0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
Ben sanki hiç yetişemeyecekmişim gibi geliyor sanki bebek olunca evi hiç temizliyemicem yemek yapamıcam evin düzeni bozulacak gibime geliyor 

18 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
2 haftada bir ancak büyğk temizlik yapabiliyorum  hergün dğzenli yemekleri yetiştirebiliyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Seni bilmem ama ben çok eringec oldugumdan galiba bebegim 7 buçuk aylık oldu hala zor bitiriyorum işleri yemek temizlik bulaşık sorun benden kaynaklı sanırsam :DDD
0 oy
(36 puan) tarafından
Valla benim kızım doğduğunda fena değildim daha bebekti o zamanlar sonra bir kolik oldu o saatten sonra sadece evimi süpürüp arada toz alabiliyordum yemeğimi yapabiliyordum ama akşam yemek bulasiklarina yetişemiyordum yattığım yerde kaliyordum şimdi ikinci hamileligim ama bu çok zor geçiyor şimdiden hiç bir şey yapamıyorum doğunca iki çocukla napicam bilemiyorum
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Oglum 100 günlük kolik bir bebek 24 saatin 18 saati rshat ayakta valla tek bakiyorum evim her zaman temiz duzenli eşim işten gelince yemek yedikten sonra bebeği alip diger odaya gider aksam 8 de basliyorum temizliğe 11 e kadar butun odalar silip süpürüp toz aliyorum haftada 2 kere tuvalet banyo lavabo hergün yapiyorum.ayda 1 de kadin aliyorum cam kapi dolap felan. Ütüyü eşim yapar .yemekte 2 günlük yaparim gündüz hic Yapamiyorum surekli agliyor ama dışarı cikinca susuyor ve uyuyor hagtada 4 gün spora gidiyorum rutinini sakin değiştirme sese alışsın top atsan uyudugu vakit uyanmaz seste.hersey duzene girer zaten yeter ki beden beyin sağlığı olsun. 
(90 puan) tarafından
Maşallah size, okuyunca tebrik etmeden geçmek istemedim. :)
(5,938 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim. Dunya ya bebek getiriyoruz doyurmakla korumakla sorumluyuz evde duran bebek mutsuz oluyor bunu etrafimda gördüm aktiviteye alismali bebekler daha 1 haftalıkken ve anne bebek baba bu süreçte yaşam tarzlarını değiştirmemeli bebek alışıyor çünkü bu duruma
(90 puan) tarafından
Haklısınız. Ben çalışan bir anne olacağım için endişeliydim ancak sizin bu görüşleriniz bana da kuvvet verdi :)
(5,938 puan) tarafından
Bende çalışan biriyim izinimi uzatacagim biraz 3 aylik bebeğim 8 aylikken başlayacağım işe 6 yaşındaki oğlum dada boyleydim canim.
(3,198 puan) tarafından
Okurken yoruldum. Çok yorucu bir tarz ama alışma meselesi tabi.
(5,938 puan) tarafından
Ooo canım çok uzun bir zaman geçmiş oğlum 21 aylık oldu bile zaman su gibi akıp  geçmiş baktim da yorum tarihine .8 yaşına girecek diğer çocuğumda var ise gidip geliyorum hergun büyük okula küçük annane ile ama kucugude 1 ay sonra şirketin kresine alacağım.valla şu saat oldu daha yeni yatacağım.yarin in 2 çeşit yemeğini yaptim ütüler 1 haftalık yapıldı eşim sağolsun halletti ütü isini. Lavabolar temizlendi. Buzdolabı temizlendi derken saat kaç oldu;) herşey düzene giriyor şükür.
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Oğlum 43 günlük gece uyanık gündüz uyuyor bir oğlum 6 yaşında anaokuluna gidiyor düzenli olarak 2 güne 1 temizlik yapıyorum yemek zaten sürekli tek sıkıntım uykusuzluk elhamdülillah hiç dinlenmiyorum eşim öğlen yemek yemeyr eve geliyor 
0 oy
(368 puan) tarafından
3.5aylik bazen yemk bile yapamiyorm onu birak wc gitmedigm oluyo :) 
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Wlla temizlik biraz zor oluyor ancak eşiniz evdeyse bebek uyuynca birlikte yapıyoruz yada o yapıyor kaç gündür niyetlenyrm evi supurym diye yorgunluktan supuremyrm uyku yorgunluğu bebenin peşinde hic yorulmam 2 aylık kızım yemeğe gelince yemek yapablyrm bazen halsiz olunca dışardan söylüyorum bebek ben yemek yapana kadar uyuyo saolsn ama gün içinde insan yoruluyor bi kendine yemek hazırla bi akşam yemeği etrafı topla çamaşır yetismeesende bırak dağınık kalsın 
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Ben 37 gun oldu ddogum yapali kizima devrediyorum bebegimi yemek ti bulasikti iste yapabildigim yere kadar sezeryanliyim zaten daha tam hareket edemiyorum
0 oy
tarafından
Bebek doğunca annemde kaldım 15 gün sonra evime geçtim maraton başladı ne yemek ne temizlik öylece kaldı haliyle uykusuzluk canıma tak etti sutum azaldı ve gitti zamanla .

Kesinlikle lohusa kadının yanında biri olmalı ise yemeğe bakmalı teknzor oluyo.

3 aylık olck oğlum düzene girmiyor 10 gün iyiyse 1 ay fena :)))
0 oy
(81 puan) tarafından
Öyle düşünme dua et bebeğin sakin bebek olsun bnm yengem doyurup bırakıyordu o mızmızlanaba kadar biraz iş bir iki derjen bütün işi halloluyordu arkadasımın bebeği kendi kendine durmuyor kucaga alıştı oda kanguruya sarıyo bebekle birlikte yapıyo .sen yeterki yapıcam de yani
0 oy
tarafından
temizliğe eşim yardim ediyor yemek bulaşık yapabiliyorum şükür tek sorun ağda falan yapmak istesem eşim çocuğa bakmak istemiyor annenlere gidince yap diyo bende ayda bi annemlere gittiğimde yapıyorum.
0 oy
(1,379 puan) tarafından
1 ay kadar yalnızdım bebekle ama her işimi yaptım bebek olunca her gun temizlik yapıon hasta olmasın diye sımdıde böyle bir takıntı oluçtu bende yemekte yapıyorum hatta 3 4 cesıt bu biraz da sana baglı yattıgı yerden 9nsaat kalkmayan biri isen zor olur tabi biraz tez canlı olmak lazım. 
0 oy
(645 puan) tarafından
İlk zamanlarında biraz bocalarsın belki düzenin oturur sonra  bebeğin uyku düzeni oluşur ona göre kendini ayarlarsın aman tek sağlıklı olsunda evde bi müddet tam temiz olmasın 
0 oy
(6,676 puan) tarafından

Eyer yaninda yardimci olacak biri olursa o zaman zor aliwirsin yardima ben 1hafta kayinvalidemlerle kaldim baktim kotu aliwiyorum gitdim kendi evimee 1kac gune duzene duwdum aksinee ewim eskisinden daha cok yardimci oldu iwim daha kolaylawdi :D

0 oy
(6,360 puan) tarafından

Valla benim hersey 3 aydan sonra duzene girdi:) oglum gunduzleri hic uuyumuyo sayilir sagolsun :) 

0 oy
(929 puan) tarafından
Kızım 44 günlük bırak yemek temizlik yapmayı kendime yemek ısıtıp yiyemiyorum kimse yokken . İlerde düzelir inşallah 
0 oy
(3,198 puan) tarafından

Asla istediğim kadar yetişmez. Açıkçası bebeğin kendi dışında çok da umrumda değil. Yemek yaparsam öpsün başına koysun eşim:)

Çocuk uyursa uyumaya çalışıyorum.

0 oy
(295 puan) tarafından
Tabiki duzene giriyor ilk 3 ay yapamadim ev pislik goturdu sagolsun annem 1 kez geldi ama detayli yapilmadi sadece yerler supuruldu vleda yapildi ama şuan 5 aylik her gün 1 odami yapyorum detayli bi bicimde o temizlikte 1 hafta gidiyo
(44,604 puan) tarafından
Kizz 1 yil onceki postu niye hortlatiyonuz
(295 puan) tarafından
Ayh ne bilem millet yazmis :D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 53 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 143 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 677 göst.
25 Mart 2020 Aile kategorisinde Hicrannn (1,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 2,418 göst.
28 Mart 2019 Diğer kategorisinde Bir Prens Anne'si (452 puan) tarafından soruldu

377,145 soru

11,287,054 cevap

34,694 kullanıcı

...