tarafından
Aaa beni anlatmişsin ... 5, erkek evlendirdi Kaynanam bize gelince hepsi borç aklına gelebilecek herşey ...bir buçuk yildir onu ödüyorz
(37 puan) tarafından
Haklısın cnm cok sıkmıyorum eşimi ama yapılanları bilsin diye arada söylüyorum cunku valiz valiz esya getirdi eşim yoktu acarken herkese dagıtırken ben orfaydım söylrmesem haberi olmayaxakti yani
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çocuğunu sevmelerin izin verme bir bahane uydur. Çok ayıp etmişler 
(37 puan) tarafından
Zaten dokunmaları seslenmeleri asabımı bozuyo katlanamıyorum dokunmalarına bile
0 oy
(454 puan) tarafından
Benim elimdekileri almasin kaynamam ben ondan hic birsey beklemiyorum ..gozunu benim cocugumun adina gelen paralara dikiyor  alip harciyo  ziyan vermesinler iyiliklerine gerek yok canim takma ..bu isler birazda kismet valla .. 
(37 puan) tarafından
Valla benimkide mehrimi aldı hala agzına almiyo 3 sene oldu bi ara bileziğimede göz koymustu vermem dedim cıktım içinden ama olan 160grm altinima oldu
(454 puan) tarafından
Vermekten aliyolar
0 oy
(5 puan) tarafından
Eltin ve görüncenin durumu seninki gibimi
(37 puan) tarafından
Eltimin durumu çok iyi görümcelerde bizim gibi
0 oy
(8,199 puan) tarafından
Canım bunu bende merak edıyorum bılıyomusun kayınvalıdemlerın ogullarından bir torunu var onun adı gecer sürekli dıgerlerının boyle gecmez.Cocugun annesıyle de kanlı bıcaklılar yanı ona ragmen hep o.Sımdı 5 yıldır da kayınvalıdem bana dıyordu bebek bebek dıye cok sukur oldu bakalım o degerı görecekmıyız bebegımle ben.Bı de beni cok sevdıklerını söylerler.bakıcaz :) 
(37 puan) tarafından
Valla lafa gelince benden cok razılar eltimle çat pat söz yarıstırırlar ama onun 3 cocugu daha değerli bilmez ne alsın ne versin benim cocugum 9aylık 1 zıbın görmedik bebek dogdu 5 ay sonra altin taktılar o kdr umursamazlar oda eşim söyleye söyleye yıldırdı belki takmicaklardi bile
(8,199 puan) tarafından
Eşini mı ayırıyolar acaba? Aslında beklentı halınde olmasak daha iyi ama insan ıster ıstemez yapılanı görünce üzülüyor kırılıyor.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 172 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 776 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 147 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 211 göst.