0 oy
938 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya kaynanamla altlı üstlü oturuyoz çat kapı her gün iki üç kere gelir gına gına geldi artık bugün de gelmedi eşim diyo annem gelmedi bugün hayırdır dedim ben uyardım onu dün müsait olamiyom her gün geliyon dedim benle tartisiyo benim annem evime gelemiycekmi nolmus torunu görmeye geliyorben gelme demedim dedim yaa hazırlan aşağı inecez isterse her gün gelsin diyo ben haksizmiyim ya kıracak şekilde demedim ki ben :(( ?? Yanlış birşey yapmadım ki ben niye böyle davrandı anlamadim

20 Cevaplar

0 oy
(48,083 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
eltimin biri kauinvalidemin ustunde oturuyo gel demezse hayatta cikmaz istedigi zaman girecekse ayri ev olmuş olmuyor ki
-Reklam-
+1 oy
(1,865 puan) tarafından
Senin eyine anlatıy üslubun sert olmuş. Ben ulardım şeklinde konuşmuşsun. Eşin ömrü boyunca annesinin yanında evlendiğinde dühi senin bir anda bu yekimde konuşman onu endişelendirmiş. Yani eşine daha güçel ifade etmelisin annesinin sık gelmesinden rahatsızlığını.
tarafından
Söyledim cnm sık gelmesinden rahatsix olduğumu müsait olamam belki dedim iki günde bir gelsin gelmesin demedim ki dedim o yanlış anliyo
tarafından
Valla ömrü boyunca annesinde canim e güzel hoş da o da artık ayrı evde öyle her dk hergun gidilirmi ozaman evlendirmeseymis anlamış değilim ben böyle seyleri .  Ben olsam bende kavga ederim benim annem hergun gelse o kabuk edermi asla sanmam tamam annesi iyi güzelde eee burasıda benim evim
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
Alt üst oturken  gelmemesi tuaf olurdu   o şekilde keşke demeseydin  senin annen olsaydı yine uyarirmiydin.  Ne olursa olsun insanın zoruna gider annesi sonuçta     
(389 puan) tarafından
kendı annesı kızını dusunur zırtp pırt gıtmez oyle olsada bu kaynanaların mayasında var gelınlerı huzursuz etmek
(377 puan) tarafından
Cnm annesi diosnda annesi kzini dysndu icin emin ol oype surekli gelmez rahatszlik vermemk icin. Bnm annem oyle mesela kesn arar yakn evimzde
(6,919 puan) tarafından
Öyledir muhakkak. Ama alt üst oturuyon  ne desen boş eşinle aran bozulur.    Yine sen üzülürsün.
0 oy
(327 puan) tarafından
Yo herkesin evi var ne haksız olacaksın bu evlenilecek insanları gerçekten iyi seçmek gerek 
0 oy
(357 puan) tarafından
En nefret ettiğim karakter ya belki yatıp uzanacaksin yada arkadaşların gelecek yada evde uygunsuz giyineceksin ne çat kapı geliyor anlamadım ki ne münasebet benim annem çat ki günde 5 vakit gelmiyorsa onun annesi de geleme tabiki sen haklısın 
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Sen haksız değilsin eşinn haksız bacım. Bende aaltlı üstlü oturuyorum Toplasan kayınvalidemgil evime 4 5 kez gelmiştir 2 yılda.. Ben çıkıyorum haftada 1 onlara tamam o gelmez ben davet etmedikçe.. Eşin seni desteklemeli sende kendini asla ezdirme hergün gelmesini istemiyorum rahatsız oluyorum evimin huzuru bozuluyor de geç. Yoksa üzülen sen olursun. Eşinde anlayış göstermeli herkesin evi yurdu ayrı olmalı özeli var insanın sonuçta. Kayınvalidende çok anlayışsızmış demekki zırt pırt gelip duruyorsa kocan napsın gerçi. Bence konuşmalısın bu durumu. İnşallah gönlğne göre olur her şey
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Sonuna kadar haklisin anim cok iyi etmissin, burda cogunun yapamadigini yapmissin tebrikler
0 oy
(450 puan) tarafından
Valla  hakliism sen hic mi evinde rahat olamiyacaksin biri  gelince insan rahat olamiyor isin gucum yok hergun onlami ugrascaksin  ala ala onun dusunmesi lazm belki isin olacak belki tlf ozel bise konusacaksn bu kadarda olmaz bnce tepkini belli et ama sesiz sesz ilerle esine hssetrme oda ynls anlar hakliyken haksiz olursun simdi bn esime bise demem kdnii bildgimi yaprm diince insan kotu oluyor cunku 
0 oy
tarafından
Benimkide üstte oturuyor hergun geliyo kızımı aliyo yukari götürüyor bnde uygun olmuyorum bazen ama kendisi annem gibidir o yuzden çekinmiyorum kim oo diye soruyom oysa açıyorum onlardan baska gelen giden yok zaten gelende haber verir gelmeden önce 
tarafından
Aynen canım benim benimde kaynanam dan başka kimse gelmez annem Mersin'de uzaktalar bi Kaynanam gelir gelmesinde sakınca yok tabi hani diyorum araya özlem girsin merak edeyim niye gelmedi diye onu birakmiyo bazen ne bilim sıkılıyo insan zırt pırt gelmesine yoksa kaynanam çok iyi severim
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bu sorun bende de vardı. Evlerimiz yanyana. Eşim 7de çıkıyor anası 10 gece kapıda. Ama o kapı ne olursa olsun açılacak. Uyusam da uyanacam. 1 hafta böyle yaptı. Günde en az 10 kere. Ve her geldiğinde nerde olursam olim açana kadar vururdu pencereden bagirirdi dileeeeek dileeeeek bütün komşular bizi dinelrdi. Çok kötü hamilelik dönemi geçirdim eşim sabah uyandirmazdi gece yatamıyorum diye bigun aradım kendisini annesi dışarda bağırırken saat7.15  o ses ne dedi annen yine başladı dedim. Sabah sabah neymis derdi dedi bende hava soğuk evde soba yakmaya eriniyor burda yanıyor diye burda yatacakmis dedim. Eşim delirdi. Aksam eve geldi. O kadın sabaha kadar istifa etmekten yatmıyor derdin ne dedi. Eşime dönmüş iki evde soba yanmasın boşuna beraber yatarız diye geliyorum diyo. Banyoda olsam kafam köpüklü de olsa çıkıp o kapı açılacak ona yoksa gitmiyor evin önünden benimki de kızdı evinde yak sobani sabah sabah deli etme insanları diye. Bigunde arkadaşı eşimi aramış annen sizin evin önünde yengeye sesleniyor bizim çocuk yatamıyo sesinden annenin sesi evin içinde yankılanıyor diye çok şükür ben kurtuldum darısı sana
(6 puan) tarafından
O neymiş öyle ya valla acayip sinir oluyorum sanki onlar genç olmadılar gelin olmadılar bizde yeni evlenince yanlarına giderdik kalırdık uzaktayız normalde kapıya vurmadan pat diye girerdi içeri ikimiz varken sabah yatakta yatıyoken falan ne bileyim bizde öyle olur muyuz. Acayip ler
tarafından
Saol cnm Allah razı olsun yaşlılar işte birşey diyemiyoki insan dün dedim işte bugün olay oldu  alt üst olunca da zor gorunuyo tek torunlari burda diğer kızı uzak olunca benim yanıma geliyo torun sevdası işte birşey diyemiyom bugun aşağı indim napcan kalbi kırılmasın dedim yanlış anlamış beni
0 oy
tarafından
Canm erkek ler herzaman eşi yanlış anlarla anne konusunda 
0 oy
tarafından
Sonuna kadar haklısın 
tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(6 puan) tarafından
En güzeli uzak oturcan kafan rahat mis gibi 
tarafından
Ah ah cnm bende uzak istiyordum da aceleye geldi üst kata geçmek şimdi bebek olunca kafamıza dank etti
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Kayinvalidenizin gercekten cat kapi gelmesinden mi yoksa ikidebir gelmesinden mi rahatsizlik duydunuz onu tam anlayamadim cunku ikisi arasinda daglar kadar fark var.
tarafından
Valla hem sık sık gelmesinden hemde catkapi gelmesinden rahatsizim
0 oy
tarafından
Benim halamla gelini altlı üstlü oturuyor senede 2 3 kere anca iner gelinine tabi gelin baştan ayari vermiş helal olsun başı ağrımıyor şimdi ve kuzenim çok annecidir evine gitmeden önce halama mutlaka uğrar ama gelini alıştırmış kendi gelip gitmiyorlar kuzenime de lafını geçirmiş zamanla sadece pes etmemek aynı tavırla durmak gerekiyor
0 oy
(389 puan) tarafından
kapıyı caldımı gecelıkle ac askılı gıy oyle ac kapıyı musahıt olmadıgını anlasın herkezın ozel hayatı var gelsın gelsın de herhun 2 3 kez ne oluyo. yanı ya ınsanın kendı annesı yapmaz bunu zaten dedıgım gıbı kaynanaların mayasında var bu gelınlerı huzursuz etmek
(389 puan) tarafından
kız heralde sımdı burda herkez bu konuyu baska yere ceker ıste kendı annen olsa oylemı yaparsın hayır canım kendı annem yapmaz boyle bıseyı kaynanalar sanıyokı oğlumun evı ıstedıgın zamsn gıderım öyle bısey yok sen oglunu evlendırdın bıttı zırt pırt gıdemezsın herseyıne karısamazsın hakkkn yok eşine herseyı duyurtma sen alttan alttan ayarı ver kaynanana
tarafından
Hahaha ben eşime denesem kaynanam milleti ayaklandiriyo eşimin kulağına da gider önce ben söylüyor eşime etrafdan duyup kizacagina benden duysun daha iyi eşim ana kuzusu değil hatta anasıyla anlasmaz hiç ama bugün öyle sordu bana niye gelmedi anneni uyardım ondan gelmedi diyince bana parladı tepki gösterdi şaşırdım evime anam gelemicekmi isterse 24 saat gelsin sen öyle dedin yanlış anlamıştır diyo aşağı indirtti beni yanlış anladın beni dedim sık geliyon diye müsait olamiyom ondan dedim anne dedim gelme birdaha diye anlamış:))
(389 puan) tarafından
darılmıs yanı cıldıracam ne anlayıssız ınsanlar ya bu erkeklerınde zorla ıs yapması darılsın da bıraz az gelsın
tarafından
Aynen canım ya eşim bin defa dedim bugün ha beni çıplak görse ha iç camasirm etrafda olsa hoş mu yani nolmus kadinsiniz diyo ayıp değil iyi o zmn gelsin anan bizim ortamizda yatsın :))
(389 puan) tarafından
Allah sana kolaylık versın sabır versın
0 oy
(377 puan) tarafından
Kaynananin dusnmesi lazm valla bunu bnmde kayinvalidem gelrdi zart dye bnde kzlarna dedim haber verin gelirken ben kmseye acmyorm kapiyi hirli hirsz olablr dye bnu bahane ettm dahada gelmedi haber verrdi gelrken 
0 oy
tarafından
Benim arkadasim vardi yan yana oturuyolardi ayni bahcede kaynanasi baya yasli ama çok seker bi insandi arkadasimda baya despot dominant ben bazen oturmaya giderdim çat pat gelirdi hep boylemi derdim evet malesef kapı çalmakta yok ama aksam eşim geldiği zaman boyle gelmez dedi en son kocasina demis annenle babanla gorusmuceksin bitti bahçede görürsen selam verceksin o kadar diye adam kari ne derse o bizimkilerde bizim ağzımıza etsin anca yani pek yanlis bisey dememissin ama alt üst oturunca oyle oluyor bacim yada samimi olmucaksin arandaki seviyeyi kontrollu tut onlarda anlar zaten senin uzaklaştığını 
tarafından
Uzaklasamiyon ki bacım haciki günde bir illa bizde gidiyoruz çağırıyorlar yemege yada kaynana geliyo
0 oy
tarafından
Biraz mantıklı olmasi lazim. Hem kaynananin hem eşinin. Emin ol senin annen gelmis olsa her gün eşin ' annene soyle çat kapı gelmesin arasin haber versin ' der. 
tarafından
Ah ah aynısını ben dedim annem Mersin'de şimdi burda olsa her gün gelmesine izin vermezdin diyo yok diyemem ben büyüklere gelme diyemem .lafımı yanlış anliyo
tarafından
Insanlar gündüzleri mantığıyla, geceleri hisleriyle hareket edermiş  yataga girdiğinizde tane tane anlat. Sen yanlış anladin deme ben anlatamadım kendimi ozur dilerim falan de. Suçlama yani. Emin ol sorun çözülür. Ben hep öyle yapıyorum.  Test edildi onaylandı  :)
tarafından
Allah seni kız doğru diyon adam oruçlu ondan hirslanmistir gececi bugün yanımda değil ama yine de giderken sarıldı bana normalde hiç bana ters davranması bunca zmn bugün bende şaşırdım oruçlu diye belki öyle davrandı
0 oy
(30 puan) tarafından
Vala canim sen tavrini koymazsan esin de kaynanan da basina cikarlar hic aldirma sen onlara alisma zaten annesinin dibinde oturuyo daha ne istiyo senin de kurallarin olsun illa baska solaga mi tasinmaliyim rahat olmak icin fakan de
tarafından
Aynen canım tavrimi koydum dingonun ahirimi dedim bı insan günde iki üç kere gelir mi dedim gelmesnde sakıncası yok sık gelmesini istemiyom dedim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 725 göst.
23 Ekim 2020 Aile kategorisinde Dilansbyyyy (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 328 göst.
0 oy
9 cevap 1,453 göst.
17 Ocak 2019 Aile kategorisinde Bebegimherseyim (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 345 göst.
19 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu