0 oy
1,886 göst.
Diğer kategorisinde (78 puan) tarafından
Ay burası evlilerin platformu gibi saçma duyar yapacak arkadaşlar varsa yorum yapmasınlar LUTFEN. Ayrıca sistem bana konu başlıklarını ve bir de Diğer seçeneği sunmuş istediğimi yazarım da sorarım da. Ben de evliyim ayrıca noluyisa bunu belirtince acaba Gündem de çok görüyorum artık ne bileyim benim etrafımda böyle insanlar yok belki de mütedeyyin insanlar olduğumuz için böyle şeylere kafa yoran olmamistir. Sizce bu farklı cinsel yönelimler genetik mi yoksa kafa yapısı işte değişiklik arama hissi, ne biliyim rahat ailede büyüme yetişme mi ? Benim ailem etraf tabi ki hep kınayarak bakar duruma toplum.nereye gidecek der annem ama bakiyoruz bu yüzyıllardır olan bir şey yani hep varmış. Ne düşünürsünüz

42 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Asla doğuştan gelen bişey değil sonradan karşı cinse özentilikten oluşan psikolojik bişey. Asla saygı duymuyorum. Kuranı Kerimde bile lanetlenen bi kavmi sadece gösteriş olsun diye yalandan duyar kasmak için saygı duyamam. Allah lanet etmişse bende lanet ederim 
(78 puan) tarafından
Yani acaba fazla rahatlıktan kafada ki yanlış çıkarımlarda dolayı mı böyle oluyor. Keşke böyle olsa en azindan tedavisi var ve böyle insanlara kizmakta haklılar ama genetikse ona üzülüyorum
(113 puan) tarafından
Peki hem yumurtaliklari hem penisi olan insanlar? Her ay kadın gibi adet gören erkekler? Budami ozentilik. O erkeğin eşcinsel olması. Kadın gibi hissetmesi doğurganlık özelliğinin olması budami ozentilik? Çünkü senin dediğin gibi lanet bir eşcinsel?
tarafından
düzenlendi
Allahın adaleti şaşmaz! Öyle bi insan varsa bu ispat gerektirir. Bu tür akıl oyunları ancak İslamı karalamak için yapılır sanki Allah yanlış yaratmış gibi haşa. Her hastalıkta bi insan doğabilir herkesin farklı hastalığı olabilir ama bu hastalık değil tamamen bir eğilimdir. Şuan sen Allahın lanet ettiğini kabul etmeyerek Allaha ortak koşuyorsun. Kuranı kerimi net bir şekilde kabul etmediğini söylüyorsun. O zaman kusura bakma benim Allahıma olan imanımı ve ve inancımı onun lanet ettiğine benim de lanet etmemi sorgulayamazsın. Ben HAK olanın dediğini yapıyorum. Aykırı olanı kabul etmiyorum çünkü Rabbim böyle buyuruyor yüce kitapta. Herkesin fikri kendine. Saygı duyanda destek verende Allaha versin hesabını beni ilgilendirmez.
(4,854 puan) tarafından
O senin dediğin eşcinsel değil ciftcinsiyetlu olur olayı saptırma islamda çift cinsiyetli insanlar için fıkhı hüküm var her anlamda biraz kafanı bu tarafa yor karabahtli
(64 puan) tarafından
Kızlar helal olsun ilim ne güzel şey çat çat söylemişsiniz bize diyecek birşey bırakmamışsınız böyle düşünenler anne adayı olunca ayrı bir üzücü oluyor gelecek nesiller için endişem kat be kat artıyor.
-Reklam-
+2 oy
tarafından

“Şüphesiz ki sizler, kadınları bırakıp erkeklere şehvetle yaklaşıyorsunuz. Siz, aşırı giden taşkın bir toplumsunuz.” (7/A'râf 81)

Tamamen sapkınlık. Doğuştan olan şey çift cinsiyetlik yani hünsalıktır. Lgbt ise doğuştan değil kişinin kendi sapkinligidir. Asla kınamam çünkü dinimiz kınamayı yasaklar. Ancak men ederim kötü olduğunu vurgularim. Ve Allah'ım beni soyumdan gelenleri ve ümmetin evlatlarını bu sapkinliktan koru diye dua ederim 

(78 puan) tarafından
Yani evet çift cinsiyetlilige bir şey diyemem ama bu kafamı karıştıriyor
tarafından
Kafanı karıştıran ne canım ?? Insanların neden bu sapkinlikta olduğu mu? Hem çevresel faktörler batı özentiliği hem yediklerimiz içtiklerimizin tamamen zarar verici maddeler içermesi ve en önemlisi de özünü unutan kendi soyundan utanan nesiller yetistirmemiz.  Eskiden kadın kadın gibi yetistirilirdi erkek erkek gibi. Şimdi batıdan özene özene bi çıkarmışlar cinsiyetin rengi olmaz bilmem ne. Olur öyle de bir olur ki. Olmaz diye diretirsen yarın tayt giyen oglun saçını kazıtan kizin olur sonra da aa nerde hata yaptım diye düşünürsün. Benim oglum var. Yediklerinden giydiklerine dikkat etmeye çalışıyorum henüz 21 aylik ama erkek olduğunu bilsin. Aynı şekilde 2 yaşında kiz yeğenim var onu da olması gerektiği gibi kiz gibi yetiştiriyoruz.
+1 oy
(996 puan) tarafından
Şeytana uyma ve kafada başlayan bir şey bir insanı nereye doğru çekersen oraya doğru gider eğer Allah böyle yaratmış olsaydı bir kavim böyle yok olmazdı erkeklerin erkeklere  düşkün olması ile Allah bir kavmi helak etti
+1 oy
(357 puan) tarafından
Doğuştan nasıl olabilir ki haşa ALLAH yanlış bedene yanlış ruh mu koydu ? Ki hadi diyelim doğuştan o zaman AD ve SEMUD kavmi nsirf cinsel pislikleri yüzünden POMPEI halkı neden helak edildi ... sapıklık ve sapkınlık var sapkınlık durtulerin iradeyi ve aklı sormasidir .. ki çift cinsiyet vs SAPKINLIK dır dinen de HELAK OLMUŞ 2 KAVMİN HELAK OLMA SEBEBİ DIR VE LANETLENMİSTİR KADININ ERKEĞE ERKEĞİN KADINA BENZEMESİ DİNEN MEN EDİLMİŞTİR ... KADINLAR BU YÜZDEN  İSLAM DA PANTOLON GİYEMEZZZZ  ister tunik ister başka birşey pantolon giymek yasaktır sebebi ise kadının erkeğin fıtratınin ayrı tutulmak istenmesi daha detaylı bir cevap için diyanet fıkıh ve ilmihal kitaplarından bilgi alabilirsiniz
(78 puan) tarafından
Bazıları cinsiyet hormonlarının mutasyona ugrasmindan bahsediyor aslında genetik olarak işte atıyorum kızmış ama erkke gibi gorunyormsu falan
(357 puan) tarafından
Sen ayetlere bak bir çok ayet var bununla ilgili ne hormonu ya akıl. Var mantık var insanlar hormonlar la katil olmuyor da sapık mi oluyor işlerine geldiği gibi lanse ediyorlar
(78 puan) tarafından
Sen diye hitap etmeyin bana olur mu ? Sizinle bir samimiyet veya tanisikligimiz YOK
(357 puan) tarafından
Ben zaten samimi olduklarım sen diye hitap etmem  sen üstüne alınma  ayrıca burası devlet kamu sayfası değil beğenmiyorsan cevap verme siz de demiyorum ben iz vs gibi  hitaplari saygı duyduğum insanlara kullanıyorum . Kime nasıl konuşacağım da sana soracak halim YOK . hitap şekliden memnun değilsen muhatap olma yarabbim alemin ya
(78 puan) tarafından
İnsan iliskilerinden bir haber olduğunuz aşikar, kamu sayfası değilse bile ben babanızın oğlu değilim. Burası benim platformum isteğime istediğimi de söylerim konuşmalarınızdan ergen bir kafa da olduğunuz çok anlaşılıyor.... Konuyu daha fazla uzatmayın bildirim almak istemiyorum sizden
+1 oy
(3,187 puan) tarafından
Hem cins ile olan birliktelik elbette haram olan lanetlenen bir durum..hastalıkta olsa tercihte olsa kabul görülmesi mümkün değil..aynı zamanda bizlerin de yada yakınlarımızın da yasamayacagi anlamına gelmez.. kişi için hem ruhsal, hem bedenen, hem manen sağlıklı olmadığı. kanaatindeyim..

Birde medya yoluyla normalleştirmesini de doğru bulmuyorum.. belki bazı kişilerin kendini fark etmesine sebep olurken bazılarında ise olağan gibi görüp meyil etmesine sebep olabilir diye düşünüyorum..

Özgürlük denen şey ahlaksızlıkla karıştırılmamali..
+1 oy
(12,502 puan) tarafından
Ne genetik ne bisey. 

Rabbim herkesi aynı fıtrata yarattı ve herkese aynı aklı, düşünme kabiliyetini verdi.

Bunu kullanmakta insanın elinde. 

Asla kınamıyorum bizim de evlatlarımız var. 

Fakat buna lanet ediliyor. Saygı duymuyorum. Çok, çok yanlış.. Allah hidayet versin onlara ve cümlemize. 
+1 oy
(3,275 puan) tarafından
Erkeğin erkeğe kadının kadına duyduğu ilgiyle kendi başka bir kimlikte hissetmek farklı birşey eğer kendini ait olmadigim bir bedende hissediyorsan tabiki psikologlar eşliğinde tedavi olmaya baslanmali bunu çocukluktan yasayan var çünkü özentilik şımarıklık gibi kalıplara sokmak yanlış olur çocuk ne anlar özentilikten simarikliktan bunun en güzel örneğini mahsun kırmızıgül 'ün güneşi gördüm filminde var Allah yasatmasin onlar icin de çok zor bir durum ama eşcinsellik sonradan olan birşey büyüyünce farkediyosun böyle bir durum varsa da bence bu insanlar karşı cinsle evlilik yapip karşı tarafa yazık etmeyip kendi kabuklarına cekilmeliler hem dinimiz hem toplumumuz da hoş karşılanmayan bir durum ama kınamamak lazım hepimizin evlatlari var zaman ne gösterir bilinmez Allah onlarında yardımcısı olsun akıl fikir versin
0 oy
tarafından
Ben hiç bir şey düşünmüyorum nötr ümmm
(78 puan) tarafından
Bu da güzel cevap
tarafından
Herkesin kendi tercihi sonuçta kim ister ki kimliğini gizlemek en iyisi nötr olmak onlara karşı
0 oy
(13,261 puan) tarafından
Genetikle alakalı şeyler..

Bastirilabildigi kadar bastırılmali.

Ama  bastırması diye linclemek,dövmek, boykot kınamak .

Yanlış.
(78 puan) tarafından
Genleri bozuk yani bu insanların o zaman ben düşünce üzülüyorum. Kimse istemez anormal olmayı sevgisine herkes gibi karşılık bulamamayi ayiplanmayi kimse istemez
(13,261 puan) tarafından
Kim ister ki ya.
Allah'ım etrafından evladımdan uzak tut    kimin böyle durumu varsa o insana yardım et
(78 puan) tarafından
Aminn .
(3,458 puan) tarafından
Merve kınamak dışlamak yanlış canım dinimiz düzeltilmeli eğer düzelmiyor öldürülmesi diye emrediyor
(78 puan) tarafından
Arkadaş kinamamis böyle şeyleri elbbete uzak tut deme isteğimiz var duadır, çocuğum sağlıklı olsun diye dua ederken bu da dahil değil mi ?
tarafından
Kubra böyle bi durumun kizinda olduğunu düşün. Kinama düzeltmeye çalış ve eger duzeltemuyosan öldür hadi o zaman.
(13,261 puan) tarafından
O öldürülmesini emrediyor olarak onu hiç duymamıştım Kübracim bu konuda hiç bilgim yok,sadece fikrim var .
Ya Allah kmsenin başına vermesin gerçekten :(
(3,458 puan) tarafından
ALLAH vermesin ben kınamadımki şuan kimseyi. Dinimizce olanı söyledim saçma sapan karşılık vermeyin. Normal olsa anormal karşılanmaz tedavisi var hormon tedavinin olursun düzelirsin ben böyleyim deyip harama gitmezsin.
Şimdi bir çok insan kocasıyla ters ilişki yapmıyor haram diye dimi ama bu kişiler ters ilişki yapıyor birbiriyle burdan bu durumun normal olmadığı çıkıyor ortaya bu kadar net
(3,458 puan) tarafından
Merve im geçenlerde diyanet işleri de haramdır dedi lgbt için millet ayağa kalktı. Sen biraz oku bu konuyu istersen kuranda da anlatılıyor güzelce
(8,082 puan) tarafından
Kuran-i kerim de tam olarak nerede geçiyor ama düzelmezse öldür emri? Kübra hanım
(3,458 puan) tarafından
Nisa suresinde geçiyor gizem hanım açın okuyun.
0 oy
tarafından
Onayliyorum demiyorum ama kinamiyorum da. Herkesin kendi yaşamı kendi tercihi. 
0 oy
tarafından

Valla ne kınarsa onu yaşar insan o yüzden bişey demek olmaz 

0 oy
(9,739 puan) tarafından
Etrafimda yok demissin ya canım aslında çok fazla insan var bu şekilde ama ailem kınar diyorsun ya işte boyle insanlar hep kinayarak baktigi icin kendilerini belli etmeye çekiniyorlar malesef. Etrafımda lezbiyende gayde biseksüelde olan arkadaslarim var. Ve yargilamak bize dusmez. Hepsinide çok severim çok iyi saygili insanlardir
(78 puan) tarafından
Yani herkes evli barkli buna kafa yoran olmaz ki
(9,739 puan) tarafından
Neye kafa yoran olmazki
(78 puan) tarafından
LGBT ye yani. ben gaymiyim lezmiyim diye düşünme farkındalığı yok benim çevrem de
(9,739 puan) tarafından
O hiç belli olmaz canım. Dedigim gibi kınayacak kötu gozle bakip taşlayacak insan çok oldugu icin. Soylemeye cekiniyor insanlar bunlari kendi iclerinde yasiyorlar. Çok ortam çevre gordum. Çok arkadasim var. Çoguda bu sekilde. Aileleri bile bilmiyorlar.
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Genetik diye düşünsem değil

Psikolojik mi desem emin değilim

Cidden sebebi araştırısa keşke
(78 puan) tarafından
Bu yazdıklarım Beyza Nur adlı kisiyedir !!!!!
(10,262 puan) tarafından
Yahu ne saçması yaptım
Anlamadım bilmiyorum
Sana da yazmadım farkında isen sana sormadım kötü bisey de yazmadım
(10,262 puan) tarafından
Ay ya rabbim.uzak etsin böyle şeyleri
(78 puan) tarafından
"Ana cinsiyette mi değiştirmiş " yazmışsın buna karşı bir yorum göremedim bu bana yazılmış görünüyor. Neyse konu kapansın
(10,262 puan) tarafından
Ya niye hemen üstüne alınıyorsun
Bilmiyorum duymadım sana karşı bisey yazmadım hemen üstüne alınma
0 oy
tarafından
Asla kınamiyorum iki tane evladim var ama o kadar uzuluyorumki yani kötü bi tablo can sıkıcı bi durum :/
0 oy
tarafından

Saygı duyuyorum ama genelimizden genimizden gelen neyse onu yaşıyoruz öğretilen sunulan 

Demekki ona tam öğretilememiş kendi hislerini duygularını bastıramamış bu yolu seçmiş 

Ben ne söylersem boş olur niye çenemi yorayım boşa :) 

Saygı duyuyorum 

0 oy
(333 puan) tarafından
hormonal sorundur. erkekte kadin hormonunun kadinda ise erkek hormonunun daha baskin olmasi sebebiyle yonelim oluyor..kisiler gizli sakli bu duygu durumunu yasiyor,evleniyor hatta cocuk yapiyor ama mutsz oluyorlar...

kinamayi,linclemeyi yanlis buluyorum..ama onayladigim bir iliski bicimide degil.herkes isine baksin modunda oluyorum gorsem bile..
(4,854 puan) tarafından
Hormonal dengesizlik değildir.
Eğer öyle olsaydi lut kavmi helak olmazdı.
Ciftcinsiyet ile karıştırmayın
(333 puan) tarafından
lut kavmi vs bahsetmiyorum..yapilan arastirmalar vs sonucunda Bilim insanlarinn yaptigi aciklamalardan bahsediyorum..
(4,854 puan) tarafından
Bilim her zaman doğruyu bulamaz hata edebilir.
Çift cinsiyetlik hormonaldir
Gerisi kişinin yetiştirilme tarzı düşüncesi seçenekleride.
Müslüman nesli bozmaya bir adım bu
(333 puan) tarafından
bu olay saDece muslumanlarda gorulen birsey olsa hadi diyeyim bi ihtimal..dunya uzerinde bircok insan bu sekilde..tek bir pencereden bakmayin bu olaylara.insan biyolojisi karmakarisik bir dugum..herkes farkli dusunebilir tabiki.
(4,854 puan) tarafından
Ya müslüman olmayanların bu durum umrunda değil ki olaya tabiki müslüman penceresinden bakıcam

Gavur için bir sınır var mı?

Onların soyu her şekil çoğalsa sıkıntı yok

Ama müslüman onlar gibi değil en temize layik
0 oy
(2,550 puan) tarafından
O insanlara karşı değilim genetik bozukluk ama sapkinliklarina karşıyım fakat onları öldürmek darp etmek küfür hakaret etmek bunlara kesinlikle karşıyım 
0 oy
(52 puan) tarafından
Lut kavmini duymussundur galiba helaga uğramış kavimlerdir 
(78 puan) tarafından
E ben de genetik olarak öyle yaradiliyorsa insan dedim ne alaka şimdi yorumunuz önce iyice okuyun. Ayrıca çift cinsiyetli yani hem penisi hem rahmi olan doğuştan böyle olanlara ne diyeceksiniz ? Akletmez misin karrdeşimmm ??
(12,502 puan) tarafından
Senin sorduğun soru farklı soru ile şuan dediğinin alakası yok. Ve niye bu kadar agresifsin gülüyorum şuan :D Rabbime şükürler olsun aklediyorum :))
(3,458 puan) tarafından
İki organı olanları vücüt ilerde hangi cinsiyete göre ilerliyprsa ona göre ameliyat ediyorlar
(12,502 puan) tarafından
Valla canım ben arkadaşa akletmez misin ayetlerini tavsiye ettim niyetim kötü değildi asla...
akletmezsin demek istemedim kendisi nasıl anlıyor ise öyle anlamış ki bana akletmez misin diyor.. Fakat bunu akletmemiş sanırım :D
(3,458 puan) tarafından
Anlayana canım. Haram olana ALLAH İn kelamına aksi şey söylediklerinde dinden çıktıklarını bilmiyorlar.
0 oy
(13,603 puan) tarafından
Ben rahatsızlık olduğunu düşünuyorum. Bu sadece günümüze ait bir sorun değil geçmişte de vardı. Son zamanlarda herşeyin aleni yaşanması , sosyal medyadan gözümüze sokulması bu sorunun günümüz sorunu gibi algilanmasina sebep oluyor. Geçmişte vardı gelecekte de olacak. En kapalı toplumlarda da var bu sorun.
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Genetik faktörler etkili ama bizdeki toplum baskısı bazılarını farklı yollara itiyor ne yazıkki. Evet onaylamıyorum kınamıyorum da ama bazı kişiler içindeki bu dürtüleri çok fazla bastırdıkları zaman tecavüzcüler ve katiller de ortaya çıkabiliyor. 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 571 göst.
8 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Mrcbltt (424 puan) tarafından soruldu
+2 oy
32 cevap 1,158 göst.
13 Ekim 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 2,139 göst.
28 Haziran 2020 Aile kategorisinde Blueocean (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 450 göst.
28 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Limonlukek (2,323 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,206,193 cevap

34,507 kullanıcı

...