0 oy
810 göst.
Diğer kategorisinde (178 puan) tarafından
Kızlar benim bebeğim ve eltimin bebeği arasında 3 ay var eltiminki üç ay büyük kızımdan ben bebeğimi emzirdim o ise Aptamil mama vermeye basladı sütü olmadığı için  daha sonra bebeği massallah rabbim ona bağışlasın kilolu olmaya başladı benim kızımda daha minyon benim gibi zayıf bir bebek ve sürekli kaynanam gil tarafından görümcelerim tarafından kıyaslamaya tabi kalıyor yok masallah o kilolu yok o masallah yiyor vs vs ..eltim arıyor sen sıksık veriyorsun yok aç bırak tam tabak doldur onu bitirsin hiç bir yasında durmuyor hiç gelişmiyor artık deli olacamm ya ne yapayım Allah askına kızlar ya benim bebeğim 15 aylık 10.500 kilo onun kızı 18 aylık 13 kilo  artık kafayı yiyecemmm

17 Cevaplar

0 oy
(703 puan) tarafından
Benm bebegimden  sanane  de
(178 puan) tarafından
İnsanları kırmaayaym diyorum ama bazen kırmak gerekiyor
(703 puan) tarafından
Kırmazsan sen kirilirsin  bir defa tik ağzına lafı  kimse bir daha bisey demez bbm.gorumcede karismaya çalışır  en  basiti bir defa oturuyoruz  herkes var çocuk  cıs  yaptı altını değiştircem  aman sen niye kilot bez kullanıyorsun  cocougun herseyini  çıkarıyorsun  dedi bende sanane dedim  etraf sessiz  oldu rezil oldu şimdi kimse ağzını açmıyor
(178 puan) tarafından
İyi yapmıssın bazen senin gibi olmak gerekiyor
-Reklam-
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Benim kızım 16 aylık 9 kilo 100 gram biz ölelim bari....
(178 puan) tarafından
Ya canım bünye meselesi kilolu olabilir zayıf olabilir ama herkes aynı değilki her bebek aynı kiloda olacak diye birsey yokki benim kızım zayıf e ne yapalım yani ölelim mi  kilolu bebek bebek de zayıflar ne peki
(4,285 puan) tarafından
Kızım bu kilo da ama hiç mama yemedi ve babamız tarafı çok zayıf ve maşallah kızım 1 kere ateşlendi 9 dış çıkardı enfeksiyon veya hastalık geçirmedi  falan yani bunları yazmamamin sebebi her zayıf bebek sagliksizdir algısı yanlış genetik özellik diş çıkarma donemi gibi bi çok şeyi etkiliyor o yüzden sana böle söyleyenlere diyet uyguluyorum gibi manalı cümle kur ben de senin kadar bu lafları duydum 4 aylikken çorba ver diyeni vardı 6 ay dolmadan börek yedir diyen vardı ve daha tonlarca laf...
(178 puan) tarafından
Onlar yüzünden bebeğime 4 ayında ek gıda basladım çünki her gitmemde aaa hiç gelesmms aaaa halen küçük diyorlardı psikolojikmn insanı çökertiyorlar
(4,285 puan) tarafından
Ya ole şey mi olur inan hiç umrumda olmadı ne kadar ilk bebegim olsa da tecrübesiz olsam da hep araştırdım hep merak ettim yeri geldi kendi annemi bile duymazlıktan geldim çocuğumu benden başka kimse bilemez aç tok veya ağrısı olup olmadığını o yüzden kendini üzmeye gerek yok persentil tablosu diye bisey var bebeklerin standart gelişim tablosu ona uyumlu ise hiç sorun yoktur zaten eltine sole de azıcık o da okuyup bilinclensin
(178 puan) tarafından
Haklsıın canım sağol
0 oy
tarafından

Kiz ben doğmadan yapıyorlar kaynanagil. :)

(178 puan) tarafından
En nefret ettiğim şey biliyor musun yani ben bekardm teyzelerim tarafından bile ders konusunda kızları ile kıyaslanrdm. O yüzden en sevmedğm seydirr
tarafından
Evet iğrenç bir şey kiyaslanmak. Ben ailem de gormedim eşimin ailesi her konuda yapar ama hem de benle alakalı olmayan bir sürü insan la
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Yani dinlemeyin şu insanlar o artık, her bebeğin gelişimi farklı. Kilolu bebek sağlıklı ya da kilosuz sağlıksız diye bir kaide mi var. Mama ile beslenen bebekler daha toplu oluyor evet ama sen anne sütü ile gayet güzel başarmışsın boşversene. Sağlığı iyiyse kimseyi takma, aile yapisinada bakıyor sen zayıfsan eşin zayıfsa şişko mu olacak bebek. Yok erken yürümüş, yok erken diş çıkarmış napalim yani bizimki geç çıkarsın. Geç olsun güç olmasın bunada şükür kuzum üzme kendini 
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Onun ki kilolo değil

Seninkide zayıf değil

Bak benim ilk kızım la eltimin oğlu arasi 40 gündü

Bende mama veriyordum ama çok zayıf doğduğu için ve ilk başta kilo verdiği için önceleri çok cılız di

Gören laf söylüyordu filan

Şimdi benim kızım 4 yaşında eltimin oğlundan uzun ve gayrt de kilolo

Takılma sem densizlere

Ayrıca küçük kizim 18 aylık 13 kilo ve kilolo değil normal ölçülerde onunkifr aman aman bı kilosu yok yani eltinin bebeğinin
(178 puan) tarafından
Bide diyor ki ben bebeğimin biraz zayıflamaasını istiyorum kilo ne yani istemek yan cebim meselesi
0 oy
tarafından
3 ayda ne kadar gelişiyor bebekler canım aldırış etme onlara
(178 puan) tarafından
Gerçekten çok takmıyorum aslında bebeğim böyle kilolu olsun yada nebileyim böyle tombul tombul olsun takntım da yok rabbim acısını göstermesn zayıf olsun benim yanımda olsun sağlıklı olsun yeter aslında ama insan bazen doluyor
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Yahu senin agzin yokmu bacim

Solesene kit beyinliler onun cocugu benimkinden 3 ay buyuk aralarinda 3 ay fark var kilo farki tabiki olcak benim de oglum 14 aylik 11 kilo napiyim ben kendimi mi kesiyim ay bi bitmediler yaaa cahiller
(178 puan) tarafından
Gerçekten kimseyi kırmak istemiyorum ama bakıyorum kırılan benim en iyisi altta kalmamak
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Neden kilosuna bakılıyor ki sağlığı yerinde olsun yeter ne diye kıyaslanır bebekler kimse kusura bakmasın ama benek benm bebeğim bn veriyorm yiyor ediyor ama metabolizması hızlıdır belki o yüzden almaz kilo ne diye seni stres altına koyuyorlar boşver takma bile onları ya sağlık önemli sağlığı yerindeyse isterse 100 kilo olsun boşver 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Ben bunu özellikle sordum Dr bana dediki mama sağlıksız bir şekilde kilo yapar yani o kilo boş kilo dedi anne sütü kilo aldirmasa da bebek için en sagliklisi bu dedi.sen kaynanana deki çocuğumun içini boş şeylerle doldurmuyom en azından sağlıklı besleniyor de hatta benzetme yap onunki şekerle çikolatayla kilo alır benimki sebzeyle böyle sağlıklı olur obezite iyi birşey değil de
(178 puan) tarafından
Birde düsün benim kızım halen katı seyler yemez sevmez çorbaya ekmek doğrasm meyve yoğurt muhallabiler ayran vs hep o sekil beslenir onunki puding mama vs vs
(1,358 puan) tarafından
İşte kaynanan cahil insan bunları ona anlat
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Iyi de aralarinda cok yokki herkes ayji kiloda olmak zotunda mi ikiside saglikliysa tammdir hic takma kafana ama kiyaslanmasina da izin verme hoslanmiyorum bu kiyaslamalardan de kaynananin gorumcenin ne haddine seni eleştirmek 
0 oy
tarafından
Kilolu olsa nolcakmış sağlıklı olsun da sağlığı önemli de sende ben napiyim boş kiloyu de susarlar belki 
0 oy
(610 puan) tarafından
Benim  oğlum da öyle 15 aylık 11 kilo hareketlendiler yemek yemiyolarki yeseler iştee 
(178 puan) tarafından
Aynen canım cok seçici oldular
0 oy
(1,652 puan) tarafından
Onemli olan kilo degilki saglik anne sutu herseyden faydali mecburiyetten mama veriliyor bosver ayrica bence normal kilosu boyuda uzunsa gayet iyi yani 
(178 puan) tarafından
Aynen kızımın boyu uzun canm
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Valla onunki de kilolu değilmiş ki benim oğlan 11 aylık 12 kilo hiç takma kafana bence senin bebeğin kiloso gayet iyi hem kız bebek da az kilo alıyor. Boşver boş mamaya şişeceğine yemek yesin emsin sağlıkla büyüsün
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Asla duymam her bebek özeldir umrumda da olmaz :) 
0 oy
(72 puan) tarafından
Aynı benim eltim le benim kızım mı kıyasladıkları gibi yapıyorlar emziriyorum aç bu çocuk derler Di yedirir içiririm kaynanam gelen misafirlere eriniyor yedirmiyor der Di eşim de aynı şeklide onlar yüzünden söylenirdi
0 oy
tarafından
Mama ile buyuyen cocuk bebekken kilolu olur evet ama büyünce istesede kilo alamaz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 324 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 208 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 222 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 254 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu

377,922 soru

11,311,533 cevap

34,745 kullanıcı